Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Igrane

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
blindman
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 22.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) blindman » 11.07.2023 23:47

Aktualnie jestem na miejscu, masa ludzi. To akurat problemem nie jest, bo wszędzie jest ich dużo i zajmowanie miejsca na plaży po 7.00 staje się normą, również tutaj. Ale problemem jest woda, a raczej jej smród. Od wczoraj, w centrum, do wody strach wejść. Pływały slady ON, a później pojawiło się mnostwo małych białych kawałków unoszących się na wodzie i dodatkowo w rejonie promenady zaczelo śmierdzieć. Dzisiaj ponoć nie jest lepiej, ale nie sprawdzałem bo "uciekliśmy " na Peljesac na 1 dzień. Jutro na pewno pójdziemy na plażę w kierunku Zivogosce. Byłem tutaj 2 lata temu i w centrum na plaży też czymś zalatywało... szambem
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 12.07.2023 08:47

blindman napisał(a):Aktualnie jestem na miejscu, masa ludzi.


Trochę jestem zaskoczony, bo kamery od początku wakacji pokazują duży luz na plaży... Z tym że ja będę na końcu Igrane, w okolicach parkingu i placu zabaw. Może bliżej portu jest większy ruch?
Szkoda, że nie ma podglądu na plażę w drugą stronę, tę z cieniem.
blindman
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 22.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) blindman » 12.07.2023 19:09

A ja właśnie w centrum jestem. Po pojawieniu się nieczystości w wodzie przenieśliśmy się na jeden dzień na tę plażę przy parkingu. Jest tam znacznie większy luz.
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 14.07.2023 19:34

Cześć. Czy ktoś kto właśnie jest albo się wybiera byłby tak miły i przy okazji udał się do restauracji U Ante i napisał mi jak się ceny w tym roku prezentują. Kalmary, risotto z mątwy, kalmary smażone, ryby. , góry baaardzo dziękuję.
tatoosko
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.07.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) tatoosko » 20.07.2023 07:49

Witam.
W tym roku, jak i w kilku poprzednich latach znowu Igrane :-)
Najlepsza miejscówka jak dla mnie. Jednak po przejściu Corwacji na EUR, targają mną emocje jak Mateuszem kiedy sprzedawał działki pod Wrocławiem ;-) . Może ktoś z dobrym sercem podrzuciłby parę cen, z Trivolty, od Dony ? To co wypisują w PL trochę zastanawia. Z góry dzięki. W rewanżu mogę napisać że dziś na Podlasiu ciemno i chłodno. Inflacja spada i wogóle jest fantastycznie jak twierdzi prezes NBP.pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2023 15:47

tatoosko napisał(a):Witam.
W tym roku, jak i w kilku poprzednich latach znowu Igrane :-)
Najlepsza miejscówka jak dla mnie. Jednak po przejściu Corwacji na EUR, targają mną emocje jak Mateuszem kiedy sprzedawał działki pod Wrocławiem ;-) . Może ktoś z dobrym sercem podrzuciłby parę cen, z Trivolty, od Dony ? To co wypisują w PL trochę zastanawia. Z góry dzięki. W rewanżu mogę napisać że dziś na Podlasiu ciemno i chłodno. Inflacja spada i wogóle jest fantastycznie jak twierdzi prezes NBP.pozdrawiam

Nowemu użytkownikowi forum CRO.PL radzę przeczytać regulamin.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 24.07.2023 16:00

Większość dań typu cevapy, plejskavica to około 15-16 EUR, mule 18, pizza 10, drinki 8, piwo 3-4.
Jestem tu od środy, ale na telefonie źle mi się pisze na forum i wykorzystuję czas w inny sposób, ale po powrocie opiszę więcej.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 25.07.2023 00:12

Sory, pomyłka. Mule w Tri Volta dla dwojga (800g) 15 EUR.
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 29.07.2023 08:31

Mogę prosić ile kosztują w tym roku kalmary w cieście i kalmary grillowane w restauracji U Ante? Da mi to porównanie do zeszłego roku.
tatoosko
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.07.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) tatoosko » 29.07.2023 20:24

Janusz Bajcer napisał(a):
tatoosko napisał(a):Witam.
W tym roku, jak i w kilku poprzednich latach znowu Igrane :-)
Najlepsza miejscówka jak dla mnie. Jednak po przejściu Corwacji na EUR, targają mną emocje jak Mateuszem kiedy sprzedawał działki pod Wrocławiem ;-) . Może ktoś z dobrym sercem podrzuciłby parę cen, z Trivolty, od Dony ? To co wypisują w PL trochę zastanawia. Z góry dzięki. W rewanżu mogę napisać że dziś na Podlasiu ciemno i chłodno. Inflacja spada i wogóle jest fantastycznie jak twierdzi prezes NBP.pozdrawiam

Nowemu użytkownikowi forum CRO.PL radzę przeczytać regulamin.


Witam.

Czuję się zobowiązany do paru słów wyjaśnienia.
Po zwróconej mi uwadze , przeczytałem Regulamin i jak sądzę "podpadłem" pod par.8 wspomnianego regulaminu.
Wyjaśniam , że zamieszczony post nie miał na celu agitacji politycznej, ani tym bardziej obrazy czyichkolwiek uczuć.
Proszę to traktować jako durnowaty żart , nic więcej. Postanawiam poprawę ;) Za uchybienie Regulaminowi szczerze żałuję.
Pozdrawiam serdecznie
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 29.07.2023 22:11

Ja przyjmuję Twoje wyjaśnienia, co nie zmienia faktu, że Glapa jest super
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 08.08.2023 13:39

Trochę mi zeszło, ale w końcu znalazłem czas, żeby opisać moje subiektywne wrażenia z Igrane.
Jeśli chodzi o plaże, to są trzy, jedna w centrum, druga za parkingiem, trzecia na drugim końcu miasteczka, obok hotelu.
Ta miejska dla mnie odpada, temperatury mieliśmy 38-40 stopni, nie wyobrażam sobie tam wytrzymać nawet pod parasolem. Choć jest tam wszędzie blisko, cała infrastruktura.
Plaża za parkingiem spokojniejsza, ale znowu trochę śmieci/igieł.
Zdecydowanie numer jeden wg mnie to plaża przy hotelu. Najczystsza woda (choć pewnie najzimniejsza), spokojnie i cicho, głownie goście hotelowi. Leżaki i parasole do wypożyczenia (8 euro za jeden zestaw, 15 euro za 2). W sumie tylko tam plażowaliśmy, choć mieliśmy najdalej 8)
Miejscowość opanowana niemalże w całości przez Czechów i Słowaków. Niby słyszy się polski język, ale jesteśmy w zdecydowanej mniejszości. Chyba najmniejsza ilość rodaków ze wszystkich moich wyjazdów.
Ceny w restauracjach dość zbliżone, w sumie cenowo byłem dość pozytywnie zaskoczony.
Dla mnie problemem było pieczywo. W większości miejscowości, w których już byłem, znajdowały się piekarnie sieci Palma. Szału nie było, ale coś tam od lat miałem wypróbowane. W Igrane jest jednak piekarnia Palma, wg mnie strasznie nieciekawe pieczywo. Finalnie w Studenacu znalazłem "jadalny" chleb. Jeśli chodzi o ceny to zwykłe bułki typu hamburger bądź hot-dog to 1€, chleb 2€.
Jeśli chodzi o restauracje, to jest ich sporo jak na taką miejscowość, ale standardy różne... W polecanym Ante w końcu nie byłem, bo niemal cały czas tam po prostu śmierdziało... Chodziliśmy w minimum 4 osoby, każdy brał coś innego i na tej podstawie ocenialiśmy całokształt. Polecam Turan, Sunshine, Tri Volta i Manorę. Dobrze można zjeść w Excalibur, świetne lody w Cafe Bar Dona. Kawa mrożona najlepsza w hotelowym Culinarium.
Z Plaza 34 mieliśmy przygodę :D Pewnego dnia wracaliśmy z całodniowej wycieczki, mieliśmy zjeść gdzieś po drodze ale w nadmorskich miejscowościach był problem z parkowaniem, więc stwierdziliśmy, że wracamy na późny obiad do Igrane. Usiedliśmy w 6 osób w Plaza 34, strasznie głodni. Kelner obiecał, że nie będziemy czekać dłużej niż 20-30 minut, finalnie czekaliśmy godzinę. Dostaliśmy 3 gratisowe piwa, ale nie jestem burakiem, mimo wszystko miło spędziliśmy tam czas, więc zapłaciłem za nie, dałem też napiwek. Od tej pory ilekroć przechodziliśmy promenadą to kelner zawsze się z nami serdecznie witał i zapraszał :D
Zgoła odmienne wrażenia pozostawił po sobie Skif... Któregoś dnia około godziny 19 wybraliśmy się na drinki. W Skifie zajęte były tylko dwa stoliki, więc usiedliśmy. Podeszła pani i powiedziała, że ten stolik jest zarezerwowany ZA GODZINĘ!. Na stoliku żadnej kartki nie było, ale spoko, pytamy, gdzie w takim razie możemy usiąść. Pani mówi, że wszędzie, więc idziemy do innego stolika. Zanim jednak zdążyliśmy usiąść, padło pytanie czy będziemy jeść czy tylko pić. Gdy pani usłyszała, że pić to coś zaczęła mamrotać że "lunch time" itd. Powiedziałem pani, że będzie nas więcej, ale kelnerka zacięła się na tym "lunch time". Ok, skoro nas nie chcą, to spadamy. Poszliśmy do Manory, gdzie zostawiliśmy 100€ za same drinki. Tym sposobem jednak Skif został dla nas ostatecznie skreślony. Niby wszystko grzecznie, ale niesmak pozostał.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone