Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2017 09:57

lasus1 napisał(a):
cecile85 napisał(a):Jechaliśmy służbowym autem męża, więc 500 km miał gratis.

Proszę jaśniej, ciemny jestem chłopak i nie rozumiem :hut:


Hmm fakt.
Jechał służbowym i zatankował w Polsce za firmowe. Wystarczyło mu to na 500 km.
Volroch
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 22.06.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Volroch » 30.08.2017 08:39

ciekawe czy pracodawca wiedzial, a jak tak to czy zostal od tego odprowadzony podatek od przychodu :)
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 30.08.2017 09:47

Każdy to posiada auto służbowe ponosi co miesiąc koszty użytkowania jeśli korzysta z auta prywatnie. Kwota jest ściągana przy wypłacie i wszystkie daniny są opłacone.
Volroch
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 22.06.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Volroch » 30.08.2017 09:52

no i wtedy jest to jak najbardziej ok.
a pisze tylko dlatego ze niektorzy tak nie maja i przez rozpisywanie sie na forach o tym moga miec nieprzyjemnosci w pracy, a to nikomu nie jest potrzebne
nowy100
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.06.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowy100 » 30.08.2017 11:11

bigredone napisał(a):
lasus1 napisał(a):
cecile85 napisał(a):Jechaliśmy służbowym autem męża, więc 500 km miał gratis.

Proszę jaśniej, ciemny jestem chłopak i nie rozumiem :hut:


Hmm fakt.
Jechał służbowym i zatankował w Polsce za firmowe. Wystarczyło mu to na 500 km.

Temcza napisał(a):Każdy to posiada auto służbowe ponosi co miesiąc koszty użytkowania jeśli korzysta z auta prywatnie. Kwota jest ściągana przy wypłacie i wszystkie daniny są opłacone.


To albo 500km gratis, albo rozliczone przy wypłacie.
elmanoola
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 30.08.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) elmanoola » 30.08.2017 15:29

Wyjazd
21.07.2017 do 28.07.
Koszt całkowity 1500 euro, miejscowość Dugi Rat, 4 osoby, dwa pokoje, kuchnia w pełni wyposażona, klima, taras, 60 euro, plaża 250m, w tym roku zrobiłem dodatkowo prawie 800km po CHR., gospodarze super, super, mały bar przy plaży, piwo w kuflu 15kun, w Poniedziałki plaża prawie pusta, w stosunku do innych plaż bardziej modnych miejscowości, blisko Split, Brela, Trogir, Omiś, dla przykładu w naszej knajpce, teraz nazywam naszą, a rok wcześniej nie chciałem wchodzić bo wyglądem nie zachęcała, ale w tym roku odkryłem raj kulinarny, to taka typowa konba Chorwacka, koszt obiadu 320kun na 4 os. 4 x kalmary, 4 x zupa, 1-dno piwo, dwie duże 0,7l wody, myślę że to niedrogo, jadaliśmy tam codziennie. Wcześniej jeździłem nad nasz Bałtyk, prawie tyle samo zostawiałem co CHR. Mój przelicznik jest taki, tyle ile wydajesz nad naszym morzem, do tej sumy dodaj 1100zł( koszt podroży),
a tam co tu pisać, mój ostatni pobyt na Helu, można powiedzieć wyniósł tyle samo co cały koszt pobytu w CHR. Jeżeli ktoś chce namiar na kwaterę służę.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 04.09.2017 12:36

elmanoola napisał(a):Wyjazd
21.07.2017 do 28.07.
Koszt całkowity 1500 euro, miejscowość Dugi Rat, 4 osoby, dwa pokoje, kuchnia w pełni wyposażona, klima, taras, 60 euro, plaża 250m, w tym roku zrobiłem dodatkowo prawie 800km po CHR., gospodarze super, super, mały bar przy plaży, piwo w kuflu 15kun, w Poniedziałki plaża prawie pusta, w stosunku do innych plaż bardziej modnych miejscowości, blisko Split, Brela, Trogir, Omiś, dla przykładu w naszej knajpce, teraz nazywam naszą, a rok wcześniej nie chciałem wchodzić bo wyglądem nie zachęcała, ale w tym roku odkryłem raj kulinarny, to taka typowa konba Chorwacka, koszt obiadu 320kun na 4 os. 4 x kalmary, 4 x zupa, 1-dno piwo, dwie duże 0,7l wody, myślę że to niedrogo, jadaliśmy tam codziennie. Wcześniej jeździłem nad nasz Bałtyk, prawie tyle samo zostawiałem co CHR. Mój przelicznik jest taki, tyle ile wydajesz nad naszym morzem, do tej sumy dodaj 1100zł( koszt podroży),
a tam co tu pisać, mój ostatni pobyt na Helu, można powiedzieć wyniósł tyle samo co cały koszt pobytu w CHR. Jeżeli ktoś chce namiar na kwaterę służę.


Zgadzam się z Tobą w 100%. Osobiście nie byłem nad polskim morzem 20lat (na wakacjach), ale z wypowiedzi znajomych to koszt w porównaniu z Chorwacją to właśnie różnica w dojeździe, a i tak nie zawsze bo jadąc ze Śląska na zachodnie wybrzeże, pokonuję dystans w czasie zbliżonym do wyjazdu na północ Chorwacji.
I tylko tak gwoli poprawki nie ma Państwa CHR - HR to Chorwacja, CH to Szwajcaria :)
lokiec3
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.05.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokiec3 » 04.09.2017 12:42

Brela. 2+1 (13 lat). W sumie z noclegiem po drodze 9 nocy. Śniadania własne. Obiady tylko w knajpach. Plitwice i parasiling zaliczony. Razem całość wyszła ok 5500 PLN w tym mieszkanie ok 1600 PLN.
Pozdrawiam.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 04.09.2017 13:31

Olśniło mnie w tym roku, dlaczego JESZCZE (w sensie kolejny powód) urlop w Chorwacji jest/może być droższy niż w Polsce.

Knajpy - wiadomo.
Noclegi - wiadomo (choć tu nie ma chyba aż takiej różnicy)
Sklepy - no właśnie. Jeżeli takie ceny byłyby w Polsce, to - przykładowo - za kostkę masła płacilibyśmy 15 zł (i tak jest ostatnio drogie, ale nie aż tak), za serek do smarowania pieczywa - 9 zł, za pół kilo twarogu - 18 zł, itd.

Średni koszyk (jeżdżący) w Chorwacji to zwykle koszt 500-900 Kn, oczywiście, jeśli nie kupuję mocnego alkoholu (w sklepach zazwyczaj kupuję tylko piwo). W Polsce będzie to max 300 zł. No i cóż, dzięki Ci, Jeronimo Martins, za Biedronkę :P

P.S. Niespecjalnie liczę kuny/euro/złotówki na wakacjach, toteż nie odczytujcie, proszę, tego postu jako lamentu liczykrupy, jedynie jako spostrzeżenie.
Volroch
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 22.06.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Volroch » 04.09.2017 13:57

To bardzo trafne spostrzeżenie - choć patrząc na moje bardzo skromne doświadczenie to koszty są porównywalne. W Polsce te 6500-8000 na tydzień wydam. W HR wyszło odrobinę więcej, ale z drugiej strony będąc nad Polskim morzem tydzień gdy ciągle leje gdyby ktoś do mnie podszedł i zapytał - dopłaci Pan 1000 zł za super pogodę ? To bym się nawet nie zastanawiał.
Tak więc te dodatkowe pieniądze płacimy za pogodę.

Ale fakt jest też taki że w Chorwacji ze względu na pogodę mniej się je. Ja np. w dwa tygodnie w HR zgubiłem 4 kg, gdzie w Polsce na tygodniowych wczasach lecę w górę 2-3 kg. Ot drobna różnica.
Rogue
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 01.07.2016
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rogue » 04.09.2017 14:23

Marsallah napisał(a):Olśniło mnie w tym roku, dlaczego JESZCZE (w sensie kolejny powód) urlop w Chorwacji jest/może być droższy niż w Polsce.

Knajpy - wiadomo.
Noclegi - wiadomo (choć tu nie ma chyba aż takiej różnicy)
Sklepy - no właśnie. Jeżeli takie ceny byłyby w Polsce, to - przykładowo - za kostkę masła płacilibyśmy 15 zł (i tak jest ostatnio drogie, ale nie aż tak), za serek do smarowania pieczywa - 9 zł, za pół kilo twarogu - 18 zł, itd.

Średni koszyk (jeżdżący) w Chorwacji to zwykle koszt 500-900 Kn, oczywiście, jeśli nie kupuję mocnego alkoholu (w sklepach zazwyczaj kupuję tylko piwo). W Polsce będzie to max 300 zł. No i cóż, dzięki Ci, Jeronimo Martins, za Biedronkę :P



500Kn to jakoś tak 300zł wychodzi :oczko_usmiech: . Byłem 24.08 - 28.08 w Makarskiej i kilka cen było naprawdę bardzo miło zaskakujących np.w Konzumie 2l Ożujsko 14,99Kn, winogrona białe 8,49Kn. Ceny już chyba posezonowe, choć u "miłego" pana z pływającym targiem owocowym reklamówka owoców 800Kn 8O

Pzdr
Vella
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 08.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vella » 04.09.2017 14:34

Volroch napisał(a):Ale fakt jest też taki że w Chorwacji ze względu na pogodę mniej się je. Ja np. w dwa tygodnie w HR zgubiłem 4 kg, gdzie w Polsce na tygodniowych wczasach lecę w górę 2-3 kg. Ot drobna różnica.

ooo, to lecę się zważyć! :lol:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 05.09.2017 08:26

Volroch napisał(a): będąc nad Polskim morzem tydzień gdy ciągle leje gdyby ktoś do mnie podszedł i zapytał - dopłaci Pan 1000 zł za super pogodę ? To bym się nawet nie zastanawiał.
Tak więc te dodatkowe pieniądze płacimy za pogodę.

Ja się też nie zastanawiam, a nad polskim morzem nie byłem od dawna. Ceny znam, bo rozeznanie robię, poza tym znajomi jeżdżą.

Volroch napisał(a):Ale fakt jest też taki że w Chorwacji ze względu na pogodę mniej się je. Ja np. w dwa tygodnie w HR zgubiłem 4 kg, gdzie w Polsce na tygodniowych wczasach lecę w górę 2-3 kg. Ot drobna różnica.


...za to więcej się pije (chociaż słabszych procentowo, ale jednak - alkoholi). Ja też w tym roku jadłem 2x dziennie i nic nie zgubiłem. Zresztą jeść rzadziej (a więc de facto więcej jednorazowo) jest znacznie mniej korzystne dla wagi niż jedzenie tak jak zalecają to dietetycy - 5x dziennie.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 05.09.2017 08:29

Rogue napisał(a):
500Kn to jakoś tak 300zł wychodzi :oczko_usmiech: .


Tak, widzę, że coś tam pokręciłem. Ale pamiętam (bo było to tydzień temu :P), kiedy przytargałem zapełniony po brzegi kosz (ten duży, na kółkach) do kasy w biedronce i pani rzekła 305 zł, to byłem mega zadowolony. W Chorwacji byłoby to 900 Kn jak nic.
Rogue
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 01.07.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rogue » 05.09.2017 10:35

Pierwszy raz byliśmy w HR 17 lat temu i było drożej niż w PL.
W tym roku też jest drożej, ale zdecydowanie bardziej niż te naście lat wstecz.
Trzeba to brać z całym dobrodziejstwem inwentarza, albo... Bałtyk :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 460
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone