Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Katowice - Makarska 2015

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.08.2015 09:40

A różnicę masz taką że jeśli chcesz jechać trasą:
- przez Czechy i Słowację, Węgry i Chorwację autostradą (w tej opcji rozważamy nocleg i pozwiedzanie Budapesztu).
Masz o około 150km dalej i dochodzi Ci jeszcze jedna winieta, bo musisz kupić na Czechy, Słowację i Węgry.
Jeśli już planujesz przez Węgry to omiń Czechy i na autostradę wjedź w Żylinie :wink:
Jose
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jose » 05.08.2015 09:53

no ale za to Austria odchodzi, wiec chyba podobnie?
150 km dalej, ale lepszymi drogami? (tylko autostrady?) czy też sąjakieś1pasmówki?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.08.2015 09:58

Jose napisał(a):no ale za to Austria odchodzi, wiec chyba podobnie?
150 km dalej, ale lepszymi drogami? (tylko autostrady?) czy też sąjakieś1pasmówki?

No właśnie nie wychodzi, bo jadąc na Czechy, Austrię i w Słowenii objazd M-L-P kupujesz dwie winiety a jadąc przez Czech-Słowację i Węgry kupujesz trzy!
Nigdy nie jechałem przez Wegry więc o jakości dróg się nie wypowiem, ale podobno b.dobre :wink:
Zawsze jeżdżę przez Czechy i Austrię i ta trasa mi odpowiada. :oczko_usmiech: :mrgreen:
Jose
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jose » 05.08.2015 11:07

ok rozumiem :)

no nic to czekam na kogoś kto napisze coś o jakości dróg i ewentualnych innych minusach
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 05.08.2015 11:18

Jose jeśli jedziesz w tygodniu to trasa przez Czechy i Austrię ze Śląska jest wg mnie optymalną. Trasa prosta i łatwa zarówno w jeździe jak i nawigacji. Jak chcesz zaoszczędzić to MLP w Słowenii.
Ja bym się nie zastanawiał.
Jose
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jose » 05.08.2015 11:31

Ok super :)

a gdybym jednak chciał pozwiedzać Budapeszt w jedną stronę to jakieś uwagi?
marcin0k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 182
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin0k » 05.08.2015 11:57

Jechałem przez Czechy-Austrię-Słowenie (omijam autostradę) oraz Słowację (płatne)-Węgry(droga 86). Trasa pierwsza prosta jak drut i do pokonania "na raz" dla mnie bez problemu. Trasa druga wymaga trochę większej czujności choćby ze względu na zwierzęta które lubią wchodzić na drogę. Stan drug w obu przypadkach jest ok. Na pierwszy raz jechałbym przez czechy-austrię tym bardziej, że startujesz z Katowic.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Katowice - Makarska 2015 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone