Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kosowo niepodległe? Nowy plan UE - wojna czy pokój?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107714
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.04.2008 12:39

:lol: Adamk3 wrócił - "grzebaliśmy" w tych samych źródłach. :lol: czyli w Piekle :wink:

Ps. Adamie - tak jak we wszystkich zawodach - tak i wśród dziennikarzy znajdą się nieudacznicy, ale nie można twierdzić, że wszyscy są źli, bo za chwile pewnie usłyszę, że to dziennikarze popychali ludzi do zbrodni na Bałkanach :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107714
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.04.2008 14:04

Wojna na Bałkanach zakończona i oby już nigdy się nie powtórzyła :!:

Życie idzie naprzód i

Obrazek

może wystąpi na MISS UNIVERSE

Yllka Berisha

:papa:
szopen
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szopen » 08.04.2008 14:25

Czy ja jako zrodla mam Panu podawac www.slobodan-milosevic.com, panie Januszu? Przeca to źródło, które mi Pan podał, jest wyraźnie stronnicze.


"JNA zaatakowala Slowenie". JNA miało wszelkie prawo do tego, by walczyć o utrzymanie integralności kraju, tak jak Chorwaci mieli do tego prawo w Krainie. Ja powtarzam, nie rozumiem Pana podwojnego standardu: JNA "rozpoczelo" wojne, bo bronilo integralnosci kraju, ale to Serbowie "rozpoczeli" wojne, bo naruszyli integralnosc kraju.

A rozkaz JNA wydał nie Milosevic, tylko prezydent owczesny Jugosławii.

A co do Kosowa, mam po angielsku wynik kwerendy przeprowadzonej wśród serbskich uchodźców z Kosowa w latach 1982-87. Jezeli fakty podawane tam sa prawdziwe, to naprawdę nie ma co robić z Serbów znowu tych "złych, co bez powodu gnębili biednych Albańczyków".

EDIT: Pierwszy z brzegu blad na stronie www.tolerancja.pl: W Bosni zginelo 90-100 tysiecy ludzi, a nie 200 tysiecy. 200 tysiecy podawaly media kiedys, ale DOKLADNA LISTA ofiar, która bardzo dokladnie przybliza liste ofiar, jest znana juz od dosc dawna. (W tym okolo 33 tysiecy bosniackich cywilow, 4-16tysiecy serbskich cywilow (chyba raczej jednak ta mniejsza liczba), 2-4 tysieace Chorwackich cywilow, reszta zas to zolnierze i zoldacy).
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 08.04.2008 20:34

Janusz Bajcer napisał(a)::lol: Adamk3 wrócił - "grzebaliśmy" w tych samych źródłach. :lol: czyli w Piekle :wink:

Ps. Adamie - tak jak we wszystkich zawodach - tak i wśród dziennikarzy znajdą się nieudacznicy, ale nie można twierdzić, że wszyscy są źli, bo za chwile pewnie usłyszę, że to dziennikarze popychali ludzi do zbrodni na Bałkanach :papa:


Przeczytaj ten tekst.
http://www.fundacja.znak.com.pl/files/balkanski.pdf

Pojecie i zrozumienie konfliktu na balkanach zostalo wypaczone przez dziennikarzy niestety tez przez polskich (np. Sp.WM). Sadze, ze gdyby nie "zrobienie wody z mozgu" :wink: to na tym forum tez inaczej szla by wymiana informacji. :)
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 08.04.2008 20:44

Janusz Bajcer napisał(a):Wojna na Bałkanach zakończona i oby już nigdy się nie powtórzyła :!:

Życie idzie naprzód i

Obrazek

może wystąpi na MISS UNIVERSE

Yllka Berisha

:papa:



Yllka tez na emigracji w Szwecji :D :) :D :) :D :) Szwedka czy Albanka te blond wlosy :wink: :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107714
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.04.2008 20:53

adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 08.04.2008 20:56

Janusz Bajcer napisał(a):Albanki też mają blond włosy :wink: :lol:


to strona :wink: czerwonego domku :wink: :?:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107714
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.04.2008 22:11

adamk3 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Albanki też mają blond włosy :wink: :lol:


to strona :wink: czerwonego domku :wink: :?:

Nie - to stronka miss Albanii. :lol: :!: jak widać tam też są ładne dziewczyny :lol:

podobnie jak w Serbii z różowej stronki :papa:
Ostatnio edytowano 09.04.2008 07:54 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 08.04.2008 22:17

Janusz Bajcer napisał(a):
AndrzejJ. napisał(a):Myślę Janusz ,że powinieneś wystapić na forum ONZ jak znawca problemu.


Nie uznaję się za znawcę problemu i nie mam aż tak dużych ambicji ani możliwości występować na tak poważnym forum jak ONZ - wystarczy mi to nasze forum, na którym każdy może wyrazić na sprawę swoje zdanie i każdy może mieć inne.
Nasza dyskusja i różne zdania nie maja żadnej mocy sprawczej w sprawie rozwiązania konfliktu bałkańskiego, ale dyskutować sobie możemy, bo od tego jest forum.
Ile postów napiszę w tym temacie trudno powiedzieć może jeszcze tylko kilka a może 150 :wink: :lol: :papa:

Pewnie z 200. :wink:
Ale zauważ ,że już nikt tego nie czyta. :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107714
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.04.2008 22:43

adamk3 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a)::lol: Adamk3 wrócił - "grzebaliśmy" w tych samych źródłach. :lol: czyli w Piekle :wink:

Ps. Adamie - tak jak we wszystkich zawodach - tak i wśród dziennikarzy znajdą się nieudacznicy, ale nie można twierdzić, że wszyscy są źli, bo za chwile pewnie usłyszę, że to dziennikarze popychali ludzi do zbrodni na Bałkanach :papa:


Przeczytaj ten tekst.
http://www.fundacja.znak.com.pl/files/balkanski.pdf

Pojecie i zrozumienie konfliktu na balkanach zostalo wypaczone przez dziennikarzy niestety tez przez polskich (np. Sp.WM). Sadze, ze gdyby nie "zrobienie wody z mozgu" :wink: to na tym forum tez inaczej szla by wymiana informacji. :)


Artykuły Pana Piekło czytałem już wcześniej - szczególnie kalendarium wojny na Bałkanach.
Z częścią jego poglądów się zgadzam , częścią nie.

Gdyby sprawcami zbrodni wojennych popełnionych na Bałkanach byli dziennikarze , to Oni byliby ścigani i sadzeni przez Trybunał w Hadze

Adamie idę Twoim przykładem :wink: i cytuję:

"Trybunał stawia sobie za cel sądzenie winnych zbrodni, nie prostych żołnierzy wykonujących rozkazy, ale tych wydających polecenia z politycznego kierownictwa i wojskowego dowództwa"
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107714
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.04.2008 08:22

adamk3 napisał(a):Yllka tez na emigracji w Szwecji :D :) :D :) :D :)


Obrazek

Vedrana też na emigracji w Australii Miss Serbii 2006 - Serbka czy Australijka :wink: :?:

:papa:
szopen
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szopen » 09.04.2008 15:45

a skoro już mówimy o piosenkarkach i piosenkach, to ja tez cos wrzuce :)
http://www.youtube.com/watch?v=ELzrlj7XTFc

A czy "krivi smo mi" to ja znalazlem w tym watku? Bo nie chce mi sie przeszukiwac 130 stron :)[/url]
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 09.04.2008 20:54

Ivana jest super :D Światło którego szukam - :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107714
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.04.2008 22:40

szopen napisał(a):A czy "krivi smo mi" to ja znalazlem w tym watku? Bo nie chce mi sie przeszukiwac 130 stron :)[/url]


To sobie poszukaj na "yuotube" :wink: :lol:
szopen
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szopen » 10.04.2008 09:58

Janusz Bajcer napisał(a):
szopen napisał(a):A czy "krivi smo mi" to ja znalazlem w tym watku? Bo nie chce mi sie przeszukiwac 130 stron :)[/url]


To sobie poszukaj na "yuotube" :wink: :lol:


Nie, ja to juz znalazlem na youtube, tylko zastanawialem sie, czy dorzucic tutaj :). Bo akurat piosenka po trochu pasujaca do tematu calego watku, przynajmniej o ile rozumiem tekst piosenki (a przyznam sie, ze rozumiem niewiele, bo serbskiego nie znam).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Kosowo niepodległe? Nowy plan UE - wojna czy pokój? - strona 130
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone