Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Która trasa lepsza ? i innych kilka pytań

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 22.06.2009 15:57

kombinacji jest wiele ale zastanów się nad tymi oszczędnościami bo jedziesz tak wysoko, że równie dobrze możesz wykorzystać Austrię, skoro za nią płacisz, i z Grazu puścić się na Klagenfurt, a później lawirować troszkę na Słowenii: http://www.tinyurl.pl?fMGBa3hu

Można nawet nie lawirować na Słowenii tylko kupić ichniejszą winietkę, a i tak oszczędzasz na przebijaniu się przez autostrady na Cro bo o ile dobrze liczę to ta droga od Letenye to 96kn w jedną stronę, co po obecnym kursie da Ci koszt 120 zł w obie :idea: więc porównaj do ceny winiety na Słowenię, która przez Maribor i Ljubljanę szybko + wygodnie pozwoli dotrzeć do wskazanej Malinskiej-Dubašnicy :)


ps. korzystaj z http://tinyurl.pl/ przy takich tasiemcach www ;)
Ostatnio edytowano 22.06.2009 18:01 przez blubaj, łącznie edytowano 4 razy
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 22.06.2009 16:27

;-) Pozdrawiam Cię kolego Bardzo Zły Bananie ;-)
Ostatnio edytowano 22.06.2009 17:24 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 22.06.2009 16:57

pozdrawiam ;)
w każdym razie i tak musi wydać te 120 zł na Cro, a jeśli zainwestuje w winietkę na Słowenii to już przez Maribor i Ljubljanę trasa szybka i krótka, a po drodze w którąś stronę urozmaici sobie pobyt wizytą w Trieście :)
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 22.06.2009 21:08

zlybanan napisał(a):pozdrawiam ;)
w każdym razie i tak musi wydać te 120 zł na Cro, a jeśli zainwestuje w winietkę na Słowenii to już przez Maribor i Ljubljanę trasa szybka i krótka, a po drodze w którąś stronę urozmaici sobie pobyt wizytą w Trieście :)


Masz rację ...

Jeszcze raz na spokojnie przejrzałem mapy i itd ;) i Węgry sobie odpuszczam ...

Jako że winietę na Austrię kupię tak samo jak na Słowację aż żal było by nie wykorzystać jej do granic możliwości :)

Najpierw chciałem jechać przez Słowenię aby zaoszczędzić 30Euro winiety (od 01.07.09) ale chyba jakieś jeżdzenie bocznymi dróżkami aby tylko nie wjechać na płaten odcinki i nie dostać gigantycznego mandatu mnie mocno zniechęciły :(
Do tego jako że jadę na wyspę KRK musiałbym przjechać niemalże całą Chorwację a to wcale tez nie jest tanie (Viamichelin podał mi że kosztowało by mnie to 39 + 52 kuny w jedną stronę) czyli w przeliczeniu na złotówki około 120zł w obie strony ...

Więc tak naprawdę żadna "okazja".
Co z tego że "zaoszczędzę" na Słowenii jadąc jakimiś dziwnymi dróżkami jak przejazd przez Chorwację wyniesie mi 60zł w jedną stronę ???

Dlatego chyba pojedziemy inaczej. Wykorzystamy mocniej Austrię i Słowenię. Jak płacę winietę za Słowację , Austrię i Słowenię to czemu ich bardziej nie wykorzystać ...

Pojedziemy więc aż przez Klangefurt i itd ...

http://www.tinyurl.pl?xdAyUcCr

A jak ta trasa się Wam podoba ?

W Chorwacji (według ViaMichelin) czeka mnie jedynie opłata 5KUN (most) no i oczywiście most na KRK (ale to w obu przypadkach :)

Czekam na opinie :)
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 22.06.2009 23:12

już pisałem, że skoro płacisz winietę na Słowenii to wal na Maribor bo masz znacznie szybszą drogę. z Klagenfurtu musisz zrobić spory kawałek do Słoweńskiej autostrady - po co? droga tamtędy ma sens jeśli chcesz kluczyć i omijać Słoweńskie autostrady.
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 22.06.2009 23:49

zlybanan napisał(a):już pisałem, że skoro płacisz winietę na Słowenii to wal na Maribor bo masz znacznie szybszą drogę. z Klagenfurtu musisz zrobić spory kawałek do Słoweńskiej autostrady - po co? droga tamtędy ma sens jeśli chcesz kluczyć i omijać Słoweńskie autostrady.


Masz rację.

Wybrałem taką trasę:

http://www.tinyurl.pl?q5QofobE

Automapa w trybie "trasa optymalna" podaje dystans 1310km w tym 680km autostrada a w trybie "trasa szybka" 1361km w tym 799km autostrada :)

Zapewne wybiorę "trasę szybką" bo 800km łącznie autostrad to dobry wynik :)

Dzięki za pomoc.
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 23.06.2009 01:20

jeśli tylko wydostaniesz się z Polski to tempomat się przyda ;)
Bujo
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bujo » 23.06.2009 01:38

Ja jutro też wybieram się właśnie tą trasą. Pędzę troche niżej w okolice Zadaru. W zeszłym roku kombinowałem prze Słowenię bez winiety, ale nie było to miło jak się człowiek pogubił i patrzył czy tylko jakiejś policji nie ma co zaraz capnie za skręcenie w zły zjazd.

Teraz wykupuje winietę to ją chociaż wykorzystam jadąc kawał drogi przez Słowenię omijając Chorwackich autostrad za jakieś 120 zł w obie strony.
stempy
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) stempy » 23.06.2009 10:29

Jeśli mogę jeszcze wtrącić coś do tej naprawdę dobrej trasy którą wytyczył kaszpir , to radził bym z Bielska odbić na Cieszyn i dalej na Cadca.
Ten odcinek w Czechach jest bezpłatny a droga o niebo lepsza.
Na trasie przez Zwardoń trwają "wykopaliska" , było już tutaj na forum o tym pisane.
Pozdrawiam.
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 23.06.2009 11:15

stempy napisał(a):Jeśli mogę jeszcze wtrącić coś do tej naprawdę dobrej trasy którą wytyczył kaszpir , to radził bym z Bielska odbić na Cieszyn i dalej na Cadca.
Ten odcinek w Czechach jest bezpłatny a droga o niebo lepsza.
Na trasie przez Zwardoń trwają "wykopaliska" , było już tutaj na forum o tym pisane.
Pozdrawiam.


Ja jadę dopiero w połowie września wiec mam nadzieję że będzie lepiej.

Najpierw chciałem jechać przez także Czechy bo droga lepsza , ale nie chciałem płacić 60zł za winietę , a nie chce się stresować bez winiety ...
Gdzieś pomylę drogę , policjant będzie miał zły humor i itd i szkoda nerwów ..

A tak na Słowacji , Słowenii i Austrii będę miał winiety i spokój ;)

PS. Patrzyłem na mapę i tragedii nie ma. Niedaleko po przekroczeniu granicy z Słowacją zaczyna się już autostrada , byle PL przejechać ;)
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 23.06.2009 11:53

Jeszcze W tej Twojej trasie polecam zrobić małą zmianę - zamiast z Bratysławy na Wiedeń to jedź na Eisenstadt - jechałem tak rok temu droga bardzo dobra,a wracanie się w stronę Wiednia nie ma sensu.
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 23.06.2009 12:07

szpecgos napisał(a):Jeszcze W tej Twojej trasie polecam zrobić małą zmianę - zamiast z Bratysławy na Wiedeń to jedź na Eisenstadt - jechałem tak rok temu droga bardzo dobra,a wracanie się w stronę Wiednia nie ma sensu.


patrzyłem i według mnie nie ma to sensu ...

przez Eisenstadt jest tylko 20km krótsza droga ale za to nie autostradą tylko zwykłą drogą ...

Wolę jednak jechać stałą predkością 130km/h niż niższą w terenie zabudowanym i na "zwykłej drodze" ;)
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 23.06.2009 12:47

kaszpir napisał(a):
patrzyłem i według mnie nie ma to sensu ...

przez Eisenstadt jest tylko 20km krótsza droga ale za to nie autostradą tylko zwykłą drogą ...

Wolę jednak jechać stałą predkością 130km/h niż niższą w terenie zabudowanym i na "zwykłej drodze" ;)


Może i nie ma - ja jechałem w nocy trasa to 5 miejscowości, droga bez ruchu ograniczenie do 100. Drogę powrotną też tak jechałem.

Z tą stałą prędkością 130Km/h w Austrii możesz się niestety nieprzyjemnie zdziwić.

Pozdrawiam i udanego wypadu.
Housedj
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Housedj » 23.06.2009 12:52

wiktor10 napisał(a):Witam
Ta trasa którą napisałeś jako pierwszą
PL - Czechy - Słowacja (Bratysława) - Austria - Słowenia - Chorwacja.
jest dość dobra.
W Czechach nie za droga, na Słowacji ponad 20zł wineta, w Austrii cos koło 30zł, no i Chorwacja jest dosc droga ALE jak na taki stan dróg i wogóle to na prawdę się opłaca. Winety proponuję kupować na stacjach benzynowych na pewno tańsze niz zamawianie tutaj. A co do Słowenii to mogę podac jak ominąć płatną autostradę i nie będzie nikt błądził a można zaoszczędzić dużo:)



witam
czy mozesz podac jak jechac w Slowenii?? ( bede jechal czechy, austria )
decklen
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 03.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) decklen » 23.06.2009 13:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Która trasa lepsza ? i innych kilka pytań - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone