Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korcula, którędy? przeprawa w Splicie

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darius
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 21.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darius » 22.05.2014 13:50

Na Korculi byłem dwa razy (Lumbarda,Vela Luka). Płynąłem tam promem ze Splitu do Vela Luki jak i z Orebica do Domince. Osobiście polecam pierwszą opcję ponieważ po całodniowej lub całonocnej podróży z Polski jest to 2 godz. 45 minut odpoczynku dla wszystkich pasażerów na komfortowym promie z dodatkowo pięknymi widokami. Czasowo też jest szybciej ponieważ ze Splitu na Korculę nie dojedziecie w tym czasie wybierając inne opcje. Dla rozeznania w drodze powrotnej (jak człowiek jest wypoczęty po wakacjach) możecie przetestować drogę z Orebica przez Ston i dalej do autostrady. Próbowałem też prom Trpanij - Ploce ale była duża kolejka i nie mając pewności że się załapię odpuściłem.
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 22.05.2014 14:38

My byliśmy trzy razy. Za pierwszym razem jechaliśmy do Orebica, a kolejne dwa razy już promem ze Splitu.
Tak, jak pisze Darius - po tych 1200km do Splitu człowiek jest już zmęczony a na promie jest sympatycznie, a jaką frajdę mają dzieciaki!! :-).
Rozkład "jazdy" ;-) promów:
http://www.jadrolinija.hr/docs/default- ... f?sfvrsn=2
Są dwa promy: o 10.15 i 17.30.
Cennik:
http://www.jadrolinija.hr/docs/default- ... f?sfvrsn=2
530kun samochód, 60kn dorosły, 30kn dziecko (do 12lat).
pdratewka
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 30.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pdratewka » 15.07.2014 17:19

Prom z Drvenika zdaje się mocno podrożał http://lnp.hr/wp-content/uploads/2014/07/DrvenikDominceCjenik1.jpg . Doliczając koszty dojazdu ze Splitu już nie jest połowa taniej.I jak tu wybrać.. wot zagwostka.
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 15.07.2014 22:22

Wg mnie to zależy od tego, jak będziesz jechał w tamtą stronę. Jeżeli zrobisz postój i prześpisz się jak człowiek całą noc - możesz spokojnie jechać - nawet do Orebica. Ale jeżeli robisz trasę bez noclegu - zdecydowanie polecam prom ze Splitu.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 16.07.2014 00:37

pdratewka napisał(a):Prom z Drvenika zdaje się mocno podrożał http://lnp.hr/wp-content/uploads/2014/07/DrvenikDominceCjenik1.jpg . Doliczając koszty dojazdu ze Splitu już nie jest połowa taniej.I jak tu wybrać.. wot zagwostka.


Od pewnego czasu, co roku linia Drvenik - Korcula miała problemy z uzyskaniem pozwolenia, czy koncesji. Uruchamiali swój rozkład w ostatniej chwili, więc wszystko również możliwe, że prom zdecydowanie w tym roku podrożał, w ubiegłym wydaje mi się, że rzeczywiście płaciliśmy mniej.
pdratewka
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 30.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pdratewka » 16.07.2014 09:27

Baru napisał(a):Wg mnie to zależy od tego, jak będziesz jechał w tamtą stronę. Jeżeli zrobisz postój i prześpisz się jak człowiek całą noc - możesz spokojnie jechać - nawet do Orebica. Ale jeżeli robisz trasę bez noclegu - zdecydowanie polecam prom ze Splitu.

To prawda, jednak przy decyzji warto wziąc pod uwage koszty paliwia (jeśli liczymy koszty) do Drvenik/Orebicz i autostrady. No i czasu . Często patrzymy tylko na cenę biletu promu.( teraz za głowę ta sama cena , a auto ze Splitu około 50zł wiecej niż z Drvenika ) . No i gdzie jestesmy na wyspie. W moim wypadku jeszcze przejazd z VelaLuki do Korculi . Pzdr.
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 16.07.2014 09:31

pdratewka napisał(a): No i gdzie jestesmy na wyspie. W moim wypadku jeszcze przejazd z VelaLuki do Korculi . Pzdr.

Ja akurat za każdym razem byłam bliżej Velej Luki :-).
aguussiiaaa
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) aguussiiaaa » 16.07.2014 21:50

Witam,

Wiecie może ile czasu przed wypłynięciem promu trzeba być na miejscu, żeby zdążyć kupić bilet? Chodzi mi o prom z Drvenika do Domince. Próbuję, też znaleźć informację, czy możliwe jest kupienie w Drveniku od razu biletów powrotnych, czy trzeba to zrobić dopiero po dopłynięciu na miejsce? Będziemy jechać z Breli i chcemy zostawić auto w Drveniku. Nie chcę, żeby okazało się, że przyjechaliśmy na marne, bo np. bilety już się wyprzedały ;)
pdratewka
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 30.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pdratewka » 17.07.2014 10:00

aguussiiaaa napisał(a):Witam,

Wiecie może ile czasu przed wypłynięciem promu trzeba być na miejscu, żeby zdążyć kupić bilet? Chodzi mi o prom z Drvenika do Domince. Próbuję, też znaleźć informację, czy możliwe jest kupienie w Drveniku od razu biletów powrotnych, czy trzeba to zrobić dopiero po dopłynięciu na miejsce? Będziemy jechać z Breli i chcemy zostawić auto w Drveniku. Nie chcę, żeby okazało się, że przyjechaliśmy na marne, bo np. bilety już się wyprzedały ;)

Witaj , jeśli w sobotę proponuje 2-3 godz przed , będzie kolejka.( to samo dotyczy powrotu) W tygodniu wystarczy 20-30 min wcześniej. Nie trzeba rezerwować biletów. Bilety powrotne jeśli znasz datę i godz rejsu można nabyć, choć czasem z powodu np b.złej pogody są zmiany w rozkładzie. Proponuje zaplanować wersję alternatywną, w przypadku nie załapania się na prom.
B - prom z Trpanj i dalej z Orebicza, lub C- od razu jazda do Orebicza .
TO DOTYCZY PRZEJAZDU Z SAMOCHODEM. Jeśli zostawiacie auto wystarczy max 20-30 min wcześniej. Miejsc "osobowych" myślę że nie braknie.(problem jest głównie w soboty dla samochodów - wymiana turnusu) Napewno sie dostaniecie . Pzdr.
aguussiiaaa
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) aguussiiaaa » 17.07.2014 14:07

Dziękuję za odpowiedź :) Pojedziemy w tygodniu, więc jestem dobrej myśli :)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 19.07.2014 23:19

Promy w tym roku faktycznie podrożały, prawdopodobnie bardziej opłacalny jest kurs Ploce - Trpanj - Orebic :D

http://www.chorwackie.pl/dalmacja/trans ... dkowa.html
janp
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 10.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) janp » 25.07.2014 14:26

co prawda moj post chyba jest bardzo spożniony, ale chyba najlepszym połaczeniem jest Drvenik z Dimince. Przez Plocze co prawda koło 70 zł taniej , ale sporo km więcej no i podwójna przeprawa promowa/ czas!!!!/
Z mojego doświadczenia wynika ze w soboty faktycznie trzeba byc 3-4 godz wcze4sniej, w tygodniu wygląda to lepiej , ale generalnie przy każdej przeprawie promowej odradzam przyjazd na ostatnia chwilę. Uczucie kiedy prom podnosi swoje wrota przed Waszą maską samochodu jest frustrujące.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korcula, którędy? przeprawa w Splicie - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone