Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 484
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 22.05.2024 11:15

wiolek_lp napisał(a):
robiz napisał(a):Ja polecam restaurację Palma w Milnej https://restaurantpalma.com/ . Z zewnątrz nie robi może wrażenia, ale jedzenie mają rewelacyjne - nie raz tam jedliśmy :hearts: :papa:

Dzięki :usmiechkrzywy: W Milnej nigdy nie byliśmy, ale ceny widzę, że dość wysokie, jak na Brac oczywiście, bo do innych wysp normalne ;)

I ja chętnie poczytam o polecajkach bo mimo 2 pobytów mało widzieliśmy, chociaż teraz też jakoś szaleć nie będziemy :lool:
piekara114 napisał(a):To ja dołączę się o miejsce warte odwiedzenia, aby zjeść pekę z ośmiornicą - choć rezerwacja kolacji na kilka dni do przodu to totalny odjazd dla mnie, jak ja nie wiem na co będę miała ochotę wieczorem zjeść, a co dopiero za kilka dni.... :x

Jak już ją znajdziesz to daj znać ;) bo ja też głownie na pekę z ośmiornicy poluje, aczkolwiek w tych popularnych miejscach może być tak jak piszesz, rezerwacja chociaż dzień dwa dni wcześniej.
Co w przypadku peki jak najbardziej zrozumiałe, zakup ośmiornicy danego dnia może też warunkują od ilości zamówień, chyba że ją wcześniej mrożą :tak: No i gdy przygotowanie jej trwa 2-3 h to nie ma mowo o daniu na już.

Z czystym sumieniem mogę polecić konobe Żiża w miejscowości Donji Humac. Papu smaczne, a cudowne widoki w gratisie. Na przywitanie gości podają lemon rakije, którą oczywiście robią na miejscu. Można zakupić jak zasmakuje :D. Właściciel mówił, że peka piecze się około 4 godzin i dlatego trzeba zamawiać dzień wcześniej. Polecam również startery, a w szczególności lokalny ser i grillowane cukinie.
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 233
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 22.05.2024 15:57

Ktoś miał szczeście i widział vivere? Tam gdzie godna polecenia konoba Toni. W Dol...
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 542
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 07.06.2024 17:09

W temacie nowego hotelu w Postirze :oczko:
https://youtu.be/CUtVIoifUWw?si=eO6fRGbJkPm8_r61
wikp
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikp » 08.06.2024 15:04

Forumowicze poleci ktoś ciekawe miejsca na wyspie Brać ? Będziemy drugi raz z rzędu stacjonować w Sutivan i szukam czegoś ciekawego dla dzieciaków po plażowaniu ;) może to być nawet kapliczka z widokiem na morze ;)
Może ktoś ma jakąś fajną trasę rowerową z dowolnego miasta na wyspie Brać ;) oczywiście trasę którą dadzą radę pokonać dzieciaki na rowerach ;)


dotychczas odwiedziliśmy na Brać
- park safari blisko Sutivan
- Katakumby w Sutivan
- Piaszczystą plaże wraz z ruinami ;)
- Muzeum oliwy
- Pustynja Blaca
- Vidokova Gora

za wszelkie podpowiedz będę wdzięczny ;)
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 233
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 08.06.2024 15:47

wikp napisał(a):Forumowicze poleci ktoś ciekawe miejsca na wyspie Brać ? Będziemy drugi raz z rzędu stacjonować w Sutivan i szukam czegoś ciekawego dla dzieciaków po plażowaniu ;) może to być nawet kapliczka z widokiem na morze ;)
Może ktoś ma jakąś fajną trasę rowerową z dowolnego miasta na wyspie Brać ;) oczywiście trasę którą dadzą radę pokonać dzieciaki na rowerach ;)


dotychczas odwiedziliśmy na Brać
- park safari blisko Sutivan
- Katakumby w Sutivan
- Piaszczystą plaże wraz z ruinami ;)
- Muzeum oliwy
- Pustynja Blaca
- Vidokova Gora

za wszelkie podpowiedz będę wdzięczny ;)

Jeśli lubicie chodzić to może most Franje Josipa. Warto sobie strzelić fotę z Panoramą Bobovišća. Ciekawe miejsce to Dol. Z legendarnym stworzeniem vivera. W okolicach Splitska ciekawa wycieczka, gdzie można odnaleźć Herkulesa w kamieniołomie. Nie jest to takie proste :) No i w Pučišća wejść do szkoły kamieniarskiej posłuchać jak kamień dźwięczy, posłuchać nauczyciela. Wejście biletowane.
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 542
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 08.06.2024 16:18

Może Dol i jaskinie Viverów? ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15829
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.06.2024 18:55

Nie mogę tych jaskiń viverow znaleźć, szukam od kilku dni, możesz na mapie zaznaczyć to miejsce?


wikp napisał(a):- Katakumby w Sutivan
- Piaszczystą plaże wraz z ruinami ;)
- Muzeum oliwy
Możesz co coś więcej o tych miejscach napisać?... Warto, gdzie itp.
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 542
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 08.06.2024 19:27

Na terenie wioski Dol i w wąwozie za nią są różne ciekawe jaskinie. Miejsce w swojej relacji opisywała m.in. Katerina:https://www.cro.pl/na-obcasach-przez-vis-peljesac-i-brac-t53308-1575.html?hilit=Viver#p1980999
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14844
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.06.2024 21:45

piekara114 napisał(a):Nie mogę tych jaskiń viverow znaleźć, szukam od kilku dni, możesz na mapie zaznaczyć to miejsce?

O viverach pisałam też w mojej relacji:
post2164046.html#p2164046

(Dwa odcinki na tej stronie.)

Jaskinie są rozsiane po całym Dolu, nie ma jednego konkretnego miejsca, ale na pewno znajdziesz. Wystarczy się przespacerować po miejscowości :) A spacer po Dolu to, mz, punkt obowiązkowy :idea: Tam jest niesamowicie!

Piaszczysta plaża z ruinami to prawdopodobnie Lovrečina:
https://www.google.pl/maps/place/Pla%C5 ... &entry=ttu

A muzeum oliwy jest w Škripie:
https://www.google.pl/maps/place/Olive+ ... &entry=ttu

Edit: Jaskinie viverów (czyli tak naprawdę Ivončeve spile) są np. tutaj:
https://www.google.pl/maps/@43.3510315, ... &entry=ttu

Ale kawałek dalej również :)
wikp
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikp » 09.06.2024 07:08

piekara114 napisał(a):Nie mogę tych jaskiń viverow znaleźć, szukam od kilku dni, możesz na mapie zaznaczyć to miejsce?


wikp napisał(a):- Katakumby w Sutivan
- Piaszczystą plaże wraz z ruinami ;)
- Muzeum oliwy
Możesz co coś więcej o tych miejscach napisać?... Warto, gdzie itp.



Tu link do katakumb w Sutivan https://maps.app.goo.gl/LBcLRpzV81naSJNv7

pozostałe lokalizację przesłała wyżej Maslinka ;)

Odnośnie muzeum oliwy to bez dwóch zdań warto odwiedzić i posmakować ich poczęstunku ;)
Plaża piaszczysta chociaż ich nie lubię (wszędzie później piach .... ! kamyczki o wiele lepsze :D ) to polecam jako jednodniowa odskocznia coś innego ale podkreślam tylko jednodniowa :D
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 542
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 09.06.2024 11:38

maslinka napisał(a):A spacer po Dolu to, mz, punkt obowiązkowy :idea: Tam jest niesamowicie!

Zgadzam się. Chyba dopiero tam poczułam klimat wyspy.

Przy okazji wizyty w Dolu warto sprobować miejscowego ciasta hrapoćuša. Nam bardzo smakowało.
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 355
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 09.06.2024 12:02

Jak najbardziej. A są tam też w menu potrawy mniej typowe dla chorwackich konob. Z tego co pamiętam, ale pewnie to się zmienia według pomysłów czy dostępności składników: gulasz, zupa fasolowa, faszerowane papryki.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15829
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.06.2024 16:31

Dzięki Wam serdecznie.

maslinka napisał(a):Piaszczysta plaża z ruinami to prawdopodobnie Lovrečina
Tak myślałam, że to ta plaża, nawet ją mam zaznaczoną na mapce.... Miałam nadzieję, że jeszcze może gdzieś coś podobnego jest...
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 542
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 10.06.2024 11:39

wikp napisał(a):Może ktoś ma jakąś fajną trasę rowerową z dowolnego miasta na wyspie Brać ;) oczywiście trasę którą dadzą radę pokonać dzieciaki na rowerach


Przyszła mi jeszcze do głowy miejscowość Pučišća i krótka, przyjemna trasa wzdłuż zatoki do latarni morskiej https://maps.app.goo.gl/TFoDKLoy24oj4HcL8?g_st=ic

Daliśmy radę przejechać szutrowym odcinkiem na standardowych hulajnogach elektrycznych.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15829
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.06.2024 13:33

Czy w Sutivanie (lub w kierunku Postira) wypożyczę motorówkę (bez uprawnień) dla 4+2?
Może ktoś się nawet orientuje jaki byłby to koszt.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 179
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone