Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.03.2019 09:50

amatus1 napisał(a):Nasz orientacyjny koszt wakacji Chorwacja 06/07.2019 2+1
Dojazd: 1800 zł
Benzyna 1400 zł ( 4200 km przy koszcie 6 zł za 1 litr i spalaniu 6,0l /100km),
Winiety: 400 zł ( Polska, Słowacja, Węgry, Chorwacja),
Apartament: 1800 zł
14 noclegów
Wyżywienie: 2800 zł
Śniadania- 400 zł,
Obiadokolacje- 1400 zł ( ok 7 wyjść do konoby średnio po 350 kun),
napoje,lody, przekąski, owoce: 600 zł,
zakupy spożywcze w Pl- 400 zł
Dodatkowe koszty: 400 zł
parkingi, wstępy, pamiątki- 400 zł
RAZEM: 6800
Liczymy, że się zmieścimy w tych sumach, zazwyczaj przez ostanie lata się mieściliśmy...obecnie jest troszkę drożej ale mniej wydamy na wstępy, wejścia itp. Jak coś się zaoszczędzi z tej sumy to zostanie przeznaczone na jakiś rejs albo kolejny wyjazd...:)

Bardzo atrakcyjna cena za noclegi ... Wychodzi 30eurakow /noc
Tak z ciekawości gdzie można znaleźć takie miejsce ?
Ja jeszcze nie spałem poniżej 75euro( 2+1)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 28.03.2019 09:54

piotrulex napisał(a):My nie osiągamy wyniku, nie liczymy tabelek na wakacjach. Wypoczywamy tak jak chcemy, jak lubimy, jak mamy ochotę, jak nam wygodnie, tam gdzie chcemy itd. Kwota wychodzi sama


piotrulex napisał(a):Ja sporo liczę, głównie zawodowo, tak więc policzenie kosztów wakacji jest dla mnie przyjemnością i zajmuje maks 10 minut. Aż tyle gdyż dziele te wydatki na kilka grup aby więcej to mówiło. Wielokrotnie nasz arkusz pozwolił na oszacowanie i zaplanowanie wydatków o naszych znajomych, którzy po raz pierwszy do cro się wybierali. Uważam to za rzecz przydatna aby wiedzieć ile mnie coś kosztowało. Wydać mogę ale muszę wiedzieć za co oraz ile :)

Kolejny raz stwierdzam mister mind i podziwiam, nie umiem aż tak bardzo liczyć oprócz tego, że liczę wyłącznie na siebie
:papa:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 28.03.2019 10:17

piotrulex napisał(a):Wczoraj na obiad robiłem pyszne risotto z owocami morza i białym winem. Czasowo zeszło koło 30 minut, z jednej porcji wyszło na gotowo prawie kilogram. Wino było za kilkanaście zeta wiec tanie. Owoce morza z 200g, oczywiście mrożone za kilkanaście zeta. Ryż, czosnek, cebula, bulion - groszowe sprawy. Całość wyszło za 30 zeta z groszem. Wina potrzebowałem z 50ml wiec do tego jeszcze zostało do wypicia. Niedaleko nas jest niezła, włoska knajpa. Tam za 100g risotto wołają 35zł i 80zł za butelkę wina. To z owocami morza w wersji domowej było dla nas zdecydowanie smaczniejsze, bogatsze i kilkanaście razy tańsze. No ale np. nasi znajomi uwielbiają tam chodzić choć szczerze przyznają, że nasze absolutnie nie jest gorsze a może i nawet lepsze :) Wszystko jest dla ludzi :)

Przepraszam, jeszcze do tego był przywieziony serek, Szwajcarski LE GRUYERE gdzie za 0,147kg zapłaciłem w MIGROSie 2,35 franka wiec i tak bardzo niedrogo

Jak gdzieś bywamy, czy to w knajpach, u znajomych czy na rodzinnych imprezach z córką dość często kręcimy nosem na jedzenie. Nie dlatego, ze jest złe i niesmaczne. Zasadniczo dlatego że moja żona fantastycznie gotuje, dla mnie wręcz ponadprzeciętnie dobrze i ma to po swojej mamie a mojej szanownej teściowej :)

Aby koszta obniżyć za rok na wakacje jedzie z nami patelnia do risotto :)

Podobno nie liczy na wyjeździe.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.03.2019 10:23

wikol napisał(a):
piotrulex napisał(a):Wczoraj na obiad robiłem pyszne risotto z owocami morza i białym winem. Czasowo zeszło koło 30 minut, z jednej porcji wyszło na gotowo prawie kilogram. Wino było za kilkanaście zeta wiec tanie. Owoce morza z 200g, oczywiście mrożone za kilkanaście zeta. Ryż, czosnek, cebula, bulion - groszowe sprawy. Całość wyszło za 30 zeta z groszem. Wina potrzebowałem z 50ml wiec do tego jeszcze zostało do wypicia. Niedaleko nas jest niezła, włoska knajpa. Tam za 100g risotto wołają 35zł i 80zł za butelkę wina. To z owocami morza w wersji domowej było dla nas zdecydowanie smaczniejsze, bogatsze i kilkanaście razy tańsze. No ale np. nasi znajomi uwielbiają tam chodzić choć szczerze przyznają, że nasze absolutnie nie jest gorsze a może i nawet lepsze :) Wszystko jest dla ludzi :)

Przepraszam, jeszcze do tego był przywieziony serek, Szwajcarski LE GRUYERE gdzie za 0,147kg zapłaciłem w MIGROSie 2,35 franka wiec i tak bardzo niedrogo

Jak gdzieś bywamy, czy to w knajpach, u znajomych czy na rodzinnych imprezach z córką dość często kręcimy nosem na jedzenie. Nie dlatego, ze jest złe i niesmaczne. Zasadniczo dlatego że moja żona fantastycznie gotuje, dla mnie wręcz ponadprzeciętnie dobrze i ma to po swojej mamie a mojej szanownej teściowej :)

Aby koszta obniżyć za rok na wakacje jedzie z nami patelnia do risotto :)

Podobno nie liczy na wyjeździe.


Wow, napracowałeś się :) Warto było?

Widzisz ten uśmieszek na końcu?

Prawda, nie liczę na wyjeździe. Poświęcam kilka minut na policzenie po powrocie :)

Widzisz różnice między liczeniem na wyjeździe a podsumowaniem wydatków po powrocie?

Dodatkowo risotto to pyszna i banalnie prosta w wykonaniu potrawa, którą ciężko skopać. Nawet mi pyszne wychodzi. Odnoszę wrażenie, że na wakacjach w cro robić go nie będziemy, ale w sumie nie jest to taki zły pomysł. Tylko nie chce mi się targać patelni aby zrobić na niej jeden obiad
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.03.2019 10:41

piotrulex napisał(a):
wikol napisał(a):
piotrulex napisał(a):Wczoraj na obiad robiłem pyszne risotto z owocami morza i białym winem. Czasowo zeszło koło 30 minut, z jednej porcji wyszło na gotowo prawie kilogram. Wino było za kilkanaście zeta wiec tanie. Owoce morza z 200g, oczywiście mrożone za kilkanaście zeta. Ryż, czosnek, cebula, bulion - groszowe sprawy. Całość wyszło za 30 zeta z groszem. Wina potrzebowałem z 50ml wiec do tego jeszcze zostało do wypicia. Niedaleko nas jest niezła, włoska knajpa. Tam za 100g risotto wołają 35zł i 80zł za butelkę wina. To z owocami morza w wersji domowej było dla nas zdecydowanie smaczniejsze, bogatsze i kilkanaście razy tańsze. No ale np. nasi znajomi uwielbiają tam chodzić choć szczerze przyznają, że nasze absolutnie nie jest gorsze a może i nawet lepsze :) Wszystko jest dla ludzi :)

Przepraszam, jeszcze do tego był przywieziony serek, Szwajcarski LE GRUYERE gdzie za 0,147kg zapłaciłem w MIGROSie 2,35 franka wiec i tak bardzo niedrogo

Jak gdzieś bywamy, czy to w knajpach, u znajomych czy na rodzinnych imprezach z córką dość często kręcimy nosem na jedzenie. Nie dlatego, ze jest złe i niesmaczne. Zasadniczo dlatego że moja żona fantastycznie gotuje, dla mnie wręcz ponadprzeciętnie dobrze i ma to po swojej mamie a mojej szanownej teściowej :)

Aby koszta obniżyć za rok na wakacje jedzie z nami patelnia do risotto :)

Podobno nie liczy na wyjeździe.


Wow, napracowałeś się :) Warto było?

Widzisz ten uśmieszek na końcu?

Prawda, nie liczę na wyjeździe. Poświęcam kilka minut na policzenie po powrocie :)

Widzisz różnice między liczeniem na wyjeździe a podsumowaniem wydatków po powrocie?

Dodatkowo risotto to pyszna i banalnie prosta w wykonaniu potrawa, którą ciężko skopać. Nawet mi pyszne wychodzi. Odnoszę wrażenie, że na wakacjach w cro robić go nie będziemy, ale w sumie nie jest to taki zły pomysł. Tylko nie chce mi się targać patelni aby zrobić na niej jeden obiad

Ja zawsze coś gotuje w Chorwacji bo to po prostu uwielbiam i sprawia mi to przyjemność : np) jak kupię w Stronie mule i ostrygi prosto z wody to nie darował bym sobie jakbym ich sam nie przyrządził :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 28.03.2019 12:08

Sadeczanin78 napisał(a):
amatus1 napisał(a):Nasz orientacyjny koszt wakacji Chorwacja 06/07.2019 2+1
Dojazd: 1800 zł
Benzyna 1400 zł ( 4200 km przy koszcie 6 zł za 1 litr i spalaniu 6,0l /100km),
Winiety: 400 zł ( Polska, Słowacja, Węgry, Chorwacja),
Apartament: 1800 zł
14 noclegów
Wyżywienie: 2800 zł
Śniadania- 400 zł,
Obiadokolacje- 1400 zł ( ok 7 wyjść do konoby średnio po 350 kun),
napoje,lody, przekąski, owoce: 600 zł,
zakupy spożywcze w Pl- 400 zł
Dodatkowe koszty: 400 zł
parkingi, wstępy, pamiątki- 400 zł
RAZEM: 6800
Liczymy, że się zmieścimy w tych sumach, zazwyczaj przez ostanie lata się mieściliśmy...obecnie jest troszkę drożej ale mniej wydamy na wstępy, wejścia itp. Jak coś się zaoszczędzi z tej sumy to zostanie przeznaczone na jakiś rejs albo kolejny wyjazd...:)

Bardzo atrakcyjna cena za noclegi ... Wychodzi 30eurakow /noc
Tak z ciekawości gdzie można znaleźć takie miejsce ?
Ja jeszcze nie spałem poniżej 75euro( 2+1)

Jak to powiedziane tu kto bogatemu zabroni:).
A tak an serio mamy taką cenę od lat i mam nadzieję, że się nie zmieni w tym roku:).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.03.2019 12:22

To zazdroszczę :)...
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 28.03.2019 12:46

Sadeczanin78 napisał(a):To zazdroszczę :)...

Ja Tobie 75 euro nie ale kwaterka zapewne przednia-nad samą wodą?
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 28.03.2019 12:49

Tak sobie policzyłem na szybko ile najmniej moja rodzina moze wydać na tydzień w Cro.

Poniewaz ma być tanio to jedziemy blisko, czyli okolice Crikvenicy. Jakies 900km. Kupijemy winiete na CZ i A, czyli 50zl plus 45zł, plus jedziemy oszczędnie w trasie autem na LPG, powiedzmy 9L na 100km. Paliwo wyjdzie jakies 500zl. Razem koszt dojazdu 600. Bierzemy apartman za 35E powiedzmy w czerwcu, 7 noclegów to 1050zł. Do kieszeni powiedzmy 150zł na kazdy dzień ( zakupy w sklepie, jakieś lody dla dziecka , pizza ).

600+1050+1050 daje 2700zł za rodzine 2+1
Uwazam ze nie jest to zaden wyczyn mimo ze sami wydajemy więcej.

Zostaje kwestia :

siedzieć w domu i patrzeć jak dziecko z nudów lata w koło bloku z dziećmi które nigdy na wakacje nie jezdzą czy zabrać je na tydzień nad piękne morze ? Moje dziecko nie wychodzi z wody praktycznie, moge jeść bułke z bananem przez cały pobyt byle tylko zapewnić mu taki wyjazd. Nie trzeba wydać milionów zeby dziecko mialo co wspominać. Moje ma 4 lata i bedzie jechało 3 raz do Cro. Statystyka duzo lepsza niz moja a ja jade po raz dziesiąty..... :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.03.2019 14:05

Najbliżej nas jest niedoceniona Kraljevica, Bakar i Bakarac - zaledwie 840 km, z widokiem na zbiorniki ropy :mrgreen:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 28.03.2019 14:07

Dobrze jechać na przełomie sierpień/wrzesień. W BaskaVoda można teraz znaleźć dobrą kwaterę za 45/40EUR za noc w tym terminie /2+1/

Jak dziecko jest w wieku przedszkolnym można być bardziej elastycznym jeśli chodzi o termin. Gorzej jak zacznie się szkoła.

Jak ktoś nie lubi się kąpać może spędzić urlop w Zagrzebiu, też powie że był w Chorwacji.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 28.03.2019 14:10

Przy okazji wakacji w Cro można spełnić jedną z noworocznych obietnic, a mianowicie, przejść na dietę :idea:
Bez wątpienia nie będzie to świadczyć o naszym dziadowaniu, a jedynie o nowoczesnym i zdrowym stylu życia.
Wpłynie korzystnie na koszt całego urlopu, a my sami wrócimy do kraju jak młodzi bogowie.

Tutaj można znaleźć wiele propozycji skutecznych diet.
Osobiście skłaniam się do diety francuskich modelek :wink:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 28.03.2019 15:46

Dzięki programowi 500+ na KAŻDE dziecko, więcej polskich rodzin będzie jechać do Chorwacji. Za rok może być tłoczniej i trochę drożej.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 28.03.2019 16:59

wikol napisał(a):Dobrze jechać na przełomie sierpień/wrzesień. W BaskaVoda można teraz znaleźć dobrą kwaterę za 45/40EUR za noc w tym terminie /2+1/

Jak ktoś nie lubi się kąpać może spędzić urlop w Zagrzebiu, też powie że był w Chorwacji.


No i będzie miał racje. Zagrzeb leży w Chorwacji
Nie kazdy jadący do Cro jedzie leżeć plackiem na plaży.
Tak samo jak nie kazdy jadący w góry musi po nich chodzić
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 28.03.2019 17:03

Po 4 wyjazdach samochodem w tym roku plan jest inny. Bilety Wizzair do Splitu x3.Lipiec. Plus 3x10kg bagażu plus 1x20kg.2200PLN.Tylko niezbędne rzeczy, a nie 300kg balastu w bagażniku. Noclegi 14x50E.Dojazd z lotniska i na lotnisko po powiedzmy 35-40E.Wynajęcie auta na 7dni ok.250E.Paliwo 800kun.+-. Kupione walizki wymiarowe do podręcznego 400PLN. To daje dla 2+1 7000PLN . I na miejscu nie damy rady wydać mniej niż 5000kun niestety. Jak by nie liczyć na 2 tygodnie albo 10000PLN albo 2500E.Może z 1000PLN mniej przy oszczędzaniu na miejscu. Kolejny 1000 mniej przy plażingu a nie zwiedzaniu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 674
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone