Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem z Ciovo

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006
Wróciłem z Ciovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 11.06.2008 22:29

Tak na szybko: byliśmy w ap. Cornelia z "czarnej listy" i powiem tak, totalna bzdura odnośnie gospodarzy (wszystko opiszę w relacji). Niestety, musimy się czasem wstydzić za zachowanie polskiego turysty. Na granicy chorwackiej nie było żadnej kontroli (ani tam, ani z powrotem), za autostradę opłaca się płacic ero (przelicznik 7,2) w kantorach w najlepszym przypadku 7,185.
A teraz czas na odpoczynek po ciężkiej podróży w czeskim deszczu.
pozdrav
msz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 28.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) msz » 12.06.2008 09:18

czekam na relacje bo sam za miesiąc jadę na ciovo :D
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 12.06.2008 13:36

Witam

Zacznę informacja dla tych co podróż planują przez Wiedeń, dojazd do Wiednia utrudniony poprzez drogowców. Jadąc przez Mikulov, droga nr 7 rozkopana, obok niej austryjacy wybudowali tymczasową drogę alternatywną a na 7-ce budują autostradę, dlatego nie ma żadnych wahadeł tylko ruch odbywa się płynnie, nie mniej jednak w zwolnionym tempie. Proponuję jechać na Znojmo, tutaj na 7-ce można jechać do Wiednia nawet 2 godz, ja jechałem jak zawsze na Mikulov, ponieważ mam dobry układ z dojazdem na nocleg do córki.
Austryjacy sprawdzają paszporty na granicy pobieżnie, Słoweńcy również tylko rzucili okiem a Chorwaci jednak bierą paszporty do ręki udając, że coś tam sprawdzają. Wracając cały odcinek od Wiednia do granicy z Czechami obstawiony był policją, ale to prawdopodobnie za przyczyną meczu który dzisiaj gramy z Austrią. (stawiam na 3:1 dla PL)
Dalej jechałem tradycyjnie przez Słowenię, nadal ciężka jazda przez ten kraj (wąskie stare drogi) coś tam grzebią w ziemi, ale tempo mają bardzo wolne. Chorwaci nie sprawdzają żadnego bagażu, nasz MSZ narobił zamieszania tym oświadczeniem a oni traktują to jako martwy przepis. Po drodze kolejny raz zaliczyliśmy Plitvice (parking 7kn/1h) i w Gornija Ploca włączyliśmy się do autostrady aż do Prgometu, opłata 61kn. Dalej dojazd to bajka, na Trogir znaki prowadzą jak po sznurku. Na miejscu mały ruch bo i turystów mało z początkiem czerwca, (jednak Polaków słychać) zwłaszcza przy kantorze tuż przy bazarze, dają znać swoją głośną rozmową oj nie ładnie! Ogólnie, w Trogirze Polaków jest dużo, zjeżdżają z okolic podziwiać miasto i jego zabytki przy nocnym oświetleniu. Na wyspie Ciovo tuż przed Campingiem Rożac permanentny remont poboczy (widocznie ich nie było), ponadto ruch samochodowy utrudniony przez ciężarówki dostarczające żwirek na plażę Copakabana. Ceny: piwo Ożujsko w markecie Kerum 4.98kn (2.49PLN), wino Prosek 36.98kn ( 18.49PLN), benzyna 98(w Trogirze) po 9.40 za litr na autostradzie 9.60kn/l, w konobie Leonardo piwo kosztuje 15kn. Lignnje prżone 60kn porcja a w Trogirze lignje z grila 90kn.

A teraz odnośnie kwatery Cornelia:
Adam 1304 umieścił ich na czarnej liście apartamentów które nie poleca, a ja odwrotnie POLECAM Haus CORNELIA wł. Anton &Matilda Rohrmoser ul. Kneza Domagoja 3 Ciovo Trogir HR 21223 Okrug Gornji tel. 00385-91- 52 62 875 email: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl www.coala-inn.com www.trogir-ciovo.com . Nie jest tak, że właściciel zabiera paszporty i je zatrzymuje, myśmy mieli ksero które mu wystarczało do zameldowania, sami też na miejscu kserują paszporty i oddają bez żadnej kaucji!,
Rozmawialiśmy na ten temat z właścicielami i opowiedzieli co wyrabiali ci Polacy, wódka, imprezy nie zważając na innych gości i dzieci które bez nadzoru rodziców dosłownie grali w piłkę pod drzwiami innych lokatorów. Takich współlokatorów sobie też nie życzę, myśmy oczywiście też spożywali ich rakiję na pięknym balkonie z widokiem na zatokę ale ani Francuzi ani Holendrzy do nas nie mieli żadnych uwag. I o to chodzi, by samemu wypoczywać i dać wypocząć innym. Dalej: przy budynku parking dla 7 samochodów, wyposażenie standard, garnki typu tefal z grubym dnem, ekspres do kawy, sztućce, dwa ręczniki/osobę na 7 dni i wymiana, zdanie apartamentu odbywało się bez żadnej kontroli przy naszym samochodzie a klucze pozostawiliśmy w drzwiach.

Zwiedziliśmy Sibenik, Primosten, Mainę, Dubrownik (w Splicie już byliśmy), i całą Kastelę. Tam też kupowaliśmy wino lane z beczki po 8kn (4PLN) za litr (nawet dobre), a przywieźliśmy jak zawsze liście laurowe, anyżek i rogacz. Anyżek i rogacz zalaliśmy już rakiją do spożycia jako lekarstwo.
Drogę powrotną pokonaliśmy już w całości autostradą, nasi współtowarzysze podróży nie mogli się nadziwić pięknymi widokami jadąc jadranką a autostradę wychwalali nad podziw.

Był to nasz piąty pobyt w Chorwacji, można powiedzieć, że wyrywkowo zwiedziliśmy całą Chorwację, jeżeli macie jakieś pytania chętnie odpowiem w miarę możliwości.

pozdrav :papa: :hut:
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 12.06.2008 14:02

Witaj Bonar. Cieszę się, że urlop się udał. My również bedziemy stacjonować na Ciovo w sierpniu.
Jak dojdziesz do siebie to wrzuć proszę troszkę fotek, a po powrocie również umieszczę tu swoją relację.
Pozdrawiam.
Ewa Góra
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 06.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Góra » 12.06.2008 14:02

Jej,Bonar.Zaimponowałeś Człowieku.Muszę zakupić baaardzo gruby zeszyt !. Jak Ty to robisz, że tak genialnie zapamiętałeś ,bądż co bądż obszerny program??No nie to,żebym była jak worek ziemniaków,
ale postanawiam ,że przed wyjazdem :gruby zeszyt i podwojna lecytyna.
Zraja
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zraja » 12.06.2008 14:38

Jednym słowem urlop udany:) ja wyjeżdżam na Ciovo w sobotę:)
Faktycznie, tych poboczy to tam nie było...
RobZel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobZel » 12.06.2008 14:48

Poboczy to zdecydowanie tam nie było (w minionym roku) - zaliczyliśmy rodzinny spacer z Okrugu Gornjiego do Trogiru i co kawałek musieliśmy chyacać przed samochodami (dając im możliwośc przejazdu:))

PS. Faktem staje się, że latem Trogir "polszczeje"

pozdrawiam wszystkich życząc udanego urlopu
gslawek
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 02.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gslawek » 12.06.2008 14:52

dzięki za informacje, więc w tym roku chyba przez Węgry.
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 12.06.2008 14:55

witaj
piszesz że przy campie Rozac rozkopy czy da się tam dojechać tzn czy można z niego korzystać i czy ta plaża o której piszesz jest blisko tego campu :?:
czy zejście do wody jest łagodne :?:
nie zależy mina piachu byle nie było głębii :(
dzięki za odpowiedź :lol:
beatusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 05.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatusia » 12.06.2008 18:49

Oj czekałam na tę relację jak na "ciepłe bułeczki";-)))za tydzień śmigamy na Ciovo i chciałam się dowiedzieć czegoś na "gorąco"
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 12.06.2008 19:16

Bonar witaj w kraju :D . Po Twojej informacji zadecydowałem, że chyba pojadę do Splitu przez Austrię ( z ominięciem Wiednia, Graz, Mikułow, Karlovac, Split wyspa Hvar). Jedziemy 19 czerwca a więc w tym czasie w Austrii nie będzie żadnego meczu.

Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107681
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.06.2008 20:52

Ewa Góra napisał(a):Jej,Bonar.Zaimponowałeś Człowieku.Muszę zakupić baaardzo gruby zeszyt !. Jak Ty to robisz, że tak genialnie zapamiętałeś ,bądż co bądż obszerny program??No nie to,żebym była jak worek ziemniaków,
ale postanawiam ,że przed wyjazdem :gruby zeszyt i podwojna lecytyna.


Bonarowi dziękujemy za wiele cennych informacji :lol:
Potwierdziło się moje twierdzenia o "martwym przepisie" w sprawie kontroli żywności.

Ewo - poczytaj relacje z podroży , a zobaczysz ile inni potrafią opisać :lol:
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 12.06.2008 21:49

:wink:


Camp Rożac ma własną wydzieloną plażę, która sąsiaduje z tą o której pisałem (dzieli je mała przystań prywatnych łódek rybackich).
Miejscowi to wytrawni kierowcy, uważają na pieszych, może dlatego drogowcy pozrywali progi zwalniające (białe) które były na całej wyspie, pozostawiając tylko po dwa przed zakrętami oraz te wyższe (żółte) przy szkole i na Slatine.
Zejście z plaży jest łagodne, choć są miejsca gdzie po dwóch metrach widać głębię.

pozdrav :papa: :hut:
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 13.06.2008 09:57

dzięki serdeczne :lol:
kropeczka
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropeczka » 27.06.2008 10:10

Bonar dzięki za przydatne informacje za 3 tygodnie jade na Ciovo, i muszę przyznać że mam wiele obaw. Jadę na Okrug Donij, z tego co czytam to wieksze sklepy i knajpy sa raczej w Okrug Gornij, ale jakieś drobne zakupy w Donij też sie pewnie zrobi.Dobrze,że podałeś przykladowe ceny :D Zgadzam się z Toba w sprawie zachowania naszych rodaków, ale pocieszam się myślą,że to mniejszość.
Pozdrawiam :papa:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone