Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ravel
Croentuzjasta
Posty: 188
Dołączył(a): 09.12.2007
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 13.07.2013 09:44

Wczoraj wymieniałem euro w banku w Stonie, 1 euro - 7,45 kuny :D
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 13.07.2013 17:18

Ja biorę 1100 EUR, winiety mam kupione, w tym roku wyjątkowo ze Słowenią bo jedziemy z psem i chcemy jak najszybciej przebrnąć do Cro. Jedziemy na 9 dni.
piotrek99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 03.07.2012
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek99 » 13.07.2013 17:27

to szaleć nie poszalejecie przy tej kwocie.
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 13.07.2013 19:34

piotrek99 napisał(a):to szaleć nie poszalejecie przy tej kwocie.

Brednie- za 1100 euro można spędzić świetne wakacje. No chyba, że ktoś ma potrzebę jedzenia każdego posiłku w knajpce, a wieczorem zamiast pysznego winka kupionego u "babci" woli wino w restauracji. Chorwacja ma tyle smaczków i im bardziej swojsko tym fajniej. Proszę mnie źle nie zrozumieć- nie jestem zwolennikiem noszenia lodówek z polskim piwem na plaż, ale też nie jestem miłośnikiem jadania codziennie w konobach. Ja w Chorwacji wyszukuję tego czego nie ma w Polsce. Zamiast siedzieć w knajpkach, często ze znajomymi bierzemy wieczorem butelkę wina i kosz owoców kupionych na pobliskim targu na plażę i delektujemy się tym czego u nas nie uraczymy. Więc może dlatego moim skromnym zdaniem to całkiem rozsądna kaska :D
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 14.07.2013 16:31

magdach7 napisał(a):
piotrek99 napisał(a):to szaleć nie poszalejecie przy tej kwocie.

Brednie- za 1100 euro można spędzić świetne wakacje. No chyba, że ktoś ma potrzebę jedzenia każdego posiłku w knajpce, a wieczorem zamiast pysznego winka kupionego u "babci" woli wino w restauracji. Chorwacja ma tyle smaczków i im bardziej swojsko tym fajniej. Proszę mnie źle nie zrozumieć- nie jestem zwolennikiem noszenia lodówek z polskim piwem na plaż, ale też nie jestem miłośnikiem jadania codziennie w konobach. Ja w Chorwacji wyszukuję tego czego nie ma w Polsce. Zamiast siedzieć w knajpkach, często ze znajomymi bierzemy wieczorem butelkę wina i kosz owoców kupionych na pobliskim targu na plażę i delektujemy się tym czego u nas nie uraczymy. Więc może dlatego moim skromnym zdaniem to całkiem rozsądna kaska :D


Zgadzam się. Myślę, że spokojnie nam ta kwota wystarczy. Nie jade tam, zeby "zaszalec" tylko odpocząć.
piotrek99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 03.07.2012
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek99 » 14.07.2013 16:44

artur77 napisał(a):
magdach7 napisał(a):
piotrek99 napisał(a):to szaleć nie poszalejecie przy tej kwocie.

Brednie- za 1100 euro można spędzić świetne wakacje. No chyba, że ktoś ma potrzebę jedzenia każdego posiłku w knajpce, a wieczorem zamiast pysznego winka kupionego u "babci" woli wino w restauracji. Chorwacja ma tyle smaczków i im bardziej swojsko tym fajniej. Proszę mnie źle nie zrozumieć- nie jestem zwolennikiem noszenia lodówek z polskim piwem na plaż, ale też nie jestem miłośnikiem jadania codziennie w konobach. Ja w Chorwacji wyszukuję tego czego nie ma w Polsce. Zamiast siedzieć w knajpkach, często ze znajomymi bierzemy wieczorem butelkę wina i kosz owoców kupionych na pobliskim targu na plażę i delektujemy się tym czego u nas nie uraczymy. Więc może dlatego moim skromnym zdaniem to całkiem rozsądna kaska :D


Zgadzam się. Myślę, że spokojnie nam ta kwota wystarczy. Nie jade tam, zeby "zaszalec" tylko odpocząć.


Też mogę się zgodzic, ale policz 600 euro apartament, winiety i paliwo(jeśli nie płacicie kartą) to zostaje ok. 200-300 euro!
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 14.07.2013 17:01

9 dni to można apartmn mieć już za 400-450EUR zależy gdzie i na ile osób,góra 500EUR więc spokojnie starczy.Ja myśle....?
korculankajedna
zbanowany
Posty: 59
Dołączył(a): 28.01.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) korculankajedna » 14.07.2013 17:36

W tym roku na II połowę lipca i sierpień trzeba przeinaczyć minimum 5884 złote na 2 osoby na 10 dni. To są łączne koszty przejazdu, noclegów w tanim apartamencie i wyżywienia na miejscu (bez knajp, bez wyskoków,wszystko gotowane własnoręcznie, ale kupowane w ichniejszych hipermarketach, bez wożenia z Polski). Może czasem lody lub kawa w kawiarni...
Trasa Kraków, Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja. Spalanie 5,5l/100km na trasie. W wyliczeniu zawarta jest opłata za polskie, czeskie, austriackie i słoweńskie autostrady, ale praktycznie nie płaciłem za autostrady chorwackie (jechałem na Krk, opłata za autostradę w okolicy Rijeki 1 euro, reszta, od Postojnej darmowa)

Współczynnik dla większej ilości osób wynosi:
3 osoby - 1.146
4 osoby - 1.385
5 osób - 1.561
Przy większej ilości osób algorytm nie działa, bo przeważnie wymagany jest drugi samochód czyli duże dodatkowe wydatki na transport.

korculankajedna :papa:
korculankajedna
zbanowany
Posty: 59
Dołączył(a): 28.01.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) korculankajedna » 14.07.2013 17:37

Patroniusz napisał(a): ...Ja myśle....?


Wątpię... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.07.2013 17:43

korculankajedna napisał(a): ...

Trochę skomplikowane, ale nie wdając się w analizę, stwierdzam, że jadąc (na 2 tygodnie, 4 os.) wg mojego "algorytmu" wychodzi taniej. :wink:
Użytkownik usunięty
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2013 17:46

korculankajedna napisał(a):
Patroniusz napisał(a): ...Ja myśle....?


Wątpię... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

50x10=500 ojro 40 metrowy apartament typu studio z klimą w pełni wyposażona kuchnia (mirkofalówka,zmywarka,ekspres itd..) z pięknym widokiem na Jadran w Primosten :mrgreen: można,można :papa:
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 14.07.2013 19:25

korculankajedna napisał(a):W tym roku na II połowę lipca i sierpień trzeba przeinaczyć minimum 5884 złote na 2 osoby na 10 dni.


Cholera, to nie jadę, planowałem wydać tylko 5883 złote :(
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.07.2013 20:47

sneer napisał(a):
korculankajedna napisał(a):W tym roku na II połowę lipca i sierpień trzeba przeinaczyć minimum 5884 złote na 2 osoby na 10 dni.


Cholera, to nie jadę, planowałem wydać tylko 5883 złote :(

Nie poddawaj się. Autor(ka) postu napisał(a):
korculankajedna napisał(a):Może czasem lody lub kawa w kawiarni...

Możesz zatem spróbować dokonać cięć w tym obszarze. :lol:
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 14.07.2013 23:22

My płacimy 38 EUR/studio za dobę na 9 dni...część kasy już zapłacona, reszta po przyjeździe na miejsce.
Winiety oprócz CRO wyniosły ok.360 pln, łącznie z tą cholernie drogą SLO.
Mamy nocleg w AUS po drodzę w obie strony.
Chyba dokupię ze 100EUR...
:papa:
ania85
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 07.02.2013
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania85 » 14.07.2013 23:56

Witam my jedziemy na 23 dni zabieramy ze soba okolo 4 tys euro ,nocleg kolo 1000 euro droga z przemieszczaniem sie plus prom mysle 500,600euro,wyjazd Wiednia od makarskiej po peljesac:) reszta kasy na nasze przyjemnosci :) a miedzy innymi kosztowanie Chorwackiej kuchni:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone