Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.03.2019 22:47

wikol napisał(a):Bicie piany a dalej niewiadomo ile kosztuje urlop w Chorwacji....;)

Wiadomo.

koszt-urlopu-w-chorwacji-t42005.html

Ponieważ prowadzący wątek zapomniał o CRO.PL, mam w planie zrobić aktualizację. :idea:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.03.2019 23:27

U mnie 8-dniowy koszt urlopu w Chorwacji bez szaleństw i bez specjalnych wyrzeczeń to obecna średnia krajowa netto (jedna wypłata), 2 osoby, z płd PL; konkretne koszty moich wyjazdów, podawałem regularnie we właściwym ku temu wątku.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 22.03.2019 01:16

boboo
Czyli dobry steak w sosie truflowym i szklanicą piwa.
:P :P 8)
Sadysta :oczko_usmiech:
Z czerwonym winem w Cro będzie taniej :wink: Bo piwo zawsze winduje cenę, odwrotnie, niż u nas w PL.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 22.03.2019 05:30

Katerina napisał(a):Z czerwonym winem w Cro będzie taniej :wink:
To nie takie proste. Pytałem kilka razy, niestety bezalkoholowego wina nie mają :D Piwo owszem.
Chociaż w zeszłym roku "odkryłem na nowo" Schweppesa (bitter lemon). Idealny na pragnienie po całodziennej łódce.


piotrulex napisał(a):(...)
TEMAT: Ile średnio pali Twoja Astra?
Odpowiedź - nie mam pojęcia, guzik mnie to interesuje, leje jak zapala się rezerwa :)
Do przemyślenia
Ponieważ tytuł TEMATU "Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze" zawiera słowo "komentarze", pozwalam sobie takowe zamieszczać. A komentarz jak to komentarz, informacyjny być nie musi.


danilko napisał(a):Super analiza. Jak Stratton Oakmont.
Tak sobie myślę, że dla liczących dokładniej może się jednak przydać.
Kupując Kuny (średnio w okresie 3 lat) w połowie kwietnia zamiast przed samym urlopem na przełomie czerwca/lipca można zaoszczędzić 4-5%.
Przy 3.000 (pln) budżecie może to oznaczać np. paliwo na ~500 km, albo dołożysz trochę i wynajmiesz łódkę na pół dnia.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 22.03.2019 09:15

boboo napisał(a):Przy 3.000 (pln) budżecie może to oznaczać np. paliwo na ~500 km, albo dołożysz trochę i wynajmiesz łódkę na pół dnia.

Można też jak mój kolega jeść codziennie Berlinki na śniadanie kupione w Polsce w Makro. Przez 13 dni jadał gorące parówy na śniadanie z ketchupem Dawtona. Żona jego zajadała się codziennie owsianką z bananem.
Wyjazd miał bez dzieci więc sporo zaoszczędził. Poza tym auto na LPG na całorocznych oponach i 40EUR za noc w końcówce sierpnia. Raz był tylko w konobie a że z natury jest oszczędny i wszystko po taniości - urlop spędził w rozsądnych pieniądzach.
Wrażenia miał wspaniałe podobne do tych co wydają 9-10k za urlop.
A jeszcze jedno- wziął ze sobą zgrzewkę Żubra w promocji.
Ostatnio edytowano 22.03.2019 09:18 przez wikol, łącznie edytowano 1 raz
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 22.03.2019 09:18

wikol napisał(a):(...) Wyjazd miał bez dzieci więc sporo zaoszczędził (...)
Heh, to pomyśl ile by zaoszczędził jadąc z dziećmi i karmiąc je w taki sam sposób.

A wracając do wymiany PLN/HRK:
Chciałem tylko pokazać, że wymieniając w danym okresie (na podstawie kilkuletniego wykresu) walutę, ma się szansę na korzystniejszy zakup.
Ostatnio edytowano 22.03.2019 09:20 przez boboo, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.03.2019 09:19

boboo napisał(a): ... Ponieważ tytuł TEMATU "Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze" zawiera słowo "komentarze", pozwalam sobie takowe zamieszczać. A komentarz jak to komentarz, informacyjny być nie musi ...


No i znów, po dłuższym namyślę, przyznaję Ci rację :)

Ja sporo liczę, głównie zawodowo, tak więc policzenie kosztów wakacji jest dla mnie przyjemnością i zajmuje maks 10 minut. Aż tyle gdyż dziele te wydatki na kilka grup aby więcej to mówiło. Wielokrotnie nasz arkusz pozwolił na oszacowanie i zaplanowanie wydatków o naszych znajomych, którzy po raz pierwszy do cro się wybierali. Uważam to za rzecz przydatna aby wiedzieć ile mnie coś kosztowało. Wydać mogę ale muszę wiedzieć za co oraz ile :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.03.2019 09:26

wikol napisał(a):Można też jak mój kolega jeść codziennie Berlinki na śniadanie kupione w Polsce w Makro. Przez 13 dni jadał gorące parówy na śniadanie z ketchupem Dawtona. Żona jego zajadała się codziennie owsianką z bananem.
Wyjazd miał bez dzieci więc sporo zaoszczędził. Poza tym auto na LPG na całorocznych oponach i 40EUR za noc w końcówce sierpnia. Raz był tylko w konobie a że z natury jest oszczędny i wszystko po taniości - urlop spędził w rozsądnych pieniądzach.
Wrażenia miał wspaniałe podobne do tych co wydają 9-10k za urlop.
A jeszcze jedno- wziął ze sobą zgrzewkę Żubra w promocji.


Mamy znajomych co ich dzieciaki jedzą codziennie kanapkę z serem i ketchupem i na nic innego nie idzie dzieciaków namówić

Od lat ja jem na śniadanie owsiankę, czasem też z bananem. Pyszne i zdrowe. Polecam zarówno ja, jak i mój lekarz oraz dietetyk

Żona od zawsze jeździ autami na LPG (jak miała tylko Pb to co jakiś czas jej zabrakło gdyż zapomniała zatankować). Od kilku lat ma również opony całoroczne, gdyż na zmiany musiałem i tak jeździć ja, a najzwyczajniej w świecie mi się nie chciało

Jak to łatwo kogoś krytykować i się nabijać :)

Aaaa, no i też uwielbiam Berlinki i tym podobne paróweczki ze znaczną zawartością mięsa :)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 22.03.2019 09:30

piotrulex napisał(a):
Mamy znajomych co ich dzieciaki jedzą codziennie kanapkę z serem i ketchupem i na nic innego nie idzie dzieciaków namówić

Od lat ja jem na śniadanie owsiankę, czasem też z bananem. Pyszne i zdrowe. Polecam zarówno ja, jak i mój lekarz oraz dietetyk

Żona od zawsze jeździ autami na LPG (jak miała tylko Pb to co jakiś czas jej zabrakło gdyż zapomniała zatankować). Od kilku lat ma również opony całoroczne, gdyż na zmiany musiałem i tak jeździć ja, a najzwyczajniej w świecie mi się nie chciało

Jak to łatwo kogoś krytykować i się nabijać :)

Aaaa, no i też uwielbiam Berlinki i tym podobne paróweczki ze znaczną zawartością mięsa :)

Nikt się nie nabija. Przytoczyłem przykłady taniego wypoczynku.
Też lubię Berlinki. Miałem 4 auta na LPG więc nic w tym zdrożnego. Też zajadam się rano owsianką tyle że z rodzynkami.
Nie dorobiłem się opon całorocznych gdyż w wysokie partie gór zimą tylko kapcie zimowe.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.03.2019 09:40

wikol napisał(a): Nikt się nie nabija. Przytoczyłem przykłady taniego wypoczynku...


OK, wobec tego niewłaściwie wpis odebrałem :)

Dla nas to nie jest "tani wypoczynek". Dla nas jest on NORMLANY, ale w porównaniu z zajadaniem się codziennie przy każdym posiłku w konobach, jechaniem paliwożernym autem itd to faktycznie wychodzi taniej. Taniej dla tego co jedzie drożej, ale normalnie dla tego co jedzie taniej :) Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 22.03.2019 09:42

piotrulex napisał(a):(...) Uważam to za rzecz przydatna aby wiedzieć ile mnie coś kosztowało (...)
Czas przeszły.
Kupione i po sprawie, zapominam cenę.
Bardziej rajcuje mnie zasiąść z deserem przed telewizorkiem i oglądać filmiki i zdjęcia z urlopu niż wertować wyciągi z konta z tego okresu.

Gdzieś tu ktoś mnie kiedyś pytał ile dałem za kwaterę (tegoroczną w Lumbardzie).
Było to zaledwie parę dni po tym jak zarezerwowałem.
Aby odpowiedzieć musiałem przejrzeć e-maile, bo po prostu nie pamiętałem.

Może dlatego nie przykładam wagi do pieniędzy, bo mam sporo prestiżnych znajomych* i widzę, co owe z nimi robią.


*znajomy ≠ kolega lub przyjaciel
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.03.2019 09:57

wikol napisał(a):Można też jak mój kolega jeść codziennie Berlinki na śniadanie kupione w Polsce w Makro. Przez 13 dni jadał gorące parówy na śniadanie z ketchupem Dawtona.


Wprawdzie nie są to Berlinki (bo musiałbym je spakować pod czapkę zaburtowego z braku miejsca w aucie :mrgreen: ) ale chorwackie Cekiny idą jak woda na śniadania :D Ile kosztują za cholerę nie wiem :roll: Tak samo nie wiem po ile są pomidory, a te w komplecie z Cekinami i nie tylko idą po 2 kilo na dzień. Na wodę zabieramy kromy z marmoladą bo świetnie się łączą z radlerami :mrgreen: Dieta tania i skuteczna, nooo może nie licząc radlerów ...... i masła którego cenę zapamiętałem po tym jak w Polsce stało się modne porównywanie jego cen :mrgreen:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 22.03.2019 10:12

wikol napisał(a):
boboo napisał(a):Przy 3.000 (pln) budżecie może to oznaczać np. paliwo na ~500 km, albo dołożysz trochę i wynajmiesz łódkę na pół dnia.

Można też jak mój kolega jeść codziennie Berlinki na śniadanie kupione w Polsce w Makro. Przez 13 dni jadał gorące parówy na śniadanie z ketchupem Dawtona. Żona jego zajadała się codziennie owsianką z bananem.
Wyjazd miał bez dzieci więc sporo zaoszczędził. Poza tym auto na LPG na całorocznych oponach i 40EUR za noc w końcówce sierpnia. Raz był tylko w konobie a że z natury jest oszczędny i wszystko po taniości - urlop spędził w rozsądnych pieniądzach.
Wrażenia miał wspaniałe podobne do tych co wydają 9-10k za urlop.
A jeszcze jedno- wziął ze sobą zgrzewkę Żubra w promocji.


Wikol czy Ty nam cos próbujesz udowodnić swoimi wpisami ?

Przeciez mozna jesc parówki na śniadanie wydając 3000 na urlop lub wydać 20000 i tez jechać na parówkach.....

P.S. jako zwolennik opon całorocznych przyznam sie do grzechu. W zeszlym roku byłem w Cro na zimówkach, mialem taki komplecik na ścioranie :oczko_usmiech:

Jadąc autem na lpg tez mozna wydać mało lub dużo....
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 22.03.2019 10:19

sito_zabrze napisał(a):
P.S. jako zwolennik opon całorocznych przyznam sie do grzechu. W zeszlym roku byłem w Cro na zimówkach, mialem taki komplecik na ścioranie :oczko_usmiech:

.

Gratuluje odpowiedzialności za siebie i innych. Opona zimowa na gorącym asfalcie ma całkiem inne właściwości niż opona letnia czy całoroczna.
Wysoki bieżnik zaprojektowany jest specjalnie po to, żeby lepiej wbijać się w śnieg. Z kolei na twardej nawierzchni takiej jak asfalt opona zimowa ma z nią mniejsze pole kontaktu niż opona letnia. W konsekwencji droga hamowania auta wydłuża się, w skrajnych przypadkach przy prędkości 100 km/h nawet o dystans długości 16 metrów (dane według instytutu ADAC).
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 22.03.2019 10:26

wikol napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):
P.S. jako zwolennik opon całorocznych przyznam sie do grzechu. W zeszlym roku byłem w Cro na zimówkach, mialem taki komplecik na ścioranie :oczko_usmiech:

.

Gratuluje odpowiedzialności za siebie i innych. Opona zimowa na gorącym asfalcie ma całkiem inne właściwości niż opona letnia czy całoroczna.
Wysoki bieżnik zaprojektowany jest specjalnie po to, żeby lepiej wbijać się w śnieg. Z kolei na twardej nawierzchni takiej jak asfalt opona zimowa ma z nią mniejsze pole kontaktu niż opona letnia. W konsekwencji droga hamowania auta wydłuża się, w skrajnych przypadkach przy prędkości 100 km/h nawet o dystans długości 16 metrów (dane według instytutu ADAC).


ADAC to ta firma co oszukiwała na testach ?

Jadąc do Cro niewazne czym i niewazne na jakich oponach uważam ze jestem jednym z najbardziej bezpiecznych kierowców. Nie jest to kwestia posiadanego sprzętu tylko mózgu. A widząc poczynania niektórych jadących jak na wyścigi z dziećmi w fotelikach tylko sie uśmiecham, jak siedzą mi na zderzaku albo wyprzedzają znacząco przekraczając prędkość i zdrowy rozsądek

P.S. Nasz koszt na 2019 jest bez zmian. Wyniesie 5500 za 2+1 w sierpniu za 14 dni. Parówek nie bedziemy jedli :oczko_usmiech: Auto z gazem, w tym roku na letnich oponach, mimo tego jazda z maksimum przestrzegania przepisów
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 671
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone