Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 04.04.2019 20:16

Nie dziwię się. U nich sezon trwa parę miesięcy. Chcą zarobić.
Tak jak nasi górale. Na wyciągach narciarskich też jest w Polsce bardzo drogo..
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 04.04.2019 20:18

Sadeczanin78 napisał(a): ....większość chorwatow to zwykle .......które sprzedadzą cię za parę euro... żyją z turystów i mają gdzieś kto u nich będzie spał byle zapłacił jak najwięcej i taka jest prawda a jak się da to przedstawiciel tego wspaniałego narodu jeszcze cię za parking i klimatyzację dodatkowo skasuje ....

Nie pozostaje mi nic innego jak wyrazić ubolewanie, że masz takie doświadczenia.
Ja podczas wszystkich swoich pobytów nie spotkałem nikogo takiego.

Więc opcje są trzy:
1- masz po prostu wyjątkowego pecha
2-ja mam wyjątkowe szczęście
3- najzwyklej w świecie kłamiesz ( z nie wiadomo jakich powodów).
Kilka razy zdarzało mi się rezerwować bez wpłaty zaliczki, nigdy nie płaciłem za parking i za klimatyzację (o ile nie było w"umowie" mowy o dopłacie).Niemal zawsze czekał na mnie poczęstunek od gospodarzy, drobne upominki na drogę powrotną (figi, rakija, itp.), mała przejażdżka łódką gospodarza (wyobraź sobie, że za free).
Niezależnie od Twojej opinii ( do której masz prawo) każdemu należy się szacunek.
Także Chorwatom.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.04.2019 20:29

anakin napisał(a):
Sadeczanin78 napisał(a): ....większość chorwatow to zwykle .......które sprzedadzą cię za parę euro... żyją z turystów i mają gdzieś kto u nich będzie spał byle zapłacił jak najwięcej i taka jest prawda a jak się da to przedstawiciel tego wspaniałego narodu jeszcze cię za parking i klimatyzację dodatkowo skasuje ....

Nie pozostaje mi nic innego jak wyrazić ubolewanie, że masz takie doświadczenia.
Ja podczas wszystkich swoich pobytów nie spotkałem nikogo takiego.

Więc opcje są trzy:
1- masz po prostu wyjątkowego pecha
2-ja mam wyjątkowe szczęście
3- najzwyklej w świecie kłamiesz ( z nie wiadomo jakich powodów).
Kilka razy zdarzało mi się rezerwować bez wpłaty zaliczki, nigdy nie płaciłem za parking i za klimatyzację (o ile nie było w"umowie" mowy o dopłacie).Niemal zawsze czekał na mnie poczęstunek od gospodarzy, drobne upominki na drogę powrotną (figi, rakija, itp.), mała przejażdżka łódką gospodarza (wyobraź sobie, że za free).
Niezależnie od Twojej opinii ( do której masz prawo) każdemu należy się szacunek.
Także Chorwatom.

Nie mówię że wszyscy tacy są !!
Raz mi się zdarzyło że skąpiec Chorwacki chciał mnie naciągnąć dodatkowo na opłatę za miejsce parkingowe które zresztą było na jego podwórku postraszyłem obucha że poinformuje booking gdyż w ofercie parking miał być za free i odpuścił ale podobnych przypadków na forum spotkałem sporo pozatym jest dokładnie tak jak kolega Wikol zauważył żyją z turystów więc w większości mają tylko euro w oczach jak górale w zimie i właściciele knajp nad Bałtykiem w lecie.....
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 04.04.2019 20:36

Sadeczanin78 napisał(a):Nie ma reguły...czasem taniej przez booking coś zarezerwujesz ....większość chorwatow to zwykle .......które sprzedadzą cię za parę euro... żyją z turystów i mają gdzieś kto u nich będzie spał byle zapłacił jak najwięcej i taka jest prawda a jak się da to przedstawiciel tego wspaniałego narodu jeszcze cię za parking i klimatyzację dodatkowo skasuje ....


Sadeczanin78 napisał(a):Nie mówię że wszyscy tacy są !!
Raz mi się zdarzyło że skąpiec Chorwacki chciał mnie naciągnąć dodatkowo na opłatę za miejsce parkingowe które zresztą było na jego podwórku postraszyłem obucha że poinformuje booking gdyż w ofercie parking miał być za free i odpuścił ale podobnych przypadków na forum spotkałem sporo pozatym jest dokładnie tak jak kolega Wikol zauważył żyją z turystów więc w większości mają tylko euro w oczach jak górale w zimie i właściciele knajp nad Bałtykiem w lecie.....

Raz Ci się zdarzyło, ale mówisz "większość".
Jeden jest większe od zera.
Od pozostałych liczb (dodatnich) jest mniejsze.

Czyli czytałeś, nie odczułeś na własnej skórze ( poza "jednym Chorwatem", który absolutnie nie jest "większością").
Więc Twoja opinia (wyrażona na podstawie własnych doświadczeń) dotyczy jednostki, nie zaś całej nacji.
Tak będzie precyzyjniej.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 04.04.2019 20:36

Sadeczanin78 napisał(a):
anakin napisał(a):
Sadeczanin78 napisał(a): ....większość chorwatow to zwykle .......które sprzedadzą cię za parę euro... żyją z turystów i mają gdzieś kto u nich będzie spał byle zapłacił jak najwięcej i taka jest prawda a jak się da to przedstawiciel tego wspaniałego narodu jeszcze cię za parking i klimatyzację dodatkowo skasuje ....

Nie pozostaje mi nic innego jak wyrazić ubolewanie, że masz takie doświadczenia.
Ja podczas wszystkich swoich pobytów nie spotkałem nikogo takiego.

Więc opcje są trzy:
1- masz po prostu wyjątkowego pecha
2-ja mam wyjątkowe szczęście
3- najzwyklej w świecie kłamiesz ( z nie wiadomo jakich powodów).
Kilka razy zdarzało mi się rezerwować bez wpłaty zaliczki, nigdy nie płaciłem za parking i za klimatyzację (o ile nie było w"umowie" mowy o dopłacie).Niemal zawsze czekał na mnie poczęstunek od gospodarzy, drobne upominki na drogę powrotną (figi, rakija, itp.), mała przejażdżka łódką gospodarza (wyobraź sobie, że za free).
Niezależnie od Twojej opinii ( do której masz prawo) każdemu należy się szacunek.
Także Chorwatom.

Nie mówię że wszyscy tacy są !!
Raz mi się zdarzyło że skąpiec Chorwacki chciał mnie naciągnąć dodatkowo na opłatę za miejsce parkingowe które zresztą było na jego podwórku postraszyłem obucha że poinformuje booking gdyż w ofercie parking miał być za free i odpuścił ale podobnych przypadków na forum spotkałem sporo pozatym jest dokładnie tak jak kolega Wikol zauważył żyją z turystów więc w większości mają tylko euro w oczach jak górale w zimie i właściciele knajp nad Bałtykiem w lecie.....

Źle trafiłeś. Ja podobnie jak anakin nigdy nie miałem inaczej niż w umowie tzn parking za free, klima za free a nawet pranie gdzie jest opłata było za free. Do tego zawsze jakaś rybka z grila, prust i inne smakołyki nie wspominając o rakiji i winie. Podwózka autkiem za darmo czesto, zakupy również...mozna tego sporo wyliczać...
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 04.04.2019 21:08

Ja również nigdy nie spotkałam się z brakiem życzliwości. Z niektórymi gospodarzami jestem do tej pory w kontakcie. Nikt nigdy nie próbował mnie naciągnąć, natomiast wielokrotnie dostawaliśmy drobne upominki - wino lub rakiję na powitanie, dzieci czekolady bez okazji, owoce i warzywa z ogrodu ... można tego jeszcze wiele wymieniać. Pokoje zawsze były zgodne z ofertą.
Zawsze można źle trafić, ale nie jest to domeną Chorwatów.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.04.2019 08:05

wikol napisał(a):Na booking nie patrzę gdyż ta sama oferta przez tą platformę była droższa o 140EUR niż bezposrednio od właściciela.


Tak jest zwykle i nie ma w tym nic nadzwyczajnego

Np. w przyszłym tygodniu potrzebuję na 2 noclegi 2-kę przy Okęciu

W hotelu zakupiłem ją o 20zł taniej niż na booking. Symbolicznie, gdyż jakiś 1% mniej, ale faktycznie na booking było drożej :). Dodatkowo w hotelu dali parking za 30zł auto/doba zamiast 60 :)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 05.04.2019 08:36

Podczas pobytów spotkałem się z życzliwością gospodarzy. W Gradacu interesu pilnowała matka właścicielki obiektu.
Co jakiś czas zapraszała mnie na kieliszeczek rakiji. Miłe pogawędki o historii Polski itd.
W Tucepi z kolei przy przedłużeniu pobytu dostałem mały rabat. 5EUR mniej za dobę, zawsze to miły gest.
Staram się być miły i uśmiechnięty dla gospodarzy, to ja jestem gościem u nich mimo że płacę za pobyt.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.04.2019 08:54

W takim razie ja mam pecha :(
Do tej pory jedyny kontakt z gospodarzami to jak im płaciłem po przyjeździe i odbierałem kucze... nie było okazji zostawić przywiezionych z Polski zobrowki i czekoladek a na dodatek zawsze przepłacam przez booking...
Może w tym roku bo będę 2 razy to trafię na takich ludzi o jakich piszecie :)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 05.04.2019 09:51

Ja tam nigdy nie zostawiałem żadnych prezentów dla gospodarzy bo i po co. Dwa razy w tym samym miejscu nie bywam.
No chyba że bym przyjeżdżał n-ty raz w to samo miejsce.
Uważam że obdarowywanie właścicieli ma jakiś podtekst / rabat na przyszły rok itd, stała cena /
Ale każdy musi odpowiedzieć sobie sam czemu kupuje prezenty...

Jak mnie częstowano rakiją, to pod koniec pobytu zawsze kupowałem parę butelek od gospodarza.

W Polsce też nie zostawiam prezentu dla właścicieli kwater.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.04.2019 10:04

wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 05.04.2019 10:06

Grzecznościowy prezent dla gospodarzy można wrzucić w koszty wyjazdu. Żubrówka, czekolada inne duperele i stówkę jesteśmy lżejsi.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.04.2019 10:24

Wikolku drogi a czy trzeba wszystko przeliczać na pieniądze ??? :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 05.04.2019 10:27

wikol napisał(a):Ja tam nigdy nie zostawiałem żadnych prezentów dla gospodarzy bo i po co. Dwa razy w tym samym miejscu nie bywam.
No chyba że bym przyjeżdżał n-ty raz w to samo miejsce.

I uważasz, że wtedy to byłby prezent?
Ja bym to nazwał wyrachowaniem.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 05.04.2019 10:35

Sadeczanin78 napisał(a):Wikolku drogi a czy trzeba wszystko przeliczać na pieniądze ??? :)

Oczywiście że nie, ale temat jest ILE KOSZTUJE urlop więc prezent można wliczyć w ten koszt.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 677
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone