Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jadranka - piekielny trakt czy droga do raju ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pajko
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 28.01.2018
Re: Jadranska Magistrala video

Nieprzeczytany postnapisał(a) pajko » 12.02.2018 21:16

Powiedzcie mi czy faktycznie jest tak niebezpiecznie ?
Będę atakował Magistralę od Senji do Ploce , oczywiście nie na raz , bo szkoda mi widoków i nie chcę się spieszyć .
To mój pierwszy wyjazd do Cro .
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Jadranska Magistrala video

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 12.02.2018 21:36

Nie jest tak źle.
Moja pierwsza jazda po Chorwacji (2014) to była trasa Rijeka - Molunat.
Bez korzystania z autostrady. Tylko Jadranka.
Jakieś dwa (jeśli dobrze pamiętam) postoje na żarełko.
Jeśli pojedziesz z nastawieniem że ta jazda to też urlop i relaks (pasiesz oczy), to się nawet nie zmęczysz.
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015
Re: Jadranska Magistrala video

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 12.02.2018 22:06

pajko napisał(a):Powiedzcie mi czy faktycznie jest tak niebezpiecznie ?
Będę atakował Magistralę od Senji do Ploce , oczywiście nie na raz , bo szkoda mi widoków i nie chcę się spieszyć .
To mój pierwszy wyjazd do Cro .


W 2015 roku (nasz pierwszy wyjazd) zaplanowałem tak, aby napatrzeć się na widoki już podczas podróży. Około 6:00 zjechałem z autostrady i od Biograd na Moru do samej Makarskiej (cel podróży) jechaliśmy Jadranką. Jak dla mnie nie jest niebezpieczna, trzeba używać myślenia. Wiadomo, są zakręty itd., ale jak pojedziesz z głową to nic Ci się nie stanie :) a widoki będziesz miał nieziemskie, szczególnie w południowej części kraju. Zatem bezpiecznej podróży! :hut:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Jadranska Magistrala video

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.02.2018 22:28

Najpiękniejsze widoki z Jadranki są na północy. Od Senja w dół do Pagu. Przejechałem kilkukrotnie niemal całą do Dubrovnika :)
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015
Re: Jadranska Magistrala video

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 12.02.2018 22:37

Od Senja akurat nie wiem bo nie byłem, ale jadąc moją trasą od Biograd na Moru to im dalej na południe tym lepiej :P
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Jadranska Magistrala video

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 12.02.2018 22:41

Od Senja na północ tęż ładnie, i asfalt od trzech lat nowiutki :D
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Jadranska Magistrala video

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 13.02.2018 11:50

pajko napisał(a):Powiedzcie mi czy faktycznie jest tak niebezpiecznie ?
Będę atakował Magistralę od Senji do Ploce , oczywiście nie na raz , bo szkoda mi widoków i nie chcę się spieszyć .
To mój pierwszy wyjazd do Cro .

A w życiu.
Statystyki może są jakie są ale to jest normalna droga pod względem trudności.
W miasteczkach jest męcząca, w sezonie ilość samochodów jest czasami denerwująca.
Widoki są za to takie, że szczena opada.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Jadranska Magistrala video

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 14.02.2018 00:31

kaeres napisał(a):
pajko napisał(a):Powiedzcie mi czy faktycznie jest tak niebezpiecznie ?
Będę atakował Magistralę od Senji do Ploce , oczywiście nie na raz , bo szkoda mi widoków i nie chcę się spieszyć .
To mój pierwszy wyjazd do Cro .

A w życiu.
Statystyki może są jakie są ale to jest normalna droga pod względem trudności.
W miasteczkach jest męcząca, w sezonie ilość samochodów jest czasami denerwująca.
Widoki są za to takie, że szczena opada.

Wyróżnienie moje-ale podpisuję się pod tym "rękami i nogami". Widoki, jakie tam można spotkać mogą znacznie wydłużyć czas przejazdu. Po prostu część osób widząc to, co tam można zobaczyć-zwalnia, zatrzymuje się na parkingach aby podziwiać widoki.
Jadranka nie jest niebezpieczna, Chorwaci potrafią wyprzedać tuż przed wzniesieniem, zakrętem itp.
Sam widziałem autobus mknący na łuku z taką prędkością, że koła były skręcone zdecydowanie bardziej, niż wskazywał na to tor pojazdu ;)
Chyba nawet tego samego dnia Chorwat zaczął wyprzedać mnie tuż przed szczytem wzniesienia. Wiem, moja wina, jechałem z prędkością zbliżoną do tej, jaką wskazywały znaki a z przodu było pusto...
Ale nie przejmowałbym się tym, to są przypadki, jakie można spotkać wszędzie, a widoki-niezapomniane :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Jadranska Magistrala video

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.02.2018 08:25

pajko napisał(a):Powiedzcie mi czy faktycznie jest tak niebezpiecznie ?
Będę atakował Magistralę od Senji do Ploce , oczywiście nie na raz , bo szkoda mi widoków i nie chcę się spieszyć .
To mój pierwszy wyjazd do Cro .

nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "niebezpiecznie", na pewno jest to droga wymagająca szczególnej uwagi od kierowcy - na tempomacie jej nie przejedziesz...
tutaj masz 2 moje filmy z Majówki 2017; ruch oczywiście znaaacznie mniejszy od sezonowego; chodzi mi bardziej o układ drogi; wszystko dzieje się w okolicy Senj i na płd

do 6:40



od 4:50
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.04.2019 19:09

Habanero napisał(a):
No i droga nie będzie taka monotonna. Z Wrocławia do Ołomuńca wiochami, dalej autostradą do Szombathley i dalej wiochami do Cro.

To jeszcze w Chorwacji od Karlovaca skorzystaj z D1 zamiast A1 :oczko_usmiech: :mrgreen:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 01.04.2019 19:16

dids76 napisał(a):
Habanero napisał(a):
No i droga nie będzie taka monotonna. Z Wrocławia do Ołomuńca wiochami, dalej autostradą do Szombathley i dalej wiochami do Cro.

To jeszcze w Chorwacji od Karlovaca skorzystaj z D1 zamiast A1 :oczko_usmiech: :mrgreen:


8O To będzie dobre 1,5 h w plecy 8O
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.04.2019 19:20

Habanero napisał(a):
8O To będzie dobre 1,5 h w plecy 8O

Coś koło tego, może trochę mniej :oczko_usmiech: Jedziesz z noclegiem więc będziesz wypoczęty a trasa bardzo fajna .Od kilku lat tak jeżdżę i mi się podoba. :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 01.04.2019 19:46

dids76 napisał(a):
Habanero napisał(a):
8O To będzie dobre 1,5 h w plecy 8O

Coś koło tego, może trochę mniej :oczko_usmiech: Jedziesz z noclegiem więc będziesz wypoczęty a trasa bardzo fajna .Od kilku lat tak jeżdżę i mi się podoba. :papa:

Mariusz ja jeszcze Riviery Makarskiej nie widziałem :?
Chyba lepiej te 1,5 h poświęcić na Jadrankę np. od Splitu do Drvenika :oczko_usmiech:
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 01.04.2019 19:59

Habanero napisał(a):Mariusz ja jeszcze Riviery Makarskiej nie widziałem :?
Chyba lepiej te 1,5 h poświęcić na Jadrankę np. od Splitu do Drvenika :oczko_usmiech:


W sezonie Jadranka lubi się mocno korkawać :/
W Omiszu utkniesz na 99%
Jak będziesz się spieszył na prom, to naprawdę szkoda nerwów, tak myślę...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 01.04.2019 20:08

Habanero napisał(a):Chyba lepiej te 1,5 h poświęcić na Jadrankę np. od Splitu do Drvenika :oczko_usmiech:

Moim zdaniem, warto poświęcić ten czas i przejechać Jadranką.

Promy w sezonie pływają co 1,5 - 2 godz w zależności od pory dnia, więc nie jest źle.

Chyba, że w drodze powrotnej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jadranka - piekielny trakt czy droga do raju ? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone