Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 02.01.2018 18:08

Nie wiem jak szybko taki SUP potrafi (z odpowiednimi bicepsami), ale idea zacna.
No i plus przy powrotach :D
W 90% wiatr wieje od Zubovici-Metajny w kierunku na Sv. Duh właśnie :mrgreen:
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 02.01.2018 19:43

boboo napisał(a):Nie wiem jak szybko taki SUP potrafi (z odpowiednimi bicepsami), ale idea zacna.
No i plus przy powrotach :D
W 90% wiatr wieje od Zubovici-Metajny w kierunku na Sv. Duh właśnie :mrgreen:

Dzięki :D
W przypadku SUPa jest dokładnie odwrotnie jak w windsurfingu, gdzie spory wiatr jest konieczny.
Supować najlepiej jak jest bezwietrznie. Choć tak do 2 bft spokojnie się da :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.01.2018 00:31

007man napisał(a):... Po tej lekturze myślę, żeby zatrzymać się na Camp Sv. Duh; ...
Byłam na tym kampie co prawda dość dawno bo w 2013 r. Na początku przeżyliśmy lekki szok, zmęczeni podróżą postanowiliśmy zostać ze 2 dni ... zeszło się chyba z 9 zanim się przenieśliśmy na inny :mrgreen:
W tych szuwarach okazało się być całkiem fajnie i klimatycznie :mrgreen:
Jeżeli Ci się zechce możesz zerknąć do mojej rel niestety kiedy rel. powstawała nie było mnie jeszcze na cro ;) ale bez logowania się dostaniesz, gdzieś od 19 postu zaczynam opisywać kemping :)
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 03.01.2018 19:39

gusia-s napisał(a):Jeżeli Ci się zechce możesz zerknąć do mojej rel niestety kiedy rel. powstawała nie było mnie jeszcze na cro ;) ale bez logowania się dostaniesz, gdzieś od 19 postu zaczynam opisywać kemping :)

Dzięki gusia-s :)
Wyobraź sobie, że czytając relacje na cropli zacząłem się wkręcać w Pag, potem trafiłem na love krowe :D ,
aż wreszcie znalazłem sam Twoją http://forum.karawaning.pl/topic/14350- ... 2o-to-tak/ i to był zupełny HIT :hearts:,
który przesądził o decyzji dot. mojej tam wyprawy i zatrzymaniu sie na campie Sv. Duh.
Dlatego tym bardziej mi przyjemnie, że właśnie mi odpisałaś, mimo, że to było już nieaktualne.
Mam natomiast choć okazję Ci bardzo podziękować za tak inspirująca relację :D
Przy okazji spytam jak wg Ciebie wyglądałaby sprawa z ewentualnym jednorazowym noclegiem w samochodzie na parkingu Rucicy, gdyż wtedy mógłbym zapuścić się stamtąd na SUP-ie na eksplorację Beritnica, Paśka Vrata, Malin i dalej...
Pozdrawiam :D :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.01.2018 20:10

007man dziękuję za miłe słowa :) Jaki ten świat mały ... wirtualny też :mrgreen:
Trochę czasu minęło od naszej wizyty na Rucicy, wtedy nie było problemu bo nikt nie pobierał opłat na parkingu z lewej strony zatoczki, czyli tam gdzie staliśmy my i nikt tym terenem się nie intersował w szczytowych godzinach, to tym bardziej wieczorem czy nocą. Nie wiem czy nadal jest za free, jeśli tak, to sądzę, że bez problemu tam przenocujesz w aucie :)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 03.01.2018 20:38

007man napisał(a):(...) gdyż wtedy mógłbym zapuścić się stamtąd na SUP-ie na eksplorację Beritnica, Paśka Vrata, Malin i dalej...

https://www.google.de/maps/@44.4767429,15.071213,340m/data=!3m1!1e3

Szerokim pontonem głębiej nie wlazłem. SUP'em może być ciekawie.


007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 03.01.2018 21:12

boboo napisał(a):Szerokim pontonem głębiej nie wlazłem. SUP'em może być ciekawie.

Na Twoim Pag po Magdaleńsku też uczyłem się Pagu kilka dni temu :D
Tylko trochę trudno przełożyć doświadczenia z Twojego pływadła na moje :wink:
Miejsce groty dopisane do trasy :!:
Fajne filmiki :D
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 04.01.2018 11:00

mervik napisał(a):
NataliaSze napisał(a):
mervik napisał(a):
marcin_wawa85 napisał(a):u nas raz chmurki były, a raz nie, ale pokazać mogę to :-)
miłego odpoczywania :-)


...mam jedno wolne miejsce na wypasiony odpoczynek :oczko_usmiech:

DSCN1465.JPG


Gdzie taka plaża??? :)



....obok tej dużej :wink:

Dzięki :)
wojak10
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojak10 » 06.01.2018 20:26

Ktoś z Was wybiera się na Pag po 21 maja? Będziemy krążyć po wyspie, mam nadzieję, że pogoda będzie już odpowiednia :mrgreen:
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 07.01.2018 16:04

Pytanko odnośnie campu Sv. Duh; jak wygląda tam sprawa z prądem tj. ile minimum metrów przewodu potrzeba i czy konieczna przejściówka tzw. eurozłącze?
Może gusia-s ewentualnie inny bywalec tego campu podpowie :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.01.2018 11:08

wojak10 napisał(a):Ktoś z Was wybiera się na Pag po 21 maja? Będziemy krążyć po wyspie, mam nadzieję, że pogoda będzie już odpowiednia :mrgreen:

Ja.
Będziemy od 13 lipca.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.01.2018 11:34

007man napisał(a):Pytanko odnośnie campu Sv. Duh; jak wygląda tam sprawa z prądem tj. ile minimum metrów przewodu potrzeba i czy konieczna przejściówka tzw. eurozłącze?
Może gusia-s ewentualnie inny bywalec tego campu podpowie :)
Na pewno kiedy byliśmy, nie było zbyt dużo i gęsto rozmieszczonych skrzynek prądowych. Przewodu mieliśmy z 50 m w dwóch kawałkach o ile pamiętam ale wystarczył nam jeden z racji odległości naszego miejsca od skrzynki. Wszystko więc zależy gdzie będziesz stał.
Wtedy wyglądało to mniej więcej tak: obszar zaznaczony na żółto miał dostęp do prądu od 20 m do 50 m jeśli miejsce dalej od wody, ten na czerwono pewna nie jestem czy miał ale być może tak bo to jest zaraz za barem i recepcją, na obszar zielony prąd nie docierał. My staliśmy mniej więcej na miejscu niebieskiego iksa ;) Przejściówkę na eurozłącze mieliśmy na bank ze sobą, wydaje mi się, że była potrzebna ale głowy nie dam uciąć. Zawsze wozimy więc jakoś nie zwracam uwagi na to czy potrzebna czy nie.
Bez tytułu.jpg

Łazienki mieliśmy po lewej (stojąc twarzą do morza) jakieś 30m od parceli, to były te lepsze wszak nie dość, że bez zasłonek w prysznicach to jeszcze koedukacyjne :oczko_usmiech: (no dobra ... jeden miał zasłonkę :mrgreen: ). Drugie łazienki - te barem z recepcją były traaaaagiiiiiczneeeee :mrgreen:
Może już trochę ucywilizowali ten kemp? trochę się pozmieniało na tym terenie, m.in. powstało tuż obok takie coś.
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 12.01.2018 11:51

gusia-s napisał(a):
007man napisał(a):Pytanko odnośnie campu Sv. Duh; jak wygląda tam sprawa z prądem tj. ile minimum metrów przewodu potrzeba i czy konieczna przejściówka tzw. eurozłącze?
Może gusia-s ewentualnie inny bywalec tego campu podpowie :)
Na pewno kiedy byliśmy, nie było zbyt dużo i gęsto rozmieszczonych skrzynek prądowych. Przewodu mieliśmy z 50 m w dwóch kawałkach o ile pamiętam ale wystarczył nam jeden z racji odległości naszego miejsca od skrzynki. Wszystko więc zależy gdzie będziesz stał.
Wtedy wyglądało to mniej więcej tak: obszar zaznaczony na żółto miał dostęp do prądu od 20 m do 50 m jeśli miejsce dalej od wody, ten na czerwono pewna nie jestem czy miał ale być może tak bo to jest zaraz za barem i recepcją, na obszar zielony prąd nie docierał. My staliśmy mniej więcej na miejscu niebieskiego iksa ;) Przejściówkę na eurozłącze mieliśmy na bank ze sobą, wydaje mi się, że była potrzebna ale głowy nie dam uciąć. Zawsze wozimy więc jakoś nie zwracam uwagi na to czy potrzebna czy nie.
Bez tytułu.jpg

Łazienki mieliśmy po lewej (stojąc twarzą do morza) jakieś 30m od parceli, to były te lepsze wszak nie dość, że bez zasłonek w prysznicach to jeszcze koedukacyjne :oczko_usmiech: (no dobra ... jeden miał zasłonkę :mrgreen: ). Drugie łazienki - te barem z recepcją były traaaaagiiiiiczneeeee :mrgreen:
Może już trochę ucywilizowali ten kemp? trochę się pozmieniało na tym terenie, m.in. powstało tuż obok takie coś.

Pięknie dziękuję gusia-s za wszystkie informacje :D
Już bardziej profesjonalnie się nie da; no ale wiadomo Kto odpisał :D Wielki szacun :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.01.2018 12:39

Nie ma sprawy, jak coś jeszcze potrzeba to pytaj :)
birkin
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) birkin » 12.01.2018 20:01

Witam. Jak wygląda sytuacja na plażach w mieście Pag? Czy główna plaża jest mocno zaludniona? Jeśli tak to z której strony miasta szukać noclegu blisko mniej zaludnionej plaży?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 315
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone