Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Albino
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Albino » 24.10.2017 21:08

Witam wszystkich Cromaniaków !
Proszę Was o pomoc w poszukiwaniu kwatery na wakacje 2018 r. Postanowiliśmy wybrać się na wyspę Hvar . Interesują mnie miejscowości za tunelem ( od Milna do Zavala ) , apartament z dwoma sypialniami i spaniem dla "młodego" w salonie . Apartament ma być w miarę czysty i zadbany i z fajnym tarasem . Chcemy jechać w lipcu , a cena jaką możemy zapłacić to ok. 100 Euro +/- za dobę . Jeżeli macie jakieś fajne i sprawdzone miejsca to liczę na Waszą pomoc .
Informację proszę wysyłać na PW lub na adres : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
Z góry serdecznie dziękuję !
Pozdrawiam : Wojciech
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 26.10.2017 01:16

Albino napisał(a):Witam wszystkich Cromaniaków !
Proszę Was o pomoc w poszukiwaniu kwatery na wakacje 2018 r. Postanowiliśmy wybrać się na wyspę Hvar . Interesują mnie miejscowości za tunelem ( od Milna do Zavala ) , apartament z dwoma sypialniami i spaniem dla "młodego" w salonie . Apartament ma być w miarę czysty i zadbany i z fajnym tarasem . Chcemy jechać w lipcu , a cena jaką możemy zapłacić to ok. 100 Euro +/- za dobę . Jeżeli macie jakieś fajne i sprawdzone miejsca to liczę na Waszą pomoc .
Informację proszę wysyłać na PW lub na adres : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
Z góry serdecznie dziękuję !
Pozdrawiam : Wojciech


Poszło na PW :wink:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 27.10.2017 11:27

Pytanko do miłośników Hvar. Zawsze stacjonowałem na ladzie ale w tym roku chcemy zostawić nasza stała miejscówkę i udać się na wsypę. Zastanawiamy się miedzy Korculą a Hvar. Czy możecie podzielić się sprawdzonymi namiarami dla rodziny 2+1, termin koniec czerwac-lipiec na ok 14 dni:).Bardziej interesuja nasz mniejsze mieściny, "dziury" Z góry dzieki.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 27.10.2017 23:18

amatus1 napisał(a):Pytanko do miłośników Hvar. Zawsze stacjonowałem na ladzie ale w tym roku chcemy zostawić nasza stała miejscówkę i udać się na wsypę. Zastanawiamy się miedzy Korculą a Hvar. Czy możecie podzielić się sprawdzonymi namiarami dla rodziny 2+1, termin koniec czerwac-lipiec na ok 14 dni:).Bardziej interesuja nasz mniejsze mieściny, "dziury" Z góry dzieki.


...to są dwie odmienne wyspy Hvar ma swój niepowtarzalny urok ...z ładnymi klifami

..jako dziurę proponuje do odpoczynku
https://www.google.pl/maps/@43.1345019, ... a=!3m1!1e3
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 27.10.2017 23:56

osjann napisał(a):Wjechałem tą szutrową drogą nad tunelem dojechałem do takiej budki na betonowej podstawie i zjechałem z powrotem. Zastanawiałem się czy ta droga ze zdjęcia prowadzi gdzieś do jakiegoś zjazdu czy w pewnym momencie się kończy. Nie widać niestety na googlach, ale tak czy inaczej kiedyś to sprawdzę ;)


Z której strony ? Od Pitve ? :papa:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 28.10.2017 15:42

mervik napisał(a):
amatus1 napisał(a):Pytanko do miłośników Hvar. Zawsze stacjonowałem na ladzie ale w tym roku chcemy zostawić nasza stała miejscówkę i udać się na wsypę. Zastanawiamy się miedzy Korculą a Hvar. Czy możecie podzielić się sprawdzonymi namiarami dla rodziny 2+1, termin koniec czerwac-lipiec na ok 14 dni:).Bardziej interesuja nasz mniejsze mieściny, "dziury" Z góry dzieki.


...to są dwie odmienne wyspy Hvar ma swój niepowtarzalny urok ...z ładnymi klifami

..jako dziurę proponuje do odpoczynku
https://www.google.pl/maps/@43.1345019, ... a=!3m1!1e3

Fajna okolica, mozesz coś sprawdzonego polecić?
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 29.10.2017 11:49

Ja też polecam południową stronę wyspy, a dokładniej miejscowość Zavala. Jest tam wiele pięknych, ukrytych w zatoczkach plaż i ścieżka wytyczona wzdłuż brzegu, którą można spacerować po skałach :)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 29.10.2017 14:04

amatus1 napisał(a):
mervik napisał(a):
amatus1 napisał(a):Pytanko do miłośników Hvar. Zawsze stacjonowałem na ladzie ale w tym roku chcemy zostawić nasza stała miejscówkę i udać się na wsypę. Zastanawiamy się miedzy Korculą a Hvar. Czy możecie podzielić się sprawdzonymi namiarami dla rodziny 2+1, termin koniec czerwac-lipiec na ok 14 dni:).Bardziej interesuja nasz mniejsze mieściny, "dziury" Z góry dzieki.


...to są dwie odmienne wyspy Hvar ma swój niepowtarzalny urok ...z ładnymi klifami

..jako dziurę proponuje do odpoczynku
https://www.google.pl/maps/@43.1345019, ... a=!3m1!1e3

Fajna okolica, mozesz coś sprawdzonego polecić?


...poszło na PW
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 31.10.2017 13:27

Witam wszystkich miłośników Hvaru. Tak się zastanawiałem jakimi słowami wprowadzić się do miłośników tej wyspy. Więc może powiem po prostu tak jak było.
Przed tegorocznym urlopem w Chorwacji, w ogóle nie myślałem o Hvarze jako o ciekawym kierunku na wakacje.
Tak się złożyło że w tym roku wypoczywaliśmy w Zivogosce więc Hvar miałem leżąc na plaży tuż przed sobą.
Pierwszy raz nogę na Hvarze postawiłem podczas rejsu fishpicnik do Jelsy i Bol.

Już wtedy mi się podobało. Ale to było krótka niespełna godzina. Następnego dnia wypożyczyliśmy motorówkę, i cały dzień spędziliśmy właśnie na Hvarze. Byliśmy w Sucuraju który mnie zauroczył od razu. Zabudowa zabudową ale tam była taka specyficzna cisza.

Potem płynęliśmy wzdłuż wschodniego brzegu trochę za plażę Mlaska, co chwilę gdzieś się zatrzymując.

Jak sami widzicie zobaczyłem jedynie ułamek tego co można zobaczyć na tej pięknej wyspie. Ale ten ułamek wystarczył żebym obok słowa Hvar nie mógł przejść obojętnie.

W czasie tegorocznego urlopu już prawie mieliśmy postanowione że za rok będą wczasy all inclusive gdzieś w Grecji bądź Turcji.
Jednak wracając wspomnieniami do Chorwacji coraz bardziej sobie uświadamiam że chyba nie mogę jechać gdzie indziej. Zwłaszcza że wszystko wskazuje na to że za rok będzie to tylko tygodniowy urlop.

Stąd tez zamierzam skierować swoją prośbę do doświadczonych miłośników wyspy. Czy macie jakieś godne polecenia apartamenty najlepiej w Jelsie, ale nie zamykam się na to miejsce. Nie wymagam wychodzenia z balkonu do morze, jakąś rozsądną odległość mogę pokonywać. Zależy mi na apartamencie dla 4 osób. Jeżeli ktoś byłby chętny pomóc to bardzo proszę o info na priv.

Dzięki :)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 31.10.2017 14:02

adrianek90 w Jelsie jest sporo apartamentów. Podaje ci link do znanej strony Visit Hvar z apartamentami w Jelsie, gdzie możesz szukać i przebierać ;)

http://www.visit-hvar.com/destinations/jelsa/jelsa

Powodzenia !
bouli_pilot
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 30.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bouli_pilot » 01.11.2017 21:45

Apartament w miejscowości Zavala. Cisza, spokój, zatunelowa część wyspy, gospodarze mili i bardzo pomocni.
w 2015 roku 2 tygodnie apartament z 2 sypialniami na 4 osoby około 3000zł. tel do właścicieli: +38598721663. godne polecenia.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 07.11.2017 11:35

adrianek90 napisał(a):Byliśmy w Sucuraju który mnie zauroczył od razu. Zabudowa zabudową ale tam była taka specyficzna cisza.


Muszę powiedzieć, że dla mnie do niedawna Sucuraj to był jedynie punkt do którego prom z Drvenika dopływał, teraz wracając miałem przed promem pół godziny i obszedłem sobie miasteczko, naprawdę ładne.

Ale co do ciszy, ja ci proponuję oblookać Vrboskę zamiast Jelsy [wiem wiem, zaraz miłośnicy Jelsy się obruszą] - ale to Vrboska jest chicha i spokojna i ma taki klimat, że moja żona za rok chce tam i koniecznie z łodzią się wybrać, bo samo wpływanie i wypływanie z zatoki bardzo jej się podobało, w sumie takiego drugiego urokliwego pod tym kątem miejsca na Hvarze ja nie widziałem. A fakt, że akurat tam jest marina ACI także coś znaczy.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 07.11.2017 11:48

Tytusdj napisał(a):Ale co do ciszy, ja ci proponuję oblookać Vrboskę zamiast Jelsy [wiem wiem, zaraz miłośnicy Jelsy się obruszą] - ale to Vrboska jest chicha i spokojna i ma taki klimat, że moja żona za rok chce tam i koniecznie z łodzią się wybrać, bo samo wpływanie i wypływanie z zatoki bardzo jej się podobało, w sumie takiego drugiego urokliwego pod tym kątem miejsca na Hvarze ja nie widziałem. A fakt, że akurat tam jest marina ACI także coś znaczy.


Zgadzam się z Tobą może nie w kwestii mariny :) a do Jelsy można podejśc na nogach, fajny dłuższy spacer przy morzu :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 08.11.2017 11:49

adrianek90 - przewspaniały widok z apartamentu/tarasu.
Byliśmy tam już 2x. Jest cudownie.
http://villarojnica.blogspot.com/p/cycas.html
Volroch
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 22.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Volroch » 08.11.2017 12:57

Witam

czy z Makarskiej odchodzi jakis prom/stateczek na Hvar ? Jesli tak to w jakiej cenie ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 227
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone