Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.06.2019 23:48

Czy ktoś z Was zwiedzał Starogradsko Polje na otoku Hvar, wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO?
Jakieś opinie, wskazówki, gdzie zaparkować, itp?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 14.06.2019 10:32

walp napisał(a):Czy ktoś z Was zwiedzał Starogradsko Polje na otoku Hvar, wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO?
Jakieś opinie, wskazówki, gdzie zaparkować, itp?
Ja nie zwiedzałam bo po wirtualnym prześledzeniu stwierdziłam, że mało ciekawa atrakcja mimo, iż jest na liście UNESCO. Ot pola uprawne i trochę kamieni dookoła. Jakieś to może jeszcze wrażenie robi z lotu ptaka ale z poziomu ziemi to nie bardzo, przynajmniej na mnie. Są tam też plantacje lawendy i winogron to chyba, że dla nich się wybrać ale najlepiej już jeśli chodzi o lawendę a najpóźniej w pierwszych dniach lipca.
Wjeżdżasz w szuter i parkujesz ... ruchu to tam specjalnego nie ma.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 14.06.2019 14:33

Konrad gratuluję. Chorwacji nigdy za wiele. Ale ja już wiem, że bez dzieci bo mi marudzą już po 10 dniach :)
Raz byłem 21 dni i myślałem, że to będzie męczące. Ale nadal za mało :)

PS. niezły zbieg okoliczności z tym Toracem.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.06.2019 18:38

gusia-s napisał(a):
walp napisał(a):Czy ktoś z Was zwiedzał Starogradsko Polje na otoku Hvar, wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO?
Jakieś opinie, wskazówki, gdzie zaparkować, itp?
Ja nie zwiedzałam bo po wirtualnym prześledzeniu stwierdziłam, że mało ciekawa atrakcja mimo, iż jest na liście UNESCO. Ot pola uprawne i trochę kamieni dookoła. Jakieś to może jeszcze wrażenie robi z lotu ptaka ale z poziomu ziemi to nie bardzo, przynajmniej na mnie. Są tam też plantacje lawendy i winogron to chyba, że dla nich się wybrać ale najlepiej już jeśli chodzi o lawendę a najpóźniej w pierwszych dniach lipca.
Wjeżdżasz w szuter i parkujesz ... ruchu to tam specjalnego nie ma.

Dzięki.

Też wirtualnie prześledziłem. Specjalnie może bym się tam nie wybrał, ale ponieważ miejsce jest w pobliżu drogi Jelsa - Stari Grad, która będziemy przejeżdżać, to pomyślałem, że się tam zatrzymamy.

Spojrzę sobie na te pozostałości starożytnych kamiennych murów, ozdób oraz szałasów, które przetrwały - jak podają - ponad 24 wieki, w stanie praktycznie nienaruszonym i pojedziemy dalej. :wink:
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 14.06.2019 23:07

Hej, gdzie najlepiej zaparkować w Vrboskiej, żeby połazić po miasteczku?
artbas
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) artbas » 15.06.2019 21:26

tygrysek0038 napisał(a):Hej, gdzie najlepiej zaparkować w Vrboskiej, żeby połazić po miasteczku?


to tak mała wioska, że raczej nie ma to znaczenia ;)
my parkowaliśmy kilka razy tuż przy stacji benzynowej, która jest w porcie przy okazji tankując :)
MaKaaY19
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaKaaY19 » 16.06.2019 12:49

Witam,

Mam pytanie odnośnie promu Split - Stari Grad. Czy istnieją jakieś ograniczenia w liczbie osób wpuszczanych na pokład? Podróżuję bez samochodu, ale nie bardzo orientuję się jak to wygląda. Czy są po prostu 2 kolejki, jedna dla samochodów, druga dla podróżujących na walizkach?

Pozdrawiam.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.06.2019 13:28

MaKaaY19 napisał(a):Witam,

Mam pytanie odnośnie promu Split - Stari Grad. Czy istnieją jakieś ograniczenia w liczbie osób wpuszczanych na pokład? Podróżuję bez samochodu, ale nie bardzo orientuję się jak to wygląda. Czy są po prostu 2 kolejki, jedna dla samochodów, druga dla podróżujących na walizkach?

Pozdrawiam.

Spokojnie się zabierzesz pierwszym lepszym. Jest osobne wejście dla pieszych.
MoonikaK
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) MoonikaK » 21.06.2019 00:53

Serdecznie witam Miłośników Wyspy Hvar :)
W najbliższą niedzielę wybieram sie z rodziną na Hvar, dokładny cel to zatoka Zarace koło Pokrivenik. Mam pytanie do znawców terenu odnośnie sklepu: gdzie "najbliżej" mogę zrobić podstawowe zakupy? Czy jest to sklep Grga przy głownej drodze, czyli 6 km od zatoki? Będę wdzięczna za odpowiedzi, pozdrawiam :papa:
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 21.06.2019 12:26

Czy ktoś z obecnych w tym roku, może potwierdzić, że da się przejechać drogą Dubovica - SN?
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 21.06.2019 16:02

Dobra wiadomość z Hvaru
Od jutra jest czynny sklep w Ivanie Dolac
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 21.06.2019 16:03

henius34 napisał(a):Czy ktoś z obecnych w tym roku, może potwierdzić, że da się przejechać drogą Dubovica - SN?

W najbliższym czasie mogę potwierdzić
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 21.06.2019 16:07

lotnikwsk napisał(a):
henius34 napisał(a):Czy ktoś z obecnych w tym roku, może potwierdzić, że da się przejechać drogą Dubovica - SN?

W najbliższym czasie mogę potwierdzić

Lotnikwsk daj znać jak coś będziesz wiedział :)
PS
Do kiedy jesteś w ID?
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 21.06.2019 16:14

Od dzisiaj do 4 lipca
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.06.2019 16:16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 306
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone