Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 17.02.2014 21:19

Banana Split :D pychota!
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 18.02.2014 15:21

Basiulinek napisał(a):
CroAna napisał(a): split-banana raczej...


Aniu-a nie bylo to czasem takie cos? :

Obrazek

Banana split.... ;)


ech Basiu...zdemaskowałaś mnie :mrgreen: :papa:
yneczko pewnie,że pycha,ale...too sweeeeet 8O :smo:
Horhusie
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 03.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Horhusie » 03.03.2014 16:04

Witamy
Szukamy informacji na temat kempingu Vucine w Zuljanie. Ma ktoś jakieś doświadczenia związane z tym miejscem?? Interesuje Nas wszystko na temat tego kempu zaczynając od ceny na gospodarzach kończąc. jesli ktos ma jakies fotki to chetnie obejrzymy. nasz adres : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Z góry dziękujemy za odpowiedź:D
Niewyspany
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niewyspany » 03.03.2014 17:26

Witam :hut:
Może kogoś to zainteresuje, w terminie 23/24.08. - 06.09.2014 wybieramy się Półwysep Peljesac, choć kusi wyspa Vis :lol: , startujemy z Łodzi.
Na dzień dzisiejszy jadą dwa samochody w których mamy dwa wolne miejsca.
Jest szansa na to że dołączy do nas kolejna znajoma osoba co wiąże się z kolejnymi wolnymi miejscami, wszystko w zależności od sytuacji na Krymie.
Pozdrawiam :mrgreen:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 03.03.2014 17:46

Fajna stronka o Pelješcu...
http://www.peljesac.org/pages/index.html
Pozdrav dla Pelješcomaniaków :)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 04.03.2014 09:21

Bardzo ciekawa stronka ,szkoda tylko ,że nie po polsku,ale trza z tym żyć :)
Mapki przydatne .dzięki.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.03.2014 09:47

Trza sie uczyć chorwackiego :wink: Z jednej strony to wydaje się prosty język ale jak wniknąć w budowę choćby takiego zdania žao mi ga je to masiakra :mrgreen:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 04.03.2014 09:52

Bocian napisał(a):Trza sie uczyć chorwackiego :wink: Z jednej strony to wydaje się prosty język ale jak wniknąć w budowę choćby takiego zdania žao mi ga je to masiakra :mrgreen:

A ta masiakra to też po chorwacku? :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.03.2014 09:54

Nie, to po mojemu ;)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 04.03.2014 10:00

Bocian napisał(a):Nie, to po mojemu ;)


Też ładnie :wink:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 04.03.2014 10:19

Bocian napisał(a):Trza sie uczyć chorwackiego :wink: Z jednej strony to wydaje się prosty język ale jak wniknąć w budowę choćby takiego zdania žao mi ga je to masiakra :mrgreen:

Fajny język,może masz rację że trzeba się go uczyć...może?na pewno! To prawda,wydaje się bardzo podobny do naszego,trochę rosyjskiego,trochę czeskiego...hmmmm,ale jednak trudny :) pocieszeniem jest to ,że jak mówią tak piszą :)
tak więc žao mi ga nie znam tego języka :mrgreen:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.03.2014 10:24

andeo napisał(a):
Bocian napisał(a):Trza sie uczyć chorwackiego :wink: Z jednej strony to wydaje się prosty język ale jak wniknąć w budowę choćby takiego zdania žao mi ga je to masiakra :mrgreen:

Fajny język,może masz rację że trzeba się go uczyć...może?na pewno! To prawda,wydaje się bardzo podobny do naszego,trochę rosyjskiego,trochę czeskiego...hmmmm,ale jednak trudny :) pocieszeniem jest to ,że jak mówią tak piszą :)
tak więc žao mi ga nie znam tego języka :mrgreen:

Ja bym z tym rosyjskim sie nie rozpędzał :) Myślę, że to błąd gdy ludzie wplątują rosyjsko brzmiące słowa do chorwackiego. To taka nasza forma porozumienia, jak nie po ichniemu, to po rosyjsku :)
No trzeba sie uczyć, dlatego dziś mam lekcję ;)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 04.03.2014 10:52

oki,wycofuję rosyjski ;)
brawo za to ,że nie jesteś gołosłowny i lekcje pobierasz.A zdradzisz w jaki sposób się uczysz?z nauczycielem,internetowo,a może to żart,bo oko przymknięte...?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.03.2014 11:09

andeo napisał(a):oki,wycofuję rosyjski ;)
brawo za to ,że nie jesteś gołosłowny i lekcje pobierasz.A zdradzisz w jaki sposób się uczysz?z nauczycielem,internetowo,a może to żart,bo oko przymknięte...?

Kiedyś chodziłem na prywatne lekcje, do Zosi :) Zosia jest tłumaczem w ambasadzie chorwackiej. Później pobierałem lekcje przez neta :) To był kurs dla studentów. Słabe to było, bo tk naprawdę ćwiczenia na czas sie robiło i na punkty. Teraz dzięki mojej przyjaciółce z forum zapisaliśmy się we troje na kurs do Instytutu Slawistyki. Dwa razy po półtorej godziny tygodniowo. Lektorka Timea jest Chorwatką i mówi tylko po chorwacku i to jest fajne :)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 04.03.2014 12:02

Ekstra! ja na razie chodzę na angielski raz w tygodniu,dobre i to :)
Na tej mojej pierwszej wycieczce osłuchałam się chorwackiego ,bo pilotka z kierowcą ciągle nawijali ,a i telefony odbierała liczne i też po chorwacku mówiła,miłe to dla ucha było niesamowicie :) a ona Polka z Wrocławia,ale miałam porównanie z dwoma innymi pilotkami i nasza mówiła rewelacyjnie ,ach jak jej zazdrościłam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone