Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: czy zamknięcie się w takich kosztach jest realne?

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 08.06.2016 12:28

Fi_ napisał(a):Nie bardzo wiedziałam gdzie umieścić wątek, żaden dział mi nie pasował, chyba ten będzie odpowiedni.

Czy jadąc do Chorwacji:
1.autem (załóżmy że jakimś które mało pali/na gaz) w 4 osoby (podzielenie się kosztami dojazdu)
2.noclegi minimum 7 bo jednak długo się jedzie, marzenie to 9-10 wyszukane na booking (nie szukamy luksusów, nie chcemy siedziec w pokoju, wiec mysle ze da sie tanio cos zabukowac)
3.jedzenie - troche zabrac z Polski co sie da i nie popsuje, na miejscu zaopatrywac sie w marketach, alkohol - z Polski :D i czasami jakies alko z marketu
4.zwiedzanie - najlepiej autem, lub pieszo o ile cos wartego zwiedzania bedzie np 2km dalej - spacerek dla zdrowia w pieknej okolicy zawsze mile widziany


czy przy spełnieniu tych 4 ww warunków jest szansa na zmieszczenie się w kosztach 3000zł za 2 osoby?

jak nie to bardzo bym prosiła o prowadzenie na ziemie, zeby nie było tak ze pojedziemy i zdziwimy sie pozniej bardzo (wiecej niestety nie mam) bo jesli to nierealne to wole wiedziec a nie jechac i miec pozniej problem;)


1. zależy gdzie jedziecie, koszt zdecydowanie niższy jadąc na Istrię. Krk...
2. noclegu lepiej nie szukać przez booking, bo akurat w przypadku cro, ceny są wg mnie z kosmosu :wink: Lepiej poszukać na popularnych stronach z apartamentami lub zapytać na forum. Taniej też będzie jeżeli weźmiecie apartament 4-osobowy z 2 sypialniami.
3. trochę można zaoszczędzić, ale pamiętaj, ze jak traficie na 40stop. upały, to wszystko się może popsuć i oszczędności nie ma żadnej...
4. nie każde zwiedzanie wiąże się z biletami wstępu. Są piękne starówki, mury i okoliczności przyrody, za które nic nie płacisz :wink:

Myślę, że napinając budżet można znaleźć się w tej kwocie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: czy zamknięcie się w takich kosztach jest realne?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.06.2016 13:31

Fi_ napisał(a):Nie bardzo wiedziałam gdzie umieścić wątek, żaden dział mi nie pasował, chyba ten będzie odpowiedni.

Teraz jesteś w odpowiednim do dyskusji :oczko_usmiech:
A ten poprzedni z uwagą poczytaj jakie koszta pobytu mieli inni. :idea:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: czy zamknięcie się w takich kosztach jest realne?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.06.2016 18:31

Fi_ napisał(a):Nie bardzo wiedziałam gdzie umieścić wątek, żaden dział mi nie pasował, chyba ten będzie odpowiedni.

Czy jadąc do Chorwacji:
1.autem (załóżmy że jakimś które mało pali/na gaz) w 4 osoby (podzielenie się kosztami dojazdu)
2.noclegi minimum 7 bo jednak długo się jedzie, marzenie to 9-10 wyszukane na booking (nie szukamy luksusów, nie chcemy siedziec w pokoju, wiec mysle ze da sie tanio cos zabukowac)
3.jedzenie - troche zabrac z Polski co sie da i nie popsuje, na miejscu zaopatrywac sie w marketach, alkohol - z Polski :D i czasami jakies alko z marketu
4.zwiedzanie - najlepiej autem, lub pieszo o ile cos wartego zwiedzania bedzie np 2km dalej - spacerek dla zdrowia w pieknej okolicy zawsze mile widziany


czy przy spełnieniu tych 4 ww warunków jest szansa na zmieszczenie się w kosztach 3000zł za 2 osoby?

jak nie to bardzo bym prosiła o prowadzenie na ziemie, zeby nie było tak ze pojedziemy i zdziwimy sie pozniej bardzo (wiecej niestety nie mam) bo jesli to nierealne to wole wiedziec a nie jechac i miec pozniej problem;)


Jest to możliwe, tylko dużo jedzenia zabierzcie. :wink:

Pzdr
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15667
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: czy zamknięcie się w takich kosztach jest realne?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.06.2016 19:46

Fi_ napisał(a):czy przy spełnieniu tych 4 ww warunków jest szansa na zmieszczenie się w kosztach 3000zł za 2 osoby

* App. lub studio za 30 eur. powinniście znaleźć. Nie w centrum i nie nad samym morzem, ale znajdziecie. * 7 dni *kurs 4,4 to masz 950 zł
* dojazd: LPG (nie wiem skąd jedziesz), ale zakładając 1300 km*2 *7l LPG *2,5 zł/1l to 450 zł
* winiety: Słowacja, Austria, (Słowenię omijasz) 14+8,6 eur 100 zł
*autostrada Cro: ok. 250 zł
Razem: 1750 zł
* ubezpieczenie auta: 200 zł
* EKUZ: free
Jeśli jeszcze udałoby Wam się podzielić koszty drogi na drugą parę to będzie spoko. Zrezygnujcie z bywania w knajpach na obiadach, jedzenie z Polski (wędliny, może jakieś soki, sosy do makaronów) i jedźcie.

My w 2014 za 2+1 (Orebić) za 10 dni na miejscu zamknęliśmy się w kwocie 4300 zł.
Jest też relacja z Dalmacji środkowej za 2+2 na campie zmieścili się w kwocie 3500 zł, ale nie mogę znaleźć.

Ja bym jechała w ciemno i szukała miejscówki w okolicy Riwiery Makarskiej, licząc się z pewnymi niedogodnościami (odległość lub trochę niższy standard lub właśnie przydomowy camp)
Ostatnio edytowano 08.06.2016 20:01 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: czy zamknięcie się w takich kosztach jest realne?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.06.2016 19:53

Fi_ napisał(a):Nie bardzo wiedziałam gdzie umieścić wątek, żaden dział mi nie pasował, chyba ten będzie odpowiedni.

Czy jadąc do Chorwacji:
1.autem (załóżmy że jakimś które mało pali/na gaz) w 4 osoby (podzielenie się kosztami dojazdu)
2.noclegi minimum 7 bo jednak długo się jedzie, marzenie to 9-10 wyszukane na booking (nie szukamy luksusów, nie chcemy siedziec w pokoju, wiec mysle ze da sie tanio cos zabukowac)
3.jedzenie - troche zabrac z Polski co sie da i nie popsuje, na miejscu zaopatrywac sie w marketach, alkohol - z Polski :D i czasami jakies alko z marketu
4.zwiedzanie - najlepiej autem, lub pieszo o ile cos wartego zwiedzania bedzie np 2km dalej - spacerek dla zdrowia w pieknej okolicy zawsze mile widziany


czy przy spełnieniu tych 4 ww warunków jest szansa na zmieszczenie się w kosztach 3000zł za 2 osoby?

jak nie to bardzo bym prosiła o prowadzenie na ziemie, zeby nie było tak ze pojedziemy i zdziwimy sie pozniej bardzo (wiecej niestety nie mam) bo jesli to nierealne to wole wiedziec a nie jechac i miec pozniej problem;)


Czyli zakładając 6 koła na tydzień na 4 zaprzyjaźnione osoby

Jak dla mnie spokojnie

Jak jeszcze ograniczycie alkohol lub jak bardzo potrzbujecie to jakis bimber z PL polecam w plastikowych bańkach ;)

Jakiś wspólny 2-pokojowy apartament i bez rozrzutnosci to na luzaku

Kwaterę też na miejscu znajdziecie a jak kilkakm od morza to i cena jeszcze nizsza będzie

W wariancie ekonomicznym to nawet sie nawalicie codziennie a widzę że to ważne ;)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: czy zamknięcie się w takich kosztach jest realne?

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 08.06.2016 20:15

piotrulex napisał(a):W wariancie ekonomicznym to nawet sie nawalicie codziennie a widzę że to ważne ;)

:oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

To z kolei wymusi poruszanie się pieszo, więc powinniście zmieścić się w założonym budżecie. :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15667
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.06.2016 22:55

Zobaczyłam Twój post w dziale auto-stop i widzę problem z brakiem samochodu i przypomniało mi się coś: teściowie jeździli do Croautokarem z biura i sobie chwalili. Ale wybrać ofertę trzeba w ostatnim momencie i wtedy cena jest zdecydowanie niższa niż ta ze strony. Inne biuro jeszcze i jeszcze jedno
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 10.06.2016 22:23

jedno Zawadzkie juz zbankrutowalo , zostawiajac na lodzie ludzi
shira22
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 11.05.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) shira22 » 12.06.2016 16:56

Wszystko zależy od tego gdzie jedziesz i w jakim terminie. Noclegi w czerwcu i we wrześniu są nawet o połowę tańsze niż w lipcu i sierpniu. Tak samo miejscowości- te mniejsze to oszczędność ok. 20-30 % na noclegach, oczywiście to samo tyczy się knajpek. Ja uwielbiam upały, więc jadę zawsze w szczycie sezonu, więc muszę się nieźle nagimnastykować, żeby znaleźć jakieś kwatery w rozsądnej cenie. Jeżdżę z mężem i dzieckiem, zawsze bierzemy trochę jedzenia w słoikach, to zawsze trochę taniej wyjdzie. Fajny sposób odkryty dwa lata temu to wycieczka w połowie urlopu do Bośni, ceny mają dużo niższe- zwłaszcza owoce, warzywa, piwo i oczywiście pamiątki także można przy okazji zwiedzania coś sobie przywieźć. Nie liczcie na wielkie oszczędności jeśli chodzi o wyjazd na własną rękę w porównaniu z biurem podróży. Jak się już jedzie to trzeba skorzystać z urlopu- zobaczyć i posmakować wszystkiego. Poza tym jadąc własnym autem można się znaleźć tam, gdzie nie zawiezie nas żadne biuro podróży. I to właśnie jest najlepsze w takim podróżowaniu. :)
noyou
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 10.07.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyou » 11.07.2016 19:43

Witam
Jedziemy do Chorwacji pierwszy raz.
Jako rodzina 2+4 łapy :)

Planujemy spać po kempingach raczej w ciemno.
Staram się policzyć przybliżone koszty podróży (i tak licząc z górką, chociażby gaz zamiast po 2,2 to po 2,8)

Szukam szukam i nie mogę się dogrzebać informacji ani policzyć jakoś logicznie średniej ceny za nocleg na kempingu (raczej 1 maxymalnie 2 dniowy) pytanie też czy nikt nie będzie robił z tego tytułu problemów.

Oraz jak wygląda ew spanie na dziko w Chorwacji w własnym namiocie ? :)
Lub w aucie na parkingu.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.07.2016 20:52

noyou napisał(a):Witam


Witam.

noyou napisał(a):Witam
Jedziemy do Chorwacji pierwszy raz.
Jako rodzina 2+4 łapy :)

Planujemy spać po kempingach raczej w ciemno.
Staram się policzyć przybliżone koszty podróży (i tak licząc z górką, chociażby gaz zamiast po 2,2 to po 2,8)

Szukam szukam i nie mogę się dogrzebać informacji ani policzyć jakoś logicznie średniej ceny za nocleg na kempingu (raczej 1 maxymalnie 2 dniowy) pytanie też czy nikt nie będzie robił z tego tytułu problemów.


W zależności od miejsca. Niektórzy gospodarze mogą nie zgodzić się na tak krótki pobyt. Wszystko zależy od obłożenia.
Średnia cena?
Policz bezpiecznie 28 euro/d. (lipiec, sierpień).

noyou napisał(a):Oraz jak wygląda ew spanie na dziko w Chorwacji w własnym namiocie ? :)
Lub w aucie na parkingu.


Spanie na dziko jest zabronione.
W aucie na jakimś parkingu jeszcze może przejdzie ale to raczej kiepski pomysł.

Pzdr
noyou
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 10.07.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyou » 11.07.2016 21:18

Vjetar napisał(a):Policz bezpiecznie 28 euro/d. (lipiec, sierpień).


Ale to jako cena za kemping czy apartament ?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15667
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.07.2016 21:38

noyou napisał(a):
Vjetar napisał(a):Policz bezpiecznie 28 euro/d. (lipiec, sierpień).


Ale to jako cena za kemping czy apartament ?

Pytasz o cenę za kamp, więc kolega podał za camp.
App. dla 2+2 to min 50 eur - jak się trafi
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9104
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 11.07.2016 21:45

piekara114 napisał(a):
noyou napisał(a):
Vjetar napisał(a):Policz bezpiecznie 28 euro/d. (lipiec, sierpień).


Ale to jako cena za kemping czy apartament ?

Pytasz o cenę za kamp, więc kolega podał za camp.
App. dla 2+2 to min 50 eur - jak się trafi

To nie jest 2+2, tylko 2+4 łapy.
noyou
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 10.07.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyou » 11.07.2016 22:35

No dobra a średnia cena obiadu ? :)

Dla 2 osób.

Składającego się powiedzmy z kotleta, ziemniaków i jakieś warzywek.

Lub opcja bieda chleb z pasztetem ? :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 412
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone