Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.04.2019 22:43

wikol napisał(a):Selca, może być tanio ;)

Ale może też być bardzo drogo
https://fewo-kroatien.jimdo.com/ Też Selca, jakieś 200m od miejsca gdzie jeżdżę. :papa:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 06.04.2019 11:42

Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.04.2019 23:32

Widzę, że kwitnie nocne OT. :x

Posprzątane >>> ot-ile-kosztuje-urlop-w-chorwacji-t54310-60.html
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 07.04.2019 06:48

Drogo nie drogo - jadę do Chorwacji.
kars
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kars » 28.04.2019 11:12

Akurat tak się składa, że z praktycznie większości kierunków Chorwacja wydaje się być najbardziej rozsądna cenowo. Dzieje się tak z kilku względów: jest stosunkowo blisko, jest stosunkowo bezpiecznie, jest ciepło, każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli chodzi o ceny, to można powiedzieć, że wyglądają one bardzo podobnie jak ceny nad polskim morzem. Ba! Powiedziałbym, że jest znacznie taniej. Proponuję tutaj jeszcze sprawdzić: http://www.konto-studenckie.pl/porownan ... nckich.php witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.
Ostatnio edytowano 29.04.2019 06:58 przez kars, łącznie edytowano 1 raz
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 28.04.2019 11:45

kars napisał(a):Ba! Powiedziałbym, że jest znacznie taniej.

Wymień chociaż dwie rzeczy, artykuły ZNACZNIE tańsze w Chorwacji. Ciekaw jestem...
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 28.04.2019 12:42

kars napisał(a):Akurat tak się składa, że z praktycznie większości kierunków Chorwacja wydaje się być najbardziej rozsądna cenowo. Dzieje się tak z kilku względów: jest stosunkowo blisko, jest stosunkowo bezpiecznie, jest ciepło, każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli chodzi o ceny, to można powiedzieć, że wyglądają one bardzo podobnie jak ceny nad polskim morzem. Ba! Powiedziałbym, że jest znacznie taniej.

W jaki sposób to liczysz? Dla przykładu w zeszłym roku byliśmy 4 dni w Łebie Łączny koszt pobytu 800zl (w tym autostrada z Łodzi do Gdańska w obie strony) Teraz liczymy koszt w Chorwacji na 4500 do 5000zl za 10 dni Czyli w Polsce koszt/dzień 200zl a w Chorwacji około 500 Czyli ponad 2 razy tyle Termin wyjazdu identyczny. Więc nie wiem gdzie tu taniej? Dla mnie znacznie drożej
konradkondzio
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) konradkondzio » 28.04.2019 13:38

generalnie taniej w cro nie będzię , na moje liczenie po ubiegłych wakacjach wyszło mi ok 20% drożej za porównywalny komfort kwater w Polsce.
co ważne zrobiło się też drożej ogólnie w sklepach i knajpach niż dwa lata temu,a to już zabolało.
ale co tam ,raz się żyje .
pzdr.
bmxmen
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 10.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bmxmen » 06.05.2019 07:58

Wracając do tematu ubezpieczenia polecam ze swojej strony ubezpieczenia turystyczne od nationale nederlanden https://www.nn.pl/dla-ciebie/turystyka-i-hobby . Przeglądając sobie warunki ubezpieczenia, ubezpieczenie ma najmniej wykluczeń ze wszystkich ubezpieczeń jakie można sobie wykupić. Poza tym ubezpieczają na wysokie kwoty. Ubezpieczenie premium to cena od 8 zł na dzień a oferują:
300 000 -leczenie i assistance
150 000 - NNW
1000 - bagaż

Oprócz tego rzecz jasna warto jest wyrobić sobie kartę EKUZ
Ostatnio edytowano 08.05.2019 13:09 przez bmxmen, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.05.2019 08:33

wikol napisał(a):
kars napisał(a):Ba! Powiedziałbym, że jest znacznie taniej.

Wymień chociaż dwie rzeczy, artykuły ZNACZNIE tańsze w Chorwacji. Ciekaw jestem...


1. Świeże figi
2. Gałka lodów (zwłaszcza mając na uwadze ich wielkość)

Co by nie było, dla nas Chorwacja nie jest znacznie tańsza. Jest nieznacznie droższa
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 06.05.2019 15:49

Naprawdę ciężko znaleźć coś taniej niż w PL. Może sól morska za 4kuny w markecie za kg. Sardele za 10 kun od rybaka w porcie za kg. 10 kun za 5 zgrillowanych sardeli z kruchem? Rejsy Jadroliniją po 33kuny za rejs? W moim odczuciu i z obserwacji o całość jest -20-50procent droższa niż w PL niestety. Noclegi często ciężko porównywać bo w PL raczej pokoje a nie samodzielne Apartmany na wynajem, u nas cena za osobę , w Cro za Apartman 2+2 np.? Chyba w Cro nocleg wyjdzie porównywalnie taniej w normalnym standardzie w 2-3 linii od morza.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 06.05.2019 19:47

piotrulex napisał(a):
wikol napisał(a):
kars napisał(a):Ba! Powiedziałbym, że jest znacznie taniej.

Wymień chociaż dwie rzeczy, artykuły ZNACZNIE tańsze w Chorwacji. Ciekaw jestem...


1. Świeże figi
2. Gałka lodów (zwłaszcza mając na uwadze ich wielkość)

Co by nie było, dla nas Chorwacja nie jest znacznie tańsza. Jest nieznacznie droższa

Co do gałki lodów to nie wiem...ceny w mojej wiosce oscylują w graniach 9 kun, w miastach takich jak Dubrownik, Split wychodzi nawet ok 15 kun za gałkę...
Co do cen to z mojego doświadczenia spożywka typu kawa, woda, chleb, sery, wędliny są ok 30% droższe niż w PL, owoce i warzywa również droższe, ceny apartamentów są w podobnych granicach cenowych ale w cro mamy jednak chyba większy wybór i zazwyczaj lepszą lokalizację względem morza. Gastronomia moim zdaniem również w Pl jest tańsza, wróciłem z majówki i za 3 duże dorsze (mintaj) plus 2 piwka i sok w Kołobrzegu mieściłem się w 90-110 zł, w Chorwacji za 200 kun ciężko było nam znaleźć dobrą rybę dla naszej trójki...
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 06.05.2019 20:02

Gdzie takie drogie lody 8O . W lodziarni Oaza w Orebic płaciliśmy 7 kun za gałkę. Co do cen (kwater też) nie ma wątpliwości, że wyższe w Chorwacji niż w Polsce np. lody za 3-3,50 zł gałka (ale mniejsza gałka, chociaż ostatnio w Białogórze dostaliśmy taką dużą jak w Chorwacji). :papa:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 06.05.2019 20:10

I jak smakowała...świeża chińska ryba z/nad Bałtyku brzegiem...? :D
pozdro
fly
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 06.05.2019 21:26

fly napisał(a):I jak smakowała...świeża chińska ryba z/nad Bałtyku brzegiem...? :D
pozdro
fly

Rybę jedliśmy jak zawsze w naszym stałym, polecanym lokalu...znamy właściciela i on na pewno nie serwuje chińskich potworów:). Obecnie łowi się sporo dorsza, gorzej w sezonie letnim , czasami z racji dostępności, ograniczeń wynikających z tarła rybę trudniej dostać świeżą a niektóre restauracje niestety w towar zaopatrują się przed sezonem.
Zyta lody kupuje na plaży w Mimice i koszt jest taki jak napisałem. W Ustce kupuje lody w " Górze Lodowej", podobnie w Słupsku i powiem Ci, że od 3 lat nie jadłem tak dużych i przede wszystkim smacznych lodów w cro, (od niepamiętanych wizyt w Primosten i Rogoznicy to już nie ten smak dla nas lodow) , podobnie jest w lodziarni w Kołobrzegu- Odlodowo chodź w tym przypadku cena jest podobna jak cro.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 679
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone