Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 19.12.2017 08:14

mervik napisał(a):...zawsze wieczorkiem można się udać do Pagu na spacer i zakupy :wink:

Niby tak.
Mój zegar biologiczny niestety nawet na wakacjach odzywa się wcześnie, wcześniej niż u reszty rodzinki.
Fajnie jest rankiem, jak tylko miejscowi siedzą w kafejkach :wink: przejść się po świeży kruch :wink:
Do Pagu jednak jest kawałek :roll:
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 476
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 19.12.2017 16:47

elfik44 napisał(a):Dzięki za info:)) Pytam bo w opisie naszego apartamentu jest 300 m do sklepu:))A śledząc relację też doszłam do wniosku, że nie ma.

Nie ma jak dobry chwyt marketingowy :D
birkin
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) birkin » 28.12.2017 19:52

Witam wszystkich. Nowy rok za pasem to i wakacje coraz bliżej :D więc czas najwyższy szukać miejsca i kwatery na wczasy. Zastanawiam się właśnie nad wyspą Pag. Jaką byście polecili miejscowość? Nie za duża i bez nadmiernego tłoku zwłaszcza na plaży, tak żeby było gdzie pospacerować wieczorkami (jakaś promenada lub starówka). Plaża z czystą i przejrzystą wodą (mogą być kamyczki). W zeszłe wakacje byliśmy w Podgorze i takie właśnie miasteczko przypadło nam do gustu. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.
Maruś-Man
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 17.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maruś-Man » 28.12.2017 20:52

No to polecam Mandre . Jest gdzie pospacerować wieczorem . Plaże w okolicy kamieniste ale miejsca dla wszystkich wystarczy . Ludzi mniej niż w Podgorze . My jedziemy tam trzeci raz z rzędu . Pozdrawiam . Janusz .
UwTw
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) UwTw » 28.12.2017 22:57

Zago napisał(a):
UwTw napisał(a):Przeszłam na tryb przygotowań... potrzebuję znaleźć miejsce na Pagu do zakupu dobrego suho bijelo vino i ichniejszej rakiji typu rogać, bo travarica trochę za ostra była (przynajmniej ta tribunijska)... coś, ktoś, gdzieś???


W okolicy Lun przy drodze jest drewniany kiosk i facet sprzedaje cuda. Jadąc jedyną drogą do Lun po lewej stronie przed Gajem Oliwnym.

Zago czy mógłbyś mi bliżej określić lokalizację??? Przejechałam całą drogę na Street View i nie znalazłam :(

Drodzy MWP szukam jeszcze dobrej knajpy z owocami morza i knajpy z jagnięciną z rożna...
Namiar na jagnięcinę znalazłam w Dinijska... ale może coś ktoś jeszcze by polecił?
birkin
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) birkin » 28.12.2017 23:14

Maruś-Man napisał(a):No to polecam Mandre . Jest gdzie pospacerować wieczorem . Plaże w okolicy kamieniste ale miejsca dla wszystkich wystarczy . Ludzi mniej niż w Podgorze . My jedziemy tam trzeci raz z rzędu . Pozdrawiam . Janusz .


Możesz mi podesłać namiary na kwatery, w których nocowaliście?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 29.12.2017 09:16

Prawdziwy Pag zaczyna się od Vidalici :wink:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 29.12.2017 09:34

Rysio napisał(a):Prawdziwy Pag zaczyna się od Vidalici :wink:

... i ciągnie się przez Kustici, Zubovici i ciach... urywa się w Metajnie - a reszta jest tłem :mrgreen:
Nie będę negował, że jest tam ślicznie, ale gdybym znowu miał jechać na Pag, to mimo wszystko wybrałbym Jakisnicę na Lun.
Na razie mam tylko porównanie urloPAGowe: Metajna - Jakisnica.
Jakisnica dla nas wygrywa.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 29.12.2017 09:57

Nie byłem jeszcze na Pagu, ale będę :lol:
Na razie mogę tylko poteoretyzować :roll: na podstawie info. z netu, czy oby nie ładniejsze są okolice Boszany, Dubrava, Sv. Marko, Sv. Maria ... ?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 29.12.2017 10:12

Ładny, ładniejszy, najładniejszy...
nie da się.
Każdy urlop(owicz) jest tak indywidualny, że hoho :lol:
Inna ładność dla tych, którzy wylegują się na plaży, jeszcze inna dla spacerowiczów
i jeszcze inna dla tych, którzy 3/4 dnia są na wodzie - ci z kolei się dzielą na przyplażnych i dalekobieżnych.
Nie ma, nie ma tej jednej jedynej ładności...

O ile nie zazdroszczę Himalaistom (Mt. Everest i koniec! Wyżej niczego nie ma),
to poszukiwanie kwintesencji ładności nie kończy się nigdy 8)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 29.12.2017 12:05

boboo napisał(a):
Rysio napisał(a):Prawdziwy Pag zaczyna się od Vidalici :wink:

... i ciągnie się przez Kustici, Zubovici i ciach... urywa się w Metajnie - a reszta jest tłem :mrgreen:

Mądrych zawsze dobrze posłuchać. :mrgreen:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 29.12.2017 13:35

anakin napisał(a):
boboo napisał(a):
Rysio napisał(a):Prawdziwy Pag zaczyna się od Vidalici :wink:

... i ciągnie się przez Kustici, Zubovici i ciach... urywa się w Metajnie - a reszta jest tłem :mrgreen:

Mądrych zawsze dobrze posłuchać. :mrgreen:

I poczytać ;)
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 01.01.2018 18:21

mervik napisał(a):
marcin_wawa85 napisał(a):u nas raz chmurki były, a raz nie, ale pokazać mogę to :-)
miłego odpoczywania :-)


...mam jedno wolne miejsce na wypasiony odpoczynek :oczko_usmiech:

DSCN1465.JPG


Gdzie taka plaża??? :)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 02.01.2018 17:54

NataliaSze napisał(a):
mervik napisał(a):
marcin_wawa85 napisał(a):u nas raz chmurki były, a raz nie, ale pokazać mogę to :-)
miłego odpoczywania :-)


...mam jedno wolne miejsce na wypasiony odpoczynek :oczko_usmiech:

DSCN1465.JPG


Gdzie taka plaża??? :)



....obok tej dużej :wink:
https://www.google.pl/maps/place/Veli+B ... 15.0464422
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 02.01.2018 18:18

Witam,
Mam pytanie do Miłośników Wyspy Pag, szczególnie tych pontonowych i kajakowych... :wink:
Po ubiegłorocznym super Hvarze zacząłem szukać kolejnej fajnej miejscówki na pływanie takim dziwadełkiem:
plywanie-na-supie-hvar-jagodna-kamp-lili-t53350.html
i trafiłem na fajne relacje z Pagu :D Po tej lekturze myślę, żeby zatrzymać się na Camp Sv. Duh; popływać wzdłuż, przepłynąć na drugą stronę w kierunku Zubovici i spróbować dotrzeć do Rucica i Beritnica.
Będę wdzięczny za każdą podpowiedź odnośnie tej lub innej miejscówki (kempingowej lub dzikiej - samochód kombi przystosowany do nocowania) oraz trasy, którą warto zrobić SUP-em.
Uprzedzę, że wiem iż nocowanie w cro na dziko jest nielegalne :wink: :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 314
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone