Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jak to jest z promami?

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hania731
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 29.03.2006
jak to jest z promami?

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 04.04.2006 11:40

Może to glupie pytanie,ale choć na Chorwacji bylam dwa razy,ale nigdy nie płynęliśmy promem.
Spotkałam się z opinią kolegi,ze nigdy nie płynąłby promem z samochdem,bo auta są upychane jak śledzie i jest duże ryzyko uszkodzenia?
W tym roku zaś zamierzam trochę popływać promami.stąd moje pytanie.
Puszcza41
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 11.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puszcza41 » 04.04.2006 11:47

Bez przesady z tym ryzykiem, łatwiej chyba uszkodzić auto podczas jazdy niż na promie... Auta są może upychane dosyć ciasno, ale nie ciaśniej niż na wielu parkingach w centrum miasta - napewno bez problemu można otworzyć drzwi i wyjść z samochodu :D . Przewoziłem kilka razy samochód promem i nigdy nic złego sie nie wydarzyło... Wyspy chorwackie są przepiękne, nie warto rezygnować tak łatwo z podróży :lol: :lol:
jabu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 24.01.2006
prom

Nieprzeczytany postnapisał(a) jabu » 04.04.2006 12:27

płynąłem promem na wyspę Korcula w czerwcu 2005. Samochody ustawiane były bardzo ciasno. W samochodzie zawsze wjeżdza tylko kierowca. Pasażerowe wchodzili na prom pieszo. Oczywiście wysiadłem z samochodu, ale muszę przyznać, że było ciasno. Mimo tego płynąc kilka razy nie było żadnych problemów z wjazdem i uszkodzeniem samiochodu.
pozdrawiam
Janusz
farenhajt
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) farenhajt » 04.04.2006 12:33

W 2003 płynęliśmy promem na wyspę Rab (z Baski na Krk do Loparu i potem powrót innym promem z drugiego krańca wyspy).Nie było specjalnie ciasno.Jak na przeciętnym parkingu.Nikt nie uszkodził samochodu.Ryzyko uszkodzenia,moim zdaniem ,jest takie jak przy normalnym parkowaniu w średnio zatłoczonym miejscu.
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 04.04.2006 12:56

hania731 napisał(a):Spotkałam się z opinią kolegi,ze nigdy nie płynąłby promem z samochdem,bo auta są upychane jak śledzie i jest duże ryzyko uszkodzenia?

Dziwię się koledze, że w ogóle wyjeżdża z garażu! Na ulicy to dopiero mogą przywalić! :wink:

PozdraV
J.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 04.04.2006 12:56

Prom Drvenik - Sućuraj:

Obrazek

Obrazek

Ale nie ma co panikować :) Nic się nikomu nie dzieje :)
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 04.04.2006 14:35

I również ten sam prom:

Obrazek

nie nazwałbym tego ściskiem :-)
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 04.04.2006 15:00

płynelam promem na Hvar z Drvenika w czerwcu 2005 r.
Trzeba tylko sluchać obslugi promu i na pewno nic sie nie stanie.
Problemem było tylko dostanie się na prom - dwie godziny stania.
Pozdrawiam: fiolek :D

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone