Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 18.04.2016 08:24

AdamBeata napisał(a):Ostatnio widziałem w jakimś portalu typu "groupon" wycieczkę do Cro za 499zł z przejazdem autokarem, 3 noclegami + całościowe wyżywienie + zwiedzanie. - Każdy zawsze może zaryzykować.


Żeby nie było, nie jestem przeciwnikiem groupona itp., ale to nie jest realny koszt. Kiedyś, zanim pierwszy raz zdecydowaliśmy sie jechać do Cro autem, to szukałem zorganizowanych wycieczek na takich portalach. Do podanej ceny zwykle trzeba doliczyć ubezpieczenie za około drugie tyle... :/ i już nie jest tak kolorowo :)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 18.04.2016 10:13

Tylko czy autorowi chodziło o 10 dni z przejazdem itp za 1300zl. Czy same 10 dni bez noclegow itp. Jako ze koszt noclegow czesto tanszy niz nad baltykiem. Dojazd to juz indywidualna sprawa a mysle ze za 130zł za osobę na dzień da sie spokojnie bez spinki w Chorwacji przezyc..
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.04.2016 10:16

W tym roku my 2 połowa lipca więc szczyt szczytów. Wyjazd z domu w piatek po robocie a powrót do domu z soboty na niedzielę w nocy. Więc nieco ponad 2 tygodnie a jeszcze do naszego składu 2+1 dołacza nastoletnie 1. W tym roku bywajac na dość drogich i komfortowych campach pod namiotem mam nadzieje zamknać się w 5-tce choc czuje, ze może być ciężko. Rok temu koło 4,5 wyszło bez tego nastoletniego 1 :)
Jugosławia ok :)
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 253
Dołączył(a): 20.06.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jugosławia ok :) » 18.04.2016 10:35

Najtaniej będzie siedzieć w domu :boss:

to ile będą nas kosztować wakacje to zależy od zasobności portfela
jak nie zamierzasz na miejscu nic kupować i leżeć całymi dniami na plaży
i większych wymagań co do noclegu niema
to myślę że w 3,5 - 4 tys za 2 tygodnie wyrobisz + jedzenie z Polski (ok 500 zł tak myślę - woda piwo jedzenie śniadania obiady)
ale po mojemu to szkoda czasu na gary będąc na wakacjach
nieważne czy tu czy tam czy gdziekolwiek
będąc w Cro przy tamtejszych temperaturach w naszym przypadku
specjalnie jedzenie nie było priorytetem, nie chciało się jeść po prostu
śniadania mieliśmy z Polski :D za ok 100 zł bez pieczywa
a kończyliśmy na obiadokolacji w knajpie z piwem i colą dla młodzieży
mieściliśmy się od 120 - 350 kun
120 kun pizza + napoje
350 kun taca owoców morza + napoje, winko
w ciągu dnia dużo napojów, lody, owoce starczą
i koszt 2 tygodni to 5,5 - 6 tys. zł (3 OSOBY od 15.07.2015)
bez rozrzutności ale też nie odmawialiśmy sobie niczego
a i zwiedzania mieliśmy sporo (patrz relacja Marusici i okolice :D :D :D )

pozdrawiam :papa:
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 18.04.2016 16:03

paulr napisał(a):Tylko czy autorowi chodziło o 10 dni z przejazdem itp za 1300zl. Czy same 10 dni bez noclegow itp. Jako ze koszt noclegow czesto tanszy niz nad baltykiem. Dojazd to juz indywidualna sprawa a mysle ze za 130zł za osobę na dzień da sie spokojnie bez spinki w Chorwacji przezyc..



Autorka tamtego komentarza napisała: "Dojazd własny. 1 raz - 10-dniowy pobyt na Hvarze i w Dubrovniku. Całość kosztowała mnie ok. 1300 zł." - Może są odważni co z taka kasą wypuszczą się autem nad Adriatyk :)

Kiedyś w przewodniku Pascala wyczytałem o wartym zwiedzenia urokliwym nabrzeżnym deptaczku w mieście Omsk (środkowa Rosja). Będąc na miejscu zauważyłem jedynie trochę nierównych betonowych płyt poukładanych jedna przy drugiej w urokliwym nieładzie :) - Dopóki sam/sama nie pojedziesz i nie zobaczysz ile Ci poszło opinie innych mogą okazać się bardzo złudne.

Ostatecznie jak miałem 20 lat też podróżowałem po Bałkanach (od Słowenii po Albanię) jak piętaszek - jeździłem stopem, spałem po plażach, jadałem darmowe ryby z rybakami i...wydałem może z 500zł w miesiąc tej włóczęgi. Wspominam te chwile jako jedne z bardziej zaje...stych wakacji studenckich...
Jugosławia ok :)
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 253
Dołączył(a): 20.06.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jugosławia ok :) » 18.04.2016 19:03

AdamBeata napisał(a):
paulr napisał(a):Tylko czy autorowi chodziło o 10 dni z przejazdem itp za 1300zl. Czy same 10 dni bez noclegow itp. Jako ze koszt noclegow czesto tanszy niz nad baltykiem. Dojazd to juz indywidualna sprawa a mysle ze za 130zł za osobę na dzień da sie spokojnie bez spinki w Chorwacji przezyc..



Autorka tamtego komentarza napisała: "Dojazd własny. 1 raz - 10-dniowy pobyt na Hvarze i w Dubrovniku. Całość kosztowała mnie ok. 1300 zł." - Może są odważni co z taka kasą wypuszczą się autem nad Adriatyk :)

Kiedyś w przewodniku Pascala wyczytałem o wartym zwiedzenia urokliwym nabrzeżnym deptaczku w mieście Omsk (środkowa Rosja). Będąc na miejscu zauważyłem jedynie trochę nierównych betonowych płyt poukładanych jedna przy drugiej w urokliwym nieładzie :) - Dopóki sam/sama nie pojedziesz i nie zobaczysz ile Ci poszło opinie innych mogą okazać się bardzo złudne.

Ostatecznie jak miałem 20 lat też podróżowałem po Bałkanach (od Słowenii po Albanię) jak piętaszek - jeździłem stopem, spałem po plażach, jadałem darmowe ryby z rybakami i...wydałem może z 500zł w miesiąc tej włóczęgi. Wspominam te chwile jako jedne z bardziej zaje...stych wakacji studenckich...



święta prawda :hut:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.04.2016 20:09

Jugosławia ok :) napisał(a):...
to ile będą nas kosztować wakacje to zależy od zasobności portfela...


Teeż tak myślę :)

My w planach mamy zamiar za 4 osobową rodzinę (dzieci prawie 4 i 6 letnie )zmieścić się w kwocie 6000 zł. Termin połowa lipca, Hvar na 10 dni.
Mam nadzieję, że się uda.

Z moich obliczeń wynika:
nocleg - 500e- ( ok 2180 zł)
dojazd i paliwo na zwiedzanie na miejscu - ok 800 zł ( na szczęście LPG)
winiety, autostrady i prom- ok 500 zł
ubezpieczenie 200 zł ( nad ubezpieczeniem auta zastanawiamy się )
zakupy w pl- spożywcze plus maski i buty do wody - ok 550 zł
życie na miejscu ( jedzenie i bilety wstępu, parkingi- tego niewiele więc głównie jedzenie i przyjemności ) - 1800 zł

Szału nie ma bo wychodzi ok 300 kun na dzień na całą rodzinę ale myślę, że głodować nie będziemy,
Gotować planujemy sami- jakieś szybkie makarony z sosem czy jakiś grill a czasem pizza czy frytki dla dzieciaków i myślę, że powinniśmy się zmieścić.
Oby :D
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 18.04.2016 23:29

alechandro napisał(a):Na wp.pl jest dzisiaj artykuł na temat Chorwacji i spodobał mi się jeden z komentarzy :

" Byłam w Chorwacji dwukrotnie. Dojazd własny. 1 raz - 10-dniowy pobyt na Hvarze i w Dubrovniku. Całość kosztowała mnie ok. 1300 zł. 2 raz - tygodniowy pobyt w okolicach Zadaru. Wydałam ok. 1100 zł. Wydatki bez alkoholu, ale z praktycznie codziennymi wizytami w restauracjach na obiady bądź kolacje. Szczerze polecam CRO :) "

Albo głupia albo nieszczęśliwa... :lol:
1100, 1300 zł przy codziennych wizytach w restauracji przy 10 dniach... :mrgreen:
Chyba zamawiała bułkę i musztardę... :D



Trudno się z tobą nie zgodzić, po tym jak wkleiłeś jakiś strzęp całego artykułu.

Głupia, nieszczęśliwa? A może ładna i zaradna? Znam dziewczyny, które nie wydają grosza, a podejrzewam że na takich jachtach jak one spędzały "wakacje" ty nawet nie śniłeś po całej flaszce własnego samogonu.

:devil:
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.04.2016 23:37

A to też dobre rozwiązanie, może te kwoty tylko na lody wydawała... ? No nie, pomyłka z mojej strony bo jeśli tylko takie kwoty wydawała to lody prawdopodobnie sama serwowała... :lol:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 18.04.2016 23:39

Zapodaj linka do tego artykułu, to chętnie przeczytam i się odniosę.
Ostatnio edytowano 18.04.2016 23:53 przez SingSing74, łącznie edytowano 1 raz
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 18.04.2016 23:51

Jugosławia ok :) napisał(a):Najtaniej będzie siedzieć w domu :boss:

1. po mojemu to szkoda czasu na gary będąc na wakacjach
nieważne czy tu czy tam czy gdziekolwiek

2. będąc w Cro przy tamtejszych temperaturach w naszym przypadku specjalnie jedzenie nie było priorytetem, nie chciało się jeść po prostu ....., śniadania mieliśmy z Polski, .....a kończyliśmy na obiadokolacji w knajpie z piwem i colą

3. ....., śniadania mieliśmy z Polski


ad. 1 Co znaczy gary? Czy grill to też gary? Ja przez dwa tygodnie mógłbym grillować (nie tylko podczas urlopu) i codziennie z przyjemnością podawać coś nowego. Niektórzy na taki sezon "garowy (grillowy)" czekają całą zimę, żeby na wakacyjnych forach internetowych wypisywać, że tak na prawdę to obciach. No chyba, że to blokersi, którzy nigdy nie zasmakowali potraw z własnego rusztu.

ad 2. Coś mi tu się nie zgadza :?

ad 3. Założę się, że na wakacyjny obiad przygotuję szybciej mój polski bigos, niż ty śniadanie z Polski ;)
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2016 08:08

JackDaniels zapodał linka do artykułu...
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 19.04.2016 11:27

AdamBeata napisał(a): podróżowałem po Bałkanach (od Słowenii po Albanię) jak piętaszek - jeździłem stopem, spałem po plażach, jadałem darmowe ryby z rybakami i...wydałem może z 500zł w miesiąc tej włóczęgi.


Nie wiedziałem, że piętaszek tak jeździł :mrgreen:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.04.2016 11:52

bluesman napisał(a):
AdamBeata napisał(a): podróżowałem po Bałkanach (od Słowenii po Albanię) jak piętaszek - jeździłem stopem, spałem po plażach, jadałem darmowe ryby z rybakami i...wydałem może z 500zł w miesiąc tej włóczęgi.


Nie wiedziałem, że piętaszek tak jeździł :mrgreen:


Tak, tak, podobno Ziemię okrążył w niecałe 80 dni, książka o tym jest, jakaś taka już leciwa ;)
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 19.04.2016 13:00

Tak, to wtedy, kiedy miał dwa lata wakacji...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 409
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone