Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.01.2018 10:17

JJJustynAAA napisał(a):Witajcie
obserwuje klub już od jakiegoś czasu i podczytuje.
We wrześniu planujemy wakacje - 1,5 tyg na Hvarze. Jedziemy 4 dorosle osoby i 1 dziecko 4 latek.
Szukam ciekawej miejscowosci na Hvarze. Raczej nie bierzemy pod uwag malych wiosek w ktorych jest daleko do sklepu czy knajp.
szukamy czegoś podobnego do miejscowości w jakich byliśmy w ubiegłych latach Brela, Orebic x2.
było blisko do plaży, deptaki, port (idealne dla dziecka) były sklepy, piekarnie, restauracje. A jednocześnie nie było gwaru, hałasu z dyskotek.
Szukam podobnego miejsca na Hvarze... Ciekawa miejscowość z którego autem bądź pieszo można bedzie podjechac/podejśc coś zobaczyć, zwiedzić czy poszukać cichych zatoczek czy plaż.
Możecie mi coś polecić?
Z góry dziekuje.

Jelsa - mój osobisty faworyt. Lecz ja i tak jeżdżę z rodziną po dzikich plażach. Jest jedna w Jelsie ale nie jest godna polecenia. Ew. na kampie Grebišče ale tam też trzeba autem dojechać jeżeli byście przebywali w centrum Jelsy. Samo miasto jest bajeczne, a życie towarzyskie wspaniałe. Jest co robić ale nie jest nachalnie jak np. w Hvarze.
Vrboska - urokliwe miasteczko. Jedna atrakcja do zwiedzenia ale za to ciekawy układ miasta bo jest przedzielony wyrwą wodną na pół. Do rodzinnej plaży Soline niedaleko.
Stari Grad już mniej plażowo ale za to jest co wieczorami robić. Tam kręci się życie towarzyskie, są koncerty, milion knajpek, wspaniałe uliczki, przystań. Nie ma osoby, która by narzekała na przebywanie tam.
Hvar - cudowny, wspaniały, piękny. Z drugiej strony to po prostu kurort i pełno głośnej młodzieży, która nawet w południe łazi po ulicach nawalona. Nie od parady Hvar wprowadził oznakowanie na ulicach, że nie wolno chodzić odkrytym i pijanym bądź spożywającym alkoholu. To była norma - narąbany Anglik do połowy goły (kobiety zresztą też).
Lecz można znaleźć w tym mieście spokojną dzielnicę i nocować spokojnie. A w samym mieście jest co robić.

Za tunelem jest totalnie odwrotnie. Cisza i spokój, kameralnie, piekarnia, plaża i widoki na morze.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 30.01.2018 10:56

kaeres napisał(a):Jelsa - mój osobisty faworyt. Lecz ja i tak jeżdżę z rodziną po dzikich plażach. Jest jedna w Jelsie ale nie jest godna polecenia. Ew. na kampie Grebišče ale tam też trzeba autem dojechać jeżeli byście przebywali w centrum Jelsy. Samo miasto jest bajeczne, a życie towarzyskie wspaniałe. Jest co robić ale nie jest nachalnie jak np. w Hvarze.
Vrboska - urokliwe miasteczko. Jedna atrakcja do zwiedzenia ale za to ciekawy układ miasta bo jest przedzielony wyrwą wodną na pół. Do rodzinnej plaży Soline niedaleko.
Stari Grad już mniej plażowo ale za to jest co wieczorami robić. Tam kręci się życie towarzyskie, są koncerty, milion knajpek, wspaniałe uliczki, przystań. Nie ma osoby, która by narzekała na przebywanie tam.
Hvar - cudowny, wspaniały, piękny. Z drugiej strony to po prostu kurort i pełno głośnej młodzieży, która nawet w południe łazi po ulicach nawalona. Nie od parady Hvar wprowadził oznakowanie na ulicach, że nie wolno chodzić odkrytym i pijanym bądź spożywającym alkoholu. To była norma - narąbany Anglik do połowy goły (kobiety zresztą też).
Lecz można znaleźć w tym mieście spokojną dzielnicę i nocować spokojnie. A w samym mieście jest co robić.

Za tunelem jest totalnie odwrotnie. Cisza i spokój, kameralnie, piekarnia, plaża i widoki na morze.

Też szukam czegoś na Hvarze, ale właśnie Jelsa i Vrboska, z tego co wygooglałam na street view, mają daleko do jakiekolwiek plaży dla dzieci. Skały i betony - owszem są, ale nie namierzyłam tam jakiejś dogodnej plaży. W Jelsie jest jakaś mała w centrum, ale średnio atrakcyjna.
Wiem, że na Hvarze trzeba plażować najlepiej w zatokach, ale przydałaby się jakaś plaża, żeby dzieciaki się mogły popluskać w międzyczasie.

Kaeres, a czy Ivan Dolac albo Zavala są naprawdę takimi totalnymi wiochami? Są w nich jakiekolwiek konoby, żeby coś zjeść nie wydając milionów? Bo troszkę mnie przeraża codzienny przejazd przez tunel za żarciem. Czytałam oczywiście gdzieś na forum, chyba nawet tutaj w KMWH, że ten tunel wcale taki straszny nie jest. Na street view droga za tunelem wygląda na wąską, więc mam pytanie, czy przejazd nią nie jest problemowy dla większego busa np. renault traffic na 8 osób? Trochę się obawiam tego, że jak znajdę kwaterkę w Ian Dolcu lub Zavali, to będziemy mieć problem z poruszaniem się busem po wyspie
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.01.2018 11:12

ID i Zavala to przepiękne wioski. W sezonie dość zatłoczone ale z tego co tam wizytowałem na plaży to mają swój wspaniały klimat.
Oczywiście, że są tam konoby oraz sklepiki ale na pewno nie tak zróżnicowane jak w miastach Hvaru.
Tunel - sama przyjemność jeżdżenia tamtędy. Ale za jedzeniem na pewno tego robić nie musisz :)
Wąskie uliczki są na większości dróg na Hvarze poza oczywiście tymi głównymi. Ale jak wczasowiczka w Chorwacji powinnaś już o tym wiedzieć.
Za pierwszym razem robią wrażenie, po kilku wakacjach w Chorwacji to już jest norma.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 30.01.2018 12:01

kaeres napisał(a): Ale jak wczasowiczka w Chorwacji powinnaś już o tym wiedzieć.
Za pierwszym razem robią wrażenie, po kilku wakacjach w Chorwacji to już jest norma.

Wiem o tym doskonale, ale jakoś do tej pory byliśmy w miejscach bardziej turystycznych, w sensie obleganych na lądzie 8O 8O 8O , więc teraz przyszedł czas na wyspę. Jak pisałam wyżej, widziałam na street view, że są wąskie, tylko właśnie czy nie za bardzo wąskie na naszego busa? Bo wiesz, już w wyobraźni widzę minę mojego męża jak będzie musiał zakręty na 3 razy brać busem, bo on dość długi jest :oczko_usmiech: :mrgreen:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.01.2018 12:12

Nie takie kampery tam jeżdżą.
Apeluję o luz.
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 30.01.2018 13:04

agata26061 napisał(a):
kaeres napisał(a): Ale jak wczasowiczka w Chorwacji powinnaś już o tym wiedzieć.
Za pierwszym razem robią wrażenie, po kilku wakacjach w Chorwacji to już jest norma.

Wiem o tym doskonale, ale jakoś do tej pory byliśmy w miejscach bardziej turystycznych, w sensie obleganych na lądzie 8O 8O 8O , więc teraz przyszedł czas na wyspę. Jak pisałam wyżej, widziałam na street view, że są wąskie, tylko właśnie czy nie za bardzo wąskie na naszego busa? Bo wiesz, już w wyobraźni widzę minę mojego męża jak będzie musiał zakręty na 3 razy brać busem, bo on dość długi jest :oczko_usmiech: :mrgreen:


Tu masz filmik prawie od tunelu Pitve do Ivan Dolac z tym że kręcony na rowerze.

(od 6:50)

Droga idealna trafiki i inne busy na luziku się wszędzie mieściły. Co do tunelu to Pan Janusz podawał, gdzieś w tym wątku wysokość i szerokość tunelu Pitve.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 30.01.2018 13:55

agata26061 napisał(a):
kaeres napisał(a): Ale jak wczasowiczka w Chorwacji powinnaś już o tym wiedzieć.
Za pierwszym razem robią wrażenie, po kilku wakacjach w Chorwacji to już jest norma.

Wiem o tym doskonale, ale jakoś do tej pory byliśmy w miejscach bardziej turystycznych, w sensie obleganych na lądzie 8O 8O 8O , więc teraz przyszedł czas na wyspę. Jak pisałam wyżej, widziałam na street view, że są wąskie, tylko właśnie czy nie za bardzo wąskie na naszego busa? Bo wiesz, już w wyobraźni widzę minę mojego męża jak będzie musiał zakręty na 3 razy brać busem, bo on dość długi jest :oczko_usmiech: :mrgreen:

Cześć,
Już widzę brak zrozumienia wielu osób ale ... w tym roku jadę chyba 6 raz do ID.
Agata, jeśli chcesz zaspokoić swoją ciekawość zapraszam na pw :)
Słowa poprzedników to ... "niestety" prawda :wink:
m@rek
Apias
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 30.12.2017
Hvar Zatoka Zarace, Pokrivenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Apias » 30.01.2018 14:32

Witajcie

Poszukuję aktualnych informacji o zatoce Zarace, w pobliżu Pokrivenik na wyspie Hvar.
Mamy upatrzony tam apartament.
Z mapy wynika, że to nieduża spokojna wioska. Dobrze, bo na spokoju nam zależy, ale chciałabym wiedzieć, czy:
1. są tam jakieś sklepy/lody?
2. Jak z dojazdem samochodem?
3. Jakie są tam plaże (będziemy z dziećmi). Czy są łagodne zejścia do wody bez ostrych kamieni przy brzegu?
4. Co z gastronomią?
Może macie linki do jakiś relacji z tej okolicy. Fotki też z ogromną przyjemnością zobaczę, jak ktoś ma.
Planujemy się ulokować w zatoczce po przeciwnej stronie niż hotel Timun.
Będziemy wdzięczni za wszystkie informacje i porady.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.01.2018 14:48

Witam.

Na pierwszej stronie tego wątku jest wykaz relacji.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Hvar Zatoka Zarace, Pokrivenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 30.01.2018 15:31

Apias napisał(a):Witajcie

Poszukuję aktualnych informacji o zatoce Zarace, w pobliżu Pokrivenik na wyspie Hvar.
Mamy upatrzony tam apartament.
Z mapy wynika, że to nieduża spokojna wioska. Dobrze, bo na spokoju nam zależy, ale chciałabym wiedzieć, czy:
1. są tam jakieś sklepy/lody?
2. Jak z dojazdem samochodem?
3. Jakie są tam plaże (będziemy z dziećmi). Czy są łagodne zejścia do wody bez ostrych kamieni przy brzegu?
4. Co z gastronomią?
Może macie linki do jakiś relacji z tej okolicy. Fotki też z ogromną przyjemnością zobaczę, jak ktoś ma.
Planujemy się ulokować w zatoczce po przeciwnej stronie niż hotel Timun.
Będziemy wdzięczni za wszystkie informacje i porady.

Cześć,
Niestety zbyt wiele nie pomogę. Kiedyś chciałem dojechać do Uvali Pokrivenik i wylądowałem koło hotelu Timun.
Jeśli chodzi o tę część zatoki to była restauracja, sklep (raczej sezonowy jak większość), lody, ...
Plaża koło Timun'a - chyba skałki, droga do Timun'a nie najgorsza ... wąsko ale bez przesady.
Zerknij na mapkę, może się przyda.
m@rek
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 30.01.2018 15:48

agata26061 napisał(a):...dla większego busa np. renault traffic na 8 osób? ...


Straż pożarna dawała radę, dacie i Wy :wink:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 30.01.2018 15:58

kaeres napisał(a):Nie takie kampery tam jeżdżą.
Apeluję o luz.

Rysio napisał(a):Straż pożarna dawała radę, dacie i Wy :wink:

No to luzik, damy radę. Póki co jeszcze nic nie rezerwowałam, więc zobaczymy gdzie wylądujemy ostatecznie :D
m@rek napisał(a):Agata, jeśli chcesz zaspokoić swoją ciekawość zapraszam na pw :)

Dzięki, już piszę wiadomość :D
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 30.01.2018 15:58

Rysio napisał(a):
agata26061 napisał(a):...dla większego busa np. renault traffic na 8 osób? ...


Straż pożarna dawała radę, dacie i Wy :wink:

Rysio, byłeś na Hvarze za tunelem :?:
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 30.01.2018 17:25

To Apias:

Byliśmy tam - Zarače - Gdinj - ale zatrzymaliśmy się tylko na chwilę, by popływać w drodze ze Sucuraj.


Samochodem normalnie dotarliśmy - koniec drogi jest już żwirowy.

Takie małe stoisko jest tylko w Pokriveniku -
o kilku podstawowych potrawach - kiedy było południe - nic tam nie było. Obrazek

Naprawdę romantyczna restauracja w Zaraču - tuż obok zatoki: Obrazek

Dobra kąpiel - ale kamienie, wielki spokój i cisza - super. Obrazek Obrazek


Zatoka o tej samej nazwie - Zarače - Velo i Malo - znajduje się także niedaleko miasta Hvar.
https://www.youtube.com/watch?v=VfUev1l1sfQ&t=9s :papa:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 31.01.2018 09:17

Z opisów, zdjęć oraz z samej wizyty Zarače obok Hvaru jednak bez porównania lepsze jeżeli chodzi o plażowanie.
Ale na wypoczynek może te w Gdinj będą spokojniejsze i bardziej klimatyczne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 236
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone