Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Ciovo do jezior Plitvickich

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gsielicki
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 05.07.2007
Z Ciovo do jezior Plitvickich

Nieprzeczytany postnapisał(a) gsielicki » 05.07.2007 16:12

Cześć

Mam do was ogromną prośbę. Jadę po raz pierwszy do chorwacji na wyspę Ciovo. Chciałbym z tamtąd wyruszyć na Jeziora Plitvickie.
Moglibyście mi wskazać miejsca w których jest możliwy wjazd i zjazd na autostradę A1, tak aby najszybciej tam dojechać.

Będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam.
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 05.07.2007 19:31

Z Ciovo na Plitvice za daleko.Także lepiej sobie poplażuj.
Proponuję kupić dobrą mapę i popatrzeć o co pytasz. :wink:
mpapu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpapu » 05.07.2007 20:09

Platon ma racje, możesz jechać z Ciovo do wodospadów Krka ( chyba coś około 50 km) są równie piekne.
Plitvice możesz zwiedzić po drodze z albo do Cro.
stan
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) stan » 05.07.2007 21:34

Moja propozycja,to Plitvice zaliczyć po drodze na Ciovo.Z noclegami w okolicy Plitvic nie ma problemu. Po zwiedzeniu i zrelaksowaniu się można ruszyć w dalszą drogę.

http://www.rakovica.hr/

Pozdrawiam. :D :D :D
gsielicki
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gsielicki » 06.07.2007 10:06

Dzięki forumowicze za rady.Chyba rzeczywiście plitvickie jeziora zaliczę kiedy indziej. Ale pytałem was o te zjazdy z A1 bo patrząc np. na mapę Microsoft AutoRoute 2007 pokazuje mi , że nie na wszystkich zjazdach z CIOVO w kierunku jezior będę miał możlwość odbicia w prawo na jeziora. Stąd właśnie moje pytania o moment w którym miałbym zjechać z autostrady A1.
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 06.07.2007 10:34

gsielicki napisał(a):Cześć

Mam do was ogromną prośbę. Jadę po raz pierwszy do chorwacji na wyspę Ciovo. Chciałbym z tamtąd wyruszyć na Jeziora Plitvickie.
Moglibyście mi wskazać miejsca w których jest możliwy wjazd i zjazd na autostradę A1, tak aby najszybciej tam dojechać.

Będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam.


http://img266.imageshack.us/img266/7500/trogirxj2.jpg

Nie do końca to jest to o czym myślisz :)
Chciałem w zeszłym roku zrobić dokładnie tak samo jak Ty teraz, czyli jechać do Plitvic z Trogiru Autostradą. W ostatniej chwili zmieniłem zdanie pod namową Chorwatów u których mieszkałem. Jak to powiedział Milivoj : stara cesta to dobra cesta :) . I okazało się, że chłop miał rację. Może zawrotnych prędkości tam nie rozwiniesz, ale za to zobaczysz jak wygląda Chorawcja przed górami. Naprawdę jest na co po drodze popatrzyć. Jakbyś się zdecydował, to wal z powrotem na autostradę, i przed samym wjazdem kieruj się na Drniś, potem na Knin, Graćac i powoli będziesz zauważał kierunkowskazy na Plitvickie Jezera. Droga zajmuje około 2,5 do 3 godzin jazdy. Tylko jedna uwaga, nie jest to wycieczka na jeden dzień. Plitvice najlepiej "zaliczyć", w drodze na wybrzeże, lub powrotnej do domu.

Pozdrawiam i zyczę wielu wrażeń !

Wybrałeś sobie bardzo ładne miejsce na urlop :)
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 06.07.2007 10:35

Obrazek
gsielicki
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 05.07.2007
http://www.hac.hr/index.php?task=ces&stask=2

Nieprzeczytany postnapisał(a) gsielicki » 06.07.2007 13:59

Nie ma to jak doświadczony podróżnik. Tak też zrobię.
A może powiesz mi czy się nie mylę mówiąc,że jak np: zjadę sobie z autostrady A1 w dowolnym wyznaczonym miejscu to również wjadę na nią w tym miejscu tak aby wrócic. Niby na stronie http://www.hac.hr/index.php?task=ces&stask=2 mam oznaczone zjazdy i wjazdy, ale czy są one interpretowane tak jak ja myślę (tzn jak jest i zjazd to będzie i wjazd). Chodzi mi np. o sytuację w której będę zjeżdzał z A1 na Ciovo na zjeździe Progomet. Czy oznacza to, że wracając z urlopu będę mógł tam wjechać w kierunku Zagrzebia?
A tak przy okazji to który zjazd byś mi polecił:Prgomet czy Vrpolje?
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007
Re: http://www.hac.hr/index.php?task=ces&stask=2

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 08.07.2007 16:12

gsielicki napisał(a):Nie ma to jak doświadczony podróżnik...


No, no, :) z tym doświadczonym podróżnikiem to nie przesadzajmy :lol: Byłem w Chorwacji w zeszłym roku po raz pierwszy, w ty, roku (jeszcze 8 dni), jadę po raz drugi. Na Ciovo zjeżdżaj na zjeździe Prgomet, po bramkach kieruj się na Trogir, Split "serpentynką" w dół. Dojedziesz do krzyżówki pokazanej na zdjęciu wyżej. Kieruj się Trogir. W Trogirze w lewo na most i jesteś po przejechaniu starej częście Trogiru na Ciovo. I zaczyna plażowanie :) Polecam dziką plażę na końcu Ciovo ( w lewo od strony Trogiru ). Naprawdę warto.
Obrazek
gsielicki
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gsielicki » 09.07.2007 11:38

Wielie dzięki fota!
No to zjeżdżamy na Prgomet. A mógłbyś załączyć fotę z Google Eartha, na której będzie zaznaczona ta plaża którą polecasz???
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za pomoc.
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 09.07.2007 16:06

gsielicki napisał(a):Wielie dzięki fota!
No to zjeżdżamy na Prgomet. A mógłbyś załączyć fotę z Google Eartha, na której będzie zaznaczona ta plaża którą polecasz???
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za pomoc.


Proszę bardzo

Obrazek

Jak już wspominałem, jedziesz do końca wyspy. Jak to tłumaczył nam jeden Chorwat, do końca asfaltu :) Tam napotkasz szlaban. Zapłacisz około 10 kun za samochód, i plaża Twoja :lol:

Pozdrówka
Tomasz

P.s
To nasz ostatni poniedziałek przed wyjazdem !
kruk68
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 30.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kruk68 » 23.06.2008 14:13

fota napisał(a):
gsielicki napisał(a):Wielie dzięki fota!
No to zjeżdżamy na Prgomet. A mógłbyś załączyć fotę z Google Eartha, na której będzie zaznaczona ta plaża którą polecasz???
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za pomoc.


Proszę bardzo

Obrazek

Jak już wspominałem, jedziesz do końca wyspy. Jak to tłumaczył nam jeden Chorwat, do końca asfaltu :) Tam napotkasz szlaban. Zapłacisz około 10 kun za samochód, i plaża Twoja :lol:

Pozdrówka



Dzieki za rady, w tym roku bedę w Slaite od 22 lipca więc na pewno będę się wylegiwał na tamtej plaży.
Czy jest jeszcze jakies ciekawe miejsce do plazowania np. z drugiej strony Slatine?
Tomasz

P.s
To nasz ostatni poniedziałek przed wyjazdem !

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone