Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 11.06.2019 10:10

gusia-s napisał(a):Dobra, więc sprecyzujmy ... chodzi o to, żeby był kwiat nie wyschnięty czyli nie przekwitły, żeby było fioletowo a nie sino i żeby pachniało i żeby pszczoły pracowały w tych krzakach :oczko_usmiech:

I tego się trzymajmy ;)
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 11.06.2019 10:15

A kiedy to nie jest już taka piękna i świeża kwitnąca lawenda, tak przynajmniej taki hvarski

"hit" :D .


https://www.youtube.com/watch?v=OoNz-QmKr_k
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 11.06.2019 10:22

gusia-s napisał(a):W PL jest dostępna inna odmiana lawendy, ma mniejsze kwiatostany i trochę inne listki/kolce. Poza tym to pamiątka takie własnoręcznie zrobione bukieciki :)
IMG_20180714_130451.jpg


jakie śliczne bukieciki :hearts: :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 11.06.2019 10:26

Dla porównania polska lawenda .
20190611_100655-800x600.jpg
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 11.06.2019 11:34

A tu niemiecka, z dzisiaj:
IMG_20190611_112853.jpg
Jeszcze parę dni potrwa zanim ładnie rozkwitnie.
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 11.06.2019 12:07

Ciekawe czy duża jest też różnica między aromatem polskiej a tej z Hvaru ?
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 11.06.2019 13:59

Czy ktoś z Hvarowiczów zjeżdżał drogą do plaży Nika ? Jeżeli tak, to proszę o opinie dotyczące drogi i miejsca do parkowania.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.06.2019 19:02

Jakby ktoś był zainteresowany i nie chciało mu się ruszać auta to staruje nowa linia Stari Grad - Sv. Nedjelja przez Jelse, Zavale i Ivan Dolac.
FB_IMG_1560271939964.jpg


W zeszłym roku jechałam ze SG do Jelsy ostatnim kursem takiej publicznej komunikacji. No powiem wrażenie niezapomniane :mrgreen:
Gdyby ten autobus miał skrzydła to na bank by odleciał :mrgreen:
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 11.06.2019 21:27

Nietypowa prośba do tych, co jada szybciej niż my, czyli przed 19 sierpnia :D

W Gdinju przy samej głównej drodze Sucuraj - Jelsa jest kościół.
Czy mogę prosić o sprawdzenie godzin mszy świętych niedzielnych?
Byliśmy tam na mszy w 2014 i bardzo fajny ksiądz był, pogadał z nami i dziećmi, jak się dowiedział, że z Polski jesteśmy i w ogóle tak wyraźnie mówił i "do ludzi", że do dziś pamiętam sens jego kazania :)

O ten kościół mi chodzi:
https://www.google.pl/maps/@43.1317114, ... 6656?hl=pl
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 12.06.2019 00:20

Jak nie zapomnę to sprawdzę, jedziemy za tydzień
slawekr3
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekr3 » 12.06.2019 08:19

Natko_ napisał(a):Nietypowa prośba do tych, co jada szybciej niż my, czyli przed 19 sierpnia :D

W Gdinju przy samej głównej drodze Sucuraj - Jelsa jest kościół.
Czy mogę prosić o sprawdzenie godzin mszy świętych niedzielnych?
Byliśmy tam na mszy w 2014 i bardzo fajny ksiądz był, pogadał z nami i dziećmi, jak się dowiedział, że z Polski jesteśmy i w ogóle tak wyraźnie mówił i "do ludzi", że do dziś pamiętam sens jego kazania :)

O ten kościół mi chodzi:
https://www.google.pl/maps/@43.1317114, ... 6656?hl=pl


Więc tak jako że co drugi dzień przyjeżdżam obok kosciola po chleb do sklepiku w Gdinj sprawdziłem na kościele brak informacji o marszach zapytalem więc Pani w sklepie, msza sw jest jedna w niedziele o 10.30
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.06.2019 09:16

Habanero napisał(a):Czy ktoś z Hvarowiczów zjeżdżał drogą do plaży Nika ? Jeżeli tak, to proszę o opinie dotyczące drogi i miejsca do parkowania.

Wygląda pięknie ale może być prywatna.
Sam jestem ciekaw czy ktoś na niej był.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.06.2019 11:37

kaeres napisał(a):
Habanero napisał(a):Czy ktoś z Hvarowiczów zjeżdżał drogą do plaży Nika ? Jeżeli tak, to proszę o opinie dotyczące drogi i miejsca do parkowania.

Wygląda pięknie ale może być prywatna.
Sam jestem ciekaw czy ktoś na niej był.

W Internetach jest foto, na którym auto stoi prawie na plaży więc zjechać się da na pewno po szutrze.
https://goo.gl/maps/F4qsCtHg9KoxmjaP8

Nie ma czegoś takiego jak prywatne plaże w Chorwacji, tak samo jak w PL. Właściciel przyległej nieruchomości nie może zabronić dostępu do do niej.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.06.2019 11:51

gusia-s napisał(a):Nie ma czegoś takiego jak prywatne plaże w Chorwacji, tak samo jak w PL. Właściciel przyległej nieruchomości nie może zabronić dostępu do do niej.

Kiedyś podjeżdżałem do plaży w Gdnji i stanąłem tutaj - https://goo.gl/maps/V9kkS1fneAZzzd6V8
Podszedł tubylec i zapytał czego chcę. Mówię, że zejść na plażę.
Powiedział, że to prywatna i nie ma szans tam się dostać nie będąc bywalcem tamtejszych domków.
Pojechaliśmy więc plażę dalej - https://goo.gl/maps/h8cLZCF4KRsLi5v68

Nie wiem jak to traktować.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.06.2019 17:07

kaeres napisał(a):
gusia-s napisał(a):Nie ma czegoś takiego jak prywatne plaże w Chorwacji, tak samo jak w PL. Właściciel przyległej nieruchomości nie może zabronić dostępu do do niej.

Kiedyś podjeżdżałem do plaży w Gdnji i stanąłem tutaj - https://goo.gl/maps/V9kkS1fneAZzzd6V8
Podszedł tubylec i zapytał czego chcę. Mówię, że zejść na plażę.
Powiedział, że to prywatna i nie ma szans tam się dostać nie będąc bywalcem tamtejszych domków.
Pojechaliśmy więc plażę dalej - https://goo.gl/maps/h8cLZCF4KRsLi5v68
Nie wiem jak to traktować.
Wierzę, że mogło tak być. Tak samo próbują pobierać opłaty na parkingach przy plaży choć nie mają tytułu prawnego do zarządzania tą nieruchomością :D ale wiadomo, że turysta nie będzie dociekał raczej czy on może kosić za to czy nie.

Wyjścia są zawsze 2
- albo wchodzisz w dyskusję i mówisz grzecznie, że prawo gwarantuje wszystkim dostęp do plaży i że tego nie może ci zabronić bo plaża jest własnością państwa a nie jego, po czym idziesz na plażę ignorując gościa,
- albo odpuszczasz i jedziesz na inną nie chcąc się narażać na zachowanie takiego typa (np. jakieś rękoczyny).

Wiadomo, że ludzie różni są i czasem nie warto się narażać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 304
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone