Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki kierunek wybrać? Makarska, Podgora, Brela

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 15.01.2017 12:42

figusek napisał(a):
birkin napisał(a):Odświeżę temat. W tym roku wybieram się pierwszy raz do Chorwacji i mój wybór padł raczej na Riwierę Makarską i tutaj nie wiem co dalej wybrać. Jedziemy na dwie rodziny, 4 dorosłych i 4 dzieci. Szukamy miejscowości, która spełni nasze kryteria:

- nie za tłoczno ale też żeby nie było to jakieś odludzie, najważniejsze aby na plaży nie było tłoczno tak, że trzeba zajmować miejsce z samego rana
- żeby było też co pozwiedzać a wieczorami gdzieś pospacerować po jakiejś ciekawej okolicy, promenadzie
- bez żadnych większych schodów przy dojściu (a raczej powrocie) do plaży
- plaża żwirowa bez dużych kamieni
- żeby ceny w restauracjach i sklepach nie były duże

Z tego co czytałem to w Omis jest troszkę zimniejsza i brudniejsza woda z uwagi na wpadającą do morza rzekę więc jesli to prawda to Omis raczej odpada. No i oczywiście Makarska również z uwagi na tłumy ludzi.
Tak więc proszę o poradę jaką miejscowość wybrać od Mimice po maksymalnie Tucepi. Chyba, że jest jakaś inna miejscowość godna polecenia, która spełnia powyższe warunki i może jest bliżej. Będę jechał spod Białegostoku więc odległość też ma dla mnie znaczenie.

Do opisu pasuje Podgora, jednak punkt ze schodami powinieneś nieco zmodyfikować, bo Riwiera leży u stóp gór :-) chyba, że chodziło Ci o nocleg, to wtedy uwaga jest trafna :-) polecam Podgore, ewentualnie Tučepi mogłoby Wam pasować do opisu :-)


Ja oczywiście zgodna z Figuskiem, bo też byłam w zeszłym roku w Podgorze i jestem zachwycona :hearts: :hearts: :hearts:
Obie pisałyśmy relacje z podróży, więc możesz zerknąć, poczytać i pooglądać zdjęcia :) Do Tucepi tylko poszliśmy na spacer ale uznaliśmy, że to też dobra miejscowość na wakacje :)
:arrow: relacja Figuska tutaj (nawet pakiet 2 lata w 1 :D)
:arrow: moja relacja tutaj

W jakim terminie jedziecie?
birkin
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) birkin » 15.01.2017 13:06

Planujemy pobyt od 17.07 na 8-10 dni.
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 15.01.2017 18:43

birkin napisał(a):Planujemy pobyt od 17.07 na 8-10 dni.

To ja samej Makarskiej osobiście bym nie brała, chyba, że jakieś obrzeża. Byłam w Podgorze początkiem czerwca i zupełne pustki, a 15.06 wybraliśmy się po południu do Makarskiej i ilość osób na plaży w centrum mnie przeraziła :/ a to jeszcze przed sezonem...
Pewnie można znaleźć jakieś spokojne miejsca dla siebie ale już będzie trzeba dalej podejść.
birkin
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) birkin » 15.01.2017 22:11

Dlatego nie chcę jechać do samej Makarskiej i tym podobnych miejscowości tylko do trochę mniej obleganych.
Akc3nt
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akc3nt » 16.01.2017 16:11

birkin napisał(a):Dlatego nie chcę jechać do samej Makarskiej i tym podobnych miejscowości tylko do trochę mniej obleganych.

Dobre podejście, Zarówno Podgora i Tucepi będą idealne. W obydwóch miejscowościach są promenady, którymi można spacerować, widoki są przepiękne. Tucepi jest bardziej płaskie, zarówno jeśli chodzi o dojście do plaży jak i samo dno morza. Nurkując z samą maską można nacieszyć oko. W Podgorze szybko robi się głęboko i nawet dna nie widać.

Do Makarskiej można na tańsze zakupy skoczyć - Duży Konzum i Lidl jest na wlocie od strony Podgory i Tucepi- kilka minut samochodem.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 16.01.2017 16:40

Baska Voda jest dość płaska. Natomiast co do braku tłumów, to na Riwierze raczej będzie trudno o takie miejsce (jeśli jeszcze mają być jakieś rozrywki).
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 16.01.2017 16:52

ewula91 napisał(a):
birkin napisał(a):Planujemy pobyt od 17.07 na 8-10 dni.

To ja samej Makarskiej osobiście bym nie brała, chyba, że jakieś obrzeża. Byłam w Podgorze początkiem czerwca i zupełne pustki, a 15.06 wybraliśmy się po południu do Makarskiej i ilość osób na plaży w centrum mnie przeraziła :/ a to jeszcze przed sezonem...
Pewnie można znaleźć jakieś spokojne miejsca dla siebie ale już będzie trzeba dalej podejść.

Taaaaak, Makarska odpada w sezonie :-) myślę, że Podgora lub Tučepi będą Wam odpowiadały. W Tučepi jest więcej ludzi niż w Podgorze, jeszcze jedna różnica :-)
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 17.01.2017 00:21

W Chorwacji zakochaliśmy się w trakcie naszego pierwszego urlopu. Kwaterke wówczas mieliśmy w Breli. Nie dość ze piękna mieścina, to jeszcze świetna baza wypadowa do robienia wycieczek po okolicy.

Mieszkaliśmy wówczas tu:
http://www.seecroatia.com/pl/apartament ... cikes.html
http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/ ... ani-cikes/


Polecamy i pozdrawiamy
polokokt
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 15.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) polokokt » 17.01.2017 23:23

JA byłem na wjeździe do Omiś (Apartament Sea View) od strony Splitu i na jakość wody nie narzekałem. Zero zastrzeżeń w sumie. A do tego przez spory fragment morze było bardzo płytke (fajne dla dzieci).
Minus że tu nie ma typowej promenady, tylko nierówny chodnik wzdłuż ulicy, żeby pospacerować. To tak w nawiązaniu do wymagań. Do Omiś miałem 4-5 minut samochodem na wieczorne spacery. Ja podjeżdzałem autem bo z małymi dziećmi taki spacer to lipa. Starsi to już spokojnie mogli przejść się.

Natomiast pod koniec sierpnia byłem w Tucepi na wycieczce i.. masakra. Na plaży nie było gdzie wcisnąć ręcznika. Ludzie byli z kocami rozłożeni na kamieniach przy wejściu do mariny/portu. Nie wiem co tam się dzieje na przełmie lipca i sierpnia. A w tym czasie u nas na plaży był luzik totalny. Dla wszystkich praktycznie starczao miejscówek pod drzewami zeby w cieniu z dzieciakami się rozkładać.

Edit:
Przypomniało mi się jeszcze po napisaniu powyższego, jak znajomy mi około 17-20 sierpnia przysłał zdjęcie z plaży z Makarskiej. Ludu jak we Władysłałowie w szczycie sezonu :) Ja bym nie pojecha na taki spęd.
AniaAn
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 19.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaAn » 22.06.2017 13:27

figusek napisał(a):
ewula91 napisał(a):
birkin napisał(a):Planujemy pobyt od 17.07 na 8-10 dni.

To ja samej Makarskiej osobiście bym nie brała, chyba, że jakieś obrzeża. Byłam w Podgorze początkiem czerwca i zupełne pustki, a 15.06 wybraliśmy się po południu do Makarskiej i ilość osób na plaży w centrum mnie przeraziła :/ a to jeszcze przed sezonem...
Pewnie można znaleźć jakieś spokojne miejsca dla siebie ale już będzie trzeba dalej podejść.

Taaaaak, Makarska odpada w sezonie :-) myślę, że Podgora lub Tučepi będą Wam odpowiadały. W Tučepi jest więcej ludzi niż w Podgorze, jeszcze jedna różnica :-)




W lipcu w Makarskiej ja też bym nie wybrała. W tym roku byłam do 12.06 i tydzień 05.06-11.06 z dnia na dzień był coraz gorszy w sensie tłumów. Właściwie nie wiem czy dałabym radę pójść na główną plażę po 07.06. W restauracjach też z dnia na dzień było bardziej tłoczno. Rozstawiały się dodatkowe atrakcje... Powiem szczerze w ostatnich dniach spacer na plażę zajmował około 1h bo szliśmy w okolice ostatniej Makarskiej FKK bo inaczej tłumy. Na spacerze w Baska Voda też ludzi było sporo ale nie aż tyle..... Tak więc ja na sezon wybrałabym coś mniejszego. Ale jeśli planuje się "bal" to chyba strzał w 10-tkę :P
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jaki kierunek wybrać? Makarska, Podgora, Brela - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone