Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lato w Austrii.

Około 1/4 ludności Austrii mieszka we Wiedniu – stolicy kraju. Jest to głównie spowodowane górzystym, alpejskim krajobrazem. Wodospad Krimml jest największym europejskim wodospadem (380 metrów wysokości). Największy szmaragd na świecie jest wystawiony w Wiedniu (2860 karatów).
Mariuszn74
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 28.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariuszn74 » 07.03.2008 09:48

Witam,
muszę przyznać, że i wycieczka i relacja naprawdę super :!:
Dwa lata temu pojechaliśmy (z żoną i wówczas 9 mies. synkiem) niedaleko twoejego regionu, nad jezioro halstattersee w salzkammergut. Zadecydowała niedaleka odległość (z krakowa 800 km) i oczekwiania dobrych warunków dla turystki rodzinnej, które jak najbardziej się potwierdziły. Zarezerwowaliśmy apartament przez tiscover.at u miłej pani. Musze stwierdzić, że miejsce naprawde super. Najciekawsze mijesca moim zdaniem to: piękne Halstatt z najstarsza kopalnią soli (dostepne również dla starszyxh dzieci), po jeziorze pływają wycieczkowe stateczki, XIX wieczne Bad Ischl - letnia rezydencja Franiciszak Józefa. No i oczywiście góry - mnóstwo świetnie utrzymanych szlaków, przystosowanych dla rodzin z dziećmi. Wyjazd kolejką znad jeziora Gosau na ok. 1500 m, gdzie najbardziej zdizwiła mnie darmowa, samoobsługowa wypożyczalnia "terenowych" wózków dziecięcych na górze :o
No i oczywiście sam Salzburg - miasto Mozarta (i pysznych czekoladek :)
Generalnie infrastruktura turystyczna na bardzo wysokim poziomie, czysto schludnie i pięknie. Ceny niewiele odbiegające od polskich (oprócz chleba :( ) . Serdzecznie polecam te okolice na rodziine wyjazdy.
ps A w tym roku - do chorwacji - już z dwójką maluchów :)
To już w czerwcu :)
pozdrawiam wszytkich
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 08.03.2008 16:49

Znam również te regiony, o których wspominasz w swoim poście. Miałam przyjemność być zarówno w Hallstat, Obertraun ( łącznie ze zwiedzaniem lodowych jaskiń), Gossau ( oczywiście wjazd w górę Gossauklammbahn i zejście pieszo nad jezioro Gossau) oraz w drodze powrotnej zaliczyć letni tor saneczkowy w Abtenau.
Natomiast parę tygodni temu szusowałam razem z moją rodzinką na stokach Feuerkogel nad jeziorem Traunsee. Dla mnie Austria jest miejscem, gdzie mogłabym spędzać każde wakacje ( jedynie może z tym krajem konkurować Chorwacja).
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 09.03.2008 14:38

A oto kilka fotek z narciarskiego pobytu w tym regionie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Bazylka5
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 10.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bazylka5 » 10.12.2008 20:47

Dom, w którym mieszkaliśmy zarezerwowałam przez internet. Była to willa, która posiadała 5 bardzo wygodnych apartamentów. Koszt wynajęcia jednego mieszkania dla 4 osób wynosił 37 euro/dzień + sprzątanie końcowe ok.25 euro (sierpień ). Jest to cena bardzo atrakcyjna jak na warunki austriackie. Każdy apartament posiadał 2 sypialnie, 2 łazienki oraz pokój dzienny połączony z kuchnią. Gospodarze to bardzo miłe i sympatyczne starsze małżeństwo.
Witam wyglada na to ,że podążam Twoimi trasami. Wybieramy sie w 11 osób na narty do Wagrain. Czy mogę Cię prosić o namiar na ten dom? Znaleźliśmy dom tylko na 6 osób i jest problem. Pozdrawiam
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 10.12.2008 20:52

Bazylka daj swojego maila to podeślę Ci adres :D

Poprawiłem marcowe zdjęcia, brakowało jednej klamerki w kodzie i ona "namieszała" wyświetlanie - moderator JB :papa:
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 11.12.2008 21:35

Dziękuję Ci moderatorze. :D
Widzę, że ostro zabrałeś się do świątecznych porządków. Pozdrawiam Cię serdecznie JB :D :D :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.12.2008 21:43

Piękna narciarka :lol: piękne widoki :lol: piękne zdjęcia :lol: - aż prosiło się zrobić porządki :lol: :lol: :lol:
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 11.12.2008 21:56

JB jesteś dżentelmenem w każdym calu - nie dość, że poprawiłeś to jeszcze dorzuciłeś kilka miłych słów. :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.12.2008 22:17

Austria oprócz narciarstwa kojarzy mi się z jodłowaniem :lol:

Mała wymiata wszystkich :lol:

Ku-ku jodel :lol:
Bazylka5
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 10.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bazylka5 » 12.12.2008 17:41

Wielkie dzięki, mój mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
holiday
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 16.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) holiday » 10.08.2009 12:50

Jestem zainteresowana tym rejonem tj. Karyntia. W drodze z CRO zamierzamy zatrzymać się na 3 noclegi a w sumie 2 dni zwiedzania z małymi dzieciaczkami (2 i 5 lat) wiec wycieczka musi być dostosowana do naszych maluchów, możecie polecić najciekawsze miejsca dla naszej rodzinki? Na pewno nastawiam się na Glockentrasse ale co jeszcze? Czy na te 2 dni opłaca się wykupić karty Karyntii (dzieciaczki nasze nie będą płacić)? Chętnie skorzystam z wypróbowanego apartamentu przez Ewę bądź inna osobę, która może polecić pięknie położony niedrogi apartamencik (z małą kuchenką) adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 17.08.2009 15:35

Holiday!
Jeśli zdążysz przeczytać mojego posta przed Twoim wyjazdem, to możesz zajrzeć np. w Klagenfurcie do Europaparku a ściślej do Minimundusa. Jest to miejsce, gdzie Twoim maluchom na pewno się spodoba. Warto jako wejściówkę kupić bilet rodzinny, chociaż dzieci masz małe i ich wejście może być gratis. W drodze na Grossglocknerstrasse na nocleg możesz zatrzymać się w Flattach ( w miejscowym biurze informacji turystycznej szybko znajdują noclegi) lub poszukać w okolicznych miejscowościach.
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 18.08.2009 00:05

Ewa Zuber napisał(a):Holiday!
Jeśli zdążysz przeczytać mojego posta przed Twoim wyjazdem, to możesz zajrzeć np. w Klagenfurcie do Europaparku a ściślej do Minimundusa. Jest to miejsce, gdzie Twoim maluchom na pewno się spodoba. Warto jako wejściówkę kupić bilet rodzinny, chociaż dzieci masz małe i ich wejście może być gratis. W drodze na Grossglocknerstrasse na nocleg możesz zatrzymać się w Flattach ( w miejscowym biurze informacji turystycznej szybko znajdują noclegi) lub poszukać w okolicznych miejscowościach.


Witaj Ewo :D

My za tydzień jedziemy do Słoweni a potem do Cro i właśnie do Słowenii będziemy jechać przez Klagenfurt. Kilka dni temu wyczytałam gdzieś o Minimundusa. I pomyślalam sobie, że możnaby tam zrobić postój.
Ile kosztują bilety i ile trzeba mieć czasu, żeby obejść wszystko na spokojnie?
Ostatnio edytowano 18.08.2009 02:46 przez JoannaG, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.08.2009 01:42

Minimundus - na przejście trzeba podobno klika godzin oraz dobrej pogody, bo w razie deszczu nie ma się gdzie schronić.
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 18.08.2009 02:45

Jak zwykle niezawodny Pan Janusz :) Bardzo dziękuję :)

Ja myślałam o godzinie, góra dwóch, warto na tak krótko?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Austria - Österreich



cron
Lato w Austrii. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone