Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 02.03.2020 20:13

Habanero napisał(a):Poznajecie gościa na 3 zdjęciu ?
Pierwszy z lewej :oczko_usmiech:

Krzysztof Piasecki. :)
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 03.03.2020 01:27

[code][/code]
walp napisał(a):
Habanero napisał(a):Poznajecie gościa na 3 zdjęciu ?
Pierwszy z lewej :oczko_usmiech:

Krzysztof Piasecki. :)

faktycznie, wie co dobre ... koneser :wink:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 03.03.2020 10:22

m@rek napisał(a):
Marsallah napisał(a):
bluesman napisał(a): :mrgreen: czytając takie pytania nic tylko się uśmiechnąć, może jakaś bezludna wyspa ? :papa:


E, wystarczy samotny dom na uboczu :oczko_usmiech:

to się nada:
http://www.villamarin-zavala.com/index_en.htm


Hehe, może :)

Ja z Hvarem w ogóle mam problem, który polega na tym, że jawi mi się on jako najtrudniejszy do spenetrowania. Podobała mi się nasza zeszłoroczna baza w ID, ale wszędzie stamtąd było daleko, przez co w sumie nie zobaczyliśmy 2/3 wyspy. Jeśliby zdarzył się więc drugi raz na Hvarze, to stanąłbym przed dylematem: iść na pewniaka i zabukować znów ten sam dom, czy też szukać kwatery w zupełnie innej (nie zatunelowej) części wyspy...

Na razie w planach na 2020 jest Vis, a potem...się zobaczy ;)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 03.03.2020 12:14

To fakt. Zatunelowa część jest dla tych którzy nie planują zwiedzania wyspy.
Nie twierdzę, że jest to niemożliwe aczkolwiek wielce utrudnione.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 03.03.2020 12:27

kaeres napisał(a):To fakt. Zatunelowa część jest dla tych którzy nie planują zwiedzania wyspy.
Nie twierdzę, że jest to niemożliwe aczkolwiek wielce utrudnione.

A ponieważ lubię wyzwania, wybraliśmy świadomie Ivan Dolac jako bazę. :oczko_usmiech:
Myślę, że udało nam się zwiedzić niemało jak na tych kilka dni. Gdybyśmy wybrali inne miejsce, plan byłby taki sam.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 03.03.2020 15:00

kaeres napisał(a):To fakt. Zatunelowa część jest dla tych którzy nie planują zwiedzania wyspy.
Nie twierdzę, że jest to niemożliwe aczkolwiek wielce utrudnione.


Wiesz, jeszcze bez marudzących dzieciaków można by więcej pojeździć, ale...zresztą samym nam się jakoś nie chciało. Zauważam, że z każdym rokiem coraz bardziej się rozleniwiam. W tym roku jadę na Vis, który znam b. dobrze, więc tym bardzie eksploracji wielkiej nie planuję, 2021 może w ogóle obejdę się bez crowakacji... :?:

A wracając do meritum, to najkorzystniejszą miejscówką do eksplorowania całej wyspy wydaje się być Jelsa, ale czy ktokolwiek chciałby mieszkać w Jelsie :?:
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 03.03.2020 20:29

Wiecie może czy w rejonie Zavali jest możliwość wypożyczenia rowerów, bo widzę że tereny na przejażdżki dość ciekawe:)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.03.2020 21:23

Marsallah napisał(a):A wracając do meritum, to najkorzystniejszą miejscówką do eksplorowania całej wyspy wydaje się być Jelsa, ale czy ktokolwiek chciałby mieszkać w Jelsie :?:

Ja chciałam i mieszkałam w Jelsie. Dla mnie najlepsza miejscówka na pobyt. Nie wyobrażam sobie mieszkania w Zavali czy ID - chociażby brak uroczych uliczek czy miejsc do wieczornych spacerów.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 03.03.2020 22:07

rufus295 napisał(a):Wiecie może czy w rejonie Zavali jest możliwość wypożyczenia rowerów, bo widzę że tereny na przejażdżki dość ciekawe:)

Dwa lata temu byłem w Zavala to jakoś nie widzę tego miejsca na "rowerowanie", miejscowość jest na zboczu i rowerem w stronę tunelu to wyzwanie dla amatora.. może wzdłuż brzegu ale pamiętaj, że to teren bardzo mocno górzysty i z mała ilością dróg. Wypożyczalni nie ma, ledwo jeden sklep coś tam działał tak więc musisz pytać gospodarza... może ma takie "rarytasy".
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 04.03.2020 09:25

Marsallah napisał(a):
A wracając do meritum, to najkorzystniejszą miejscówką do eksplorowania całej wyspy wydaje się być Jelsa, ale czy ktokolwiek chciałby mieszkać w Jelsie :?:

No proszę Cię.
Genialne miasteczko do mieszkania na wyspie w czasie wakacji.
Szczególnie spokojne Burkovo skąd widok na miasto zwala z nóg.
Blisko do cywilizacji, a zarazem spokój od centrum.
WP_20160726_16_52_22_Rich_LI (2) (1280x720).jpg
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 04.03.2020 09:41

piekara114 napisał(a):
Marsallah napisał(a): czy ktokolwiek chciałby mieszkać w Jelsie :?:

Nie wyobrażam sobie mieszkania w Zavali czy ID - chociażby brak uroczych uliczek czy miejsc do wieczornych spacerów.


Och, czego jak czego, ale miejsc na wieczorne spacery mi w ID wcale nie brakowało :)

kaeres napisał(a): Genialne miasteczko do mieszkania na wyspie w czasie wakacji.
Blisko do cywilizacji, a zarazem spokój od centrum.


Zacznijmy od tego, że najpierw trzeba chcieć w ogóle wybrać miast(eczk)o na miejsce wakacyjnego wypoczynku. U mnie to raczej odpada...choć znam takie jedno miejsce w Dalmacji :P

A propos, jak w Jelsie z plażami?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 04.03.2020 09:46

Marsallah napisał(a):
A propos, jak w Jelsie z plażami?

Są do d***
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 04.03.2020 11:26

yzedef napisał(a):Dwa lata temu byłem w Zavala to jakoś nie widzę tego miejsca na "rowerowanie", miejscowość jest na zboczu i rowerem w stronę tunelu to wyzwanie dla amatora.. może wzdłuż brzegu ale pamiętaj, że to teren bardzo mocno górzysty i z mała ilością dróg. Wypożyczalni nie ma, ledwo jeden sklep coś tam działał tak więc musisz pytać gospodarza... może ma takie "rarytasy".

Może jechać w stronę tunelu lub po dojechaniu przed tunelem skręcić w prawo w górę, trzeba rzeczywiście mieć trochę więcej siły i wprawy w terenie. Widoki rekompensują trud :) Natomiast spokojnie da się jeździć wzdłuż brzegu asfaltem i nie ma specjalnych przewyższeń. Kawałek można też przejechać dalej szutrem nad klifami i jest to ciekawsze niż jazda samochodem trzeba wybrać tylko odpowiednią porę dnia :) Widziałem sporo rowerzystów, a małżonka spokojnie dawała sobie radę :)

Zavala 3.JPG


Zavala 2.JPG
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 04.03.2020 14:32

Marsallah
Zacznijmy od tego, że najpierw trzeba chcieć w ogóle wybrać miast(eczk)o na miejsce wakacyjnego wypoczynku. U mnie to raczej odpada...choć znam takie jedno miejsce w Dalmacji :P

Ciiii... :roll: :wink: :papa:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 04.03.2020 15:21

kaeres napisał(a):
Marsallah napisał(a):
A propos, jak w Jelsie z plażami?

Są do d***


A no widzisz. Czyli ch**owe miejsce na bazę, jak trzeba jeździć na plażę :lol:

Katerina napisał(a):Marsallah
Zacznijmy od tego, że najpierw trzeba chcieć w ogóle wybrać miast(eczk)o na miejsce wakacyjnego wypoczynku. U mnie to raczej odpada...choć znam takie jedno miejsce w Dalmacji :P

Ciiii... :roll: :wink: :papa:


Milczę jak grób :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 346
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone