Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaką walute zabrać ze sobą?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: płatność w euro w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2015 13:26

Bea.ta napisał(a):
Crocodyl napisał(a):Najłatwiej wymienić bilon w krajach tranzytowych do Cro mających tą walutę tj. Austria, Słowenia czy Słowacja. Tam zrobisz to (bez dodatkowych kosztów) na każdej stacji paliw, sklepie itp.

Po co wymieniać, jak można po prostu zapłacić za paliwo czy inną kawę?? :)
Wstyd po euro na ladę sypać??? :)

ten to dopiero :oczko_usmiech:
wojtt9
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtt9 » 08.06.2015 16:02

Jak sytuacja finansowa obecnie w Chorwacji?? Bardziej opłaca się złotki brać czy Euro?? bo z roku na rok różnie to się kalkuluje.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2015 16:04

Najlepiej nie brać złotki, a sreberka :wink: :wink: :wink:

ZAWSZE najbardziej się opłacało zabrać euro
aleks89
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 09.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleks89 » 09.06.2015 11:27

Witajcie,

czytając wątek (nie cały) od początkowych stron każdy pisze o płaceniu kartą. A co w sytuacji gdy ktoś nie może płacić kart (nie mam konta walutowego...) brać Euro z Polski i wymienić tam w banku na kuny? To jest najbardziej opłacalna wersja?
maker
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 22.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) maker » 09.06.2015 11:37

Do płacenia kartą w Chorwacji i innych krajach nie potrzebne jest konto walutowe. Operator karty i bank dokonują przewalutowania transakcji.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 09.06.2015 11:39

aleks89 napisał(a):... brać Euro z Polski i wymienić tam w banku na kuny? To jest najbardziej opłacalna wersja?

Brać euro ale nie wymieniać w banku tylko w kantorze. Banki zwykle nie mają takiego dobrego kursu jak kantory i dodatkowo pobierają około 3% za operację. Niektóre kantory też tak robią ale inne nie. Tydzień temu w Puli dostałem 7.53 kuny za euro.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.06.2015 11:47

Moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie,
najlepszy kurs wymiany jest w bankach, najgorszy w kantorach 8)
Nie spotkałem się z tym, żeby bank pobierał prowizję
aleks89
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 09.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleks89 » 09.06.2015 11:50

I bądź tu człowieku mądry :) a co z wymianą w samej Chorwacji złotówka -> kuna?
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 09.06.2015 12:32

aleks89 napisał(a):I bądź tu człowieku mądry :) a co z wymianą w samej Chorwacji złotówka -> kuna?


Złotówka nie jest zbyt chodliwą walutą, więc przelicznik będzie gorszy.
Kup EURO w PL i wymień na miejscu na KUNY
Lub płać zwykłą kartą płatniczą/kredytową.
Tomasz32
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 20.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz32 » 09.06.2015 12:37

Tylko Euro i zawsze wymieniamy w banku. Przy dużych kwotach jesteśmy zawsze do przodu :-) o te 100-200 kun
drakul
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 28.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) drakul » 09.06.2015 14:48

zawsze braliśmy euro i trochę kun na drogę, coby na pierwszy rzut było...
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 09.06.2015 14:52

My zawsze mamy trochę kun i euro z poprzedniego wyjazdu i karty. Na miejscu bierzemy kasę z bankomatu.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 09.06.2015 14:59

A ogólnie, to różnice pomiędzy wszystkimi wymienianymi opcjami są takie że nie warto sobie tym 4 liter zawracać. Inny kurs, inny bank, inny kantor, inne miejsce i wszystkie obliczenia szlag trafia. Euro na noclegi + zapas na wszelki wypadek + karty (najlepiej różnych banków/operatorów) i w drogę. :papa:
vtec11
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 20.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) vtec11 » 09.06.2015 18:02

Calapula napisał(a):
aleks89 napisał(a):... brać Euro z Polski i wymienić tam w banku na kuny? To jest najbardziej opłacalna wersja?

Brać euro ale nie wymieniać w banku tylko w kantorze. Banki zwykle nie mają takiego dobrego kursu jak kantory i dodatkowo pobierają około 3% za operację. Niektóre kantory też tak robią ale inne nie. Tydzień temu w Puli dostałem 7.53 kuny za euro.


Moim zdaniem też piszesz na odwrót to kantory pobierają prowizję ok 2-3% i maja kurs z wczoraj (8.06) 7,38 w Basce i w Punat. Natomiast w banku bez żadnej prowizji 7,49. Wiec nie wiem czemu tak piszesz szczerze mówiąc.
raffaell2
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffaell2 » 10.06.2015 10:31

Potwierdzam - w bankach bez prowizji. 2 tyg. temu w Omis dostałem 7,46 kuny za euro. W kantorze obok dawali 7,42.
Niektóre kantowy mają prowizję, a na pewno wszystkie punkty wymiany w kioskach (Tisak)
Mnie się udało na początku urlopu wymienić na kuny po wysokim kursie, a resztę która mi została przed wyjazdem do Włoch wymienić na euro po niskim, dzięki czemu trochę centów zarobiłem :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jaką walute zabrać ze sobą? - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone