Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.08.2017 12:05

Tytusdj napisał(a):OK, to teraz powiedz co chcesz tym wyjaśnić i udowodnić?


Obraz mówi więcej ,niż 1000 słów, nie trzeba chyba nic dodawać ;)
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 16.08.2017 12:49

http://suncalc.net/#/43.1247,16.6919,15 ... 8.16/18:00
http://suncalc.net/#/43.1617,16.6926,13 ... 8.16/18:00

I kończę temat, bo ciężko dyskutować nie słysząc argumentów drugiej strony poza obrazkiem, paradoksalnie jedynie potwierdzającym to co mówię...
marek86
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek86 » 16.08.2017 21:08

Witam
A ja mam takie pytanie, co to jest za osiedle opuszczonych domów w Molo Rudina? Puste domy z meblami w środku, wszystkie otwarte, tak jakby nie oddane do użytku.
Pozdrawiam z Stari Grad ☺️
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 17.08.2017 13:18

Colima napisał(a):Obecnie z obu stron stoją znaki zakazu. Przypuszczam, że to w związku z przebudową tej drogi.
Praktycznie od zatoki Lučišće w kierunku Zaraće jest już autostrada ... wg oceny mojej 9 letniej córy :)


Rzeczywiście autostrada będzie jak ta lala ;)
Załączniki:
20170728_172231.jpg
20170728_164719.jpg
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.08.2017 14:00

No to teraz tam będzie ruch :/
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 17.08.2017 17:40

I ceny być może skoczą bo z Hvaru i promu w SG to będzie rzut beretem teraz o każdej porze...
el_bezet
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 11.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_bezet » 18.08.2017 01:46

W innym temacie, w którym proszę o porady dotyczące planu na zwiedzanie Chorwacji w drugiej połowie września wspomniałem, że planuję przejazd drogą szutrową Dubovica - Sv.Nedjleja. Ktoś poradził, żebym upewnił się w tym temacie jak wygląda kwestia przejazdu i remontu...

Z poprzednich postów wnioskuję, że obecnie zakaz dotyczy poruszania się w obu kierunkach? Czy wie ktoś do kiedy planowane są prace? Pobyt planuję na 18-22 września i mam nadzieję, że uda się przejechać...
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 18.08.2017 07:29

Z tego co pamiętam znaki zakazu na szutrówce ze Sv.Nedjleji do Hvaru stały zawsze niezależnie od robót drogowych. Mój gospodarz Borys tłumaczył, że po prostu jeździsz tamtędy na własną odpowiedzialność. Przy tej drodze jest sporo winnic więc jak by nie było i lokalsi muszą tam też dojechać, tym bardziej że we wrześniu jest pora winobrania :lol: Niestety, część zatunelowa przez udrożnienie tej drogi dużo straci. I ta część wyspy staje się coraz bardziej komercyjna. A było tak pięknie :( Zgodnie z tym co pisze Tytusdj powoli zaczyna brakować miejsca dla tych , którzy chcą uciec od zgiełku miast i głośnych imprez.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.08.2017 10:10

Ivan Dolac nie miał już powoli nic wspólnego z zaciszem. Zavala też raczej już jest oblegana od kilku lat.
Owszem są to małe miejscowości ale zatłoczone na maksa.
Z racji utworzenia tej drogi w przyszłym roku to już w ogóle "zacisze" zatunelowej części wyspy będzie już tylko wspomnieniem.
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 18.08.2017 16:08

ANOOK napisał(a):Z tego co pamiętam znaki zakazu na szutrówce ze Sv.Nedjleji do Hvaru stały zawsze niezależnie od robót drogowych. Mój gospodarz Borys tłumaczył, że po prostu jeździsz tamtędy na własną odpowiedzialność. Przy tej drodze jest sporo winnic więc jak by nie było i lokalsi muszą tam też dojechać, tym bardziej że we wrześniu jest pora winobrania :lol: Niestety, część zatunelowa przez udrożnienie tej drogi dużo straci. I ta część wyspy staje się coraz bardziej komercyjna. A było tak pięknie :( Zgodnie z tym co pisze Tytusdj powoli zaczyna brakować miejsca dla tych , którzy chcą uciec od zgiełku miast i głośnych imprez.
Załączniki:
20170728_170901.jpg
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 18.08.2017 16:11

kaeres napisał(a):Ivan Dolac nie miał już powoli nic wspólnego z zaciszem. Zavala też raczej już jest oblegana od kilku lat.
Owszem są to małe miejscowości ale zatłoczone na maksa.
Z racji utworzenia tej drogi w przyszłym roku to już w ogóle "zacisze" zatunelowej części wyspy będzie już tylko wspomnieniem.



Ja myślę, że nie dotyczy to tylko i wyłącznie Hvaru z roku na rok pobijane są rekordy ilości turystów przybywających do Chorwacji. A przyczyn chyba już nie trzeba nawet podawać.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 19.08.2017 22:00

kaeres napisał(a):Ivan Dolac nie miał już powoli nic wspólnego z zaciszem. Zavala też raczej już jest oblegana od kilku lat.
Owszem są to małe miejscowości ale zatłoczone na maksa.
Z racji utworzenia tej drogi w przyszłym roku to już w ogóle "zacisze" zatunelowej części wyspy będzie już tylko wspomnieniem.

Z przykrością stwierdzam że już w tym roku ID z zaciszem miał niewiele wspólnego :(
Nie pozostaje nic innego tylko znaleźć inna oazę spokoju w Cro ... tylko gdzie :?:

Ps. Ktoś ma jakiś pomysł, w grę wchodzi tylko wyspa / półwysep. Jeśli ktoś zechce napisać to ... tylko na priv :wink:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 20.08.2017 17:44

m@rek napisał(a):Z przykrością stwierdzam że już w tym roku ID z zaciszem miał niewiele wspólnego :(

Marek do Ivana nie pojedziesz :?: 8O
Rzeczywiście coś trzeba poszukać :roll: ale poza forum :wink:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 20.08.2017 22:37

lotnikwsk napisał(a):Marek do Ivana nie pojedziesz :?: 8O
Rzeczywiście coś trzeba poszukać :roll: ale poza forum :wink:

Krzysiek wiesz że pojadę :D na szczęście są jeszcze inne plaże niż te w ID
Faktem jest że robi się tam ciasno :( więc jeśli coś ciekawego się trafi to zawsze można "podzielić" urlop i zweryfikować nową miejscówkę 8)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 20.08.2017 22:41

Zostaną mi wspomnienia, zdjęcia i filmy z kilkukrotnych przejazdów tą trasą w jedną i drugą stronę ... szkoda, liczyłem na przyszły rok, że znów się przejade :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 221
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone