Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Francja - Lazurowe

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 20.06.2009 17:57

Powiem Wam - byłem już nie raz na Lazurowym i generalnie polecam. Okraść mogą... wszędzie. Ale tam jest relatywnie bezpiecznie.
Co do cen - Lazurowe ma tę przewagę nad Chorwacją, Bułgarią, Czarnogórą i kilkoma innymi państwami, że zawsze można iść do Carrefoura, Geanta czy innego markeciora i kupić żarełko w cenach albo podobnych jak w Polsce albo niewiele się (przy większości towarów) różniących.
I dlatego drogie Lazurowe może być jednocześnie... tanim Lazurowym. Nawet zakupy można ciuchowo-sprzętowe zrobić czasami taniej, a na pewno jest większy wybór - bo i konkurencja większa i klient bardziej wybredny.
given2fly
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) given2fly » 21.06.2009 00:16

rękami i nogami się pod tym podpisuję. To jest raczej stereotyp, że Lazurowe jest drogie...może i jest, ale jeśli się poszuka to się znajdzie miejsce gdzie można w przyzwoitych cenach kupić w miarę tanie rzeczy. Byłem 4 lata temu i wystarczyla chwila jazdy i jakiś hipermarket się znalazł
farenhajt
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) farenhajt » 21.06.2009 07:16

Właśnie wróciłam z Lazurowego Wybrzeża (Cannes) i potwierdzam-nie jest źle.Wynajmowałam doskonale wyposażony apartament (była nawet suszarka do sałaty i elektryczna wyciskarka cytrusów), więc trochę gotowałam, a trochę jadaliśmy na mieście (oczywiście nie w restauracji Carltona)Ceny Faktycznie trochę wyższe niż w Polsce,ale głównie winny słaby złoty.W tamtym roku jak byłam we Włoszech, to euro kosztowało 3 PLN, a teraz 4,6! Zakupy robiłam głównie w dużych marketach, owoce i warzywa na targu.We Francji nie potrafię sobie odmówić świeżych bagietek, croissantów i wybornych ciastek (tarta cytrynowa!).Polecam doskonałe produkty lokalne-aromatyczny miód lawendowy,tapenady oliwkowe, pasztety i oczywiście sery,które nigdzie nie smakują tak jak we Francji (w Cannes jest rewelacyjny sklep z serami).Ogólnie pobyt bardzo udany,zwłaszcza druga część, w głębi Prowansji.Pozdrawiam
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 21.06.2009 10:58

...mmmmm.... croissanty... 8) :lol:
Swoją drogą, jeśli ktoś jest w determinacji, to niektorych halach Makro w Polsce oraz większości w Austrii są dostępne głęboko mrożone, oryginalne z Francji. Takie pudełko z chyba 120 sztukami - odpowiednio upieczone niewiele się różnią od tych we Francji :)
farenhajt
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) farenhajt » 21.06.2009 14:25

Zaraz pędzę do Makro na poszukiwania! Polskie podróbki są nie do przyjęcia.Np. nasz lokalny piekarz sprzedaje przerażający wyrób o nazwie "rogal Krosant"(!)
Pozdrawiam
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 21.06.2009 17:52

Racja - podróbki mają się tak jak... NIJAK się mają!
Szukaj w dziale głęboko mrożonych, w okolicach ciast.
Z tym że akurat Makro w moim rejonie kilka m-cy temu wycofało się z tego produktu, niestety, za to w Wiedniu widziałem. W Polsce takie pudło 120 szt. kosztowało chyba w okolicach 60-70 zł.
Poprzednia strona

Powrót do Francja - France


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Francja - Lazurowe - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone