Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kempingi w Chorwacji

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zbigniew Małecki
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew Małecki » 09.03.2003 22:44

W Zadarze polecam dobry kemping na przedmieściach - Borik. Jest spokojny, dość dużo zieleni, plaża płaska - kamienista ale bezpieczna. Nie był zbyt drogi porównując z innymi, cen obecnych nie znam gdyż byłem tam trzy lata temu. Stosowane opłaty: osoba, samochód + namiot lub auto+ przyczepa, dzieci do 5 gratis, 5-12 2/3 dorosłej stawki. Dojście do miasta ok 20-30min. Jest jeszcze na płn od Zadaru ok. 7 km typowy kombajn, ale tam wjechałem i jeszcze szybciej wyjechałem wracając do Borika. Co do jazdy z dużą przyczepą to nie polecam drogi przez "kontynent" czyli Karlovac - Zadar, choć to tylko 230 km, to z przyczepą to aż 230 km ( serpentyny,strome podjazdy i zjazdy). Natomiast proponowałbym trasę przez Słowację i Węgry E-86 do Redics H/Slo, Mursko Sredisce Slo/Hr, Varażdin, ( tu zaczynają się płatne odciki autostrady aż do Rijeki- z ominięciem) i dalej nadmorską do samego Zadaru. Z Zadaru solówką piękne wycieczki do plitvickich jezior - 157 km i lub Splitu podobny dystans a po drodze Sibenik i Trogir. Pozdrawiam.
P.S. Po przekroczeniu granicy węgiersko-słoweńskiej proponuje pojechac w kierunku Murskiej Soboty a właściwie do kompleksu termalnego Moravske Teplice. Wjazd na kemping po minięciu osady za mostkiem w lewo. Jest super, baseny z ciepłą i gorąca wodą, pole golfowe, itd. spokojnie i tanio. Bramę zamykają o 21.
Zbyszek

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszek » 11.03.2003 16:08

Polecam kemping Belvedere w miejscowości Vranjica. Można tam wjechać każdą przyczepą. Jest przyjemnie i czysto /przynajmniej tak było w zeszłym roku/. Do Trogiru jest zaledwie 5 km. Za kemping można płacić kartą, i na miejscu można również wymieniać walutę. Teren jest częściowo zadrzewiony, każdy może znaleźć odpowiednie miejsce do postawienia przyczepy lub namiotu. Prawdopodobnie w tym roku nie przyjmują rezerwacji telefonicznej. Powodzenia.
Zbigniew Małecki
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew Małecki » 11.03.2003 21:26

Ten kombajn "wypoczynkowy" a właściwie całe miasteczko na północ od Zadaru o którym pisałem wyżej to ZATON.
Wroneczka
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 27.03.2003
Re: kempingi w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wroneczka » 28.03.2003 15:44

[quote="gch"]Witajcie wszyscy miłośnicy Chorwacji i wszyscy Ci, którzy dopiero wpadną w szpony jej uroków.
Posiadam chorwacki katalog wszystkich oficjalnych kempingów w 2002 r.
Czy są osoby zainteresowane danymi tj. lokalizacją i cenami?
Mogę zaproponować kempingi na Istrii i w okolicy miasta Novi Vinodolski. :P
]

Mogłbyś podzielić sie swoimi informacjami? z góry dziekuje
iwo-tomas
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.06.2002
Re: campingi

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwo-tomas » 29.03.2003 22:50

petris napisał(a):Aniu! wspanialy piekny czysty camp 20 km, przed Dubrownikiem Rudine w Oraszaku



:lol: ja też polecam camping Rudine jest świetny ma dwa budynki sanitarne sklep z normalnymi cenami oraz przed campingiem znajduje sie poczta ceny zeszłoroczne kształtowały się następująco do 10 lipca osoba 25 kun, dziecko 30% zniżki namiot 20, auto 20, prąd 14, po 10 lipca 30 osoba, dorosła dziecko 30 % zniżki, namiot 25, auto 25, prąd 15
jeduną wadą tego campingu jest zejście na plażę około 160 schodów ale to można pokonać jest super bardzo polecam za budunkiem administracyjnym rosną stare oliwki które dają wspaniały cień przez cały dzień
pozdrawiam
gch
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 12.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) gch » 06.04.2003 17:39

Napisz Wroneczko co Cię interesuje, bo temat campów w HR to bardzo rozległy temat.
jaccco
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 06.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaccco » 06.04.2003 22:37

yeoz napisał(a):Witam,
osobiście polecam camping Sirena, w miejscowości Lokva Rogoznica (10 km za Omis) camping jest cały zacieniony, czysto (przed toaletami i prysznicami cały czas stoi pani, która po twoim wyjściu odrazu sprząta),ciepła woda, tanio, bardzo miła obsługa, na campie jest sklep (ceny naprawde przystępne) i mała restauracja, bezpośrednio z campa jest zejście na bajecznie piękną plażę, blisko do Omisa, Splitu, naprawdę gorąco polecam!!!


Cześć
Ja już cztery razy byłem na Galebiu (przedtem - Ribnjak) w Omisu. Jest nieźle - duży, fajna piaszczysta plaża. Mam pytanie - czy na Sirenie jest dużo sanitariatów? Na Galebiu jest ich sporo a i tak bywaja kolejki i kłopoty z wodą.
POZDR.
Wroneczka
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 27.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wroneczka » 07.04.2003 08:01

Chcemy jechać pod koniec czerwca, może przeciągniemy jeszcze na początek lipca. Najprawdopodobniej samochodem i chyba z namiotem. Szukamy informacji o ciekawych miejscach. Na razie znalazłam informacje i chyba je chcielibyśmy odwiedzić:
Plitvickie Jeziora, Wodospady Krka, Split, Salona, Trogir. Szukamy więc kampingów w tych okolicach: w miarę tanich ale też czystych no i może też cichych. A poza tym szukmy jeszcze jakis miejsc które warto odwiedzic i informacji o fajnych kampingach wokoł nich.
tonio0@poczta.onet.pl
Re: kempingi w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tonio0@poczta.onet.pl » 14.04.2003 11:12

gch napisał(a):Witajcie wszyscy miłośnicy Chorwacji i wszyscy Ci, którzy dopiero wpadną w szpony jej uroków.
Posiadam chorwacki katalog wszystkich oficjalnych kempingów w 2002 r.
Czy są osoby zainteresowane danymi tj. lokalizacją i cenami?
Mogę zaproponować kempingi na Istrii i w okolicy miasta Novi Vinodolski. :P
Oczekuję informacji o tanich kempingach od Rijeki do Zadaru lub Puli ;)
Co mozecie powiedzieć o kampingu Maritime-Privlaka koło Zadaru lub Matea w miejscowości Vir.

Byłabym zainteresowana lokalizacją i cenami campingów na Istrii.
To nasz pierwszy wyjazd z rodzina na wczasy do Chorwacji.Proszę cię o wskazówki. :lol:
Ten uśmiech jest dla Ciebie[/url][/list]
waros
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 05.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) waros » 16.04.2003 12:16

:lol: Cieszę się, że przypadł Wam do gustu temat kempingi i dziękuję za szeroki odzew. My byliśmy w tamtym roku koło Umagu. Najpierw w samym Umagu na kempingu Stella Maris - nie polecam, no chyba, że ktoś lubi mieszkać w środku dyskoteki. Bardzo hałaśliwy i daleko do plaży !!!
Po kilku dniach przeniśliśmy się na położony na południe od Umagu
/ok.8 km/ kemping Ladin Gaj. Polecam wszystkim kto wybiera się w te rejony. Ładny, czysty,z wystarczającą ilością sanitariatów, bez problemów z wodą. Kemping podzielony na trzy strefy cenowe.Aktualne ceny są na stronie www.camping.hr, tam można wszystko sobie policzyć. Ja tak zrobiłam i sprawdziło się.

Mam jeszcze jedno pytanie. Gdzie najlepiej przenocować jadąc trasą koło Plitwickich jezior, bo chyba nie przejedzie się w ciągu jednego dnia całej trasy.
format
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) format » 17.04.2003 17:32

Moi rodzice spali na kempingu pare kilometrow przed samym parkiem narodowym.
Podobno jest tam dobrze i tanio
Melek
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 19.08.2002
kempingi na krk

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melek » 23.04.2003 09:40

Hej!! Ja w tamtym roku bylem na dwoch kempingach:
-Nijwice (wyspa KRK) wspominam srednio, b.duzo ludzi nie ma nawet gdzie samochodu zaparkowac ,mala plaza (betonowa).Poza tym niezbyt czyste sanitariaty nieciekawie.Namiot rozbilismy na srodku kamienistej drogi (pani w recepcji z usmiechem powiedziala ze jest miejsce)
-Kemping w Basce (wyspa krk) duzy kemping pieknie polozony, duza, szeroka, kamienista plaza,dosc duzo ludzi,na kampingu nie ma drzew ,sanitariaty w oplakanym stanie .Zeby sie wykompac po plazy stalismy w kolejce :) nawet do godziny.Raczej nie polecam
Ceny na obydwoch kempingach podobne ok 25 pln od osoby (wliczony samochod)
W tamtym roku pogoda nam splatala figla i przez 4 noce spalismy w samochodzie (a namioty zalewalo).W tym roku i tak wroce do Chorwacji tylko bardziej na poludnie. :P
Marcin W.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 26.07.2002
Re: campingi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin W. » 29.04.2003 13:18

petris napisał(a):Aniu! wspanialy piekny czysty camp 20 km, przed Dubrownikiem Rudine w Oraszaku

Witam może ja to nie Ania ale dostałem od Ciebie bardzo cenną informację ponieważ wybieram się w tamte strony właśnie pod namiot.
Dzięki
Marcin
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2003 22:41

Hej waros,
jeśli chodzi o noclegi w okolicy plitvickich jezior to polecam stronę www.rakovica.hr i tam znajdziesz sporo ofert okolicznych "privatnych smjestajów"
udanych wakacji
Sławek
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002
camp. Korana

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 08.05.2003 12:41

waros napisał(a)::lol: Cieszę się, że przypadł Wam do gustu temat kempingi i dziękuję za szeroki odzew. My byliśmy w tamtym roku koło Umagu. Najpierw w samym Umagu na kempingu Stella Maris - nie polecam, no chyba, że ktoś lubi mieszkać w środku dyskoteki. Bardzo hałaśliwy i daleko do plaży !!!
Po kilku dniach przeniśliśmy się na położony na południe od Umagu
/ok.8 km/ kemping Ladin Gaj. Polecam wszystkim kto wybiera się w te rejony. Ładny, czysty,z wystarczającą ilością sanitariatów, bez problemów z wodą. Kemping podzielony na trzy strefy cenowe.Aktualne ceny są na stronie www.camping.hr, tam można wszystko sobie policzyć. Ja tak zrobiłam i sprawdziło się.

Mam jeszcze jedno pytanie. Gdzie najlepiej przenocować jadąc trasą koło Plitwickich jezior, bo chyba nie przejedzie się w ciągu jednego dnia całej trasy.
camp "Koraca" 8-kmprzed Plitwicami jak sie jedzie od Karlowaca po lewej stronie -bardzo ładny
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kempingi w Chorwacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone