Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 22.02.2020 23:27

Daniello74 napisał(a):Witam.
Chciałem zapytać odnośnie dostania się z Splitu do Stari Grad. Mam rezerwacje apartamentu od 25.07.2020 w Jelsie i chcialem kupić bilet na prom ale niestety wyświetla że najblizsza wolna data to 01.08.2020. Moje pytanie to czy jak będę w Splicie to kupię bilet i dostanę się na wyspę, czy bilety kupowane przez strone internetową ilości są ograniczone?

Nigdy nie kupowałem biletu przez stronę więc nie wiem. Bilet zawsze kupuję na miejscu, nie widzę potrzeby wcześniejszego zakupu. Nie życzę nikomu ale w przypadku konieczności odwołania wyjazdu lub przesunięcia o kilka dni ...
Z całą pewnością kupisz bilet w Splicie i tak sugeruje zrobić.
Sprawdź godziny w których prom odpływa ze Splitu. Sprawdź ile czasu zajmie dojazd do Splitu z miejsca zamieszkania. Uwzględniając warunki podróży (pora, postoje, dzieci, jazdę na kilka samochodów) wyjedź tak aby mieć 1...2 h zapasu do wybranej godziny przeprawy.
Jeżdżę końcem czerwca więc nie mam problemu z kolejkami. Twój termin może wiązać się z większym zainteresowaniem przeprawą.
Pozdrawiam
m@rek
Daniello74
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 24.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniello74 » 23.02.2020 01:34

Zdziwiło mnie to że na stronie nie ma biletów czyli wykupione i dlatego zapodałem pytanie. Nigdy nie przeprawiałem się promem w Cro choć jeżdżę tam od ponad 10 lat po lądzie, ale nieraz widziałem że ludzie zazwyczaj kupują na miejscu bilety. W te wakacje co były to akurat byłem w Orebiču i przeprawa na Korčule to masakra...kolejki poza miasteczko...
Dziękuję za wypowiedź.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.02.2020 13:28

Daniello74 napisał(a): W te wakacje co były to akurat byłem w Orebiču i przeprawa na Korčule to masakra...kolejki poza miasteczko...
Tylko prom w Orebic na Korculę jest mały a ten na Hvar sporo większy. W 2017 jechałam na Hvar i w sezonie forumowicze polecali być w Splicie na 2 h przed planowaną godziną odpłynięcia (w tym roku Barć tak samo planuję być w porcie). Ostatecznie płynęliśmy z Drevnika, sporo taniej nawet jak się koszt paliwa i winiety doliczy: byliśmy w lipcu o 8 rano, 18 samochodem w kolejce i załapaliśmy się na prom o 9 rozkładowy i wyjechaliśmy jako jedno z ostatnich samochodów.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.02.2020 12:07

Potwierdzam, bilety na prom kupujemy na miejscu.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 24.02.2020 13:26

piekara114 napisał(a):
Daniello74 napisał(a): W te wakacje co były to akurat byłem w Orebiču i przeprawa na Korčule to masakra...kolejki poza miasteczko...
Tylko prom w Orebic na Korculę jest mały a ten na Hvar sporo większy. W 2017 jechałam na Hvar i w sezonie forumowicze polecali być w Splicie na 2 h przed planowaną godziną odpłynięcia (w tym roku Barć tak samo planuję być w porcie). Ostatecznie płynęliśmy z Drevnika, sporo taniej nawet jak się koszt paliwa i winiety doliczy: byliśmy w lipcu o 8 rano, 18 samochodem w kolejce i załapaliśmy się na prom o 9 rozkładowy i wyjechaliśmy jako jedno z ostatnich samochodów.

Ja w tym roku dokładnie przeliczyłem w drodze powrotnej z Sucuraju do Drvenika, weszły 24 osobówki 2 kampery i jeden samochód ciężarowy.
Daniello74
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 24.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniello74 » 24.02.2020 20:23

No to sprawa wyjaśniona i przynajmniej dzięki Wam jestem już spokojny i myślę że bezproblemowo się dostanę na tą piękną wyspę;-)
Robertttt
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 19.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robertttt » 27.02.2020 11:59

Witam miłośników wyspy Hvar :papa:
W tym roku nasz drugi wyjazd do Chorwacji, pierwszym był pobyt w Baska Voda, tym razem wybór padł na Hvar.
Pobyt pierwszy tydzień września, 4 dorosłe osoby, preferujemy raczej spokój niż "Ibizę" - którą miejscowość byście polecili ?
Osobiście po lekturze forum wybrałem Ivan Dolac lub Zavala.
Czy możecie polecić jakieś kwatery w tych miejscach ?.
W Ivan mam ofertę z Apartamentów Rosić, ma ktoś jakieś doświadczenia z pobytem u nich ?
Czekam jeszcze na odpowiedź z polecanej na forum Slavinki.

Pozdrawiam
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 28.02.2020 10:45

^^
Jak się ma cisza i spokój do Slavinki? :P
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 28.02.2020 17:18

Robertttt napisał(a):...Osobiście po lekturze forum wybrałem Ivan Dolac lub Zavala.
...
W Ivan mam ofertę z Apartamentów Rosić, ma ktoś jakieś doświadczenia z pobytem u nich ?
...

ja polecam ID, ale to kwestia gustu
ten apartament to "centrum" wioski, zaraz koło restauracji Slavinka

Marsallah napisał(a):^^
Jak się ma cisza i spokój do Slavinki? :P

Bartek, Slavinka wcale nie jest głośna a we wrześniu ...
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 02.03.2020 11:27

m@rek napisał(a):Bartek, Slavinka wcale nie jest głośna a we wrześniu ...


A ludzie na plaży nie przesiadują nocami? Mnie takie odgłosy by przeszkadzały, tak samo jak rozmowy w sąsiednim apartmanie (grubych ścian to tam raczej nie mają).
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 02.03.2020 11:49

Marsallah napisał(a):
m@rek napisał(a):Bartek, Slavinka wcale nie jest głośna a we wrześniu ...


A ludzie na plaży nie przesiadują nocami? Mnie takie odgłosy by przeszkadzały, tak samo jak rozmowy w sąsiednim apartmanie (grubych ścian to tam raczej nie mają).

Podczas naszego ubiegłorocznego, wrześniowego pobytu w Slavince, raz zdarzyło się, że kilka osób przyszło nocną porą
zażyć morskiej kąpieli. Zachowywali się co prawda dość głośno, ale wszystko trwało kilkanaście minut i sobie poszli.

Jeżeli chodzi o rozmowy słyszane w sąsiednim apartmanie, to nie mogliśmy narzekać, ale akurat tego nie możesz wykluczyć
w żadnym miejscu. Nas spotkało to w Tučepi ze strony Ukraińców. Na szczęście to była jedna noc.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 02.03.2020 12:15

Marsallah napisał(a):A ludzie na plaży nie przesiadują nocami? Mnie takie odgłosy by przeszkadzały, tak samo jak rozmowy w sąsiednim apartmanie (grubych ścian to tam raczej nie mają).


:mrgreen: czytając takie pytania nic tylko się uśmiechnąć, może jakaś bezludna wyspa ? :papa:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 02.03.2020 15:22

bluesman napisał(a): :mrgreen: czytając takie pytania nic tylko się uśmiechnąć, może jakaś bezludna wyspa ? :papa:


E, wystarczy samotny dom na uboczu :oczko_usmiech:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 02.03.2020 18:05

Marsallah napisał(a):
bluesman napisał(a): :mrgreen: czytając takie pytania nic tylko się uśmiechnąć, może jakaś bezludna wyspa ? :papa:


E, wystarczy samotny dom na uboczu :oczko_usmiech:

to się nada:
http://www.villamarin-zavala.com/index_en.htm
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 02.03.2020 20:02

m@rek napisał(a):
Marsallah napisał(a):
bluesman napisał(a): :mrgreen: czytając takie pytania nic tylko się uśmiechnąć, może jakaś bezludna wyspa ? :papa:


E, wystarczy samotny dom na uboczu :oczko_usmiech:

to się nada:
http://www.villamarin-zavala.com/index_en.htm

Poznajecie gościa na 3 zdjęciu ?
Pierwszy z lewej :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 345
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone