Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Tunele w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
conti
Podróżnik
Tunele w Austrii

Nieprzeczytany postnapisał(a) conti » 12.01.2011 23:52

Czytając forum gdzieś mi wpadło w oko informacja o płatnych tunelach w Austrii. Czy one są na trasie Brno Wiedeń Graz, Maribor, objazd na Mureck Ptuj ? Jeśli tak to można je jakoś ominąć ?
Liquid
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 13.01.2011 00:00

Na tej trasie nie ma płatnych tuneli.
conti
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) conti » 13.01.2011 00:04

dzięki bardzo :), miło to usłyszeć
lukaszk
Turysta
Tunele w Austrii

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukaszk » 10.06.2015 20:50

Witam, proszę o potwierdzenie (bądź zaprzeczenie) czy na tej trasie https://goo.gl/maps/uH1dv spotkam jakiś płatny tunel ? Jakoś doszukać się nie mogę a znajomy twierdzi że jadąc do Cro tą trasą omijał tunel. Jak już było to przepraszam :)
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.06.2015 20:57

Na podanej wyżej trasie nie ma płatnych tuneli w Austrii :idea:
maxredaktor
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 10.06.2015 20:59

Jest tak, jak napisał Janusz.
radix
Podróżnik
Tunele pod Wiedniem

Nieprzeczytany postnapisał(a) radix » 12.08.2019 09:42

Założyłem nowy temat, bo nie mogę odnaleźć najlepiej pasującego wątku.
Wyjeżdżam do Cro za raz na początku września. Trasa ode mnie prowadzi przez Czechy, Austrię, Słowenię. Znajomy opowiadał mi o tunelu pod Wiedniem. Podobno jedzie się przez niego dobre kilkanaście minut, nie wiadomo czy będzie tam działała nawigacja. Od jego poprzedniego pobytu w Austrii minęło jednak dużo czasu. Czy jest tam faktycznie tak długi tunel??? Czy nawigacja będzie działała, czy uzbroić się (poza oczywiście wzmożoną uwagą na znaki) w papierową wersję trasy z oznaczeniami dróg. Zawsze mam wydrukowany szczegółowy opis trasy, ale może trzeba by też wydrukować mapkę Wiednia??
Pedros29
Odkrywca
Re: Tunele pod Wiedniem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pedros29 » 12.08.2019 09:55

Papierowa mapa nic nie waży, a jest tak niedoceniana w podróży. Pewnie że brać. :D
radix
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) radix » 12.08.2019 10:28

Wydrukować sobie zawsze można, więc pewnie wezmę natomiast w kwestii przejazdu przez tunele jak sprawa wygląda??? Konkretnie z Brna na Graz kierunek.
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.08.2019 10:41

radix napisał(a):Wydrukować sobie zawsze można, więc pewnie wezmę natomiast w kwestii przejazdu przez tunele jak sprawa wygląda??? Konkretnie z Brna na Graz kierunek.

Tuneli na tej trasie jest kilka, w Wiedniu również. Nawigacja traci w nich sygnał, ale można z tym żyć. Po co Ci nawigacja w tunelu? Za tunelem złapie sygnał na nowo. Są jeszcze normalne drogowskazy na które też radzę patrzeć bo nie ma nieomylnej nawigacji :wink:
KKM
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) KKM » 12.08.2019 10:43

No i tunele mają po kilkaset metrów maksymalnie, więc nie wiem skąd te kilkanaście minut w tunelu ... chyba w korku ;)
radix
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) radix » 12.08.2019 10:51

Kolega mi opowiadał, że jak był w Austrii kilkanaście lat temu, to tunel prowadził pod Wedniem. (pod ziemią w Wiedniu) Było tam baaaardzo dużo zjazdów i brak sygnału GPS, więc można się było łatwo pomylić i zamiast na GRAZ jechać np na Bratysławę.
el_guapo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 12.08.2019 10:55

radix napisał(a):Kolega mi opowiadał, że jak był w Austrii kilkanaście lat temu, to tunel prowadził pod Wedniem. (pod ziemią w Wiedniu) Było tam baaaardzo dużo zjazdów i brak sygnału GPS, więc można się było łatwo pomylić i zamiast na GRAZ jechać np na Bratysławę.

Tak jest w istocie - nawigacja traci sygnał GPS, ale ... niektóre nawigacje prowadzą także po utracie sygnału bazując na średniej prędkości pojazdu sprzed utraty sygnału.
Poza tym ZTCP przy przejeździe przez Wiedeń z Pn - na Pd nie ma tunelu z aż taką liczbą rozjazdów, żeby stracić orientację, a wszechobecny kierunek "GRAZ" na tablicach nie pozwala się zgubić.
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 12.08.2019 10:56

Nie wiem czy jazda po obwodnicy Wiednia z rozłożoną na kolanach mapą to dobry pomysł.... 8O :roll:
pawers
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawers » 12.08.2019 11:06

Te tunele pod Wiedniem to raczej jazda na wprost.
Nie pamietam jak to jest z GM, ale chyba sobie radziło w tunelach
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022