Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Kreta na raty

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrmks
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 01.08.2012 20:11

Franz, bądz czlowiek, napisz gdzie to było. Bo niektóre miejsca wydaja mi sie jakby znajome. Pętelki nad Sfakią, Aradena?, Chania. Ale reszta :-(((((
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.08.2012 20:57

-Katka- napisał(a):Czwarta fotka z ostatniej serii to Elafonissi :)
Cudowne miejsce, piękna plaża, ach wspomnienia :D 8)

Zgadza się. :)
Czerwony piasek. Urocze miejsce.

piotrmks napisał(a):Franz, bądz czlowiek, napisz gdzie to było. Bo niektóre miejsca wydaja mi sie jakby znajome. Pętelki nad Sfakią, Aradena?, Chania. Ale reszta :-(((((

Dobrze rozpoznałeś. Ale... chcesz, żebym Ci wszystkie miejsca podał?..
Ja te fotki przygotowałem miesiąc temu, a że nie miałem dotąd czasu, by cokolwiek opisać, bądź nawet tylko się dokładniej przyjrzeć, to w tej chwili wszsytkiego nazwać bym nie umiał. Trochę by to zajęło.
Chyba, że pytasz o któreś konkretne miejsca?

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrmks
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 01.08.2012 23:12

Dobrze rozpoznałeś. Ale... chcesz, żebym Ci wszystkie miejsca podał?..
Ja te fotki przygotowałem miesiąc temu, a że nie miałem dotąd czasu, by cokolwiek opisać, bądź nawet tylko się dokładniej przyjrzeć, to w tej chwili wszsytkiego nazwać bym nie umiał. Trochę by to zajęło.
Chyba, że pytasz o któreś konkretne miejsca?

1,4 i 16 (klasztor) zdjecie z ostatniej serii. Wspinaliscie sie w Białych Górach?
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.08.2012 01:24

piotrmks napisał(a):1,4 i 16 (klasztor) zdjecie z ostatniej serii. Wspinaliscie sie w Białych Górach?

1 - widok z samolotu schodzącego do lądowania w Chanii.
4 - Moni Katholiko
16 - Moni Odigitrias (Gonias)

Zrobiłem jedną wycieczkę na szczyt w Lefka Ori, ale tamtejsze wąwozy są jednak znacznie ładniejsze od górskich grzbietów.

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrmks
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 02.08.2012 08:58

Franz napisał(a):
16 - Moni Odigitrias (Gonias)

Oczywiście. Ale co slepemu po oczach. nawet kupiłem u mnichow oliwy. Tylko Ty znalazłeś najciekwsze miejsce do zrobienia zdjecia. Od strony wejscia klasztor nie robi takiego wrazenia.
Szacunek.
janusz.w.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 02.08.2012 09:24

Franz napisał(a):Zrobiłem jedną wycieczkę na szczyt w Lefka Ori, ale tamtejsze wąwozy są jednak znacznie ładniejsze od górskich grzbietów.

Pozdrawiam,
Wojtek

No to trochę mnie pocieszyłeś :)
Dysponując ograniczoną ilością czasu wybrałem wąwóz :)

Zdjęcia tradycyjnie świetne :!:

pozdr
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.08.2012 10:10

piotrmks napisał(a):Oczywiście. Ale co slepemu po oczach. nawet kupiłem u mnichow oliwy. Tylko Ty znalazłeś najciekwsze miejsce do zrobienia zdjecia. Od strony wejscia klasztor nie robi takiego wrazenia.
Szacunek.

Z uwagi na jego wystawę, pojechałem tam tuż po wschodzie słońca. Wtedy chyba wygląda najlepiej, ale za to do środka się nie dostałem - mnisi lubią sobie pospać. ;)

janusz.w. napisał(a):No to trochę mnie pocieszyłeś :)

Bardzo słuszna decyzja. Znam wiele ciekawszych gór od Lefka Ori.

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrmks
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 02.08.2012 12:15

Franz napisał(a):
piotrmks napisał(a):Oczywiście. Ale co slepemu po oczach. nawet kupiłem u mnichow oliwy. Tylko Ty znalazłeś najciekwsze miejsce do zrobienia zdjecia. Od strony wejscia klasztor nie robi takiego wrazenia.
Szacunek.

Z uwagi na jego wystawę, pojechałem tam tuż po wschodzie słońca. Wtedy chyba wygląda najlepiej, ale za to do środka się nie dostałem - mnisi lubią sobie pospać. ;)

janusz.w. napisał(a):No to trochę mnie pocieszyłeś :)

Bardzo słuszna decyzja. Znam wiele ciekawszych gór od Lefka Ori.

Pozdrawiam,
Wojtek

Oliwę mają pierwszorzędną. I tańszą niż w sklepie. Polecam.
A gdzie radzilbys polazic na Krecie. Lubie takie odkryte gory i liczylem ze Lefka bedzie piekny widok na morze. Czy dobrze domyslam sie, ze byles w kwietniu/maju? W letnich miesiacach chyba bez cysterny wody nie da sie wejsc?
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.08.2012 13:12

piotrmks napisał(a):Oliwę mają pierwszorzędną. I tańszą niż w sklepie. Polecam.

Tu pozostaje już tylko problem: co ja bym z ta oliwą miał robić... ;)
Moje kubki smakowe są na tyle nieczułe na przeróżne smaki, że nie doceniłyby jej zalet. Ale - jakby co - polecę ewentualnym zainteresowanym.

piotrmks napisał(a):A gdzie radzilbys polazic na Krecie. Lubie takie odkryte gory i liczylem ze Lefka bedzie piekny widok na morze. Czy dobrze domyslam sie, ze byles w kwietniu/maju? W letnich miesiacach chyba bez cysterny wody nie da sie wejsc?

Ja szedłem z Xiloskalo na Melindaou i oceniam trasę jako dosyć nudnawą. Znacznie ciekawsze może być wejście z Xiloskalo na Gingilos i Voliakas, bo to w części skaliste szczyty. Reszta to takie wielkie usypiska.

Z pierwszego wypadu na Kretę spodobały mi się trasy na Kofinas oraz na Dikti z płaskowyżu Lasithi. Natomiast wycieczka na Psiloritis weszła do naszego słownictwa jako synonim czegoś skrajnie nudnego. ;)

Pierwszy wypad (wschód), to długi weekend majowy. Drugi wypad (zachód), to czerwiec. Upał...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.08.2012 19:14

To wróćmy jeszcze do bardziej wschodniej części wyspy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.08.2012 19:14

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mariusz-w
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 03.08.2012 19:29

Ładna i ciekawa ta Twoja/Wasza Kreta. 8)

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 04.08.2012 14:30 przez mariusz-w, łącznie edytowano 1 raz
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.08.2012 21:01

mariusz-w napisał(a):Twoja/Wasza kreta. 8)

Jeszcze bardziej... grecka. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
poljako_poljako
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) poljako_poljako » 03.08.2012 21:26

Pozdrawiam Franz. Wróciliśmy z Krety w poniedziałek 30.07. Z przyjemnością obejrzę Twoją relację. Śnieg na Lefka Ori wskazuje, że byliście jakiś czas temu. Teraz tylko niewielkie "łachy" białego pozostały, które widać z oddali. Czekam z niecierpliwością.
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.08.2012 21:52

poljako_poljako napisał(a):Pozdrawiam Franz. Wróciliśmy z Krety w poniedziałek 30.07. Z przyjemnością obejrzę Twoją relację. Śnieg na Lefka Ori wskazuje, że byliście jakiś czas temu. Teraz tylko niewielkie "łachy" białego pozostały, które widać z oddali. Czekam z niecierpliwością.

Jeśli dobrze rozumiem, byliście w zachodniej części? Rejon Chanii?

Śnieg na moich fotkach, to Psiloritis, gdzie byliśmy na przełomie kwietnia i maja. W Lefka Ori byłem teraz w czerwcu i śniegu praktycznie nie było - pojedyncze, maleńkie płaty.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???