Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Relacja Chorwacja, czyli 2 tygodnie wzdłuż wybrzeża.. (2008)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
michAŁ73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 03.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michAŁ73 » 07.06.2012 20:17

razpol napisał(a):
michAŁ73 napisał(a):Wyjazd coraz bliżej a ja dalej się waham pomiędzy Istią (Rovinj) a Kvarnerem (Krk) :?
Czekam cierpliwie na c.d. , może mnie wreszcie oświeci :?: :D


To poczekaj jeszcze odrobinę, po Puli obierzemy właśnie kierunek Kvarner. :) Dzisiaj postaram się dokończyć Pulę, jutro do szpitala na szybką operacyjkę, a w weekend może już coś skrobnę o wyspie Krk. Postaram się w ten sposób choć odrobinkę pomóc.. ;)


:idea: No i oświeciło, właśnie takie widoki powodują u nas szybsze bicie serca :!: To nasze klimaty.Istria choć piękna będzie jeszcze musiała na nas poczekać :?
Dzięki, razpol. :D
Ostatnio edytowano 10.06.2012 23:55 przez michAŁ73, łącznie edytowano 1 raz
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 07.06.2012 22:12

DZIEŃ 4 (część 2) - BAŠKA

Po całym dniu plażowania powoli zaczęliśmy spoglądać w stronę miasta..

Obrazek

Postanawiamy zwinąć tobołki, przespacerować się po plaży do miasta i przy okazji coś przekąsić..
Idziemy wzdłuż brzegu podziwiając widoki..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

..po czym dochodzimy do tętniącego życiem centrum.

Obrazek

Tam spoglądamy na przystań i przechadzamy się po nadmorskiej promenadzie..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po dotarciu na drugi koniec zatoki zawracamy z założeniem skosztowania owoców morza, których zapach roznosi się z każdej napotkanej konoby.

Mijamy kilka napotkanych knajpek..

Obrazek

..serwujących między innymi rybki, których nazwę pewnie ktoś z Was będzie znał.. :)

Obrazek

Ale tak jak sobie założyliśmy, zatrzymujemy się w dość obleganym miejscu serwującym różne owoce morza. Ja zaopatruję się w krewetki..

Obrazek

..a żona w smażone kalmary, które chyba do dziś okazują się najlepszymi, jakie do tej pory mieliśmy okazję skosztować (a robiliśmy to w dobrych kilku miejscach..)

Obrazek

Po tych przekąskach przycupnęliśmy jeszcze na plaży, aby sprawdzić jakość miejscowych napojów, jednocześnie podziwiając roztaczające się późnym wieczorem widoki... :)

Obrazek

Obrazek

Po wszystkim spokojnym krokiem udaliśmy się w drogę powrotną, w czasie której ciepły wiaterek owiewał nasze opalone.. kończyny... :)

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć dalszą część relacji.
Ostatnio edytowano 17.06.2012 16:32 przez razpol, łącznie edytowano 1 raz
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 07.06.2012 22:20

michAŁ73 napisał(a): :idea: No i oświeciło, właśnie takie widoki powodują u nas szybsze bicie serca :!: To nasze klimaty.Istria choć piękna będzie jeszcze musiała jeszcze na nas poczekać :?
Dzięki, razpol. :D


Nie chcę mieć Istrii na sumieniu, dlatego napomknę jakby co, że nie jest ona tak daleko.. ;) Ale fakt faktem, gdy jechaliśmy znów po trzech latach do Cro, to wbrew naszym planom ściągnęło nas ponownie na Krk.. Akurat co do tego miejsca spory sentyment pozostał.. więc.. nie pozostaje mi nic innego jak z czystym sumieniem polecić 'kyrka'... :)
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 08.06.2012 06:31

Relacja extra.
Zdjęcia niezmiennie rewelka.
U mnie wyjazd za 11 dni i jak tak patrzę na nie to ...Ech...


Te ryby to dorady. Czasem je kupuję w auchanie. Przepyszne z grilla.
andrzejk1975
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1331
Dołączył(a): 07.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejk1975 » 10.06.2012 08:23

Te ryby to dorady. Czasem je kupuję w auchanie. Przepyszne z grilla.

palce lizać juz nie mogę się doczekać na rybke z grila świeżutką :)
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 11.06.2012 11:49

Razpol - podziel się z nami doświadczeniem z najpyszniejszych konob na moim wątku http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=36747
Zdjęcia mile widziane
:D
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 11.06.2012 12:45

DZIEŃ 5 - BAŠKA

Kolejny dzień plażowania w naszym wykonaniu.. Pływamy, leżymy i przeglądamy przewodniki, gazetki oraz inne materiały, które wpadły nam w ręce i mają poprowadzić nas w kolejne miejsca. Pogoda w końcu bardzo ładna więc i ludzisk sporo..

Obrazek

Obrazek

Po jakimś czasie przenosimy się na plażę bliżej miasta (prawdopodobnie powodem owych przenosin były smażone kalmary..) ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na podwieczorek jeszcze coś 'na ząb' i plażujemy dalej..

Obrazek

Po dwóch dniach leżenia zaczyna nas już trochę 'nosić' więc wieczorem wspinamy się jeszcze na jakąś górkę, aby rzucić okiem na zatokę i uciszyć nasze sumienia.. ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po zejściu na dół przycupnęliśmy jeszcze na plaży, aby popatrzeć na... wschód księżyca.. :)

Obrazek

W takiej scenerii podsumowujemy spędzony tu czas. Ogólnie jesteśmy w pełni zadowoleni z pobytu, a miejscowość bardzo nam się podobała. Jak najbardziej polecam osobom, które lubią nieco większe turystyczne mieściny nieco tętniące życiem.. :)

W blasku księżyca pojawiają się też u mnie małe wyrzuty sumienia, że nie wybrałem się do położonego na wzgórzu po drugiej stronie zatoki kościółka, wobec czego zobowiązuje się przed sobą, że jeszcze tu wrócę nadrobić te zaległości.. :)

Jeszcze kilka słów o naszym kempingu ('Zablace'). Ogólnie w połowie sierpnia było dość ciasno, choć oczywiście mały namiocik dało się gdzieś wcisnąć. Ogólnie jak dla nas wszystko ok, choć w porównaniu do kolejnych przez nas odwiedzonych - dość drogo.
No i na pożegnanie miał miejsce dość niemiły akcent, gdy przy płaceniu za pobyt młoda pani (że tak ładnie powiem) w recepcji 'pomyliła się' w wydawaniu reszty. Tzn. ja dałem jej 200 euro, a ona wydała mi do 100. Oczywiście po zwróceniu uwagi przeprosiła za 'pomyłkę'.. ;) Później w jakimś miejscu (już nie pamiętam gdzie) też mieliśmy taki przypadek, że wydano nam tylko jakąś część reszty, ale na szczęście czujne oko mojej żony to zauważyło (choć ja akurat nie - mimo, że to ja płaciłem). Także radzę zwracać uwagę na takie sztuczki.. ;)

Tak czy siak w pełni zadowoleni z pobytu udaliśmy się w stan spoczynku, żeby na drugi dzień ruszyć w dalszą drogę. Tym razem na celowniku był Nin..

Obrazek

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć dalszą część relacji.
Ostatnio edytowano 17.06.2012 16:33 przez razpol, łącznie edytowano 1 raz
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 11.06.2012 12:53

ewciaku napisał(a):Razpol - podziel się z nami doświadczeniem z najpyszniejszych konob na moim wątku http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=36747
Zdjęcia mile widziane
:D


Hmm.. postaram się coś dodać, choć obawiam się, że mogę mieć spory problem z nazwami wszelkich konob i knajpek, w których gościliśmy.. :/
Ale będę miał to na uwadze i na bieżąco będę starał się odtworzyć kolejne miejsca. Jeśli się to uda to dodam coś od siebie.. :)
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 11.06.2012 22:53

DZIEŃ 6 (część 1) - DROGA DO NINU

Jako, że zainteresowanie relacją 'sięga zenitu' pójdę za ciosem i dodam coś jeszcze bardziej nudnego niż do tej pory.. :D A mianowicie solidną porcję zdjęć z naszej drogi z Baški do Ninu, czyli ponad 200km Jardanką i nie tylko.. A to wszystko z racji moich inklinacji zawodowych związanych z drogami. :) Tak więc poniżej dawka 26 zdjęć z trasy biegnącej wzdłuż Adriatyku, czyli Jardanki. Wszystkie zdjęcia zrobione z samochodu..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć dalszą część relacji.
Ostatnio edytowano 17.06.2012 16:34 przez razpol, łącznie edytowano 2 razy
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 12.06.2012 00:37

Ja to bym taką drogą i 2000 km jechać mogła :)
michAŁ73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 03.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michAŁ73 » 13.06.2012 00:23

Przynudzaj tak dalej :D
Chętnie sie jeszcze pomęczę. :oczko_usmiech:
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 13.06.2012 09:49

No, całkiem przyjemnie ogląda się takie zdjęcia :wink:
asia475
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) asia475 » 13.06.2012 14:32

wprawdzie późno się dopisuję ale przeczytałam całość od deski do deski, zdjęcia boskie. Mam nadzieję, że w Twojej relacji znajdę miejsce na tegoroczny wypad do Chorwacji bo ciągle się waham :D
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 13.06.2012 23:10

Witam, witam!
Postaram się dołożyć coś jak najszybciej i być może pomóc w wyborze... :)
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 14.06.2012 13:11

Ha! No to postarałem się i założyłem nawet konto na YT, żeby wrzucić filmik z trasy.. A nawet dwa! Zatem przedstawiam: dwa filmiki z 'zakręconej' Jardanki na trasie Baška - Nin.. :) Filmik nr 1 i Filmik nr 2.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Relacja Chorwacja, czyli 2 tygodnie wzdłuż wybrzeża.. (2008) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone