Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MlodyLeo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2017
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) MlodyLeo » 21.08.2017 18:34

Mam wrażenie że Madame chyba pierwszy raz gdziekolwiek na wakacjach była i spotkała się ze zjawiskiem zarabiania na turystach. Najlepiej widoczne zjawisko w naszej pięknej ojczyźnie, głównie w popularnych kurortach wakacyjnych gdzie w trakcie sezonu urlopowego ceny w sklepach i barach potrafią wzrosnąć dwukrotnie albo i więcej w porównaniu do cen po za sezonem. Nie wiem skąd to zdziwienie.
A co do rozdartych dzieciaków wystarczyło przed zrobieniem rezerwacji poczytać gdzie jechać aby zaznać ciszy i spokoju, zarazem nie będąc zupełnie odciętym od świata.
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 21.08.2017 19:59

Volroch napisał(a): gdyż ja umiem z niego wyciągnąć jakieś 8l/100 km ale palił mi 11l/100 km bo nienawidzę zamulać na autostradach i tracić czasu na jazdę

to nalezy sie jeszcze spodziewac mandatow z austrii :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: koszt moze wzrosnac do 30000 zl :mrgreen: :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.08.2017 20:14

MadameButterfly napisał(a):Niedawno wróciliśmy z urlopu z Chorwacji. Byliśmy 14 dni. Wydaliśmy po 3 tys. zł na osobę.

14 dni w Chorwacji i po trzy tysiące na osobę .... to całkiem tanio.
A w jaki terminie ten pobyt. :?:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 21.08.2017 20:29

Przestańcie zachowywać się sąsiedzi zazdrośnicy czyli tak typowo po Polsku, kolesia stać to niech wydaje... ma swoje potrzeby i preferencje to niech je realizuje, jeden lubi łowić ryby a drugi np. ma ochotę na wakacjach odstresować się po ciężkiej pracy i poimprezować.
Już pisałem tutaj kilka razy, w pierwszym moim wyjeździe do CRO obok mieszkali Czesi którzy ze sobą przywieźli 200 piw i 10 litrów vodki. Dwie rodziny i kilka koszyków jedzenia. Wszystko to dla 7 osób (4 dorosłych i 3 dzieci) zapakowanych w Dacie MCV z silnikiem 1.5dci. Byli we wszystkim perfekcyjnie zorganizowani w każdym szczególe i byli bardzo szczęśliwi i to jest najważniejsze. Patrzyłem na nich z podziwem jak mieli to zorganizowane.

Żeby coś napisać od siebie to tego rocznych kosztów nie liczyłem bo mi się po prostu nie chciało :).
Wiem jedynie ile zapłaciłem za noclegi - 850 euro za 14 nocy.
Śniadania jedliśmy w apartamencie i głównie na tym co przywieźliśmy ze sobą czyli jakąś wędlinę, ser, jajka itp.
Reszta to konoby czyli obiadokolacje, kawiarnia, piwo, lody bez żałowania sobie niczego. Szacunkowo wyszła mi kwota jakoś między 8 a 9 tys z kawałkiem ?.
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 21.08.2017 20:29

Wyjazd Pakostane 28.07-13.08 - 16 noclegow 3 osoby
Trasa Unna - Pakostane - Krapkowice
Podaje ceny w Euro , placilem wylacznie z konta Euro, wyplaty z bankomatu w kunach
Apartament 45 Euro/ dobe = 720 Euro
Winiety Austria, Slowenia, Czechy - 61 Euro - kupione w Adac, tunele w Austri 8,50 i 5 euro
Paliwo Passat B7 diesel - okolo 6,5 l / 100 - (cyt. " nie lubie zamulac he he ") okolo 3400 km - 221L - okolo 240 euro
Sniadania we wlasnym zakresie , obiady tylko w konobach , kolacje okolo co 2 dzien w konobach ( co drugi dzien pilismy rakijke do kolacji przyrzadzanych w apartamentach przez nasze zonki :) )
Na nic nie zalowalismy, 2x wcieczka na Vrgade, 1x Zadar , Kornati, corka z zonka codziennie jakies banany , aquadrony, deski z kierownica i inne skakania, kajaki itp
Browary wylacznie w barze na plazy lub do obiadu .
Na miejscu z bankomatu wyjete 8500 kuna okolo 1200 Euro (na miejscu nie mozna placic karta w zadnej restauracji :()
Calosc wyniosla - okolo 2300 Euro
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 21.08.2017 20:44

To ja powiem ile nas w tym roku kosztowały wakacje w Podacy. 11 noclegów, dwie dorosłe osoby + 2 małych dzieci.
Zaznaczę że nie mieszkaliśmy pod drzewem i nie pilismy wody z Jadranu.
Całość czyli przejazd z Częstochowy przez SK, H, HR, wszystko autostrady, spalanie 7 l/100 km ON + apartamenty (nad Jadranka ale do plaży 10 min z wózkiem, dwie sypialnie, salon z kuchnią i łazienką) + trochę jedzenia z PŁ w szczególności pod kątem dzieci, 4 kolacje w konobach, pamiątki, lody i inne pierdoly w sumie dały nam 4500 zł. Reszta jedzenia na obiady, śniadania i kolacje kupowana w konzumie. Można ekonomicznie ale bez biedowania? - można. Może to dlatego że byliśmy w cro już 6 raz i po prostu pojechaliśmy odpocząć a nie wydawać kasę. Gdybym miał wolne 15 tys to pewnie też bym je spokojnie wydał np wynajmujac jacht ze sternikiem czy skuter wodny co dziennie. Koleżanka wróciła wczoraj z Łeby - w 5 dni stracili ponad 3,5 tys (z noclegami), ceny w Łebie w porównaniu z Cro ok 30% wyższe

P. S.
Sorry, 4700 PLN, zapomniałem doliczyć zaliczki placonej w kwietniu ☺️
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 21.08.2017 21:18

MadameButterfly napisał(a):...Czytałam na tym forum ....., jak jest tanio i super.

Skoro tak piszesz, to zapewne ktoś tak napisał. Był tu taki co pisał, że tygodniowy pobyt kosztował go 600 zł.

Ja do Chorwacji jeżdżę już od 20 lat. Gdy ktoś pisał, że jest tanio, ja pisałem,że tanio nie jest. Być może różnica wynikała z tego, że ja nie korzystam z apartamentów, nie gotuję, nic nie biorę z kraju. Wybieram pensjonaty.
Ile kosztuje mój urlop :?:
Ja mniej więcej wiem (dokładnie nigdy nie liczę) ale po co to komuś taka wiedza. 8O Moje pieniądze, ja wydaję.
Takie drobiazgowe wyliczanie oraz podawanie kwot - mnie osobiście irytuje.
Pozdrawiam :lol:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 21.08.2017 21:29

Volroch napisał(a):Alkohol przed wyjazdem - 80 Piw, 6l wódki, 12 prosecco - 1100 zl ...
......
......
Co do piw bo tutaj odkryłem kilka super piwek zamiast słonej wody w butelce zwanej Karlovacko:
- Baltazar - świetnie piwko z Pivovara Medvedgrad - dostepne w kauflandzie za jakieś 15 kun za 0,3l
- Fakin Ipa - nieco gorsze z powyższego browaru- reszta jak wyzej
- Mihovil - pyszne blode ale z Sibenska pivorar - 30 kun w restauracji
- Barba Pale ale - aromatyczne piwo z lab split - 35 kun w restauracji


Że tak się zapytam. Kim Ty jesteś :?: Czy oprócz tematu alkoholu i "chlania" wódki można z tobą o czymś innym porozmawiać. :evil:
Obym Cię nigdy nie spotkał. ( tzn. jak byśmy się przypadkowo spotkali .... spotkania nie będzie. Ja szybko zmienię miejsce)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 21.08.2017 21:30

Volroch napisał(a):Alkohol przed wyjazdem - 80 Piw, 6l wódki, 12 prosecco - 1100 zl

Volroch napisał(a):nadmienię że zabrałem ze sobą jeszcze 2 zgrzewki wody, zgrzewkę coli, kilka kartonów soków i 1,5 kg szynki

Volroch napisał(a):Paliwo - 1700 zł -

Następnym razem weź paliwo w kanistrach.

Zredukujesz koszty.
Volroch napisał(a):suma - 17870 zł


Tak na marginesie to gratuluję świetnej pamięci.
Ja gdybym tyle wychlał w trzy tygodnie, to bym na bank nie pamiętał nawet gdzie byłem... :mrgreen:
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 21.08.2017 22:59

MadameButterfly napisał(a):Niedawno wróciliśmy z urlopu z Chorwacji. Byliśmy 14 dni. Wydaliśmy po 3 tys. zł na osobę.
Ogólnie Chorwacja jest strasznie droga. Chamstwo, że miejscowi w sezonie podnoszą ceny i żerują na czym się da. Wszędzie płatne parkingi i to niemało. Płatne autostrady, drogie paliwo. Jednym słowem masakra. Czytałam na tym forum jacy tam są mili ludzie, jak jest tanio i super. Nie wiem gdzie, no chyba, że się bierze z domu kotlety i odgrzewa je codziennie przez tydzień. Dużo jeździliśmy i zwiedzaliśmy, a że paliko kosztuje z 5,40-5,50 zł to idzie na to naprawdę dużo pieniędzy. A żeby znaleźć jakąś kameralną plażę bez Polaków i ich drących się dzieci (tak, niestety najbardziej niewychowane dzieci krzyczały po polsku wraz ze swoimi rodzicami) to trzeba się trochę najeździć. Plus jeszcze znaleźć miejsce parkingowe, które graniczy z cudem.

Za nocleg płaciliśmy 30 euro za noc.
W knajpie ceny są rózne, ale raczej cena głównego dania to ok. 40 zł ( nie mówię tu oczywiście o owocach morza).
Znaleźliśmy lokal z shishą i kosztowała ona 150 kun.... śmiech na sali.
Plus wszyscy na tym forum piszą o płaceniu kartą. Ja się pytam gdzie? W piekarniach, barach i niektórych restauracjach nie można płacić kartą.


Byłem rodziną 2+2 i powiem szczerze że nie liczę 4rolatki ale wydaliśmy ~~9000 i nie narzekam. Mieliśmy trochę jedzenia z domu ale to na pierwsze dni, Płaciliśmy 80% kartą z domu zabraliśmy tylko 500kun na autostradę itd. Na miejscu wypłaciłem 2400kun i powiem szczerze że4 nie narzekam. Nocleg droższy od Twojego na plażę z czterolatką 3 minuty 15 sekund. I za rok wracam w to samo miejsce a drugi tydzień w innym miejscu. Porównując nasze morze i ceny po pierwszym wyjeździe wybieram Chorwację. Sorry mamy sierpień a nasze morze ma 18 stopni i niestabilną pogodę. Do takiej wody to wkładam dużego palca u nogi aby zmierzyć temperaturę i resztę dnia musiałbym spędzić na plaży. Lubię ciepłą wodę i już.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.08.2017 23:03

MadameButterfly napisał(a): A żeby znaleźć jakąś kameralną plażę bez Polaków i ich drących się dzieci (tak, niestety najbardziej niewychowane dzieci krzyczały po polsku wraz ze swoimi rodzicami) to trzeba się trochę najeździć.

Odkąd paszporty w domu - trudno w Europie ... i na Świecie trafić na miejsce bez Polaków. :wink:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 22.08.2017 01:13

Janusz Bajcer napisał(a):
MadameButterfly napisał(a):Niedawno wróciliśmy z urlopu z Chorwacji. Byliśmy 14 dni. Wydaliśmy po 3 tys. zł na osobę.

14 dni w Chorwacji i po trzy tysiące na osobę .... to całkiem tanio.
A w jaki terminie ten pobyt. :?:


3k na osobe to i tak sporo. Ja w zeszłym roku wydałem razem 4300 za siebie, dzieczyne i dziecko, 12 dni w Srimie we wrześniu. 1433zl na osobe za wszystko :oczko_usmiech:

W tym roku bede mial większy wypas bo mamy 5000 i teściowie dorzucą 500, chyba wezme worek kartofli mniej do bagażnika i kupie mniej paprykarzy :mrgreen: :mrgreen:
Volroch
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 22.06.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Volroch » 22.08.2017 08:44

@ Yzdef - dziękuję za wprowadzenie rozsądku do dyskusji na temat ILE KOSZTUJE URLOP W CHORWACJI. A lubię żołądkowa gorzką de lux, ostoje i danzką.

@Anakin - myślałem o tym ale niestety paliwo śmierdzi i zaduch byłby nie do zniesienia

@Woka - pewnie że można -o polityce, gospodarce, historii, militariach, filmie, finansach. O alkoholu nie rozmawiam. Rozbiłem specjalnie na części żeby każdy mógł odjąć to co go nie interesuje żeby lepiej poznać koszty. Na tym polega wątek - co do piw miejscowych to gdybyś czytał ze zrozumieniem to byś doczytał że opisałem je tylko dlatego że nie ma o nich nic na forum, a zapewne są piwosze którzy chcieliby poznać nazwy i/lub ceny.

Jak się podzieli moją kwotę na 6 to wyjdzie 2978 zł/osobę. Maddame Buterfly wydała więcej. A jak się odejmie alkohol to wyjdzie 2795 zł/osobę. Powiem szczerze że jak robiłem kalkulacje przed wyjazdem to wyszło mi o 1000 zł mniej. Czyli się nie pomyliłem.

Z ciekawości otworzyłem gazetkę Konzumu i zrobiłem takie "zakupy" - 2 x chleb po 4,99 szt, 13,99 parówki, 24,99 pół kilo mięsa na obiad ,4,99 makaron, 9,99 6 l wody, 6,99 1 kg pomidora, 9,95 1 kg ziemniaków, 100 gram szynki za 5,99, i 10 kun za sos do spagetti (tego akurat nie było w gazetce ale dodałem niską cenę) - wychodzi to 97 kun w zaokrągleniu czyli przy kursie 0,6 czyli jakieś 58 zł za dość skromne posiłki w ciągu dnia. Jeśli dołożymy do tego wycieczkę autem na odległość 50 km w jedna stronę przy spalaniu 5l/100 km i cenie paliwa 4,5 zł/l daje nam to 22,5 zł. jak jeszcze moim pociechom kupiłbym po gałce lodów za 12 kun to kolejne 29 zł. czyli w sumie jest to 58+22,5+29 = niecałe 110 zł. Szaleństw nie zauważyłem ani nawet wejść na atrakcje.
Więc jak dodamy np kurs statkiem po 3 wyspach za 500 kun, do tego lody i kawy na wyprawie to wyjdzie nam jakieś 500 zł dziennie. 500x14 = 7000 zł czy to jakieś olbrzymie szaleństwa opisałem tutaj ? i to są tylko wydatki bez noclegu i dojazdu na miejsce. Ja się dziwię skąd się biorą kwoty po 5000 zł za cały wyjazd bo zakładając nawet 1000 zł na paliwo+autostrady+winiety. 1540 zł na jedzenie i jedną wycieczkę bez wejścia gdziekolwiek, to zostaje 2460 zł na nocleg na 14 dni czyli 175 zł na nocleg. I nie ma tu ani pamiątek ani żadnych atrakcji, ani piwka, ani nawet jedzenia zabranego z domu bo nikt o tych kosztach nie pisze jakby ich nie było.

Nikomu nic nie wytykam, każdy nich robi to co lubi i spędza czas jak lubi.

Wątek jest o KOSZTACH i każdy się nimi dzieli, mam nadzieję że uczciwie
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 22.08.2017 08:47

Ale chyba Volroch już pisał, że może sporo wypić. Więć jak to wyliczył Piotrulex, ćwiartka, 3 piwka i pół butelki wina to nie jest wcale dużo na takiego konia, jeśli takowym jest ;). Nie ma się chyba co czepiać, bo jak sam wspomniał niczego sobie nie żałował.
MadameButterfly napisał(a):Plus wszyscy na tym forum piszą o płaceniu kartą. Ja się pytam gdzie?

Tu się częściowo zgadzam, byłem tym lekko zaskoczony, a nawet poirytowany o czym pisałem w innym wątku ;).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.08.2017 09:07

Volroch napisał(a):... co do piw miejscowych to gdybyś czytał ze zrozumieniem to byś doczytał że opisałem je tylko dlatego że nie ma o nich nic na forum, a zapewne są piwosze którzy chcieliby poznać nazwy i/lub ceny.

piwo-w-chorwacji-t39146.html

istria-2008-powrot-do-zrodel-t20975-210.html#p339747
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 457
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone