Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 26.09.2017 23:40

Violek - jak fajnie :)

Dzieciaki masz rewelacyjne - ile chłopaki mają?
Cudna rodzinka :D
Taka wesoła banda z was ;)

A wspomnienia dzięki filmikowi - trafiłaś w punkt - my też mamy za sobą pobyt na Pagu i na Braciu.... :D Wszystko co pokazałaś jest mi znane :D Jak milo popatrzeć :)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 26.09.2017 23:52

Dziękuje ślicznie, filmik kompletnie amatorski z telepiącej ręki ale najważniejsze wspomnienia i miło mi się go tworzyło ( zeszło mi jakieś 20 godzin hahahah :D, no ale miałam z 300gb nagrań ! )

Chłopaki mają 5 i 7 lat. Konkretne połączenie... :twisted:

Pag i Brać był dla nas idealny, zresztą myślę, że nie tylko dla nas :wink:
Co tu w przyszłym roku zaplanować, żeby też było tak świetnie ;D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.09.2017 00:15

Bardzo fajny filmik. :-) Mieliście świetną widoczność, zwłaszcza na obydwu górach - Sv. Vid i Vidovej. Bajecznie wyszły widoki.

Jak sprawdziła się plaża u Katicy? Chodzi mi o kamienie i zejście, no i ogólne wrażenie artystyczne. ;-)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 27.09.2017 00:31

Mikromir na Sv. Vid się udało, zresztą nie mieliśmy za wielkiego wyboru co do dnia a na Vidovą jechalimy po 2 nocach bury ( o ja naiwna myślałam, że to będzie koniec wiatrów :evil: )
Jak dla mnie T.L super ( wbrew negatywnym opiniom :) Kamienie duże ale nie jakieś bardzo oste, chociaż o chodzeniu bez butów nie ma mowy. Wejscie do wody w paru miejscach z drobnym żwirkiem, wystarczyło usunąć większe kamole i tworzył się taki "korytarz". Mi bardzo podobał się spadek do głębokiej wody, nie musiałam długo iść żeby się cała zanużyć chociaż mój Rafał narzekał, ze dla dzieci to trochę niebezpieczne. Ale, że u nas młodszy praktycznie przy brzegu a starszy już pływa to nie było problemu :)
Jak dla mnie T.L była idealną plażą taka "przydomową" mimo, że zawsze było z ok 7- 10 rodzin to zazwyczaj na cypelku więc nie było " tłumów" :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.09.2017 08:02

To fajnie, że się podobało. :-)
A jak wygląda ta mała plaża u Katicy koło Masliny na Pagu? (Może miłośnicy Brača nie obrażą się za ten OT :wink: )
Zajście wiem, że trochę strome ale do zrobienia, tylko te kamulce na dole nie są za duże dla dzieci?
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 27.09.2017 09:37

Oj sorki zawiesiłam się ( późna pora była 8O ) myślałam, że chodzi Ci o TL, bo skojarzyłam, że kiedyś pytałaś o kamienie, jakie nawieźli w tym roku :wink:
U Katicy plaża dla dzieci kompletnie nie nadają się :( Pomijając zejście, bo my to wszędzie wleziemy :lol: to plaża piękna, ale kamulce po wejściu ogromne i jak my byliśmy 1 dnia ( pierwszy i ostatni raz ) to były lekkie fale i nas obijało o te kamienie. Dlatego więcej razy tam niestety nie schodziliśmy, ale kolejnym razem nocleg też był wybrała u Katicy :mrgreen:

Na zdj widać ten pas kamieni
20170813_142147.JPG

20170813_140704.JPG


Sorki za OT ;)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 27.09.2017 10:13

marco75 napisał(a): Milna czy Postira? Z tego co zobaczyłem z kilku relacji Milna jest bardzo ładna, jednak według opinii innych forumowiczów nie ma ładnych miejsc do plażowania na miejscu. Postira mniejsza i trochę mniej malownicza. Jednak jej zaletą są pobliskie plaże. No i co tu wybrać?


Jeśli już mamy wybierać spośród tych dwóch...

Nie wiem, co masz na myśli "miejsca do plażowania". Bo wiesz, np. mnie wystarczają skałki, a te masz i w Milnie. Ale fakt, to głównie przystań dla jachtów. Natomiast klasyczna plaża to już w Postirze. No i w okolicach Postiry też masz więcej klasycznych plaż niż pod Milną. Jak Ci nie przeszkadza, że w centralnym miejscu głównej plaży Postiry panoszy się hotel i czasami (jak powieje) wali tam rybami z miejscowej przetwórni, to uderzaj do Postiry.

Aha, główną zaletą Postiry wg mnie jest bliskość Dola :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.09.2017 14:21

wiolek_lp napisał(a):U Katicy plaża dla dzieci kompletnie nie nadają się :(

Dzięki za info i zdjęcia. :D
No to już rozumiem, dlaczego jako najbliższą plażę Katica podaje dopiero Dubravę. :wink: Ale to i tak pewnie przyjemne i spokojne miejsce. :)

Czekam na Twoją relację z obydwu wysp. Film jest tak fajny, że chciałoby się zobaczyć i poczytać więcej. :wink:

A co do przyszłego roku - jest jeszcze cały PELJEŠAC, z którego dojedziesz do DUBROVNIKA (sic!), dopłyniesz do KORČULI, zostało parę dalmatyńskich wysp, a po drodze jakże egzotyczna Istria :wink: do zwiedzania, albo nawet kawalątek Krku (w Starej Bašce nie było źle, choć reszta wyspy niczego mi nie urwała).
Znasz termin urlopu?

Żałuję, że na Braču nie dotarłam do Dola i innych wiosek w głębi lądu...
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 27.09.2017 20:14

Super film :D
...przypomniały się wakacje i balkonik :D :wink:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 27.09.2017 21:09

Mikromir chyba faktycznie mimo, że brak mi talentu do tego to jakąś relację strzelę dla zachowania wspomnień ;)
Ja czekam na Twoją :D

Katicę będę polecać każdemu, cudnie tam było :mrgreen: Opiszę więcej już "u siebie" żeby nie zaśmiecać ;)

Co do przyszłego roku padło hasło Peljesac i Korcula, chciałabym jeszcze z 2-3 dni na riwierze w jakimś Marusici czy Pisaku co nie wyszło w tym roku ale zobaczymy jeszcze... Ja mam bardzo duży niedosyt Braci a nawet samej Povlji, więc jak nie znajdziemy czegoś fajnego ( cenowo ) to nie wykluczam, że wrócimy do Nady :)
Termin urlopu będziemy znać dopiero grudzień- styczeń :x Marzy mi się czerwiec ale wątpię. W ogóle mąż słyszał w pracy, że może być taka sytuacja, że cały 2018 rok nie będzie mógł opuścić kraju ale ja w to nie wierzę :mrgreen:
Więc mam dużo czasu na planowanie :)

lotnik o tak balkonik świetny... Jak dla mnie Nada jest idealna i jak wrócimy to tylko tam :) Stosunek jakości do ceny ( my wstrzeliliśmy się w cenę 55e :lol: ) nie wiem czy ktoś może przebić :wink:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 27.09.2017 22:46

wiolek_lp napisał(a):lotnik o tak balkonik świetny... Jak dla mnie Nada jest idealna i jak wrócimy to tylko tam :) Stosunek jakości do ceny ( my wstrzeliliśmy się w cenę 55e :lol: ) nie wiem czy ktoś może przebić :wink:

Dla mnie też Nada jest świetna :D
My w lipcu też płaciliśmy jedyne 57 e. chyba nikt nie przebije :roll:
a widziałaś apartament czerwony na górze :?: Nam Nada pokazała go przy zmianie wczasowiczów, tam dopiero jest wypas 8O
a niewiele więcej euro :D

Na filmie widziałem że mąż jednak swój chłop :lol: jeździł na dół :D :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.09.2017 22:53

lotnikwsk napisał(a):Na filmie widziałem że mąż jednak swój chłop :lol: jeździł na dół :D :wink:

No właśnie, też zwróciłam na to uwagę. Nieźle sobie poradził. :wink:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 28.09.2017 00:14

lotnik to super cenę wynegocjowaliście, pewnie przez dłuższy czas pobytu :) U nas to było tylko 8 nocy, więc nic nie zeszliśmy z ceny bazowej, ale też zapytałam tylko jaka jest cena a nie proponowałam swojej, nie umiem negocjować :wink: apartmana na górze nie widzieliśmy ale i tak to co mieliśmy przy naszych jeszcze małych dzieciakach było idealne :)

Co do parkowania jak mówiłam mężowi, że ma stawiać auto "przy koparce" to pukną się w głowę :) Parking przy app. był ok ale już niżej faktycznie było by ciężko, chociaż Rafał twierdził, że spokojnie dałby radę :) Ale my naszą 18 letnią renię nie oszczędzamy, ważne żeby jechała do przodu :mrgreen:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 28.09.2017 20:31

wiolek_lp napisał(a):lotnik to super cenę wynegocjowaliście, pewnie przez dłuższy czas pobytu :)

Dokładnie , my tam byliśmy dwa tygodnie ( ale i tak za mało) :cry:

wiolek_lp napisał(a):Co do parkowania jak mówiłam mężowi, że ma stawiać auto "przy koparce" to pukną się w głowę :)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: prawidłowa reakcja :D
Ja też na sam dół mogłem zjechać ( parkował tam Słoweniec ) ale nie miałem takiej potrzeby :roll:
Pierwszy tydzień parkowałem na tym krzywym parkingu ( gdzie wszystko samo z auta mi się wysypywało) :mrgreen:
a drugi tydzień tylko Czech opuścił górny apartman zaraz wpakowałem się pod drzwi :D w życiu nie miałem takiego parkingu
(20 cm od wejścia ) :mrgreen: :wink:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 28.09.2017 23:12

Nam też coś Nada wspominała, że możemy parkowac na górnym ale czasem stało tam jakieś auto- pomyśleliśmy, że ich i zawsze parkowaliśmy na krzywiźnie gdzie drżwi by się urwały gdybym ich nie trzymała przy otwieraniu :mrgreen: Taka dodatkowa atrakcja do wspominania :oczko_usmiech:
Krzysiek a Wy gdzie w przyszlym roku ? Powrót na Hvar czy jednak coś innego ? ;) ( zaczęłam podczytywać Twoją relację z Peljesacza :papa: )
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 104
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone