Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de Mar

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009
Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de Mar

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 05.08.2012 16:12

Witam
W tym roku spędziliśmy swoje wakacje tak jak w tytule. Jeszcze na tydzień przed wyjazdem nie mieliśmy nic zarezerwowane. Czekaliśmy na tak zwane Last Minute. Z racji tego, że rozejrzałem się w temacie jazdy w ciemno ( co bardzo propaguję w wyjazdach do Cro) tu skutecznie mi wybito to z głowy. Ale nie był bym sobą tak więc uzgodniliśmy z moja połówką, że pierwszy tydzień rezerwacja drugi coś znajdziemy :D
Tak jest prawdą co kraj to obyczaj, Hiszpania i Chorwacja choć podobne do siebie przyrodniczo w sprawach wynajmu apartamentu na miejscu to różnią się bardzo. W Cro nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem apartamentu pukając do drzwi, w Hiszpanii rządzą pośrednicy.
Można spotkać takie zawieszone napisy co mniej ni więcej oznacza że do wynajęcia, ale nie oznacza że w tym czasie co my szukamy. Nie ukrywajmy wielu przypadkach bariera językowa.

<script></script><noscript>Obrazek</noscript>

Tak więc jak wyżej nasze cudeńko rezerwacja przypadła we wtorek a w czwartek na noc wyjazd. Apartament wylizany bardzo czysty i zadbany. Dwie sypialnie salon duża łazienka i dodatkowa toaleta z małym patio ogrodowym z którego bezpośrednio dostęp do dużego ogrodu z basenem.

<script></script><noscript>Obrazek</noscript>

To wszystko w odległości około 10min drogi spacerkiem od plaży no i jak że piaszczystej hhhhhee ( są jej zwolennicy jak i przeciwnicy) mi tam obojętne byle ciekawie na brzegu było (czytaj skałki) i czysta woda była.
No i tu muszę powiedzieć bardzo się zawiodłem. O ile apartament i jego najbliższa okolica to pierwsza liga to plaża i czystość wody bleeeee :?
Byliśmy tylko raz. Miejsce to w Południowej części Costa Blanca przedmieścia Deni. Na 3 dzień postanowiliśmy wsiąść w samochód i jechać w wybrzeżem dalej na południe poszukać innej plaży. Tuż za Denią zaczyna się 7 kilometrowa, bardzo kręta i stroma droga, która doprowadzi nas do miasta Javea. jak że wielka odmiana. Plaża duża i tłoczna, ale bardzo ładna z łagodnie opadającym dnem oczywiście piaszczysta z całą infrastruktura i zapleczem. Woda czysta choć przy samym brzegu duże i mocne fale robią swoje. Nie wiem czy jest tam tak zawsze ale przez te resztę dni jeździliśmy tylko tam. Ogromne fale jeszcze nigdy nie miałem okazji w takich się bawić przyciągają tłumy. Plaża w kształcie delikatnego łuku po jej bokach skaliste brzegi porośnięte wysokimi palmami. Na samej plaży również 4 oazy z palmami w których "cieniu" można wypoczywać.

<script></script><noscript>Obrazek</noscript>

Wracając do Deni sama miejscowość jest ładna i ciekawa mnóstwo uliczek i knajpek i mnóstwo ludzi. Przeważnie są to Niemcy Anglicy Francuzi rzadko w tej części Hiszpanii usłyszeć Polski głos. Co do cen apartamenty nie należą do tanich to jak na razie moje najdroższe za jakie przyszło mi płacić. Tydzień w Deni to wydatek 2600zł z ubezpieczeniem zdrowotnym i bagażowym. Natomiast ceny w sklepach miło mnie zaskoczyły. Jest taniej niż Chorwacji śmiem twierdzić że że dużo taniej. O piwie i alkoholach wysoko procentowych nawet nie wspomnę. Ciekawostka wszystko co jest kupowane z lodówcek jest droższe i to wcale nie mała różnica. Np oryginalna Pepsi 2.25 litra kosztuje w markecie 89 eurocentów, a ta sama butelka tuż obok z lodówki 1.29 euro. podobnie rzecz ma się z piwem i innymi napojami.
Tak więc pierwszy tydzień minął typowo w "sjestowej " atmosferze i prócz małego rozczarowania plaża którą szybko zamieniliśmy na inną wszystko ok. Nadeszła sobota i czas w drogę. Decyzja taka że jedziemy do snobistycznego Lloret de Mar. Córka naoglądała się w Tv i nie ukrywam też chcieliśmy zobaczyć. No i zaskoczenie, miłe zaskoczenie bardzo, ale o tym później.
Trasa około 550km w piekielnym słońcu, a tu, tuż przy tablicy Lloret... chmury i jakaś dziwna mgła niczym smog nad Londynem. Jak się okazało tuż przed naszym przyjazdem była niezła burza i ulewa. Zaparkowaliśmy auto przy głównej plaży i poszliśmy do baru gdzie był dostęp do WiFi i tam Pan nas poinformował że nie działa bo była burza. Więc szukanie około godziny 16 apartamentu w sieci nie wyszło nam. Udaliśmy się do informacji turystycznej z zapytaniem gdzie są agencje pośredniczące w wynajmu apartamentów. Jak się okazało jest ich mnogo i mało tego czynne do 20 a zaznaczam ze to sobota. W zasadzie każdy mógł nam coś zaoferować, ale no właśnie cena
8O Za 5 dni wołano od nas 750-800 euro, ja rozumiem ze to słynne Lloret de Mar ale jak dla mnie grubo za dużo. I żadne wygody od tak dwie sypialnie salonik kuchenka łazienka w jakimś blokowisku. O braku dostępu do basenu nie wspomnę. Pisze o basenie bo w przeciwieństwie do Cro basen to niemal norma w Hiszpanii. Skoro mam mieszkać w bloku bez widoku to chcę mieć basen. I tak w czwartej agencji miła pani postanowiła nam pomóc. Dała nam dwie propozycję obie bardzo interesujące. No i jak na tamtejsze warunki cenowo dobre. Wybraliśmy apartament z basenem zaledwie 10min drogi od słynnej plaży i centrum kurortu. z Częściowym widokiem na morze i zielone wzgórza na których są usytuowane domy tych zamożnych . Koszt 90 euro za dobę duży około 80-90 metrowy apartament. Jeden minus przy głośnej ulicy. Wylot na Tossa de Mar
To my na tarasie tego fajnego przybytku za naszymi plecami już miasto i kawałeczek dalej centrum. Tuż przed wyjściem do jednej z słynnych dyskotek.

<script></script><noscript>Obrazek</noscript>


Ps. Co tam się wyrabia, to dla spokojnych ludzi kompletnie nie to miejsce hhhhhee ale nam się podobało. Choć średnia wieku to przynajmniej 10lat mniej musiał bym mieć. Sam wypad do dyskoteki gdzie jesteś traktowany jak gość z klasą nie należy do tanich. Wstęp to dla pary wydatek 20 euro ale w tym są 2 drinki obojętnie jakie czy to kolorowy fiku miku czy zwykła Whisky. Każdy następny to wydatek 10 euro.
Czy to na dyskotece czy to na mieście i plaży wszędzie jest pełno Rosjan. muszą być tam cenionymi gośćmi bo w agencjach handlu nieruchomościami prócz napisów Hiszpańskich są też Rosyjskie.
Mały filmik z tłoku nocnego sorry ale nagrany telefonem




Co do geografii Lloret... bardzo mi się spodobało plaże czyste i piękne (na tej głównej dno bardzo szybko opada nie dla dzieci) jest to piasek, ale bardzo gruby, że tak to ujmę nie wchodzi wszędzie i nie klei się do dupy.

<script></script><noscript>Obrazek</noscript>



Lloiret de Mar to jak wspomniałem snobistyczne miasteczko dla tych którzy lubią się pokazać i polansować. :) Wszędzie pełno ludzi i wszyscy chcą wydawać swoje pieniądze. Życie toczy się tam przez okrągłe 24 gdz na dobę. Nawet plac zabaw po północy jest pełen dzieci
parę fotek
z Lloret...
<script></script><noscript>Obrazek</noscript>
<script></script><noscript>Obrazek</noscript>
<script></script><noscript>Obrazek</noscript>
<script></script><noscript>Obrazek</noscript>
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 06.08.2012 12:18

Chętnie popatrzę i poczytam.
8)
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009
Re: Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 06.08.2012 20:44

kaszubskiexpress napisał(a):Chętnie popatrzę i poczytam.
8)

Ojej coś mi umknęło :oops:
W zasadzie to tak na skróty wszystko. Jeśli Ty czy ktoś inny ma jakieś pytanka śmiało.
To co mogę doradzić z własnych obserwacji to doradzę. :D
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 06.08.2012 21:07

Szkoda. Myślałem , że dopiero się rozkręcasz. :wink:
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009
Re: Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 06.08.2012 22:10

Przepraszam, to ogólny zarys kogoś kto pojechał do Hiszpanii po raz pierwszy. Szybki w temacie, może w temacie Nasze relacje... ? Heee nie miałem na myśli szczegółowej relacji.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 06.08.2012 22:33

Pół godziny kolejką i miałbyś puściutkie plaże :D

Kataloński strasznie słowiański i idzie się dogadać :)

Zdaje się, że to tutaj kręcą taki blacharski program o wakacjach na Polsacie?
Moje dziecko strasznie się nim dowartościowuje :)

A ten piasek-nie piasek, to jednak ma tę zaletę, że się ciała nie trzyma i szybko odpada.

Fajna sprawa ta Costa Brava :D

Pozdrawiam
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 07.08.2012 08:04

weldon napisał(a):Zdaje się, że to tutaj kręcą taki blacharski program o wakacjach na Polsacie?



Mięsny jeż itd :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 07.08.2012 08:14

weldon napisał(a):Pół godziny kolejką i miałbyś puściutkie plaże :D

A, czyli jednak są szanse :)
Bo tyle razy naoglądałem się takich "zatłoczonych" zdjęć jak powyżej, że zacząłem się zastanawiać czy naprawdę całe śródziemnomorskie wybrzeże w Hiszpanii tak wygląda :? . A trochę km sobie liczy...

Consett, też sądziłem że to dopiero początek :cool:

weldon napisał(a):blacharski program o wakacjach na Polsacie

Wyczytałem wczoraj, że cd nie będzie :(

:wink:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Re: Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 07.08.2012 08:38

cześć!
El Consetto - no to na forum hiszpańskim jest nas już dwóch :wink:

pozwolę sobie na mały wtręt ... ok?

Costa Brava postrzegana jest jako cel turystyczny specyficznego klienta - a to, że Angole rzygają przez okna, a to że Niemcy sikają po krzakach, a to że pary dupczą się po plażach - generalnie syf, sodomia i gomoria, a do tego miasteczka nadmorskie to betonowe słupy, a plaże wielkie i zaparasolowane 8)

z takim przeświadczeniem i taką obawą też tam jechałem ... tymczasem:
- plaże - takie, jak tam ...hmmm - bajka: czysta, przejrzysta woda, zatoczki, skałki, jaskinie, wąwozy wysepki (Consett - szkoda, że znalazłeś plaży w sąsiednim Tossa de Mar, a dokładnie Calla Llevado - jest tam miejsce, do którego pływają nurkowie i statki wycieczkowe - bo jest tam jaskinia, a w dodatku ciekawe zjawisko w postaci takich wąwozów w wodzie - stoisz sobie na skałce po kostki i nagle bach - przed tobą ze 30 metrów głębizny z super przejrzystością i mocno doświetlone - najfajniejsze miejsce dla ABC, w jakim snorkowałem);
no i e plaże, plażunie, plażyczki bywają na prawdę malutki i baardzo malownicze!
wybetonowane molochy to Costa del Sol, którego nie polecam, choć nie byłem 8) ale nie byłem świadomie, bo przecież Andaluzję zwiedziliśmy!

- miasta - no i Katalonia ... jest po co jechać, wiadomo - Barcelona, ale wygooglajcie sobie takie perełki, jak np. Besalu (hit!), Pals, Tossa de Mar, Figueres z muzeum S. Dali ... miasteczka górskie, piesze wycieczki, po drodze Andora, Langwedocja z Avinionem i Carcassone ... ah, wakacje, wakacje :roll:

sorry za OT i pozdrawiam, Krzysiek :papa:
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009
Re: Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 07.08.2012 15:53

W dechę jest Krzysiek.
Dla uściśnienia, plażyczki i urocze skalne zatoczki odkryłem na spacerze, popołudniowym. A że mój apartament mieścił się na skraju dużego zalesienia na który miałem widok, gdzie widziałem dachy niezłych "domków" pozwoliłem sobie na mały podgląd, aby pomarzyć i powzdychać jak żyją inni. I tak kręcąc się po alejkach moim oczom ukazała się ścieżyna, która niebezpiecznie wiła się po dość stromym urwisku. Są - są te perełki niemal rzutem kamienia od takich przez niektórych znienawidzonych kurortów.
Ktoś mi na forum Hiszpańskim napisał "że nigdy nie zrozumie ludzi którzy wybierają sobie takie wakacje" Pytanie tylko a co w tym złego? Ja spędziłem w Lloret de Mar tylko 4 dni ale jestem nie nasycony, i będę chyba chciał wrócić.
Krzysiek pomyślę o tych miejscach o których pisałeś, a ze masz charakterystyczny awatar znajdę Cię i zagadam :D
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Re: Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 07.08.2012 20:16

spoko, pytaj ;@)))
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009
Re: Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 07.08.2012 21:38

Krzychu jak napisałeś Calla Llevado nic mi to nie mówiło.
Wszedłem sobie na Google wcisnąłem sobie grafikę i oczom moim ukazał się kompleks do którego napisałem dużo wcześniej niestety nie mieli miejsc w apartamentach o jaki zabiegałem w tym terminie nie były tez tanie tydzień 800 euro. A że miejsce mnie zainteresowało to oznacza że my z Cro mamy nosa. No i mam w d.... Costa del Sol hhhheee
jeśli będzie to Hiszpania to chyba wiem co jest w planie :D
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Re: Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 08.08.2012 09:05

Cala Llevado jest piekielnie drogie :@(

Byłem tam w niskim sezonie w 2008 i zapłaciliśmy coś koło 500 euro za tydzień - przyjęliśmy wówczas kłamliwą zasadę, że za dwa tygodnie pobytu zapłacimy około 800 - i wzięliśmy cala Llevado na pierwszy tydzień, a później pół piętra domu w miejscowości Sa Riera (Begur) na drugi. Z tym, że Sa Riera kosztowała około 300 euro za 3 ogromne pokoje, kuchnię, łazienkę i taras z zejściem do ogrodu (ale ok. 800 metrów od morza, a powrót pod górkę - łydki se nieźle wyrzeźbiłem :P )
Rezerwowałem u Niemców tu: http://interchalet.de/ - w wyszukiwarce (Hauskode) wpisz SAR 140 i to będzie to :@)

W Cala Llevado było bajecznie - pokój z widokiem na fajny (i pusty) basen, blisko plaża, fajne miejsca do snorkelingu. Chciałem tam kiedyś wrócić, ale jest ewidentnie za drogo. Szczególnie, jak za taki standard, bo to nie jest jakieś wyjątkowe miejsce, a camping za dobę wychodzi coś koło 60 e za 4 osoby :evil:

I ważna rzecz - w Cala Llevado woda była przeważnie płaska, w Sa Reira (raptem z 60-80 kilometrów różnicy) codziennie wiało i fala była na około 3 metry - jednego dnia kąpali się tylko dwaj Szwedzi i ja z bratem - był taki nurt i fala, że trudno było z wody wyjść, bo z nóg ścinało :D

Hmmm, sam nie wiem, czy Cię wspierać w powrocie w to samo miejsce (Costa Brava).
Myślę, że szkoda czasu na takie powroty, bo czeka na nas jeszcze dużo miejsc i dużo skałek do obejrzenia :oczko_usmiech:

Ale - tym bardziej, że to forum chorwackie - myślę sobie, że najwięcej oferuje jednak Jadran ... :papa:
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009
Re: Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 08.08.2012 15:33

No chłopie widzę, że dźwigasz drzemię nieźle zorientowanego nie tylko w Cro.
Twoje plany jakieś na 2013 już są? Jakie? hhhehee
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Re: Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 08.08.2012 20:31

:@)
wstępnie ;@)))
Następna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de Mar
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone