Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Igrane - Dubrovnik - Plitvice 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Reniagoj
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Reniagoj » 22.07.2010 22:12

mkr napisał(a):Po zeszłorocznym pobycie w Tucepi, w tym roku wybór padł na Igrane.
Kwatera już zarezerwowana, mam tylko pytanie natury technicznej do osób, które miały przyjemność spędzić urlop w tej miejscowości... czy w Igrane znajduje się jakiś bankomat czy zostaje wymiana gotówki w kantorze?

pozdrawiam

Bankomat jest przy hotelu w Zivogosce na końcu tej miejscowości, Przyjemny spacerek z Igrane.
mkr
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkr » 23.07.2010 07:11

Reniagoj napisał(a):
mkr napisał(a):Po zeszłorocznym pobycie w Tucepi, w tym roku wybór padł na Igrane.
Kwatera już zarezerwowana, mam tylko pytanie natury technicznej do osób, które miały przyjemność spędzić urlop w tej miejscowości... czy w Igrane znajduje się jakiś bankomat czy zostaje wymiana gotówki w kantorze?

pozdrawiam

Bankomat jest przy hotelu w Zivogosce na końcu tej miejscowości, Przyjemny spacerek z Igrane.

Dziękuję za podpowiedź, na pewno skorzystamy.
pozdrawiam!
BigJar
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) BigJar » 23.07.2010 08:22

Hotel nazywa się Nimfa, spracerek raczej dłuzszy ale faktycznie przyjemny.
mkr
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkr » 26.07.2010 08:43

BigJar napisał(a):Hotel nazywa się Nimfa, spracerek raczej dłuzszy ale faktycznie przyjemny.

A tak z ciekawości to czasowo długo się idzie spacerkiem do tej miejscowości?

Pamięta ktoś czy z Igrane jest możliwość dojścia tak wzdłuż morza do Drasnice i Zivogosce? Jakaś ścieżka?
binkowskig
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 26.07.2010 09:04

mkr napisał(a):
BigJar napisał(a):Hotel nazywa się Nimfa, spracerek raczej dłuzszy ale faktycznie przyjemny.

A tak z ciekawości to czasowo długo się idzie spacerkiem do tej miejscowości?

Pamięta ktoś czy z Igrane jest możliwość dojścia tak wzdłuż morza do Drasnice i Zivogosce? Jakaś ścieżka?

Do obu tych miejscowości można dojsć starą drogą . Do Draśnic to droga utwardzona ...nie wiele mająca wspólnego z asfaltem i praktycznie nie uczęszczana przez samochody. Do Żivogoscic to droga asfaltowa , ze sporadycznymi przejazdami aut. W obu przypadkach to jest stara droga łącząca kiedyś te trzy miejscowości. W obu przypadkach to wędrówka do godziny...w zależnożci gdzie się chce dostać.
MSzulz
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) MSzulz » 28.07.2010 20:38

mkr napisał(a):mam tylko pytanie natury technicznej do osób, które miały przyjemność spędzić urlop w tej miejscowości... czy w Igrane znajduje się jakiś bankomat czy zostaje wymiana gotówki w kantorze?

Byłam także w Igrane już dwa lata z rzędu, niestety nie w tym roku:( a propos Twojego pytania pamiętam, że bez problemu wymienialiśmy PLN na kuny i "przelicznik" nawet był nienajgorszy
mkr
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkr » 30.07.2010 09:34

Być może nie dokładnie wczytałem się w ten temat, ale czy ktoś może polecić miejsce gdzie można smacznie i nie zbyt drogo zjeść?

Druga sprawa to gdzie w Igrane najlepiej chodzić plażować? Chodzi mi o miejsce gdzie nie ma takiego dużego natłoku ludzi, takie bardziej spokojne. Zaznaczę tylko, że będziemy mieli miejscówkę w okolicach tej małej przystani (portu?), więc lepiej kierować się plażą w stronę Drasnice czy w stronę Zivogosce?
Potter
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 30.07.2010 09:49

Tuż za portem (i nieszczęsnym parkingiem dla samochodów :x ) jest mała plażyczka zdecydowanie mniej uczęszczana niż ta główna. Ewentualnie polecana przez wielu dzika za hotelem Punta - ale od portu to juz trzeba przez całe Igrane iść.
Mikolaj
Odkrywca
Igrane

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikolaj » 24.01.2012 22:14

pozdrawiam

Jakie wrazenia z Igrane ?? Tucepi czy Igrane fajniejsze ??
Btk201
Odkrywca
Re: Igrane

Nieprzeczytany postnapisał(a) Btk201 » 24.01.2012 22:42

Mikolaj napisał(a):

pozdrawiam

Ja byłem w Igrane w 2010 i pojade tam też w tym roku.
Igrane jest taką cichszą, spokojniejszą miejscowością.

Byłem też pospacerować w Tucepi i jest tam pięknie, ale już znacznie więcej ludzi, większa plaża, więcej sklepów, sama miejscowość też większa od Igrane, więc zależy kto czego oczekuje od mieściny na urlop.
Ja wole cisze i spokój, więc Igrane i to w 2 pierwsze tygodnie Września.

Co do bankomatu, to nie jestem pewien, ale chyba był w jednym większym sklepie. Ja z niego nie korzystałem, pieniądze wypłacałem w Tucepi, albo też wymieniałem euro w kantorze przy plaży - Igrane.
Mikolaj
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikolaj » 24.01.2012 23:09

Btk201 napisał(a):
Mikolaj napisał(a):

pozdrawiam

Byłem też pospacerować w Tucepi i jest tam pięknie, ale już znacznie więcej ludzi, większa plaża, więcej sklepów, sama miejscowość też większa od Igrane, więc zależy kto czego oczekuje od mieściny na urlop.

Co do bankomatu, to nie jestem pewien, ale chyba był w jednym większym sklepie. Ja z niego nie korzystałem, pieniądze wypłacałem w Tucepi, albo też wymieniałem euro w kantorze przy plaży - Igrane.

Lubie male miejscowosci, ale czy jest tam co zjesc, jakies knajpki gdzie mozna wieczorkiem posiedziec ??? Boje sie ze tam nic nie ma oprocz sklepu i piekarni :P Ostanio bylismy w Promajnie i bylo super, ale to dwa razy wieksza miescina :)
Btk201
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Btk201 » 24.01.2012 23:27

Mikolaj napisał(a):
Btk201 napisał(a):
Mikolaj napisał(a):

pozdrawiam

Lubie male miejscowosci, ale czy jest tam co zjesc, jakies knajpki gdzie mozna wieczorkiem posiedziec ??? Boje sie ze tam nic nie ma oprocz sklepu i piekarni :P Ostanio bylismy w Promajnie i bylo super, ale to dwa razy wieksza miescina :)

Są knajpki, może nie tak dużo i nie na takim wypasie jak w Tucepi, ale jest gdzie zjeść i posiedzieć wieczorem :)
Potter
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 25.01.2012 07:56

Ja zdecydowanie polecam Igrane.
Zdecydowanie spokojniejsze. Do Tucepi wpadaliśmy kilka razy odwiedzić sklepiki z badziewiem i podróbkami (córka nastolatka :) ).
Byliśmy w Igrane w lipcu i na plaży nie było problemu z miejscem, natomiast w Tucepi widzieliśmy totalną masakrę gdzie nie tylko było ciasno ale wręcz upiornie tłoczno-przejście pomiędzy sąsiednimi ręcznikami czy kocami wynosiło w porywach 5 cm :). Mówię oczywiście o plaży głównej.
Co do bankomatu to tak na 99 % jest (mąż wyplacał:)).
Knajpek nad morzem jest przynajmniej kilka i romantyczne kolacyjki wieczorem jak najbardziej możliwe.
My również w tym roku planujemy powrót do Igrane :).
Mikolaj
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikolaj » 25.01.2012 08:37

Potter napisał(a):Ja zdecydowanie polecam Igrane.
Zdecydowanie spokojniejsze. Do Tucepi wpadaliśmy kilka razy odwiedzić sklepiki z badziewiem i podróbkami (córka nastolatka :) ).
Byliśmy w Igrane w lipcu i na plaży nie było problemu z miejscem, natomiast w Tucepi widzieliśmy totalną masakrę gdzie nie tylko było ciasno ale wręcz upiornie tłoczno-przejście pomiędzy sąsiednimi ręcznikami czy kocami wynosiło w porywach 5 cm :). Mówię oczywiście o plaży głównej.
Co do bankomatu to tak na 99 % jest (mąż wyplacał:)).
Knajpek nad morzem jest przynajmniej kilka i romantyczne kolacyjki wieczorem jak najbardziej możliwe.
My również w tym roku planujemy powrót do Igrane :).

... coraz bardziej sie przekonuje, tylko te ceny za apartmani :( ponizej 20E od osoby nic nie moge znalezc :( a jedziemy w 7 os.
... a sa tam wieczory rybackie na promenadzie lub w centrum czy cos w tym stylu ???
Potter
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 25.01.2012 09:15

Coś słabo szukasz.
My w ubiegłym roku za apartament 4 - osobowy (+ mała piąta osóbka by się zmieściła) z fajnym dużym balkonem i AC płaciliśmy coś ok. 65 euro. Do plaży 4 min.
Pewnie ten adres znasz, a jeśli nie to polecam www.igrane.com.
Kiedy my byliśmy zdarzył się jeden taki wieczór gdzie "marynarze" piekli na nabrzeżu i serwowali rybkę i winko.
Coś za 2 euro był zestaw rybka+kubek winka.
Kiedy poprosiliśmy o jakiś widelczyk to pan rybak powiedział, ze niestety nie mają ale za to może nam dać gratis po dodatkowym kubku winka :) ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Igrane - Dubrovnik - Plitvice 2008 - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019