Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 21.08.2017 14:07

m@rek napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):Marek do Ivana nie pojedziesz :?: 8O
Rzeczywiście coś trzeba poszukać :roll: ale poza forum :wink:

Krzysiek wiesz że pojadę :D na szczęście są jeszcze inne plaże niż te w ID
Faktem jest że robi się tam ciasno :( więc jeśli coś ciekawego się trafi to zawsze można "podzielić" urlop i zweryfikować nową miejscówkę 8)

to i mi napiszcie; bo zaczynam się martwić gdzie za rok jechać
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 21.08.2017 14:38

m@rek napisał(a):Krzysiek wiesz że pojadę :D

Wiem , wiem to jest Twój drugi dom :D

m@rek napisał(a): na szczęście są jeszcze inne plaże niż te w ID

dokładnie ,też jestem tego zdania tym bardziej że dziewczyny mnie chcą na siłę zaciągnąć do Ivana w przyszłym roku :roll:


borsalino4 napisał(a):to i mi napiszcie; bo zaczynam się martwić gdzie za rok jechać

To by nas już było trzech :roll: a to już tłok :D :wink:
.......a jeśli byś jeszcze komuś chlapną :mrgreen:
agulka54
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulka54 » 21.08.2017 14:44

Moi doświadczeni wyspowicze proszę o wskazówki. W tym roku po raz pierwszy wybieramy się na Hvar. Mamy doświadczenia z Chorwacją ( zawsze w ciemno i na własną rękę). W tym roku chcemy tydzień pomieszkać na wyspie tydzień i tydzień na lądzie. Czas spędzamy na pływaniu kajakami, pływaniu wypożyczanymi łódkami i dużo spacerując po plażach - nie leżakujemy.Czytam całe forum i wciąż nie mogę się zdecydować na lokalizację noclegów na wyspie. Chodzi również o to , że zabieram grupkę młodzieży i chcę , aby wakacje o ile się da były nisko budżetowe. Wyjazd 25 sierpnia więc liczę na posezonowy spadek cen.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 21.08.2017 14:52

Jak z młodzieżą to może Jelsa :roll: , aby się nie zanudzili na jakimś zadupiu :D
katatek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) katatek » 21.08.2017 16:39

A ja mam pytanie o tę sławetną drogę Sucuraj - Jelsa - czytałam o niej wątki, ale są sprzed lat, a podobno w 2015 coś tam wyremontowali / otworzyli nowe fragmenty drogi, jak to wygląda teraz? Czy dalej jedzie się od strony przepaści bez pobocza, barierek itp.?

Jestem trochę drogową panikarą (nie odważyłam się rok temu jechać do Hvaru szutrem od Sv. Nedelji, tylko do tej zatoczki z dziką plażą), mąż świetnie prowadzi, ale ja histeryzuję... Jechać będziemy od Peljesaca, więc wracanie na prom do Splitu wydaje się absurdalne... Ale na myśl o tej drodze robi mi się słabo. Na jakim odcinku ona jest "na wysokości"? Czy wszędzie miną się dwa auta, czy jest za wąska? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 21.08.2017 16:53

katatek napisał(a):A ja mam pytanie o tę sławetną drogę Sucuraj - Jelsa - czytałam o niej wątki, ale są sprzed lat, a podobno w 2015 coś tam wyremontowali / otworzyli nowe fragmenty drogi, jak to wygląda teraz? Czy dalej jedzie się od strony przepaści bez pobocza, barierek itp.?

Jestem trochę drogową panikarą (nie odważyłam się rok temu jechać do Hvaru szutrem od Sv. Nedelji, tylko do tej zatoczki z dziką plażą), mąż świetnie prowadzi, ale ja histeryzuję... Jechać będziemy od Peljesaca, więc wracanie na prom do Splitu wydaje się absurdalne... Ale na myśl o tej drodze robi mi się słabo. Na jakim odcinku ona jest "na wysokości"? Czy wszędzie miną się dwa auta, czy jest za wąska? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

są barierki. nie ma się czego obawiać
Tomasz61
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz61 » 21.08.2017 20:56

Taka całkiem komfortowa droga zaczyna się w miejscowości Polijca w stronę Jesly. Wcześniej od Sućuraja jest różnie, ale na pewno nie wszędzie są barierki i nie w każdym miejscu miną się dwa auta
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 21.08.2017 21:27

lotnikwsk napisał(a):
m@rek napisał(a): na szczęście są jeszcze inne plaże niż te w ID

dokładnie ,też jestem tego zdania tym bardziej że dziewczyny mnie chcą na siłę zaciągnąć do Ivana w przyszłym roku :roll:

chłopie to nie zastanawiaj tylko rezerwuj nocleg i widzimy się w ID w przyszłym roku :D
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 22.08.2017 12:24

Tomasz61 napisał(a):Taka całkiem komfortowa droga zaczyna się w miejscowości Polijca w stronę Jesly. Wcześniej od Sućuraja jest różnie, ale na pewno nie wszędzie są barierki i nie w każdym miejscu miną się dwa auta


Droga jest wąska, ale przejezdna spokojnie i paradoksalnie, szybciej da się jechać starą drogą jak nową od Poljicy, bo tam dopiero zaczynają się konkretne serpentyny. Na starym odcinku trzeba na zakrętach uważać, bo jest wąsko a jak się trafi autokar to jest wesoło, nie ma mowy by się minąć i trzeba cofać. Osobowe mijają się, ale na zakrętach trzeba zwyczajnie robić to bardzo wolno 20kmh max. Nie ma także na tym starym odcinku wysokich urwisk zaczynających się zaraz za krawędzią drogi, więc tego rodzaju przeżycia to nie na Hvarze [no chyba, że w nielicznych miejscach na starej drodze przez Brusje, ale i tam dorobiono barierki gdzie się da].
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 22.08.2017 12:25

lotnikwsk napisał(a):Jak z młodzieżą to może Jelsa :roll: , aby się nie zanudzili na jakimś zadupiu :D

Też bym Jelsę polecał, taka dyskotekowa wydaje się wieczorami, ja byłem tam wieczorem raz i więcej nie przyjadę :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.08.2017 12:35

Nie wiem, gdzie tam Jelsa dyskotekowa.... Spędziłam w Jelsie 10 dni i 3/4 wieczorów było właśnie w Jelsie. Jest jeden w porcie klub, ale wyglądał na bardziej drinkowy niż rozrywkowy..nie wiem co tam po 22 się działo...
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 22.08.2017 15:31

m@rek napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):
m@rek napisał(a): na szczęście są jeszcze inne plaże niż te w ID

dokładnie ,też jestem tego zdania tym bardziej że dziewczyny mnie chcą na siłę zaciągnąć do Ivana w przyszłym roku :roll:

chłopie to nie zastanawiaj tylko rezerwuj nocleg i widzimy się w ID w przyszłym roku :D

Z tym widzeniem to może być mały problem :roll:
bo my na 90 procent wybieramy się w sierpniu :cry: :cry: :wink:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 22.08.2017 20:48

lotnikwsk napisał(a):Z tym widzeniem to może być mały problem :roll:
bo my na 90 procent wybieramy się w sierpniu :cry: :cry: :wink:

szczyt sezonu, tłumy na plaży, korki na granicy, wysokie ceny, upał nie do zniesienia, ... mam pisać dalej :?:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 22.08.2017 23:06

m@rek napisał(a):szczyt sezonu, tłumy na plaży, korki na granicy, wysokie ceny, upał nie do zniesienia, ... mam pisać dalej :?:

nie , sam sobie dopiszę .......krótki dzień :evil:

PS. żona w lipcu już nie dostanie urlopu :evil:

A teraz plusy :mrgreen: ......figi, granaty , winogrona, cieplejsza woda, :D :wink:
magi67
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 21.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magi67 » 27.08.2017 19:31

Mój pierwszy wpis i równocześnie prośba.Chcę dojechać do kampingu LILI w Jagodnej kamperem.Niestety nie mieści się w tunelu.
Czy dojadę od strony Dubovicy w miarę bezpiecznie?I drugie pytanie -czy są w tej okolicy kampingi blisko morza i ciszy.
Na mapie jet jeszcze droga z Suciuraja przez Humac. Może to jest alternatywa.
pozdrawiam...
Jarek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 222
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone