Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Relacja Chorwacja, czyli 2 tygodnie wzdłuż wybrzeża.. (2008)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 01.06.2012 22:10

Mnie też interesuje KRK, a jeszcze bardziej Malinska.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.06.2012 00:14

Kolego razpol wielkie dzięki za piękną "ARCHIWALNĄ" transmisję. Jest super. :D Mam nadzieję, że starczy mi samozaparcia (i talentu) abym mógł odpowiedzieć podobną po mojej "rajzie" po Istrii. Od siebie DZIĘKUJĘ ZA FAJNĄ (i wartościową) relację.
PS. Czytam dalej :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18331
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.06.2012 17:14

Pula - nie powalające miasto :lol: , które jednak wypada odwiedzić . . .

Pula , to nie tylko miasto z portem i amfiteatr ;)
To także półwysep Kamenjak , Stoja , Fizela , Verudela , Premantura i jeszcze kilka miejsc na długie spacery piesze lub rowerem .
W sąsiedztwie , w promieniu kilku kilometrów - Puntizela - wielkie akwarium morskie , Marcana , Barban , Nezakcij i Peroj , a w nich kamienne budowle ,
wykopaliska z czasów rzymskich , a nawet prehistorycznych ( jeżeli ktoś takie ciekawostki lubi ). . .

Wrócę do Puli , bo kilka z wymienionych miejsc nie odwiedziłem , ale teraz z przyjemnością udam się z Tobą na Krk :) - z racji pogody też wielu miejsc nie odwiedziliśmy . . .


Pozdrawiam
Piotr
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 03.06.2012 10:22

piotrf napisał(a):Pula , to nie tylko miasto z portem i amfiteatr ;)


Oczywiście się z tym zgadzam. :) Ale w sumie podobnie jest z każdą miejscowością na całym świecie.. Wszędzie znajdzie się coś co niby można porobić. ;) My wtedy byliśmy nastawieni na jak największą liczbę podróżniczych doznań więc amfiteatr się w to bardzo ładnie wpisał.

Z drugiej strony mam kolegę, który pojechał z rodzicami do Puli na tydzień i jak się go zapytać o Chorwację, to za wiele dobrego nie powie, bo ma jej obraz tylko z Puli.

No ale zgadzam się z Tobą, że jak się chce to pewnie i w Puli można wiele rzeczy porobić. :)
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 03.06.2012 12:56

DZIEŃ 3 (część 4) - DROGA NA KRK

Po odwiedzeniu Puli (którą mimo wszystko wspominamy miło :) ) ruszyliśmy w dalszą drogę. Naszym celem była wyspa Krk, a dokładniej jej drugi koniec, czyli miejscowość Baška. Pożegnaliśmy się z Istrią mknąc po 'skalistych' drogach..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać wyżej pogoda zaczęła się nam psuć. Okazuje się, że chmurki przy zachodzie słońca w Rovinj i zachmurzone niebo w Puli zwiastowały coś większego..

Ulewa dopadła nas w Rijece. Ulewa to w sumie mało powiedziane.. Jeszcze nigdy nie prowadziłem samochodu przy takich opadach. Wycieraczki nie miały szans zgarniać wody, a ja próbowałem dostrzec co dzieje się na drodze. Woda lała nam się do środka i to dosłownie, wycieraczki pracowały na najwyższych obrotach, a spływająca woda jakimś cudem dostawała się do środka kapiąc na nogi żony.. Ani wcześniej, ani później taka sytuacja nie miała nigdy miejsca..
Na plus można zaliczyć fakt, że po ulewie samochód lśnił jakby wyjechał z myjni.. ;)

W takich deszczowych klimatach jechaliśmy dalej..

Obrazek

Obrazek

..aż dojechaliśmy do mostu prowadzącego na wyspę. Zatrzymaliśmy się na parkingu postanawiając rozprostować kości i przy okazji rzucić okiem na owy obiekt..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po krótkim rekonesansie wjechaliśmy na naszą pierwszą chorwacką wyspę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po dość mozolnej drodze (sznurek samochodów) dotarliśmy do celu..
Na dobry początek zaklepaliśmy miejsce na kempingu 'Zablace', zostawiliśmy samochód i ruszyliśmy na plażę. Wykąpaliśmy się, rozejrzeliśmy po okolicy podziwiając widoki..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po zapoznaniu się z plażą, zaopatrzyliśmy się w suchy i mokry prowiant, po czym udaliśmy na kemping, aby rozbić namiot. Jak się okazało nie było to takie proste, bo wieczorem znów zaczęło padać. Ale wyposażony w latarkę i wspomniany prowiant byłem gotów na wszelkie wyzwania.. ;) W trakcie rozbijania namiotu nadeszła nawet burza, która na tle otaczających nas gór robiła fenomenalne wrażenie.
Oczywiście przez cały czas wspierała mnie żona, która... z samochodu przyglądała się jak rozbijam i zabezpieczam namiot przed odfrunięciem.. ;)

Obrazek

Koniec końców, udało nam się szczęśliwie zapakować do namiotu.. Na dobranoc życzyliśmy sobie, aby tylko następnego dnia nie padało... :)

CDN...

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć dalszą część relacji.
Ostatnio edytowano 17.06.2012 16:32 przez razpol, łącznie edytowano 1 raz
michAŁ73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 03.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michAŁ73 » 03.06.2012 22:34

Jest c.d. czyli zdrówko o.k. :?:
Jak było z tą słynną temperaturą wody na Krku :?:
Jedni piszą że zimna ,inni wprost przeciwnie :?
Jak Wasze odczucia :?:
brokers7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) brokers7 » 04.06.2012 10:47

Pozwoliłem sobie zamieścić zdjęcie z relacji :-)

http://www.facebook.com/ChorwacjaTwojeMiejsce
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 04.06.2012 11:48

Oj przygoda z ulewa niezła. :roll: Uśmiałam się z żonki obserwującą Cię z suchego samochodu :lol: :lol: :lol:
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 06.06.2012 18:21

michAŁ73 napisał(a):Jest c.d. czyli zdrówko o.k. :?:
Jak było z tą słynną temperaturą wody na Krku :?:
Jedni piszą że zimna ,inni wprost przeciwnie :?
Jak Wasze odczucia :?:


Wizyta w szpitalu się nieco przeciągnęła, ale płytka ze śrubkami z nogi już wyciągnięta więc jak się wszystko zagoi to można będzie się wspinać na Sv. Jure.. :)
Temperatura wody na Krk?? Hmmm... Nie przypominam sobie absolutnie żadnej sytuacji, abyśmy nad takowym tematem się rozwodzili, wręcz przeciwnie, pławiliśmy się w wodzie jak wszędzie indziej. Może jakaś mała różnica jest, ale to chyba nie robi większej różnicy.. Przynajmniej my w sierpniu nie zauważyliśmy takiego problemu.. :)

ewciaku napisał(a): Uśmiałam się z żonki obserwującą Cię z suchego samochodu :lol: :lol: :lol:


Na tym chyba polega urok żonek, że zawsze chętnie wesprą i nigdy nie wykręcą się od brudnej roboty... ;)

A jako, że ja już w domu i do tego na L4, to od czasu do czasu powrzucam coś dalej.. :)
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 06.06.2012 19:02

Spóżniona , ale obecna !
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 07.06.2012 00:09

DZIEŃ 4 (część 1) - BAŠKA

Kolejnego dnia w planie mamy głównie plażowanie, dlatego relacja zdecydowanie bardziej obfitować będzie w zdjęcia niż w opisy, ale to chyba dobrze.. :)

Po śniadaniu zaopatrujemy się w prowiant i wybieramy na plażę, aby zaczerpnąć nieco słońca.. Z racji naszej lokalizacji rozkładamy się na wysokości kempingu, u podnóża gór we wschodniej części miejscowości. Nie ma tu aż takich tłumów jak w centrum. Na 'dzień dobry' wskakujemy do wody na jakieś pół godziny. Na niebie cały czas widnieją chmury, ale mimo to jest ciepło, zarówno w morzu jak i na brzegu. :)

Po kilku chwilach sięgam po aparat, żeby sfotografować okoliczności przyrody, dzięki czemu mogę je tu i teraz zamieścić. Tak więc poniżej kilka zdjęć przedstawiających widok naszej miejscówki z perspektywy obracającego się w wodzie fotografa.. ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po wyhasaniu się w wodzie przychodzi czas na chwilę odpoczynku zarówno na plaży, jak i na morzu..

Obrazek

Obrazek

..oraz na dokładniejsze przyjrzenie się otaczającym nas wzgórzom..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W między czasie pogoda się nieco poprawia..

Obrazek

..a my z zaskoczeniem odkrywamy liczne plusy kamienistej plaży. Z zadowoleniem zauważamy, że ani wiatr, ani nikt przechodzący obok nie obsypuje nas ani ręczników piaskiem, a gdy wracamy z wody lub smarujemy się olejkiem, to nie mamy na sobie przymusowego peelingu. Fajna sprawa. :) Gdyby ktoś chciał wiedzieć jaka to plaża przypadła nam do gustu, to tak oto wyglądał akurat jeden z jej kamyków..

Obrazek

..a tak pozostałe.. ;)

Obrazek

To chyba tyle na dzisiaj. Ciąg dalszy zapewne nastąpi.. :)

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć dalszą część relacji.
Ostatnio edytowano 17.06.2012 16:32 przez razpol, łącznie edytowano 1 raz
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 07.06.2012 00:16

Piękne zdjęcia, ja chcę do morza... :)
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 07.06.2012 07:37

Super już zazdroszczę,powodzenia :wink:
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 07.06.2012 08:18

Miło z rana takie zdjęcia pooglądać. :D :D
aleksandra6400
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 23.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra6400 » 07.06.2012 11:13

Pięknie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Relacja Chorwacja, czyli 2 tygodnie wzdłuż wybrzeża.. (2008) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone