Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 06.06.2019 08:34

Natko_ napisał(a):Jejku - dziś zaliczka poszła, więc wszystko nabiera realnych kształtów... Jeszcze chyba 76 dni do wyjazdu, "tylko" ;)
Fajnie by było zasnąć i obudzić się tak gdzieś w połowie sierpnia :D


O kurde, jak Wy to robicie (pewnie nie jesteś jedyna), że rezerwację robicie dosłownie w przeddzień wyjazdu :?: My prawie zawsze mamy przynajmniej zaliczkę opłaconą we wrześniu-październiku poprzedzającego roku (a żona przegląda oferty już w drodze powrotnej z HR). A i tak wtedy wiele kwater, które nam się podobają jest już zabukowanych na następny rok. Nie wiem, może jest większa podaż mniejszych apartmanów... :?:

A co do hibernacji do czasu wyjazdu, to stanowczo protestuję. Nie ma nic przyjemniejszego od oczekiwania. I bardziej ekscytującego momentu wakacji niż droga do. Ale ja jestem dziwny - nie lubię upałów, ciepłego morza i karlovačko :lol:
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 06.06.2019 09:01

Mnie się sprawdza zaklepywanie w okresie luty - kwiecień
W tym roku wyjątkowo późno, bo do końca nie było wiadomo czy w ogóle wypali (wymiana dachu i inne okolodomowe duże wydatki).
Ale ja szukam dziur zabitych dechami ;)
I ważniejsza od wnętrza domu jest jego lokalizacja. Aczkolwiek nie trafiłam jeszcze na brudny, stary, zaniedbany apartament :)

I fakt - czas oczekiwania jak już "się wie" nie jest taki zły ;)
Tylko mógłby trochę szybciej mijać ;)

@Marsallah - co Ty robisz w Cro w takim razie ;) :D
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 06.06.2019 09:08

Marsallah napisał(a):...My prawie zawsze mamy przynajmniej zaliczkę opłaconą we wrześniu-październiku poprzedzającego roku (a żona przegląda oferty już w drodze powrotnej z HR). A i tak wtedy wiele kwater, które nam się podobają jest już zabukowanych na następny rok...

wiesz, są tacy co mają stałą cykliczną rezerwację od kilku lat w tym samym miejscu :wink:
jeszcze nie wyjechałeś a na przyszły rok kwatera już zarezerwowana :)

Marsallah napisał(a):...Ale ja jestem dziwny - nie lubię upałów, ciepłego morza i karlovačko :lol:

czyli co rok wakacje jak marzenie :twisted:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 07.06.2019 10:26

Natko_ napisał(a):I ważniejsza od wnętrza domu jest jego lokalizacja.


Haha, u nas chyba jest przechył w drugą stronę ;) W każdym razie, ja odpowiadam za lokalizację, żona za wnętrze.

Natko_ napisał(a): co Ty robisz w Cro w takim razie ;) :D


Odliczam dni do wyjazdu ;)


m@rek napisał(a):wiesz, są tacy co mają stałą cykliczną rezerwację od kilku lat w tym samym miejscu :wink:
jeszcze nie wyjechałeś a na przyszły rok kwatera już zarezerwowana :)


Wiem, wiem, ale to nie dla mnie. Umarłbym z nudów, wracając co rok w to samo miejsce. Muszę odkrywać. Dopiero co udało mi się namówić żonę do tego, żeby nie wracać co drugi rok na Vis do kwatery, w której byliśmy w 2013, 2015 i 2017 i mam nadzieję, że każde kolejne wakacje spędzimy w innej lokalizacji. Chciałoby się powiedzieć "na innej wyspie", ale tych w miarę dużych to już w Dalmacji nie zostało nam zbyt wiele (dużych: wcale), a i do nich jestem wybiórczy (np. za blisko lądu - odpada).

m@rek napisał(a):
Marsallah napisał(a):...Ale ja jestem dziwny - nie lubię upałów, ciepłego morza i karlovačko :lol:
czyli co rok wakacje jak marzenie :twisted:


Wiesz, morze w tym roku może być chłodniejsze, zwł. na początku sezonu (a i w 2018 byliśmy w Chorwacji na przełomie czerwca i lipca i nie było "zupy"), miast karlo wybieram inne piwa, a najchętniej białe wino. A z upałem jakoś trzeba sobie radzić - klima tu, cień tam, na plaży nie przebywam zbyt długo... :papa:
slawekr3
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekr3 » 07.06.2019 14:24

Wiesz, morze w tym roku może być chłodniejsze, zwł. na początku sezonu (a i w 2018 byliśmy w Chorwacji na przełomie czerwca i lipca i nie było "zupy")

No zupy na razie nie ma taki Bałtyk w sierpniu ale z dnia na dzień jest lepiej :D
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.06.2019 15:04

Marsallah napisał(a):O kurde, jak Wy to robicie (pewnie nie jesteś jedyna), że rezerwację robicie dosłownie w przeddzień wyjazdu :?: My prawie zawsze mamy przynajmniej zaliczkę opłaconą we wrześniu-październiku poprzedzającego roku (a żona przegląda oferty już w drodze powrotnej z HR). A i tak wtedy wiele kwater, które nam się podobają jest już zabukowanych na następny rok. Nie wiem, może jest większa podaż mniejszych apartmanów... :?:

Raz się tak złożyło, że nie wiedziałem do samego niemal wyjazdu kiedy będę miał urlop więc siłą rzeczy nie rezerwowałem nic.
Plan był na Hvar więc wszedłem na visit-hvar i leciałem z zapytaniami bez opamiętania. Wysłałem chyba z 20-30 zapytań.
Nawet nie pamiętam ile przeczytałem ale wpadła mi w oko od razu oferta z której był widok, który mnie zwalił z nóg.
Do dzisiaj to nasze najlepsze wakacje z apartamentem w Jelsie, a od złożenia zapytania do wysłania zaliczki była niecała doba.
A tydzień później już byliśmy na miejscu :)
Raz byliśmy w ogóle bez rezerwacji. Przyjechaliśmy na Krk nie wiedząc gdzie wylądujemy. Dało się i też było spoko.

Ale staram się wybierać kwatery o wiele wiele wcześniej. Minimum pół roku.
Mam więc porównanie z szukania kwater pół roku wcześniej, tydzień przed oraz na dziko.
Nie ma różnicy :D
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 07.06.2019 15:17

kaeres napisał(a):
Marsallah napisał(a):O kurde, jak Wy to robicie (pewnie nie jesteś jedyna), że rezerwację robicie dosłownie w przeddzień wyjazdu :?: My prawie zawsze mamy przynajmniej zaliczkę opłaconą we wrześniu-październiku poprzedzającego roku (a żona przegląda oferty już w drodze powrotnej z HR). A i tak wtedy wiele kwater, które nam się podobają jest już zabukowanych na następny rok. Nie wiem, może jest większa podaż mniejszych apartmanów... :?:

Raz się tak złożyło, że nie wiedziałem do samego niemal wyjazdu kiedy będę miał urlop więc siłą rzeczy nie rezerwowałem nic.
Plan był na Hvar więc wszedłem na visit-hvar i leciałem z zapytaniami bez opamiętania. Wysłałem chyba z 20-30 zapytań.
Nawet nie pamiętam ile przeczytałem ale wpadła mi w oko od razu oferta z której był widok, który mnie zwalił z nóg.
Do dzisiaj to nasze najlepsze wakacje z apartamentem w Jelsie, a od złożenia zapytania do wysłania zaliczki była niecała doba.
A tydzień później już byliśmy na miejscu :)
Raz byliśmy w ogóle bez rezerwacji. Przyjechaliśmy na Krk nie wiedząc gdzie wylądujemy. Dało się i też było spoko.

Ale staram się wybierać kwatery o wiele wiele wcześniej. Minimum pół roku.
Mam więc porównanie z szukania kwater pół roku wcześniej, tydzień przed oraz na dziko.
Nie ma różnicy :D


W cenie również ? :wink:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.06.2019 15:52

Jak się zastanowię to tak, w cenie nie ma różnic w moim przypadku.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 07.06.2019 21:42

kaeres napisał(a):Jak się zastanowię to tak, w cenie nie ma różnic w moim przypadku.

W cenie wielkich różnic faktycznie nie będzie, ale mniejszy wybór po prostu. Jak ktoś ma trochę więcej wymagań to może mieć problem znaleźć coś na ostatnią chwilę w sezonie.

Ale jak ktoś nie jest zbyt wybredny to zawsze coś dla siebie znakdzie nie przepacając. Na hvarze tym bardziej.
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 07.06.2019 22:57

Nasza kwatera na cyplu z zachodniej strony Pokrivenika kosztuje nas 80 euro za 5 osób i psa. Parking pod domem, wszelkie opłaty w cenie, klima bez ograniczeń, taras z zadaszeniem - czasem warto dołożyć ;)
Bo oferty za 60 euro na lądzie jeszcze znalazłam, więc nie jest tragicznie - straszyli mnie, że bez 100 euro to nie mam nawet co szukać, a tu w pierwszej linii od wody, apartament o bardzo wysokim standardzie, wszystko co nam potrzeba ( łącznie z dużym "zamkniętym" zadaszonym tarasem, gdzie możemy zostawiać psa na czas plażowania....), więc "żyć nieumierać" :)
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4910
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 08.06.2019 15:49

Natko - na Hvar się na razie nie wybieram,ale zainteresowały mnie te luxusy :) pokaż w wersji "top secret"
:wink:
tzn. fotki bez namiarów...
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 09.06.2019 18:18

Pokażę, jak tam będę :)
Do tej pory nie zawiodło mnie oko i ze zdjęć, nawet jak nie wszystko pokazane, to umiałam się "dopatrzyć" tego, co "drobnym drukiem" czasem bywa ;) Wierzę, że i tu śledztwo mi wyszło i nie ma kruczków ;)
A póki co, to trzeba wyszukać Apartmani Gloria Zastrazisce albo Pokrivenik - wypluje namiar ;)
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4910
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 09.06.2019 18:43

Dzięki :)
Hvar jest pìekny - niech Wam się wszystko zrealizuje 8)
Mijscówka bajeczna :hearts:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 10.06.2019 09:14

No, taka miejscówka na 5 osób z pieskiem - 80€ w szczycie sezonu to cena OK.
Natko_ mam nadzieję jakąś relację zobaczyć po wakacjach.
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 10.06.2019 10:03

Witam
Mam takie pytania do Hvarowiczow :)
W jakim okresie kwitnie lawenda i czy można bezkarnie trochę jej zerwać ? ( Oczywiście dziko rosnącej )
Dzięki i pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 302
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone