Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korčula, Prigradica - czerwiec 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 02.07.2014 12:23

Niedziela 15.06.2014

Hmm
wstaję z rana i człapię do okna. Kurtka na wacie pogoda jak nad Bałtykiem, ale przecież nie pojechałem nad Bałtyk, to nie tak miało być, niektóre z planów trzeba będzie zredukować. Walę się jeszcze na trochę do łóżka, nie ma sensu wstawać rano.
Niebo dalej zasnute ciężkimi chmurami zapada zatem decyzja, że jedziemy do Korculi a po drodze szukamy Kościoła.
Sprawdzam jeszcze rano czy nie porwało w nocy mojego „pontonu” zaparkowanego na wodzie, ale pływa dzielnie na powierzchni. Ok. no to szykujemy się do wyjazdu. Mamy tylko po jednej bluzie nie za grubej, nie mamy kurtek, parasoli a dzisiaj zaledwie 22 stopnie i mocno wieje. No nic trzeba być twardym.
Niestety spóźniamy się na Mszę w Blato, zatem po drodze wpadamy do Żrnova i tam zdążamy dosłownie na styk. Potem już lecimy do Korculi, mijając za rondem duży market Tommy z pięknym widokiem na starówkę Korculi oraz Peljesac.
Pogoda kiepska, ale dobrze, że chociaż nie pada.
Parkujemy na płatnym parkingu zaraz przy porcie w cenie 10 KUN /h i ruszamy na pierwszą wizytację miasta.

Obrazek

Obrazek

Morze jest bardzo niespokojne, wiatr mało łba nie urwie.

Obrazek

Miasto bardzo mi się podoba na pierwszy rzut oka. Kręcimy się po uliczkach starówki, wypijamy w międzyczasie kawę (8 KUN) i wciągamy po domowym ciastku (10 KUN) w jednej z kafejek.
Spacerując oglądamy piękny widok na Peljesac a dodatkowo jest mało ludzi a to dla mnie podstawa, bo nie trzeba się rozpychać itp. a ja do dużych nie należę.

Obrazek

W dali Orebic

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W sezonie jest tu chyba masakra i bardziej po południu nie da się tu po prostu przejść

Obrazek

Oglądamy jeszcze załadunek na prom, ciekawe akcje można zaobserwować, trochę się uśmiałem a trochę mi ręce opadły co ludziska wyprawiają, no ale nic, zapakowali się wszyscy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze raz wracamy w miejskie uliczki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Acha i to jest niewątpliwy cud architektoniczny. Ponieważ wszystko w Korculi jest związane z Marco Polo, zatem sądzę, że te skarpy i gacie należały również do niego.

Obrazek

Najlepsze, że ta wystawa wisiała tuż obok restauracji

Obrazek

Łazimy dalej

Obrazek


Po Korculi rzucamy beretem obok i uderzamy jeszcze do Lumbardy.

Po drodze

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Maniust się pewnie na mnie pogniewa, ale przyznam szczerze, że Lumbarda nie przypadła za bardzo do gustu. Może to kwestia fatalnej pogody tego dnia, światła itp. Pewnie przy ładnym słońcu miałbym nieco inne wrażenia.
Niemniej piździ jak wiadomo gdzie, popaduje jednym słowem jest do d…y.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do plaż za Lumbardą nie dojeżdżamy, w sumie po co, przecież i tak nie będziemy tam leżeć i się opalać.
Zatem tym razem robimy objazd z drugiej strony wyspy od dołu i wylatujemy na skrzyżowaniu przy Grscicy, jadąc przez Pupnat, Carę, Smokvicę, oraz obok zjazdu na Pupnatską Lukę.

Obrazek

Obrazek

oraz Brnę, która za bardzo mi się nie spodobała. Tzn może tak, miejsce bez szału, „nasza” Prigradica bardziej nam się podoba.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przed Prizbą w Priscapac stajemy na jedzonko.

Obrazek

Miejsce ciekawe, ale pewnie w sezonie na miejscu gnieździ się spory tłum z okolicznych apartamentów i przyjezdni a z parkowaniem może być problem. Ale wpaść tam można i może być sympatycznie. Na wąskim przesmyku łączącym wysepkę z lądem są dwie mini plażyczki na dwie strony, zajęte przez kilka leżaków hotelowych. Jest też mini basenik dla dzieci, bardziej brodzik. Plaża i woda w stronę wschodnią chyba ciekawsze

Obrazek

Obrazek

Na środku wysepki w krzakach jest malusieńki plac zabaw dla dzieci. Można również podziwiać ładne widoczki i skałki

Obrazek

Wracam dookoła (to niebieskie co wystaje to ten brodzik, jak byliśmy był bez wody)

Obrazek

Wracając widzimy na drodze samotnie błąkające się trzy psy co kilka km i to całkiem daleko od wiosek, no cóż nie możemy ich niestety zabrać. Nie wiem czy ktoś je wyrzucił czy uciekły. Biedaczyska

Po południu udajemy się jeszcze na plażę, taka trochę urlopowa nuda, no cóż robić innego skoro o opalaniu można zapomnieć w taką pogodę. Sprawdzam prognozy na komórce i ogarnia mnie jeszcze bardziej ponury nastrój :x

Obrazek

Idziemy na spacer jak niemal co dzień do portu mijające „miejscowych”, one są świetne

Obrazek

… i Partyzant :mrgreen:

Obrazek

Widok na Prigradicę z portu

Obrazek

Jak codzień przypływa rejsowy, prawie pusty katamaran, nie wiem jak im się to opłaca
Coś źle ustawiłem w aparacie tzn tryb tematyczny i taki ło zdjęcie wyszło

Obrazek

Ci panowie to bracia, niemal codziennie po 19 przychodzili łowić, wszystko każdego dnia odbywało się wg ustalonego schamtu bo przychodził jeszcze pan odbierający liny z katamaranu, pan na Komarku podjeżdżał, normalnie zegarek można ustawiać :mrgreen:

Obrazek

Obrazek


W międzyczasie ucinam sobie pogawędkę z jednym z panów i mówi, że takiego kiepskiego czerwca nie pamięta od 40 lat…
Acha łowił na ciasto na grunt: oliwa, chleb, nieco startego parmezanu i co chwilę wyciągał rybki podobne do sardynek tylko ciut większe.
No i kolejny dzień upłynął, na pewno nie stracony, ale ze sporym niedosytem pogodowo – opaleniowym.

CDN
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 02.07.2014 12:39

ileż smutku przebija w relacji z tego dnia... :( a fotki mimo chmur bardzo malownicze :D
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 02.07.2014 12:41

Wiesz inaczej by było jakbym pojechał z marszu itp a tu tyle się człowiek wyczekał i d...a
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 02.07.2014 12:43

Pewnie i ja (i większość z Cromaniaków i lubiących słońce) byłabym wściekła gdybym miła taką pogodę.... : ale mam nadzieję mimo tej pogody dzień był udany... :wink:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 02.07.2014 12:46

Wiesz dzień dwa no ok, ale patrzysz w telefon i codziennie kibel wydłuża się na kolejne dni a końca chmur nie widać ...
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 02.07.2014 12:49

niestety na to nie ma rady...:twisted: chyba, że jedzie się w ciemno studiując cały czas prognozę pogody... ale chyba i tak nie jesteśmy do końca pewni...
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 02.07.2014 14:49

Bez słoneczka,ale i tak piękne fotki i miejsca:)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 02.07.2014 15:17

jackuc napisał(a):Maniust się pewnie na mnie pogniewa, ale przyznam szczerze, że Lumbarda nie przypadła za bardzo do gustu. Może to kwestia fatalnej pogody tego dnia, światła itp. Pewnie przy ładnym słońcu miałbym nieco inne wrażenia.
Niemniej piździ jak wiadomo gdzie, popaduje jednym słowem jest do d…y.

Fakt ta niedziela to była do dupy i piżdziło strasznie ..... :evil: , dopiero grubo po południu wyszło słońce , ale spoko co mam się gniewać. :)
Mnie Lumbarda się ogólnie podobała , ale nie powiem , że zachwyciła jak np. Tucepi gdzie jest The best ! :mrgreen:

Aaaaaa na wieży w Korculi nie byłeś? :lol:
Tam piżdziło dopiero!
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 02.07.2014 15:26

Darmowy parking w Korculi jest powyżej Tommy'ego, przy cmentarzu ;)
My również spotykaliśmy błąkające się całymi dniami (i nocami też) pieski przy drodze. Przykre :(
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 02.07.2014 16:09

A to nie wiedziałem o tym parkingu ale spoko pojechałem na wakacje jak Bonzo, zresztą zaoszczędziłem na akcesoriach do opalania...
Teraz patrzę na accuweather i lampa non stop przez najbliższe dni. K... ...ć

Maniust wieżę odpuściłem niestety
Pozdrawiam
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 02.07.2014 16:56

jackuc napisał(a):Teraz patrzę na accuweather i lampa non stop przez najbliższe dni. K... ...ć

:lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: To tak jak ja , k*@#$@ m#ć. :lool:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 02.07.2014 17:00

A zobacz tu http://www.livecamcroatia.com/kamere/du ... era-uzivo/

Obrazek

No idzie się wkur#!@@#ć!
No ale nie było tak żle :) , choć opalenizna już prawie zlazła. :(
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 02.07.2014 17:03

Mada faka !!!
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 02.07.2014 19:58

Melduje się kolejny czytelnik. Korczula w planach. Pilni studiuję i oglądam zdjęcia.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 02.07.2014 20:22

A propos mszy: w Korčuli trafiliśmy na mszę odprawianą po polsku :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Korčula, Prigradica - czerwiec 2014 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone