Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KasiaWW
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 17.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaWW » 18.07.2022 10:48

piotrulex napisał(a):
KasiaWW napisał(a): ... Od 18-28 sierpnia mam zaplanowany urlop w Promošten ale obserwując pogodę coraz bardziej zaczynam się obawiać ...


Taki wpis miesiąc przed pobytem brzmi jak gruby żart :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

Piszą może na tej stronie, jakie będą ceny węgla na jesieni, inflacja w przyszłym roku czy numery totka na najbliższe losowanie?



Od tego jest forum, żeby się dopytać ...nie chcesz nie odpisuj i nie komentuj jeśli nic do pytania nie wnosisz.
Bo widzisz "Kapitańska Baba" była chociaż na tyle uprzejma żeby polecić stronę chorwacka z pogodą...
PS.Spradź sobie na Interii czy czasami nie piszą ,że kto jak kto ale Polak Polakowi zawsze jakoś tak wilkiem ...
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.07.2022 13:09

KasiaWW napisał(a):
piotrulex napisał(a):
KasiaWW napisał(a): ... Od 18-28 sierpnia mam zaplanowany urlop w Promošten ale obserwując pogodę coraz bardziej zaczynam się obawiać ...


Taki wpis miesiąc przed pobytem brzmi jak gruby żart :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

Piszą może na tej stronie, jakie będą ceny węgla na jesieni, inflacja w przyszłym roku czy numery totka na najbliższe losowanie?



Od tego jest forum, żeby się dopytać ...nie chcesz nie odpisuj i nie komentuj jeśli nic do pytania nie wnosisz.
Bo widzisz "Kapitańska Baba" była chociaż na tyle uprzejma żeby polecić stronę chorwacka z pogodą...
PS.Spradź sobie na Interii czy czasami nie piszą ,że kto jak kto ale Polak Polakowi zawsze jakoś tak wilkiem ...


Masz rację, przepraszam. Dzięki za te prognozy, sprawdziłem i już zarezerwowałem pobyt na okres miedzy Bożym Narodzeniem, a Sylwestrem. Podobno ma być -5 stopni, bezchmurne niebo, piękne słonko i dużo puszystego śniegu no i absolutnie bezwietrznie

Jeszcze raz dzięki :papa:

Na pocieszenie dodam, że na początku czerwca tego roku robiliśmy sobie 3 dniową wycieczkę rowerową około 500km. Prognozy na interii, onecie i w czymś jeszcze, śledziliśmy od około 2 tygodni przed wyjazdem. Żadna z nich się nie sprawdziła nawet 2 czy 3 dni przed wyjazdem :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: Wiatr pod koniec wycieczki tak drastycznie i niespodziewanie się zmienił, że ledwo zdążyliśmy na pociąg :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 18.07.2022 15:38

Ad rem. Jest idealnie, gorąco, mała wilgotność i codziennie mistral. Temperatura około 35 stopni.I tak już od tygodnia.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 19.07.2022 18:21

KasiaWW napisał(a):


Od tego jest forum, żeby się dopytać ...nie chcesz nie odpisuj i nie komentuj jeśli nic do pytania nie wnosisz.
Bo widzisz "Kapitańska Baba" była chociaż na tyle uprzejma żeby polecić stronę chorwacka z pogodą...
PS.Spradź sobie na Interii czy czasami nie piszą ,że kto jak kto ale Polak Polakowi zawsze jakoś tak wilkiem ...



Ale piotrulex niestety ma rację.

W dzisiejszych czasach przewidywanie pogody w jakimkolwiek rejonie na tak długi okres przed to wyłącznie wróżenie z fusów.
W ubiegłym roku jesienią prawie wszystkie media straszyły "bestią ze wschodu" - wczesną,długą i mroźną zimą. Jak było, wszyscy wiemy.
Obecne pogodę da się przewidzieć co najwyżej na kilka dni do przodu, a i to z niewielką pewnością.

W Chorwacji jedno latem jest pewne - będzie upał.
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 19.07.2022 22:42

Tegoroczny lipiec rozpieszcza. Jest stabilna słoneczna pogoda, Bardzo ciepło, powyżej 35 stopni, nocami spada do 24. Nie ma też burz, nie chmurzy się. I można założyć patrząc na układ frontów w Europie, że do końca miesiąca to się nie zmieni. W porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego jest olbrzymia różnica. Fala afrykańskich upałów, która przez Hiszpanię, Francję i Włochy wlewa się dalej na wschód jest tak mocna, że kształtuje wyjątkową pogodę.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.07.2022 12:24

komaciek napisał(a):. Fala afrykańskich upałów, która przez Hiszpanię, Francję i Włochy wlewa się dalej na wschód jest tak mocna, że kształtuje wyjątkową pogodę.


Taka pogoda w Chorwacji latem to jest norma, a nie wyjątek
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 20.07.2022 14:32

Ja parę lat temu trafiłem właśnie na taką upalną pogodę, był to koniec lipca, początek sierpnia. Byliśmy wtedy w miejscowości Gradac
Praktycznie ciągle w granicach 40°C
Na spacerze po knajpkach około godziny 23 było 32°C
Podczas wypadu do Dubrownika 42-42 °C
W drodze powrotnej do Polski, przez całą Chorwację i Węgry 39°C
Woda w morzu miała 28°C
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 20.07.2022 23:19

marekkowalak napisał(a):
komaciek napisał(a):. Fala afrykańskich upałów, która przez Hiszpanię, Francję i Włochy wlewa się dalej na wschód jest tak mocna, że kształtuje wyjątkową pogodę.


Taka pogoda w Chorwacji latem to jest norma, a nie wyjątek


Pogoda, która jest obecnie normą nie jest. A opieram się na swoich 25 letnich własnych doświadczeniach oraz danych klimatycznych. W lipcu w zależności od regionu na wybrzeżu występuje od 3 do 7 dni z deszczem, i nawet do 10 dni częściowo pochmurnych. Obecny lipiec to anomalia pogodowa. Nie pada wogole. Nie ma dni pochmurnych. A średnia temperatura do 19 lipca jest wyraźnie wyższa od normy z lat 1980…2010. I dotyczy to całego południa Europy.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 21.07.2022 00:21

komaciek napisał(a):
Pogoda, która jest obecnie normą nie jest. A opieram się na swoich 25 letnich własnych doświadczeniach oraz danych klimatycznych. W lipcu w zależności od regionu na wybrzeżu występuje od 3 do 7 dni z deszczem,


Czyli według ciebie 24 do 28 dni pełnej lampy to nie jest norma, tylko te kilka dni z chmurami?

A średnia temperatura do 19 lipca jest wyraźnie wyższa od normy z lat 1980…2010. I dotyczy to całego południa Europy.


Średnie z tamtych lat to już można w każdym rejonie świata włożyć do archiwum. Klimat się zmienił, to i normy pogodowe są inne.

Moje doświadczenia z Bałkanami są trochę krótsze, ale na moje 11 pobytów tamże (z jednym wyjątkiem wszystkie na początku lipca), 2 razy widziałem deszcz (krótki), a chmury na niebie widywałem sporadycznie. Norma to zawsze była pełna lampa i temperatury ok. 28-35 stopni.
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 21.07.2022 17:36

Pag , lampa 34 stopnie , ani jednej chmurki
Piotr_cromaniak
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.08.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr_cromaniak » 30.08.2022 18:54

Liżnjan - dzis 34 stopnie, pelne slonce
olek111
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 26.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) olek111 » 01.09.2022 09:34

Okolice Makarskiej - pada deszcz , niebo za chmurami , ciepło.
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 01.09.2022 10:20

Pag i okolice pochmurno .Temperatura 21 stopni w Mandre.
Dedeusz
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 27.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dedeusz » 15.09.2022 06:31

A jak z pogodą teraz w Cro? W sobotę wyjeżdżamy na Ciovo. Wiem że nie ma fest upałów ale czy woda jeszcze ciepła? Czy da się popływać?
kentucky
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 05.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kentucky » 15.09.2022 07:55

Dedeusz napisał(a):A jak z pogodą teraz w Cro? W sobotę wyjeżdżamy na Ciovo. Wiem że nie ma fest upałów ale czy woda jeszcze ciepła? Czy da się popływać?




O 6 wyjechaliśmy z Makarskiej, od Splitu leje deszcz temperatura 17 stopni. Woda jeszcze wczoraj jak najbardziej do pływania, ciepła.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ? - strona 431
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone