Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar Ivan Dolac-dwa tygodnie w innym wymiarze+ZAVALA str.14

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011
Re: Hvar-dwa tygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 07.08.2015 21:16

andeo napisał(a):A tu w prezencie czerwcowa lawenda w Brusje

Dzięki wielkie andeo :)
Zobaczyć taki plener to niespełnione marzenie mojej żonki.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 17.08.2015 17:17 przez Rafał78, łącznie edytowano 1 raz
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011
Re: Hvar-dwa tygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 07.08.2015 22:32

Kolejny dnień.
Plan jest taki ,że jedziemy do Zavali bo tam jeszcze nie plażowaliśmy.
Do Zavali z Ivana ,wiadomo jest niedaleko,więc na luzie śniadanko,kawka,zbieranie gratów i jedziemy.
Szybko dojeżdżamy na miejsce , parkujemy na samym dole przy porcie....i pacze i widze ,że w porcie
stoi łódź z turystami....a na nabrzeżu tablica,że płynie na Šćedro...40kn od osoby,dziecko gratis.
Szybkie pytanie do kapitana czy jeszcze 3 osoby zabierze,jest potwierdzenie więc siadamy i płyniemy.
Są dwa kursy jeden o 10-tej a drugi o 11-tej zdążyliśmy na ten drugi :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na miejscu okazuje się ,że dopłynęliśmy do pięknej zatoki ,ale nasza łódź wysadziła nas w takim zaułku przy restauracji ,gdzie ani fajnej plaży ani widoków nie było.
Postanawiamy więc uderzyć z buta i coś znaleźć dla siebie.Daleko nie musieliśmy iść... :D

Zatoczka bardzo przyjemna,ale zejście po dość ostrych skałkach...więc ostrożnie co by nie było blizn na opaleniźnie :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...jest sporo jeżowców
Obrazek

Jeżeli ktoś zgłodnieje może się posilić....my mieliśmy ze sobą niezłą wałówkę (arbuz,slanace,krafna,strudel itp...)
Obrazek

Obrazek

Na Šćedro spotkaliśmy bardzo dużo krabów pustelników w pięknych muszlach...żaden z nich nie został pozbawiony domu i wszystkie wróciły do wody.

Obrazek

Oprócz fauny morskiej była też lądowa ,która broniła naszego arbuza przed wygłodniałymi mrówkami :wink:

Obrazek

Miło spędziliśmy czas na snoorkowaniu i słodkim leniuchowaniu :)
Wracamy pierwszym rzutem o godzinie 17-tej (drugi za godzinkę)
Obrazek

Tego dnia po południu była dość duża fala.
I przypomniał nam się wypad Interseala kajakiem na Šćedro 8O (kawałek drogi jest)

Obrazek

Po dopłynięciu do Zavali kupujemy rybki i mamy pyszną kolacyjkę w Ivanie

Obrazek

Wieczorkiem spacerujemy wokół komina,jak widać są jeszcze wolne apartmany :wink:
Obrazek

Obrazek



...CDN
Ostatnio edytowano 17.08.2015 17:17 przez Rafał78, łącznie edytowano 3 razy
_mario
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 10.05.2003
Re: Hvar-dwa dygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) _mario » 08.08.2015 19:58

Dzieńdoberek,

Jako, że my na Hvar będziemy od 14/08 to relację traktuję jako świetną przystawkę, która mocno pobudza kubki smakowe przed głównym daniem :)
Mam pytanie o to gdzie na Hvar można kupić śweżą rybkę i owoce morza, czy jest gdzieś targ rybny, jakie ceny?

Fajna relacja!
Pzdr.Mario
mario766
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.06.2011
Re: Hvar-dwa dygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario766 » 08.08.2015 20:13

_mario napisał(a):Dzieńdoberek,

Jako, że my na Hvar będziemy od 14/08 to relację traktuję jako świetną przystawkę, która mocno pobudza kubki smakowe przed głównym daniem :)
Mam pytanie o to gdzie na Hvar można kupić śweżą rybkę i owoce morza, czy jest gdzieś targ rybny, jakie ceny?

Fajna relacja!
Pzdr.Mario


Przez chwilę zastanawiałem się czy to ja tak pisałem bo jakoś nie pamiętam
Pozdrav M :)

p.s. taki mały OT
_mario
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 10.05.2003
Re: Hvar-dwa dygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) _mario » 08.08.2015 20:37

Dwa Marie z Łodzi :)
mario766
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.06.2011
Re: Hvar-dwa dygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario766 » 08.08.2015 21:27

_mario napisał(a):Dwa Marie z Łodzi :)



Dokładnie i jeszcze w tym samym czasie na Hvarze, tylko ja dojadę po 16.08, ale jak coś to na pw żeby nie zaśmiecać tu pięknej relacji.
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011
Re: Hvar-dwa tygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 09.08.2015 10:31

_mario napisał(a):Dzieńdoberek,

Jako, że my na Hvar będziemy od 14/08 to relację traktuję jako świetną przystawkę, która mocno pobudza kubki smakowe przed głównym daniem :)
Mam pytanie o to gdzie na Hvar można kupić śweżą rybkę i owoce morza, czy jest gdzieś targ rybny, jakie ceny?

Fajna relacja!
Pzdr.Mario


My rybkę kupowaliśmy w Zavali ,ale również widziałem w Ivanie przy dojściu do głównej plaży.
Targ rybny podobno jest w Jelsie,ale nie byliśmy.
Ceny ryb różniste od 40-80 kn/kg.

Ciesze się ,że relacja się podoba

Pozdrav
Ostatnio edytowano 17.08.2015 17:18 przez Rafał78, łącznie edytowano 1 raz
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010
Re: Hvar-dwa dygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 09.08.2015 13:08

W Jelsie jest targ rybny, ale trzeba jechać rano (o 10-tej nie było już prawie nic).
Targ jest tutaj:
https://www.google.pl/maps/@43.161572,16.691862,3a,75y,99.22h,93.72t/data=!3m6!1e1!3m4!1s7cW6y7JVPerjPAcOqz-STg!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1 (po lewej stronie, pod arkadami).
Ceny ryb, jak w całej Crolandii, są bardzo wysokie i zależne od rodzaju i wielkości ryby. O ile pamiętam, to dorada kosztowała ok. 80 kun (to było w ubiegłym roku, więc mogę się mylić).

Rafał78 napisał(a):Zatoczka bardzo przyjemna,ale zejście po dość ostrych skałkach...więc ostrożnie co by nie było blizn na opaleniźnie :wink:

...CDN


Trafna uwaga.
W ubiegłym roku, już przy pierwszej kąpieli w Jadranie, zafundowałam sobie taką pamiątkę aż do grudnia. Skałki podwodne, na pierwszej plaży z lewej strony ID, okazały się bardzo zdradliwe.

Swoją drogą, następnym razem muszę wybrać się na Scedro - widoczki wspaniałe i trochę mniej ludzi.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4706
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Hvar-dwa dygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 09.08.2015 16:06

Witam :)
Ja na Hvarze znam jedynie Jelsę i to tylko z doskoku (rejs na wyspy Hvar i Brač), więc chętnie czytam Twoją relację i podziwiam piękne widoki uwiecznione przez Ciebie na zdjęciach.
Zazdroszczę Wam tego kajaczka. :wink:
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011
Re: Hvar-dwa tygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 09.08.2015 22:12

Violette napisał(a):Swoją drogą, następnym razem muszę wybrać się na Scedro - widoczki wspaniałe i trochę mniej ludzi.


Polecam wysepkę,nie koniecznie z Zavali bo na Šcedro są ładniejsze miejsca co pokazała Roxi w swojej relacji.Z Ivana można wynająć łódź ze skiperem ,ale nie wiem jakie koszty.

dhmegi napisał(a):Witam :)
Ja na Hvarze znam jedynie Jelsę i to tylko z doskoku (rejs na wyspy Hvar i Brač), więc chętnie czytam Twoją relację i podziwiam piękne widoki uwiecznione przez Ciebie na zdjęciach.
Zazdroszczę Wam tego kajaczka. :wink:


Dzięki

Kajak naprawdę fajna sprawa
Hvar to inne spojrzenie na Chorwację.
Polecam.

Pozdrav :papa:
Ostatnio edytowano 17.08.2015 17:18 przez Rafał78, łącznie edytowano 1 raz
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011
Re: Hvar-dwa tygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 10.08.2015 11:53

Kolejny dzionek na Hvarze :)
Pora zobaczyć jakąś zatokę po północnej stronie wyspy.
Wybór padł na Pokrivenik :D

Ustawiamy GPS-a właśnie wpisując POKRIVENIK i w drogę,okazało się ,że owszem dojechaliśmy,ale nie tam gdzie chcieliśmy.Nie to oglądałem na :? cro.pl
Jesteśmy pod hotelem TIMUN ,a cel naszej wycieczki jest bliziutko.Można by dopłynąć kajakiem, ale został w ID.
Musimy więc wyjechać z powrotem do góry i kierujemy na Zastražišće i tam troszkę jeszcze błądzimy bo dojeżdżamy do Pansion Rubin ,ale w końcu trafiamy do celu.
Droga dojazdowa do zatoki choć krótka robi wrażenie , spadki 16% i serpentyny.Na dole jest kamping, wiec skoro kamperem można.... :wink:

Nie mamy zbyt wielu fotek z tego miejsca ,ale kilka przedstawię.

Zabudowania ,które są widoczne po lewej stronie, to właśnie okolice hotelu TIMUN -najpierw tam dotarliśmy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...CDN
Ostatnio edytowano 17.08.2015 17:18 przez Rafał78, łącznie edytowano 3 razy
daniel1961
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 02.09.2014
Re: Hvar-dwa dygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) daniel1961 » 10.08.2015 12:01

Witam,
Bardzo duży wybór ryb i owoców morza jest na targu w Jelsie, miejsce trochę ukryte (wcześniejszy post)
Dorada ok 80 kun, muszle po 25, ale trzeba być raniutko. Targ czynny od 7 do 10
Byłem ok godz 8-8.30 i był spory wybór, ludzi też nie mniej, niestety zabrakło determinacji w temacie "kuchcenia"
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Hvar-dwa dygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 10.08.2015 12:12

To jest właśnie ten "piękniejszy" Pokrivenik.
2x tam byliśmy tam nam się spodobała ta plaża.
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011
Re: Hvar-dwa tygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 10.08.2015 13:34

kaeres napisał(a):To jest właśnie ten "piękniejszy" Pokrivenik.
2x tam byliśmy tam nam się spodobała ta plaża.


Nam również przypadła do gustu,choć w naszym rankingu nie zajmuje pierwszego miejsca.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 17.08.2015 17:19 przez Rafał78, łącznie edytowano 1 raz
mario766
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.06.2011
Re: Hvar-dwa dygodnie w innym wymiarze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario766 » 10.08.2015 20:10

Rafał78 napisał(a):Kolejny dzionek na Hvarze :)
Pora zobaczyć jakąś zatokę po północnej stronie wyspy.
Wybór padł na Pokrivenik :D

Ustawiamy GPS-a właśnie wpisując POKRIVENIK i w drogę,okazało się ,że owszem dojechaliśmy,ale nie tam gdzie chcieliśmy.Nie to oglądałem na :? cro.pl
Jesteśmy pod hotelem TIMUN ,a cel naszej wycieczki jest bliziutko.Można by dopłynąć kajakiem, ale został w ID.
Musimy więc wyjechać z powrotem do góry i kierujemy na Zastražišće i tam troszkę jeszcze błądzimy bo dojeżdżamy do Pansion Rubin ,ale w końcu trafiamy do celu.
Droga dojazdowa do zatoki choć krótka robi wrażenie , spadki 16% i serpentyny.Na dole jest kamping, wiec skoro kamperem można.... :wink:


...CDN


A o tym miejscu i kempingu masz więcej wiadomości??
Jakieś oznaczenie na mapie przydałoby się :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvar Ivan Dolac-dwa tygodnie w innym wymiarze+ZAVALA str.14 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone