Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korčula, Prigradica - czerwiec 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 04.07.2014 12:14

jackuc napisał(a):Daleko mi do Twojej poziomem :mrgreen:

Eeeee tam ..........mnie się podoba bardziej twoja. :)
Zazdroszczę ci właśnie tych fotek z zatoczek i z góry.
No , ale wiesz , bez auta to "kozia dupa". :(
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 04.07.2014 12:20

A to widzisz mamy na odwrót bo mi bardziej Twoja :D

No bez auta to dupa na miejscu. Gdzie jak gdzie, ale do Cro to słabo bez auta. Kiedyś czytałem czyjąś relację jak szli na piechotę od autobusu chyba na Bacve albo Pupnatską, masakra...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.07.2014 12:32

Vela Luka też nas nie zachwyciła...

A pogody nie zazdroszczę :(, ale co zrobić, bywa i tak.

Pozdrawiam i czekam na więcej, bo bardzo fajnie się czyta :)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 04.07.2014 13:04

przemo99 napisał(a):Przez tą relację nie mogę pracować:)


Nie można, nie można. Zajrzałam na chwilkę i musiałam przeczytać do ostatniej strony. Nie sposób się oderwać. Świetnie napisane, ładnie zilustrowane.
A papiery leżą i czekają :lol: I poczekają do poniedziałku bo po lekturze nastrój weekendowy mi się włączył 8) .
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 04.07.2014 18:57

Jacku drogi !
Z przykrością informuję, że dopiero teraz trafiłam na Twoją relację :oops: !
Ale tym większa przyjemność :mrgreen: . "Przeleciałam" ją jednym tchem (tym bardziej, że ten ćwierćfinał Niemcy-Francja nudnawy jakiś .... :oczko_usmiech: ).
Z lenistwa czystego nie chce mi się cytować zdjęć, więc swoje refleksje zawrę w kilku pkt-ach:

1. Ja również tuż po powrocie z Chorwacji patrzę z zazdrością na tych co jeszcze przed ...
2. Również lubię drogę "tam" ...
3. W ubiegłym roku był u nas Orebicz, Korczula tylko na kilkugodzinny wypad ... ale zdjęć takich nie mam :roll: . Piękne Ci na nich kolorki wychodzą. A to, że pogodę miałeś delikatnie mówiąc zmienną powoduje większą ich różnorodność. Z przyjemnością "przewijam" każde z nich ....
4. Niecierpliwie czekam na jeszcze trochę ....
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 04.07.2014 20:25

Dzięki wielkie za dobre słowo. Ja z kolei myślę o Peljesac w roku przyszłym, ale to bardzo wstępnie.
Na razie dociera do mnie coraz bardziej, że wróciliśmy i dopada depresja popowrotową

Jeszcze wycieczka na Bacvę + cosik jeszcze nas czeka zatem jeszcze trochę fotek będzie

Udanego weekendu dla wszystkich, jest boski wieczór
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 04.07.2014 21:16

Ależ się rozpędziłeś Jacku! Cudnie się czyta, choć ta pogoda... :evil:
Będąc na wyspie dzień w dzień ślęczałam na accuweather (niestety - miał super sprawdzalność zwłaszcza w kwestii opadów i burz)... :wink: :roll: Paranoja. Przecież i tak nic to nie zmieniło...

Pisałeś, że mieliście tylko po jednej bluzie - u nas podobnie, z tym że ja 3 długie rękawy, ale zwłaszcza noce i wieczory były chłodne... Cieszyłam się, że z PL zabrałam kocyk, który ratował mi ciałko w przeciwieństwie do cienkiego prześcieradełka w apartmanie :lol:

I ja mam słabość do map - kilka miesięcy przed wyjazdem ślęczałam na google maps i mapkach korczulańskich, o których pisałeś, a zaraz po przyjeździe zakupiliśmy na miejscu mapy wyspy i miasta Ot... Taki jakiś mały fetysz :lol:

Wspominałeś o policji - dzień w dzień natykaliśmy się na nich na korczulańskich drogach - najczęściej przed Lumbardą, w okolicach świateł i między Pupnatem a Zrnovem. Widzieliśmy też, jak wystawiali mandaty za parkowanie w niedozwolonych miejscach.


jackuc napisał(a):Minimartini pewnie pokaże znacznie więcej z Grscicy jak już powróci, bo tam bazowali


:mrgreen: Pokażę, pokażę - cudna oaza spokoju, genialne miejsce dla wędkarzy!


P.S. Pupnatska u Ciebie jaka... PUSTA 8O :lol: My już widzieliśmy taką... prawie sezonową.

Pozdrav!
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 05.07.2014 15:24

minimartini napisał(a):Ależ się rozpędziłeś Jacku! Cudnie się czyta, choć ta pogoda... :evil:
Będąc na wyspie dzień w dzień ślęczałam na accuweather (niestety - miał super sprawdzalność zwłaszcza w kwestii opadów i burz)... :wink: :roll: Paranoja. Przecież i tak nic to nie zmieniło...

Pisałeś, że mieliście tylko po jednej bluzie - u nas podobnie, z tym że ja 3 długie rękawy, ale zwłaszcza noce i wieczory były chłodne... Cieszyłam się, że z PL zabrałam kocyk, który ratował mi ciałko w przeciwieństwie do cienkiego prześcieradełka w apartmanie :lol:

I ja mam słabość do map - kilka miesięcy przed wyjazdem ślęczałam na google maps i mapkach korczulańskich, o których pisałeś, a zaraz po przyjeździe zakupiliśmy na miejscu mapy wyspy i miasta Ot... Taki jakiś mały fetysz :lol:

Pozdrav!


Tak sprawdzalność accu była dobrze ponad 90% więc moje załamanie było coraz większe...

Kilka nocy spalismy pod prześcieradłem i grubym kocem z szafy, na szczęście były ... :oczko_usmiech:

Tak mapy i planowanie to też mój fetysz :twisted:

Moja relacja to marne wypociny w stosunku do relacji, którą mam nadzieję nasz uraczysz. Twoją poprzednią z Hvaru jestem zachwycony :!:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 05.07.2014 15:33

A to SPRAWCA niepogody, przynajmniej gospodarz kilka razy napomknął o "cyklon" i chyba miał rację
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 05.07.2014 17:26

Nadrobiłam zaległości, świetnie się czytało, mam nadzieję, że jeszcze dużo zdjęć będzie bo cudne są, cała relacja miód-malina :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 05.07.2014 22:53

Sympatyczna relacja, przy już nieco mniej sympatycznej pogodzie :D Rzeczywiście fajnie się czyta i wracają wspomnienia.

Osobiście pamiętam Prigradicę jako miejscowość bardzo czyściutką z ładną plażą główną i nieco mniejszymi okolicznymi oraz nawet w sezonie z niewielką ilością turystów. Do tego codziennymi rejsami rano i wieczorem Krilo jeta :D
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 06.07.2014 20:49

maslinka napisał(a):Vela Luka też nas nie zachwyciła...



Dziwna sprawa, ale mojej siostrze i szwagrowi, których w 2012 roku zabraliśmy na ich pierwsze chorwackie wakacje na Korčulę ( w tym roku jadą z nami po raz drugi ;) ) Vela Luka podobała się bardzo, chyba bardziej niż Korčula. Czy to możliwe? ;) Mnie z kolei również jakoś specjalnie nie urzekła, ale zjedliśmy tam raz dobry obiad, więc wspominam ją dobrze.

maniust napisał(a):
jackuc napisał(a):Daleko mi do Twojej poziomem :mrgreen:

Eeeee tam ..........mnie się podoba bardziej twoja. :)

oj tam oj tam, mnie się podobają obie bardzo :D
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 06.07.2014 23:04

2 tygodnie mnie nie było a tu już taaaka długa relacja.... chetnie poczytam :D :papa:
belfer
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 06.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) belfer » 06.07.2014 23:27

jackuc świetna relacja!! Dzięki za wiele pięknych zdjęć, zrobionych mimo niepogody, i fajną narrację. Twoje wskazówki przydadzą się kolejnym ,,zdobywcom" Korculi, m.inn. mnie :lol: Ruszam też do Prigradicy pierwszego sierpnia i chyba do tego samego apartmana, w którym byłeś. Czekam na c.d. :papa:
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 06.07.2014 23:29

Nas też Vela Luka nie powaliła. Korcula wręcz odwrotnie :D
Super piszesz :) Fotki cudne. Czekam na więcej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Korčula, Prigradica - czerwiec 2014 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone