Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KUBA - wyspa kontrastów

Odkrycie Ameryki – popularne określenie faktu dotarcia Krzysztofa Kolumba do tego kontynentu, w 1492 roku. W rzeczywistości pierwszymi ludźmi, którzy dotarli do kontynentu amerykańskiego, byli członkowie społeczności łowieckich, przybyłych z Azji przez Beringię w czasie zlodowacenia, między 40.000 a 17.000 lat temu. Za pierwszego przedstawiciela cywilizacji europejskiej, który dotarł do Ameryki na początku XI wieku, uznaje się wikinga Leifa Erikssona.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.05.2016 21:11

No to i ja popaczę. :mrgreen:
Szczególnie na te stare samochody....
DaveZ
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) DaveZ » 18.05.2016 22:30

trevia napisał(a):Jadę z Wami :D :papa: :hut: Kuba to moje marzenie :P

Marzenia się spełniają. Ja też wiele lat marzyłem o tym wyjeździe ;-).
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 18.05.2016 22:41

Zazdroszczę. Mam nadzieję, że mi też się kiedyś uda.
DaveZ
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) DaveZ » 18.05.2016 22:43

Lednice napisał(a):Generalnie bardzo ciekawy kraj,

tylko moim zdaniem mało tu kontrastów,

poza hotelowymi enklawami wszędzie totalna bida z nędzą :roll:


Mało kontrastów ? A kolorowe samochody na tle zrujnowanych, ale pięknych kamienic. Aby poznać prawdziwą Kubę omijaliśmy hotelowe enklawy szerokim łukiem. Tego typu hotele wszędzie wyglądają podobnie. Różnią się tylko standardem. Jechać do hotelu, pojeść hotelowe żarełko i pobyczyć się na plaży można dużo bliżej i taniej - np. w Chorwacji ;-).
Bida z nędzą to pojęcie subiektywne. Na Kubie jest biednie, skromnie, ale Kubańczycy są dumni , zakochani w swoim kraju i radzą sobie jak mogą. A łatwo im nie jest :-)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.05.2016 22:48

Piękna wyprawa!

Będę zaglądać :)
DaveZ
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) DaveZ » 18.05.2016 22:54

EithelAmarth napisał(a):Zazdroszczę. Mam nadzieję, że mi też się kiedyś uda.

Polecam, bo warto. Kraj mega ciekawy.
DaveZ
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) DaveZ » 18.05.2016 22:57

Dla wielbicieli motoryzacji - do wyboru do koloru :-).
DSC01489.JPG

Dalsza część relacji jutro.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.05.2016 00:04

DaveZ napisał(a):
Lednice napisał(a):Generalnie bardzo ciekawy kraj,

tylko moim zdaniem mało tu kontrastów,

poza hotelowymi enklawami wszędzie totalna bida z nędzą :roll:


Mało kontrastów ? A kolorowe samochody na tle zrujnowanych, ale pięknych kamienic. Aby poznać prawdziwą Kubę omijaliśmy hotelowe enklawy szerokim łukiem. Tego typu hotele wszędzie wyglądają podobnie. Różnią się tylko standardem. Jechać do hotelu, pojeść hotelowe żarełko i pobyczyć się na plaży można dużo bliżej i taniej - np. w Chorwacji ;-).
Bida z nędzą to pojęcie subiektywne. Na Kubie jest biednie, skromnie, ale Kubańczycy są dumni , zakochani w swoim kraju i radzą sobie jak mogą. A łatwo im nie jest :-)



Jak pomalujesz ruinę auta w jaskrawym kolorze, nadal to będzie ruina auta 8)
Te auta są naprawiane przez mechaników-cudotwórców :D , są malowane na nowo,
właściciele liczą na to, że po śmierci braci Castro i powrocie do normalności, sprzedadzą je za ciężką kasę do muzeów 8)

Nie dziwię się, że Kubańczycy są dumni i zakochani w swoim kraju, radzą sobie, jak mogą.
Gdyby nie to, to zostałoby im strzelić sobie w łeb :roll:

Kraj, gdzie ludzie w 1959 roku mieli zarobki prawie jak w USA, gdzie biedakiem był ten, co miał prywatnego garażu, gdzie ludzie żyli dostatnio,
stał się ruiną :roll:
DaveZ
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) DaveZ » 19.05.2016 11:31

Lednice napisał(a):
DaveZ napisał(a):
Lednice napisał(a):Generalnie bardzo ciekawy kraj,

tylko moim zdaniem mało tu kontrastów,

poza hotelowymi enklawami wszędzie totalna bida z nędzą :roll:


Mało kontrastów ? A kolorowe samochody na tle zrujnowanych, ale pięknych kamienic. Aby poznać prawdziwą Kubę omijaliśmy hotelowe enklawy szerokim łukiem. Tego typu hotele wszędzie wyglądają podobnie. Różnią się tylko standardem. Jechać do hotelu, pojeść hotelowe żarełko i pobyczyć się na plaży można dużo bliżej i taniej - np. w Chorwacji ;-).
Bida z nędzą to pojęcie subiektywne. Na Kubie jest biednie, skromnie, ale Kubańczycy są dumni , zakochani w swoim kraju i radzą sobie jak mogą. A łatwo im nie jest :-)



Jak pomalujesz ruinę auta w jaskrawym kolorze, nadal to będzie ruina auta 8)
Te auta są naprawiane przez mechaników-cudotwórców :D , są malowane na nowo,
właściciele liczą na to, że po śmierci braci Castro i powrocie do normalności, sprzedadzą je za ciężką kasę do muzeów 8)

Nie dziwię się, że Kubańczycy są dumni i zakochani w swoim kraju, radzą sobie, jak mogą.
Gdyby nie to, to zostałoby im strzelić sobie w łeb :roll:

Kraj, gdzie ludzie w 1959 roku mieli zarobki prawie jak w USA, gdzie biedakiem był ten, co miał prywatnego garażu, gdzie ludzie żyli dostatnio,
stał się ruiną :roll:


Z ta ruiną się nie zgodzę. Oczywiście ruin sporo jeździ po Kubie, ale nie nazwałbym samochodu który jeździ od kilkudziesięciu lat, ma całe blachy i zadbane wnętrze ruiną :-). Myślę, że po dzisiejszych samochodach za kilkadziesiąt lat nawet ślad nie zostanie ;-). Jedno jest pewne - Kubańczycy to najlepsi mechanicy na świecie. Umieją zrobić coś z niczego :-) 8)
DaveZ
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) DaveZ » 19.05.2016 11:51

Nie będę czarował. Pierwszy dzień w Hawanie był lekko szokujący. Centrum jest bardzo zrujnowane i nawet znalezienie przyzwoitego miejsca, gdzie dało by się coś zjeść było trudne :o . Ale jak wszędzie, trzeba się zaaklimatyzować i zorientować w terenie, a później jest już lepiej i łatwiej :hut: .
A tu uliczne klimaty
DSC02521.JPG
okiem żonki (aparatów mieliśmy dostatek ;-))
Załączniki:
DSC01279.JPG
kowalstwo, stolarstwo
DSC01275.JPG
Kamienice błagające o remont :-(
DSC01273.JPG
verduras y frutas czyli targ owocowo-warzywny
DaveZ
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) DaveZ » 19.05.2016 11:53

i jeszcze uliczne rozrywki :-)
Jak widać czas biegnie tu inaczej - na luzie :-)
Załączniki:
DSC01280.JPG
DaveZ
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) DaveZ » 19.05.2016 15:06

Wieczór na Maleconie
DSC01335.JPG
Malecon

Tarasik w casie
DSC01343.JPG
taras w la terraza

a rano pyszne śniadanko
WP_20160402_09_19_13_Pro__highres.jpg
guava, papaja, banan & ananas - bomba witaminowa

Śniadania (przez niektórych uważane za nudne) nam bardzo odpowiadały. Zawsze talerz owoców, szklanka naturalnego soku, pyszna kawa, bułeczki i jajka w dowolnej postaci. Jajka na Kubie są łatwo dostępne. Stwierdziliśmy, że humory nam dopisują bo jemy codziennie jajka od szczęśliwych kur ;-). Chodzą tam sobie na wolności i nie wiedzą co to wielkie hodowle kur :lol: .
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 19.05.2016 22:02

Ooooo ... konkurencja mi wyrosła ... :D :D :D

Pisz, pisz ... miło będzie porównać Twoje wrażenia z moimi ... :D

Moja relacja na razie przystopowała - zmieniłem miejsce pracy i na razie nie wyrabiam na zakrętach ...
:D :papa:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 19.05.2016 22:28

No to patrzę i ja :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.05.2016 23:28

DaveZ napisał(a):
Z ta ruiną się nie zgodzę. Oczywiście ruin sporo jeździ po Kubie, ale nie nazwałbym samochodu który jeździ od kilkudziesięciu lat, ma całe blachy i zadbane wnętrze ruiną :-). Myślę, że po dzisiejszych samochodach za kilkadziesiąt lat nawet ślad nie zostanie ;-). Jedno jest pewne - Kubańczycy to najlepsi mechanicy na świecie. Umieją zrobić coś z niczego :-) 8)


No, tu cofam honor, sam te autka widziałeś i wiesz lepiej 8) :wink:
No, w sumie to były w latach 50-tych całkiem drogie auta, solidnie wykonane w USA 8)

Kuba na pewno jest warta podróży, a mi się podoba Twoja relacja 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ameryka Północna

cron
KUBA - wyspa kontrastów - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone