Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 11.02.2009 00:44

maslinka napisał(a):Teraz z coś zupełnie innej beczki :wink: a mianowicie mam pytanie: Czy ktoś był może na campingu Jurjevac w Starim Gradzie :?: Znalazłam na forum tylko szczątkowe informacje na temat tego campu. Wiem, że jest położony jakieś 200 metrów od morza i o 10 minut spacerkiem od centrum miasta. Strona campingu jest słaba i nie ma tam praktycznie żadnych zdjęć. Może ktoś z Was dysponuje fotkami albo potrafi napisać coś na temat plaży przy campie :?:


Maslinko, Danusia ma rację, Jurjevac położony jest dokłagnie na wysokości mariny (a tam, rzecz jasna, kąpiel niemożliwa). Plaża w dosłownym tego słowa znaczeniu jest w zatoczce Duboka (czyli za małą larnią morską na końcu ścieżki spacerowej). Tylko, że to plaża betonowa (ale jest prysznic, drabinki ułatwiające zejście do wody, mała knajpka z napojami). Moim zdaniem jednak to nic szczególnego. Ja stacjonując na tym kampie jeździłabym gdzieś na plaże (choć może mówię tak, bo nigdy nie kąpie się w okolicach miasteczka - podobnie jak większość miejscowych).
Pozdrawiam serdecznie
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.02.2009 00:54

Dzięki, Kasiu :)
Myślę, że zatrzymamy się na tym campingu na dwie, trzy noce, ze względu na bliskość Starego Gradu, a potem zdecydujemy się na inny camp położony blisko jakiejś sympatycznej, skalistej plaży (może po południowej stronie wyspy).
Pozdrawiam :)
mirek111
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek111 » 11.02.2009 08:53

maslinka napisał(a):
Zdjęć z samego campingu nie posiadam poza zdjęciami toalet, które są właściwie fotkami Roksy, ale myślę, że się nie obrazi, jak je tu wkleję :wink: w końcu to "ku pomocy" :)
Moim zdaniem pomieszczenia sanitarne dużo mówią o campingu. Ja osobiście zawsze od kontroli toalet uzależniam, czy zostajemy w danym miejscu czy nie ;) A więc owe fotki:

To chyba najważniejsze informacje


Maslinko serdecznie Ci dziękuję za to, co robisz na forum.
Zapewne, to pod wpływem Twoich wpisów wyląduję na Hvarze w tegoroczne wakacje.

POZDRAViam!
Mirek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.02.2009 12:12

mirek111 napisał(a):Maslinko serdecznie Ci dziękuję za to, co robisz na forum.
Zapewne, to pod wpływem Twoich wpisów wyląduję na Hvarze w tegoroczne wakacje.
POZDRAViam!
Mirek

:oops:
Dzięki, Mirku, miło mi, że tak uważasz :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.02.2009 17:36

Dodałam kilka kolejnych linków w pierwszym poście tego wątku.
Czy ktoś w ogóle korzysta z naszej "hvarskiej biblioteki" :?: :wink:

Pozdrawiam :)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 11.02.2009 18:12

maslinka napisał(a):Czy ktoś w ogóle korzysta z naszej "hvarskiej biblioteki" :?: :wink:


Z pewnością klubowicze będą tam co jakiś czas zaglądać :wink:, a już na pewno jest to podany na tacy materiał, do którego będzie można odsyłać wszystkich zainteresowanych wyspą. Przed wakacjami zaciekawienie wzrośnie :lol: :arrow: stali bywalcy cropli trafią tu bezbłędnie sami, ale tych kilkuwizytowych (zawsze jest ich sporo :wink:), będzie ich można błyskawicznie przekierować :D.
Ja sama chętnie wrócę do niektórych relacji :arrow: tak jak i Ty, mam w tym roku ochotę na Stari Grad wieczorem 8). Snuję niecne plany, jak przekonać Kapitana, żeby na ostatnią noc na tegorocznym rejsie przybić właśnie tam...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.02.2009 17:51

Dla wszystkich Miłośników wyspy Hvar

Interaktywna mapa wyspy Hvar

Pozdrav.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 12.02.2009 21:56

Janusz , mapa jest the best :!:
Zaskoczyłeś mnie :wink:
Prezent dla Ciebie , mostarski tym razem :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.02.2009 22:15

mkm napisał(a):Janusz , mapa jest the best :!:
Zaskoczyłeś mnie :wink:
Prezent dla Ciebie , mostarski tym razem :D


Dziękuję :lol:

Zapraszam Ciebie i pozostałych miłośników do restauracji Robinson i na odgłosy Hvaru :wink: :lol:
Jogi
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 14.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jogi » 17.02.2009 16:47

Ja i moja żona też zapisujemy się do Klubu. Byliśmy na Hvarze we wrześniu 2008 (we wrześniu 2009 też pojedziemy). Mieszkaliśmy w hotelu Arkada, ale bardzo często przechodziliśmy obok wypożyczalni skuterów, gdzie pracuje Pani Kasia.
W tym roku zdecydowanie zapraszamy na kawę!! Wskazówki które dostaliśmy dzięki Tobie na tym forum bardzo nam się przydały.
BaWa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 17.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) BaWa » 18.02.2009 00:51

Ja też poproszę o wpisanie do klubu. Niestety nie mogę się w tej chwili pochwalić żadnymi fotkami i spostrzeżeniami bo będzie to mój pierwszy wyjazd. Jest on o tyle trudny ;-), że wybieram się kamprem (wys ok 3,3m) więc muszę brać pod uwagę miejsca gdzie można dotrzeć bez tuneli.

Maslinka zrobiłaś kawal dobrej roboty...........teraz znacznie łatwiej poruszać się po tej skarbnicy wiedzy.
Pozdrowienia dla Ally :D , której rady zawsze są trafione.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 18.02.2009 09:48

:lol: z tym' trafionymi to bym nie przesadzała. Poczekamy aż wrócisz :mrgreen:
Jedno mogę zagwarantować Hvar jest piękny i warto zobaczyć nieco więcej niż tylko główne miejscowości wyspy :D

A co do kempingów to jeśli odwiedziś Vire to i ja chetnie poczytam jak wygląda ten nowo otwarty kemping - choć.... Lilli tak zawładnęło moim sercem, że chyba ciężko byłoby jechać w inne miejsce.

Ja chyba tym razem (jeśli się uda) pojadę znów na Korsykę :D Tam mam jeszcze sporo do zobaczenia a dawno nas tam nie było :) Oby tylko pieniązki i wolny czas dopisał.... no i Euro staniało :cry: :cry: :cry: bo to jakiś koszmar jest !!!
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 18.02.2009 09:53

ally napisał(a):m82m. Czy możesz podać namiary na apartamenty, które widać na wklejonym przez Ciebie zdjęciu?


A ja ponawiam pytanko, jeśli można :oops:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.02.2009 12:07

BaWa napisał(a):Maslinka zrobiłaś kawal dobrej roboty...........teraz znacznie łatwiej poruszać się po tej skarbnicy wiedzy.

Dzięki, BaWa, to bardzo miłe :)
Jogi, BaWa, witajcie w klubie :D
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 18.02.2009 14:48

Jogi napisał(a): Byliśmy na Hvarze we wrześniu 2008 (we wrześniu 2009 też pojedziemy). Mieszkaliśmy w hotelu Arkada,


Możesz coś więcej napisać o tym hotelu?
Aby nie zaśmiecać, można prywatnie na wilk (at) metal.agh.edu.pl
Krzysztof
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone