Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Katowice - Makarska 2015

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jose
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.07.2015
Katowice - Makarska 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jose » 10.07.2015 10:49

Cześć,

poczytałem sporo wątków i opinii, ale dobrze mieć świeże spojrzenie.

Jedziemy w połowie sierpnia.

Da się to zrobić na jeden raz?
Jaką trasę polecacie najszybszą? (autostrady)
Ile kosztują winiety łącznie?
Inne rady?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.07.2015 10:56

Nie wiem czy zdążę zanim temat poleci do kosza, ale spróbóję :oczko_usmiech: :mrgreen:
Wbij w GoogleMap Katowice - Makarska i trasę masz gotową :wink: Najszybsza Cz-A-Sł
Ceny winiet : czechy-austria-ceny-winiet-na-2013-t39684.html
Gdzie je kupić: gdzie-konkretnie-kupic-winiete-t43184.html
Z Katowic spokojnie dasz na raz radę.
Inne rady: Nie jedź z piątku na sobotę :papa: :oczko_usmiech: :mrgreen:
czarna_zabka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 29.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna_zabka » 10.07.2015 16:52

Polecam wyjazd w Niedziele wieczorem jest sporo mniejszy ruch, a na raz spokojnie się da ale nic na siłe lepiej zdrzemnąć się z godzinek na jakieś stacji jak będziesz mieć kryzys niż pchać się na siłe
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 10.07.2015 19:53

Jak jedziesz w dzień, to spokojnie nawet przez SK,HU dasz radę za jednym razem. Ale po przyjeździe wypijesz bronka i odpadniesz :)
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 10.07.2015 20:27

Jose napisał(a):Cześć,

poczytałem sporo wątków i opinii, ale dobrze mieć świeże spojrzenie.

Jedziemy w połowie sierpnia.

Da się to zrobić na jeden raz?
Jaką trasę polecacie najszybszą? (autostrady)
Ile kosztują winiety łącznie?
Inne rady?

Jadę 14/15 sierpnia z Gliwic do Podgory - jakieś 15km dalej, więc:
- da się, jeśli potrafisz i lubisz dużo jeździć. Ja byłem 3 razy i zawsze "na raz". Po przyjeździe, piwko, chwila odpoczynku i na plażę. Nie jestem jakoś specjalnie zmęczony.Nie polecam jednak wszystkim, bo każdy z nas ma różne predyspozycje.
- jadę autostradami przez Czechy i Austrię, Słowenię bokiem MLP i Chorwację autostradą.
- Czechy 8,5E, Austra 8,7E, Słowenia 0, Chorwacja 195kn
- czytaj, czytaj, czytaj forum
Ostatnio edytowano 11.07.2015 09:14 przez Rafal G-ce, łącznie edytowano 1 raz
szalonaona77
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 30.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) szalonaona77 » 10.07.2015 21:57

a ja mam pytanie bo czytam i czytam forum i różne odp sa gdzie najlepiej zjechać z chorwackiej autostrady w drodze na Makarską? Konkretnie do Tucepi. I jaki będzie wtedy koszt tej autostrady? Czy gdzieś dodatkowo ( w którym miejscu) płaci się za tunel?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2015 22:13

szalonaona77
-Najbliższy zjazd to Zagvozd,chyba że chcesz nacieszyć się widokami Riwiery np. Obrazek oraz chcesz ominąć tunel, to jedź zjazdem Sestanovac
-opłaty za autostrady tu
-info nt. tunelu tu.
czarna_zabka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 29.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna_zabka » 10.07.2015 23:19

za tunel płaci się przed wjazdem 20 kun szybko i sprawnie przejedziesz pod górą i potem skręcisz na Makarską a potem już twój punkt docelowy

od Lucka do zjazdu na tunel autostrada 195 kun
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 11.07.2015 09:16

Tak jak koledzy piszą najbliższy zjazd to Zagvozd, jedziesz tunelem i wyjeżdżasz praktycznie na miejscu. Zgadzam się z tym, że tracisz wtedy widoki, ale mam 14 dni żeby się nimi nacieszyć.
szalonaona77
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 30.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) szalonaona77 » 12.07.2015 13:12

Rafal G-ce napisał(a):Tak jak koledzy piszą najbliższy zjazd to Zagvozd, jedziesz tunelem i wyjeżdżasz praktycznie na miejscu. Zgadzam się z tym, że tracisz wtedy widoki, ale mam 14 dni żeby się nimi nacieszyć.

dziekuje za odp, a proszę jeszcze o info ile zyskuje czasowo tunelem i tym zjazdem Zagvozd?
czarna_zabka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 29.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna_zabka » 12.07.2015 14:10

nie wiem ile się jedzie trasą widokową ale od zjazdu Zagvozd do tunelu dojedziesz w 5 min i z po kolejnych kilku minutach jesteś już na rondzie gdzie można pojechać w lewo na Makarską lub w prawo na Baske Vode o tutaj własnie: https://goo.gl/maps/uS0IO

Wiec od zjazdu z autostrady jesteś w Baska Voda max w 10 min a stara drogą to nie wiem
szalonaona77
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 30.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) szalonaona77 » 12.07.2015 14:26

dziękuję już wszystko widzę:)
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 12.07.2015 14:56

dids76 napisał(a):Nie wiem czy zdążę zanim temat poleci do kosza, ale spróbóję :oczko_usmiech: :mrgreen:
Wbij w GoogleMap Katowice - Makarska i trasę masz gotową :wink: Najszybsza Cz-A-Sł
Ceny winiet : czechy-austria-ceny-winiet-na-2013-t39684.html
Gdzie je kupić: gdzie-konkretnie-kupic-winiete-t43184.html
Z Katowic spokojnie dasz na raz radę.
Inne rady: Nie jedź z piątku na sobotę :papa: :oczko_usmiech: :mrgreen:


Witam zawsze leciałem słynną 86-tką, zastanawiam się czy nie wybrać "twojej trasy" , czy dochodzi jakiś koszt za tunele w austrii ?
Pzdr
totylkoja
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 19.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) totylkoja » 12.07.2015 15:03

fhuzbych napisał(a): czy dochodzi jakiś koszt za tunele w austrii ?
Pzdr

nie
Jose
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jose » 05.08.2015 09:19

Witam,

zostały 2 tygodnie do wyjazdu - pora uściślić plany :)

Mam jeszcze pytanie jaka jest różnica pomiędzy:
- przez Czechy i Austrię, Słowenię bokiem MLP i Chorwację autostradą,
- przez Czechy i Słowację, Węgry i Chorwację autostradą (w tej opcji rozważamy nocleg i pozwiedzanie Budapesztu).

W pierwszej opcji z tego co widzę nie ma autostrady między Bron, a Wiedniem?
W drugiej są jakieś braki w autostradach, zwężenie, utrudnienia?


Kosztowo podobnie wyjdzie?

wyjazd planujemy w tygodniu i powrót też, więc największe weekendowe korki ominiemy.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone